با عرض سلام و وقت به خیر خدمت شما عزیزان. از امروز میخوام شما بصورت روزانه با سئو آشنا کنم. هر روز قرار هست همینجا و در تاپیک های جدید شما را با مفاهیم سئو بصورت کاربردی آشنا کنم و البته باید بگم که این موضوعات خیلی کامل تر در آکادمی مهارت آموزی آنلاین ویکی دمی هست و من در اینجا فقط بطور خلاصه محتوا ارسال میکنم. پس اگر میخواهید خیلی بیشتر بخونید به ویکی دمی (wikidemy.ir) سر بزنید. هر سؤالی هم داشتید میتونید هم اینجا و یا بطور مستقیم از ما بپرسید و ما بطور رایگان به سؤالات شما عزیزان و همراهان ویکی دمی پاسخ میدیم. خوشحال میشیم بتونیم کمکتون کنیم. اولین موضوعی که قرار هست بفرستم و شما الان دارین میخونید 200 فاکتور سئو برای سال 2019 هست و با الگوریتم های گوگل در سال 2019 کاملا هماهنگ هست. فردا همینجا بیشتر در مورد الگوریتم های گوگل صحبت خواهم کرد. پس همراه من باشید.
البته در اینجا من فقط به ۱۰ مورد اشاره می‌کنم و اگر به این موضوع علاقه مند شدید میتونید در به ویکی دمی بیاین تا بقیه‌ی موارد را بخوانید.

1- قدمت دامنه:

“تفاوت بین دامنه ای که شش ماه از عمرش گذشته در برابر دامنه یک ساله انقدر ها هم بزرگ نیست”.طول عمر دامنه یکی از فاکتور های کم اهمیت در سئو است.
2- تاریخچه دامنه:
تاریخچه سایت ممکن است بعد از مدتی توسط گوگل باز گردد بنابراین حتماً تاریخچه دامنه ای که می خرید یا پر می کنید را در سایت های whois بررسی کنید، همچنین در موارد خاص ممکن است سایتی توسط گوگل جریمه یا اصطلاحاً پنالتی شده باشد، که این جریمه به شخص جدید نیز منتقل شود.
3- مخفی کردن اطلاعات مالک دامنه:درصورتی که اطلاعات دامنه خود را از دید موتور های جستجو مخفی کنید، ممکن است این کار به این موتور ها این مفهوم را برساند که این سایت قصد دارد خدمات غیر مجاز ارائه دهد و چیزی برای مخفی کردن دارد.مات کاترز نقل قول کرده است: “… وقتی که دامنه آنها را چک کردم، همه آنها از ” سرویس حفاظت از حریم خصوصی “برخوردار بودند. این نسبتا غیر معمول است … داشتن دامنه شخصي و حفاظت شده،به صورت خودکار بد نیست، اما هنگامی که شما دارای یک کسب و کار عمومی هستید و این مورد را استفاده می کنید، نشان می دهد که شما می خواهید چیزی را از کسی پنهان نمایید.

4- شروع عنوان با کلمه کلیدی:بر اساس صحبت های سایت Moz، عنوانی که با یک کلمه کلیدی شروع می شود، بهتر از عنوان هایی است که کلمه کلیدی به سمت انتهای عنوان رفته است.

5- کلید واژه در H1 وجود داشته باشد:تگ های H1 در حقیقت عنوان دوم هستند. با توجه به نتایج حاصل از بررسی دقیق، Google همراه با عنوان شما (title)، از H1 شما ،به عنوان یک سیگنال مرتبط استفاده میکند. بهمین دلیل وجود کلمه کلیدی در عنوان دوم یا همان H1 می تواند به گوگل بفهماند موضوع صفحه در مورد چیست.

6- طول محتوا:محتوا های طولانی تر می توان گفت که جامع تر و کامل تر یک موضوع را بررسی کرده اند، البته این گفته ممکن است در مواردی اشتباه هم باشد، اما بیشتر مواقع درست است، تجربه نشان داده که محتواهای طولانی تر با توجه به الگوریتم های گوگل رتبه بهتری نسبت به محتواهای کوتاه تر می گیرند، البته نه هر محتوای بلندی! محتوایی که یک مطلب را بطور کامل پوشش دهد.

7- تراکم کلمات کلیدی:بکار بردن زیاد کلمه کلیدی در الگوریتم های جدید گوگل دیگر مانند قبل نیست، یعنی دیگر نیاز نیست که شما بارها در محتوای خود از کلمه کلیدی استفاده کنید، البته توجه داشته باشید که استفاده بسیار زیاد از کلمه کلیدی در متن در حقیقت سوء استفاده از کلمه کلیدی تلقی می شود و ممکن است گوگل شما را بر اساس الگوریتم پاندا جریمه کند.

8. آپدیت مستمر نوشته ها:
آخرين آپديت هاى الگوریتم گوگل كافيين، مخصوصاً براى جستجوگرانى كه به وقتشان اهميت ميدهند بسيار مهم است. با مورد توجه قرار دادن اهميت اين فاكتور، گوگل تاريخ آخرين آپديت برخى صفحات را نشان خواهد داد.

9.موضوع لينك هاي خارجي:
با توجه به الگوريتم Hillop (لينك)، گوگل ممكن است از محتواي صفحاتي كه در وبسايتتان به آنها لينك ميدهيد، به عنوان يك سيگنال مرتبط استفاده كند. براي مثال، اگر يه صفحه اي با محتواي در رابطه با خودرو داشته باشيد و در آن به يك صفحه ي با محتواي مربوط به فيلم لينك دهيد، گوگل ممكن است فكر كند كه صفحه تان در رابطه با فيلم هاي ماشيني است، نه اتومبيل!

10.محتواهاي مكمل كمك كننده:
يكي از شاخص هاي كيفيت سايت و رتبه بندي خوب در گوگل، داشتن محتواهاي مكمل در وبسايت است. محتواهاي مكمل شامل مبادلات ارز، حسابگرهاي بهره وام و دستورالعمل هاي تعاملي ميشود.

البته موارد خیلی دیگری هست که در سئو سایت و محتوای سایت تأثیر دارد همچون مولتي مديا ، لينك هاي داخلي ، منابع و مأخذ و ... که میتوانید در ویکی دمی آنها را مطالعه بفرمایید.
این ۱۰ عامل هم واقعا تأثیر بسزایی دارند. مخصوصا عمر دامنه که ما با تحقیقی که بر روی چندین سایت انجام دادیم به این مهم پی بردیم. سؤالی دارید بفرمایید که ما در خدمت شما عزیزان هستیم.