تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: فعالیت در بورس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض فعالیت در بورس

سلام من میخواستم با یه مبلغ ناچیز وارد بورس بشوم البته نه با همه سرمایه ام برای امتحان کردن که ببینم ضرر می کنم یا سود و اطلاعات هم از بورس در حد پایینیه البته نه خیلی پایین نظر من اینه که در صورت موفقیت به عنوان شغل دوم ادامه بدمش به علت وقت آزاد زیاد چند سوال از شما داشتم :
    1- برای بیشتر بردن اطلاعاتم چی کار کنم؟ چون بورس تا جایی که فهمیدم جایی نیس بری برای تفریح و باید با تجربه وارد بازارش بشی
    2- اگه میشه چند تا فیلم در مورد بورس معرفی کنید
    3-آیا واقعا سود ده هست یعنی به طور ساده بگم الان بانک یک ساله رو با 20 درصد سود میده آیا ارزشش رو داره آدم پولش و وقتش رو بزاره چون اول هم گفتم به عنوان شغل دوم می خوام بهش نگاه کنم نه سرمایه گذاری
    4- درمورد خرید ها از افراد و سایت ها کمک بگیرم یا خودم به تنهایی چون تا جایی که من فهمیدم از دیگران کمک گرفتن خوبه ولی باعث میشه آدم نتونه خودش بازار رو تحلیل کنه
    البته این نکنه رو هم بگم من ریاضیاتم واقعا ضعیفه

2. این کاربر از aref.kh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سلام

از افراد خبره اینکار باید کمک بگیری اموزش ببینی ، بورس در کشور ما ریسکش خیلی بالاست

4. 4 کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

من یه چیزهایی می دونم اما در سطح کم . به نظرم در موتورهای جستجو "تحلیل تکنیکال" رو بگردید. خیلی ویدئو هم توی آپارات هست

این کتاب انگلیسی رو هم اگر انگلیسی تون خوبه دانلود کنید 117 مگابایته،

The Handbook of Technical Analysis + Test Bank: The Practitioner's Comprehensive Guide to Technical Analysis

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    معمولا با برنامه های مفید تریدر (نسخه فارسی شده metatrader) کار می کنن و یا آمی بروکر

در مورد سودش نمی دونم واقعا ببین تا اونجایی که یادم میومد هم بازار سکه، زعفران و بورس رو باهم می رفتن همشون ریسک داره به خاطر وضعیت بازار و شرایط موجود. با کارگزارها هم صحبت کن . دوره های تحلیل تکنیکال هم اکثر شهرها برقرار می کنن و از اون کلاس می تونی آدم های مطمئنی رو گیر بیاری.

6. این کاربر از salman2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

1- برای بیشتر بردن اطلاعاتم چی کار کنم؟ چون بورس تا جایی که فهمیدم جایی نیس بری برای تفریح و باید با تجربه وارد بازارش بشی
    قطعا جای تفریح نیست مگر اینکه سرمایه‌ای که گفتید برایتان مهم نباشد.
    مطالعه کنید، دوره های آموزشی شرکت کنید. ترجیحا منابع فارسی نخوانید یا اگر زبان انگلیسی‌تان قوی نیست ترجمه بخوانید. بعد در خصوص بکارگیری عملی چیزهایی که فرا گرفته اید ابتدا از بورس های مجازی استفاده کنید تا خود را بیازمائید. در ایران سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این امکان را فراهم کرده است. در همین سایت و سایت سازمان بورس هم منابع اولیه خوبی برای اشنایی با بورس وجود دارد. میتوانید برای شروع نگاهی به آنها هم بیاندازید.
    نمیشود به راحتی گفت کتاب خوب کدام ها هستند. رنج کتاب های خوب زیاد هست و بستگی دارد شما با چه دیدی میخواهید وارد این بازار بشوید و هدفتان و افق زمانی مد نظرتان برای کسب سود چه هست.
    فیلم سینمایی؟ تا جایی که اطلاع دارم هیچ فیلم با ارزشی در این خصوص وجود ندارد که به شما کمکی بکند!

3-آیا واقعا سود ده هست یعنی به طور ساده بگم الان بانک یک ساله رو با 20 درصد سود میده آیا ارزشش رو داره آدم پولش و وقتش رو بزاره چون اول هم گفتم به عنوان شغل دوم می خوام بهش نگاه کنم نه سرمایه گذاری
    اگر سودده نبود این حجم بزرگ از فعالیت در آن وجود نمی‌داشت. در ایران هم سود‌ده هست و در برخی بازه های زمانی سودهای بادآورده‌ی بالایی دارد. اما نه برای همه.
    اگر فردی بدون اطلاعات کافی معامله کند احتمالا سرمایه اش را از دست میدهد یا حداکثر سودی کمتر از سود بانکی نصیبش می‌شود. بورس از بسیاری از جنبه ها حکم یک قمار را دارد. اما مردم حتی در مورد ماهیت قمار هم اطلاع کافی ندارند. در قمار هم فردی که سود می‌کند تنها متکی به شانس نیست. بلکه هنر مدیریت شانس (احتمالات) را بلد است. در بورس هم شما باید بتوانید در نهایت سناریوهای محتمل قیمت ابزارهایی که در ان معامله می‌شود را برآورد کنید و بعد از برآورد و شناخت ریسک اقدام به معامله کنید.
    نکته دیگر اینکه تفکیک بین شغل دوم و سرمایه‌گذاری را نمی‌فهمم. به هر حال هدفتان کسب سود است. سرمایه‌گذاری و معامله‌گری خود یک شغل است. و البته بطور خاص معامله‌گری در بورس یکی از پر استرس و پر تنش ترین مشاغل دنیاست.

4- درمورد خرید ها از افراد و سایت ها کمک بگیرم یا خودم به تنهایی چون تا جایی که من فهمیدم از دیگران کمک گرفتن خوبه ولی باعث میشه آدم نتونه خودش بازار رو تحلیل کنه
    می‌توانید از افراد متخصص و مشاوره های خرید و فروش کمک بگیرید. ولی احتمال دارد بین آنها دچار سردرگمی بشوید چون یک خاصیت این بازار این است که تحلیل افراد از شرایط کاملا متفاوت است. و در نهایت می‌مانید که با چه معیاری کدام تحلیل را بپذیرید. اینجاست که نیاز به حداقل دانشی از بورس و حداقل توانایی از تحلیل اقتصادی و مالی به کار می‌اید.

ضعف در ریاضیات اگر در حدی باشد که مفهوم احتمالات و همینطور نسبت های مالی و ترازنامه برایتان روشن نشود و آنها را فرا نگیرید آنوقت به قطع باید دور اینکار را خط بکشید.

8. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن مقالات هـک و امنیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    U /\/ |< /\/ 0 \/\/ N

پيش فرض

سلام من میخواستم با یه مبلغ ناچیز وارد بورس بشوم البته نه با همه سرمایه ام برای امتحان کردن که ببینم ضرر می کنم یا سود و اطلاعات هم از بورس در حد پایینیه البته نه خیلی پایین نظر من اینه که در صورت موفقیت به عنوان شغل دوم ادامه بدمش به علت وقت آزاد زیاد چند سوال از شما داشتم :

سلام
    دوره های آموزشی کمک میکنه
    ولیکن تا بصورت عملی تست نکنید روال کار دستتون نمیاد با عرضه اولیه شروع کنید(سرمایه ای مثلا در حد 1 میلیون کافیه)
    فاندامنتال و تکنیکال فرا بگیرید
    نیم نگاهی هم به دنیای عظیم ارزهای دیجیتال داشته باشید

آخر فروم باز iman_s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    کرجي يال

پيش فرض

اینایی که میگم فقط در حد توصیه هست
    اول ببین رشته ات چی بوده و میتونی صورتهای مالی شرکتها رو بالا و پایین کنی یا نه.اگه آره یکم تحلیل بنیادی بخون.حتی اگه به رشته ات هم نخوره اگه بتونی یکم از گزارشات شرکتها سردربیاری بعدا خیلی کمکت میکنه
    بعد برو سراغ تحلیل تکنیکال.
    بنظر من اول تو یک دوره آشنایی با بورس و تحلیل تکنیکال بصورت حضوری شرکت کن.اینجوری خوب با جو بورس آشنا میشی.بعد خودت با همین آشنایی وقت بزار و آموزش های اینترنتی رو بخون تا حسابی وارد بشی و گلیم خودت رو از آب بکشی بیرون
    اگه براش وقت بزاری میشه بعنوان شغل هم بهش نگاه کرد.
    در مورد کمک گرفتن هم سیگناهای بقیه رو ببین بعد خودت بشین روش تحلیل بزن ببین نظر خودت چیه و با طناب بقیه تو چاه نرو که اگه یوقت ضرر کردی بقیه رو مقصر ندونی

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    من میخواستم با یه مبلغ ناچیز وارد بورس بشوم البته نه با همه سرمایه ام برای امتحان کردن که ببینم ضرر می کنم یا سود و اطلاعات هم از بورس در حد پایینیه
    البته نه خیلی پایین . نظر من اینه که در صورت موفقیت به عنوان شغل دوم ادامه بدمش به علت وقت آزاد زیاد چند سوال از شما داشتم

4- درمورد خرید ها از افراد و سایت ها کمک بگیرم یا خودم به تنهایی چون تا جایی که من فهمیدم از دیگران کمک گرفتن خوبه ولی باعث میشه آدم نتونه خودش بازار رو تحلیل کنهالبته این نکنه رو هم بگم من ریاضیاتم واقعا ضعیفه
    .
    سلام
    بورس ایران شبیه قمارخونه ای هست که شرافتنمندانه هم قماربازی نمیکنند
    بورس ایران پر هست از تقلب و زد و بند و باندبازی و خرید و فروشهای صوری (دروغین) و عملیاتهای غیرقانونی
    روش دون پاشیدن هم بسیار رواج داره در بورس یعنی مدتی سود میدند و قیمتها رو هم بالا میبرند تا خیلیها پول بیارند و سهم بخرند , بعدش یهو قیمتها رو میارند پایین و همه ی سودهای پرداخت شده رو راحت پس میگیرند و کلی هم از اصل سرمایه ی خوشخیالها میزنند و میبرند .
    روش بازارگرمی هم رواج داره برای ارزشِ جعلی دادن به یک سری سهم ها برای فریب مردم ساده و خوشخیال و زودباور
    بارها باندهای فساد در بورس لو رفت که با زد و بند و خرید و فروش با خودشون و خودیها , قیمتها رو بالا پایین میکردند و مردم رو سرکیسه میکردند
    .

اکثر مردم هم با همین عقیده ی "بذار امتحان کنیم ببینیم چطوریه" واردِ بورس میشند
    باندهای فساد در بورس هم همین رو میخوان
    .
    بورس ایران جزء آلوده ترین و فاسدترین بورسهای دنیاست و ناامن ترین بورسهای دنیاست .
    کلاً فساد و انحصار در همه جای ایران دیگه نهادینه و سازمان یافته شده . بورس , بانکها , بیمه ها , ارگانهای دولتی , بخش تولید , بازار , انبوه سازی , خصوصی سازی , بخش نفت و گاز , واردات و صادرات و غیره و غیره
    دیگه خود دانید
    چند ماه پیش هم رهبری گفت بله فساد وجود داره ولی سازمان یافته نیست
    .
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    S.h.i.r.a.Z

پيش فرض

بورس از دور ساده و زیباست
    ولی وارد که میشی جزییات بسیار داره
    اگر میخوای سودش بیشتر بانک پولتو بده سبدگردان کارگزاری یا صندوق های بورسی
    اگر وارد هستی . رشته ت اقتصاد یا مدیریت مالی هست و یا تحلیل تکنیکال ( همزمان بنیادی ) وارد هستی خرد خرد وارد شو
    کانالهای سیگنال میدن زیاد اعتماد نکن . اینها گروهی روی یک سهم تک سهام میشن میخرن میبرن بالا تا 20 درصد بعد یک نفر عمده شون یهو بفروشه چون بنیاد قوی پشتش نیست یهو ضرر شدید میکنی
    در بورس اولین عوامل صبر و دوری از طمع هست یعنی یه حد سو باید در دوره ای برای خودت در نظر بگیری
    یعنی معیار اصلی ت دوماهه سه ماهه باشه . هر روز نگاه سهمت کنی استرس میگیری و هیجانی رفتار میکنی . به طورمثال حد سو در نظر بگیر بفرض 20درصد 30 درصد به اون سطح رسید بفروش . دوباره در ذهنت نگی حالا که 30 درصد روی فلان سهم دوماهه سود کردم دوماهه دیگه صبر کنم بشه 60 درص . یهو 30 درصد ریزش میکنه و مشکلات قلبی و ... / . پس صبر . دوری از طمع . مطالعه بازار . مطالعه اخبار جهانی ( روی سهمهای بنیادی مثل مس . روی . نفت ) .
    پیشنهاد کلی : اگر بفرض 100 میلیون سرمایه داری 15 میلیونشو وارد بورس کن و حد سود و حد ضرر برای هر سهم در نظر بگیر و صبور باش و هدفت و ارزیابی از سود در ذهنت چی باشه ؟ بالاتر از حد سود بانکی و سیگنال کانالها رو جدی نگیر . مشاوره کنی خوبه ولی خودت ارزیابی و تحلیل کن
    کلا خواستی بری دوره های کارگزاری خوبه : کارگزاری مفید . آگاه . فردا و .. . پکیج آموزش ثقفی و پکیج نخبگان بورس هم خوب هست . از صفر تا صد

14. این کاربر از brad pitt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2019

پيش فرض آموزش بورس

با سلام به دوستان عزیزکسانی که علاقه به بورس دارند میتوانند این مقاله را مطالعه کنند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •