تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: چطور به بهترین نحوم ممکن برای مودم 4.5G ایرانسل B525 آنتن نصب کنم؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

14 چطور به بهترین نحوم ممکن برای مودم 4.5G ایرانسل B525 آنتن نصب کنم؟

سلام دوستان
    من یک مودم B525s-23a هواوی دارم که برای اون یک آنتن هواوی (40db الکی و 5 db واقعی) خریدم.
    این آنتن را من از دیجیکالا خریدم و این لینک مشخصاتش :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این آنتن را من در خارج پنجره و طبقه اول ساختمان ، بر روی دیوار خارجی نصب کردم.
    بعد از مدتها جابجا کردن آنتن، بهترین وضعیت سیگنالی که از نصب این آنتن بدست آوردم در تصویر پایین مشخص هست :

متاسفانه با توجه به این که اطراف منزل، ساختمان های بلندمرتبه زیادی وجود دارند و منزل ما تنها دو طبقه دارد، حتی در صورت نصب آنتن در پشتبام نیز من تصور میکنم همچنان نتوانم بهترین کیفیت سیگنال را دریافت کنم، اما هر مقداری که بتوان آن را بهبود داد، من به آن راضی خواهم بود.

سوال من این هست که با توجه به این که آنتن من در حال حاضر دو خروجی دارد و طول سیم هر کدام از خروجی ها تا نصب بر روی مودم تنها دومتر است، ایا برای من این امکان وجود دارد که با تعویض این سیم ها با بهترین نوع سیم آنتن در بازار، طول این سیم ها را به هفت متر برسانم و آنتن را در بالای پشت بام نصب کنم ؟

اگر چنین امکانی وجود دارد، لطفا در صورت امکان قیمت چهارده متر سیم درجه یک را اعلام کنید و همینطور دو کانکتور برای اتصال به مودم نیاز است
    از آن طرف آیا باید آنتن را باز کنم و سیم های آنتن جدید را به آن لحیم کنم؟
    در کل عملی بودن یا نبودن این کار را از شما دوستان اهل فن سوال دارم و درصورت امکان اگر جای معتبر و خوبی برای خرید بسیار خوب و با کیفیت بصورت آنلاین و پستی سراغ دارید، ممنون میشم معرفی کنید.

پیشاپیش از وقتی که گذاشتید و سهیم کردن من در اطلاعات و دانش بالاتون، نهایت سپاسگزاری را دارم

2. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مودم پشت پنجره وقتی آنتن بهش وصل نباشه وضعیت آنتن دهی با آنتن های داخلیش با صورت زیر در میاد :

4. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه دو رشته کابل افزایش طول RG316 به طول ده متر بین این مودم و آنتن وصل کنم، ایا توان خروجی مودم برای برقراری ارتباط با آنتن کافی خواهد بود یا افت بیش از اندازه قدرت، باعث میشه که با این کابل و آنتن ، نشه ارتباط رو برقرار کرد و جواب نمیده ؟

دو رشته کابل ده متری RG316 که تصمیم به خرید دارم :

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

گزینه دیگه هم اینه که بطور کلی، آنتن فعلی رو کنار بگذارم و یکی از این دو آنتن رو با کابل 20 متری خریداری کنم و در ارتفاع مناسب در پشت بام نصب کنم

امروز با گوشی موبایل، امواج فورجی را در پشت بام اندازه گرفتم در مناطقی از پشت بام سیگنال به -70 رسید در حالی که در محل مودم داخل ساختمان -94 بود.

نمیدونم که اگه بخوام هزینه کنم و چنین آنتن هایی را در پشت بام نصب کنم، واقعا سرعت اینترنت بیشتر میشه یا اینکه ، تفاوتی با سرعت فعلی دریافت من نمیکنه و هزینه اضافه خواهد بود.
    اگه سرعت در طی روز و ساعت شلوغی همون 50 مگابیت بمونه و در ساعت خلوتی بیشتر از 110 مگابیت نشه
    درصورتی که نتیجه با آنتن فعلی در پشت پنجره تفاوتی نداشته باشد، واقعا این همه هزینه و زحمت برای نصب یک آنتن بر روی پشت بام اضافه خواهد بود و هدر می رود.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

من سوادی در مورد آنتن راستش رو بخواید ندارم

ولی قبل از خرید سیم به نظرم حتما رو پشت بوم چک کنید چون من وقتی مودمش خودم رو می گذاشتم رو پشت بوم SNR بدتر می شد و سرعتم میومد پایین تر
    شما هم چک کنید که الکی نرید سیم بخرید

10. 2 کاربر از mahdyshr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •