تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: هارد ساتا 3 رو میشه به مادربردی که ساتا 2 را قبول می کنه نصب و استفاده کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Spectero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

14 هارد ساتا 3 رو میشه به مادربردی که ساتا 2 را قبول می کنه نصب و استفاده کرد؟

سلام

من نیاز به یک هارد اینترنال دارم و از سایت دیجی یک هارد ساتا 3 می خوام بخرم (چون هارد ساتا 2 نو انگار دیگه نیست)؛ ولی روی مادربرم در قسمت پورت ساتا نوشته sata2. حالا اگه من هارد ساتا 3 بخرم آیا نصب میشه؟ یعنی اصلا نوع کابلش با ساتا 2 یکی هست؟ آیا نصب بشه کار می کنه و مادربرد و سیستم این نوع هارد رو می شناسه و قبول می کنه؟ مشکلی پیش نمیاد؟ یا اینکه اصلا نمیشه ؟

ممنون

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

بستگی به مادربورد داره مدلشو سرچ کن ببین ساپورت میکنه یا نه / من رو ایسوس دیدم به مشکلی نمیخوره

3. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام

من نیاز به یک هارد اینترنال دارم و از سایت دیجی یک هارد ساتا 3 می خوام بخرم (چون هارد ساتا 2 نو انگار دیگه نیست)؛ ولی روی مادربرم در قسمت پورت ساتا نوشته sata2. حالا اگه من هارد ساتا 3 بخرم آیا نصب میشه؟ یعنی اصلا نوع کابلش با ساتا 2 یکی هست؟ آیا نصب بشه کار می کنه و مادربرد و سیستم این نوع هارد رو می شناسه و قبول می کنه؟ مشکلی پیش نمیاد؟ یا اینکه اصلا نمیشه ؟

ممنون
    سلام
    کابل ساتا 3 و 2 با هم تفاوتی ندارن شما میتونید این هارد رو به مادربردی که پورت ساتا 2 داره متصل کنید اما سرعت ساتا 3 رو دریافت نمی کنید چون مادربرد شما از ساتا 2 پشتیبانی میکنه از لحاظ تیوری ساتا 3 پهنای باندی معادل 6 گیگابیت داره اما ساتا 2 سرعتی معادل 3 گیگابیت که برای یک هارد دیسک معمولی کافی هست
    اگر لینک مشخصات هاردی که می خواهید بخرید رو بزارید بهتر میشه نظر داد اگر هارد معمولی هست مشکلی پیش نمیاد میتونید استفاده کنید.
    Last edited by kases; 03-08-2019 at 01:15.

5. این کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Spectero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام
    کابل ساتا 3 و 2 با هم تفاوتی ندارن شما میتونید این هارد رو به مادربردی که پورت ساتا 2 داره متصل کنید اما سرعت ساتا 3 رو دریافت نمی کنید چون مادربرد شما از ساتا 2 پشتیبانی میکنه از لحاظ تیوری ساتا 3 پهنای باندی معادل 6 گیگابیت داره اما ساتا 2 سرعتی معادل 3 گیگابیت که برای یک هارد دیسک معمولی کافی هست
    اگر لینک مشخصات هاردی که می خواهید بخرید رو بزارید بهتر میشه نظر داد اگر هارد معمولی هست مشکلی پیش نمیاد میتونید استفاده کنید.
    سلام

مدل مادربرد این هست:
    GA-MA770-S3 (rev. 1.0)

لینک صفحه مادربرد در سایت گیگابایت: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو قسمت مشخصات در قسمت storage این رو نوشته:
    1. 4 x SATA 3Gb/s connectors (SATAII0, SATAII1, SATAII2, SATAII3) supporting up to 4 SATA 3Gb/s devices

مدل هاردی که در نظر دارم بخرم: هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD AV-GP WD3200AVVS ظرفیت 320 گیگابایت

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام

مدل مادربرد این هست:
    GA-MA770-S3 (rev. 1.0)

لینک صفحه مادربرد در سایت گیگابایت: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو قسمت مشخصات در قسمت storage این رو نوشته:
    1. 4 x SATA 3Gb/s connectors (SATAII0, SATAII1, SATAII2, SATAII3) supporting up to 4 SATA 3Gb/s devices

مدل هاردی که در نظر دارم بخرم: هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD AV-GP WD3200AVVS ظرفیت 320 گیگابایت
    سلام
    مشکلی نداره میتونید استفاده کنید.

8. این کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •