تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: قفل کردن سیستم روی یک صفحه یا نرم افزار خاص به طوری که کاربر امکان دسترسی به دیگر قسمت ها را نداشته باشد.

داره خودمونی میشه zarei175's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    mahshahr

14 قفل کردن سیستم روی یک صفحه یا نرم افزار خاص به طوری که کاربر امکان دسترسی به دیگر قسمت ها را نداشته باشد.

با سلام
    من جایی کار می کنم که روزانه مراجعه زیادی داریم برای صدور یک نوع گواهی و این وقت زیادی رو از من و هکارانم میگیره. به ذهنم اومد که کار ساده میشه اگر که یه سیستمی رو بذاریم یه گوشه که مراجعه کننده خودش این گواهی رو صادر کنه و ما فقط اونو تایید کنیم. البته به این شکل که سیستم قفل شده باشه روی صفحه مخصوص به اون گواهی و امکان ویرایش متن گواهی رو هم نداشته باشه و بعد از وارد کردن مشخصات خودش، فقط امکان پرینت رو داشته باشه..
    قبلا جایی دیده بودم که سیستم رو روی یه صفحه خاص، یا یه نرم افزار خاص قفل کرده بودند که کاربر فقط بتونه از اون صفحه استفاده کنه و به بقیه قسمت ها دسترسی نداشته باشه. چه جوری میشه این کار رو کرد؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

با بخش گروپ پالیسی ویندوز میشه یک یوزر ساده برای مراجعین ساخت و داخل اون یوزر تمامی عملکردهای ویندوز را محدود کرد، بطوری که دسترسی به دستکتاپ هم نباشه، البته نیاز دارید یک کاربر اصلی با رمز داشته باشید که مراجعین با نداشتن رمز به آن دسترسی نداشته باشند.

بهتر است این کار را یک مهندس شبکه برای شما انجام دهد
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همینطور شما نیاز دارید که نرم افزار مورد نظر اتوماسیون شما در حالتی قرار گیرد که فقط اجازه دریافت نام و اطلاعات را بدهد
    برنامه نویس برنامه اتوماسیون شما باید یک یوزر برای مراجعین تعریف نماید که شما با هر روز با آن به برنامه در آن کامپیوتر لاگین کنید و این کاربری بجز دریافت اطلاعات هیچگونه دخل و تصرفی در قسمت های مختلف برنامه نداشته باشد

اگه این گواهی را شما در فایل ورد تایپ میکنید و چاپ را انجام میدهید و هیچ نرم افزار اتوماسیونی برای آن در کار نیست
    راه حل بخهتر این است که یک برنامه نویس برای شما برنامه ای بسازد که با دریافت اطلاعات مراجعین ، فرم را چاپ نماید، بدون آنکه اصلا قبل از چاپ مراجعین حتی بتوانند متن آن را مطالعه نمایند و سپس شما فقط آن را مهر و امضا نمایید. (البته برنامه باید طوری طراحی شود که قالب نامه را بتوان براحتی بعدا در صورت نیاز تغییر داد، که این یعنی یک برنامه نویس همیشه در دسترس و یا یک قالب قابل تغییر در برنامه مذکور با دسترسی ادمین برای آن)

راه دیگه نیز استفاده از مدل های آماده و تپلت های ورود است که کاربر باید هر بار قالب مورد نظر را باز کرده و اطلاعات خود را در آن وارد نموده و چاپ نمایید که این روش پیشنهاد نمیشود، زیرا مراجعین زیادی ممکن است در استفاده از آن به مشکل بخورند و دانش کافی برای استفاده نداشته باشند.

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    mahshahr

پيش فرض

تشکر ویژه دارم از توضیحات خوب و مفید شما..
    بله، گواهی رو ما توی ورد تایپ می کنیم. به نظر شما کار من با VBA توی ورد راه می افته از این لحاظ که اطلاعات مورد نیاز رو از فرد بگیره و فقط امکان پرینت رو در اختیارش بذاره؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فکر کنم اگه بخواین از مجموعه آفیس استفاده کنید؛ استفاده از برنامه بانک اطلاعاتی اکسس گزینه مناسب تری باشه
    میشه باهاش به سادگی فرم ساخت و یک دکمه برای پرینت قرار داد که نامه مورد نظر رو در پرینتر مورد نظر با اطلاعات مشخص شده چاپ کنه
    بعد میتونید تمام مراجعین رو با زمان و تاریخ در حین انجام اینکار در یک بانک اطلاعاتی نیز ذخیره کنید که بعدا بتونید در صورت نیاز به آنها مراجعه کنید و اطلاعات کاملی از فرم های چاپ شده در هر روز را بطور سالیانه داشته باشید.
    استفاده از اکسس بسیار ساده است و به دانش زیادی برای برنامه نویسی نیاز نداره، بنظرم برای چنین موقعیت هایی گزینه مناسبی باشه

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    mahshahr

پيش فرض

لطف می کنید توضیح بدید چه جوری میشه این کارها رو توی اکسس انجام داد. این مواردی که شما فرمودید دقیقا همون چیزهایی هست که من بهشون احتیاج دارم. در حقیقت این گواهی که من در نظر دارم خود فرد اونو صادر کنه و ما تاییدش کنیم، گواهی کسر از حقوق هست و یکی از مواردی که باید لحاظ بشه توی این پروسه این هست که هر بار که یک گواهی برای فردی صادر میشه، توی سیستم ذخیره بشه و مثلا بعد از سه بار صادر شدن گواهی، سیستم برای چهارمین مورد از فرد ایراد بگیره و امکان صدور گواهی رو نده..
    خیلی ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بفرمایید و روشن کنید چجوری میشه این کارها رو انجام داد..
    متشکرم

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

چه جوری انجام دادنش را باید با استفاده از منابع آموزشی و کتاب ها انجام بدید و با وقت گذاشتن و کار کردن با این برنامه انجام بدید.
    بطور خلاصه شما باید یک پروژه جدید در اکسس باز کنید و یک جدول بانک اطلاعاتی ایجاد کنید، شامل یک فیلد آی دی خودکار که نشان دهنده شماره هر چاپ بصورت منحصر بفرد است، یک فیلد برای تاریخ (که میتوانید با استفاده از حالت پیشفرض میلادی باشه و یا در حالت سخت تر تاریخ شمسی آن روز را باشد) ، فیلد نام و نام خانوادگی و شماره ملی و شناسنامه و غیره نیز باید در این جدول قرار گیرد.
    در زمان هر چاپ یک رکورد جدید به این بانک اطلاعات باید اضافه شود.

در مرحله بعد باید یک فرم بسازید که اطلاعات کاربر را در بخش های جداگانه دریافت کند و یک دکمه چاپ در زیر آن باشد.
    همینطور باید یک صفحه ریپورت بسازید که اطلاعات رکورد جاری جدول را نمایش دهد و آماده چاپ باشد، که باید متن همان نامه اداری شما در آن نوشته شده باشد و میتوانید برای شماره، از شماره منحصر به فرد جدول بانک داده استفاده کنید. تاریخ و مشخصات رکورد جاری جدول بانک اطلاعاتی نیز شامل نام متقاضی و غیره بصورت خودکار از جدول برداشت خواهد شد و در فرم آماده چاپ نمایان خواهد شد.

حالا در زمانی که کاربر دکمه چاپ را میزند باید چندین کار انجام شود.
    ابتدا جدول بر اساس نام متقاضی که وارد شده، فیلتر شود اگر تعداد رکورد ها با آن شماره ملی و یا مثلا نام و نام خانوادگی برابر سه یا بزرگتر از آن بود، برنامه میبایست با پیام خطایی اجازه چاپ ندهد اما در غیر این صورت؛ کدهای زیر میبایست در این عملیات اجرا شود
    رکورد جدیدی در جدول باز شود، به رکورد باز شده حرکت شود.
    اطلاعات ورودی کاربر در آن فیلد های متفاوت در این رکورد جدید وارد شود.
    رکورد مورد نظر ذخیره شود.
    دستور چاپ رکورد جاری که در بخش ریپورت از قبل آماده شده است صادر شود تا بطور خودکار نامه از پرینتر خارج شود.

(انجام چنین کاری با وجود اینکه برنامه نویسی نیست، اما با افراد نااشنا به محیط اکسس و بانک اطلاعاتی سخت و وقت گیر خواهد بود)
    بنابراین اگر برنامه نویس حرفه ای در اطراف خود ندارید که بتواند برنامه ای دقیقا مطابق با خواسته شما بنویسد، بهتر است از افرادی که توانایی کار با برنامه اکسس میکروسافت آفیس رو دارند، استفاده کنید تا چنین عملکردی را برای شما پیاده سازی کنند.
    استفاده از آن به نسبت برنامه نویسی بسیار آسان تر است اما به معنای آن نیست که هرشخصی بتواند براحتی آنرا بسازد، بطوری که شما از من پرسش میکنید تا در یک پست نحوه انجام آن را توضیح دهم.
    درصورت نداشتن افرادی که بتوانند فایل پروژه اکسسی بسازند، میتوانید با پرداخت هزینه اندک ساخت آنرا به افراد دیگری در خارج از مجموعه خود بسپارید
    که این از استخدام برنامه نویس برای ساخت یک برنامه کامل بسیار ارزانتر برای شما تمام خواهد شد.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    mahshahr

پيش فرض

خیلی از شما ممنونم بابت این توضیحات مبسوط..

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •