سلام دوستان
میخواستم بدونم آیا امکان استفاده از نرم افزار huawei ensp برای مودم های این شرکت وجود داره یا نه ؟

بطور کلی برای ارتباط داخلی شبکه خودم نیاز دارم یک استاتیک روت در مودم B525 خودم تعریف کنم که به مودم بگه هر داده ای با مقصد 192.168.2.0/24 بود رو به یک آدرس شناخته شده و گیت وی 192.168.10.130 ارسال کنه . (در حال حاضر چون مودم این آدرس رو نمیشناسه، داده ها رو اشتباها به سمت اینترنت میفرسته که در نتیجه داده گم شده و نابود می شود و این باعث میشه، دستگاه های داخل شبکه که در رنج های آی پی متفاوتی قرار دارند، نتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند)

اگه بتوانم به طریقی دسترسی به خط فرمان و CLI این مودم روترها داشته باشم، این کار احتمالا شدنی باید باشه.

به عنوان مثال در دو لینک زیر هواوی نحوه انجام چنین کانفیگی رو در دستگاه های خودش با استفاده از خط فرمان توضیح داده :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که با توجه به توضیحات داده شده فرمانی به شکل زیر را اگر بتوانم به مودم خودم وارد کنم، میبایست ارتباطات شبکه من برقرار بشه :

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سوالم اینجاست که چطوری میتونم چنین فرمانی رو وارد کنم، درحال حاضر فریمور مود شده جناب صابر رو برای این مودم، روی دستگاه نصب کردم، وقتی از طریق شبکه به این مودم تلنت میزنم، عجیب این هست که بدون نیاز به رمز عبور، اجازه ورود دستورات محدودی مثل Busybox را میدهد.