تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: راهنمایی جهت خرید یک مودم/روتر LTE-FDD با قابلیت آپشن پرو ک سی

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض راهنمایی جهت خرید یک مودم/روتر LTE-FDD با قابلیت آپشن پرو ک سی

دوستان عنوان تاپیک واضح هست. آیا چنین مودم/روتر ای تاکنون دیده اید یا وجود دارد؟ فقط میخوام آپشن prox y بش بخوره یعنی ای پی و پورت همین. نه وی پی نه DNS فقط این را میخوام.
    وجود دارد؟ تو ایران هست؟ صرفا LTE-FDD

2. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

این قابلیت پرو.کسی که آی پی و پورت را برای اتصال وارد میکنید، برای سیستم عامل نهایی طراحی شده به صورتی که کل ترافیک اون سیستم عامل یا یک برنامه خاص را از طریق آی پی و پورت خاصی به یک سرور پرو.کسی هدایت کنه
    بنابراین وجود داشتن چنین قابلیتی روی مودم ها و روترها اصلا منطقی بنظر نمیرسه و من نیز تابحال چنین چیزی را ندیدم که یک روتر بصورت کلاینت بیاد و بک یک سرور ساکس متصل بشه.
    روتر های مخابراتی بخشی مروبط به Socks4 و Socks5 دارند که اگه فعال بشن، تبدیل به سرور شده و توانایی دریافت اطلاعات و تونل را از دستگاه های مختلف که به سمت آن میاید را دارند. اما چون این قابلیت اجازه میده تعداد متعددی کلاینت به یک سرور متصل بشوند، وضعیت غیر پایداری را ایجاد میکند که یک روتر نباید روی آن برای تبادل اطلاعات حساب کند.
    برای همین روترها انواع کانکشن های نظیر به نظیر یا نقطه به نقطه را در خود بصورت کلاینت و سرور دارند، به این صورت که هر کانکشن بصورت کاملا مجزا با رمزگذاری مشخص جهت حفظ امنیت آن تونل داده بین دو طرف ارتباط برقرار میشود.

حتی سرورهای اینچنین کانکشن های کمتر روی روترها وجود دارد، بیشتر از سیستم عامل و کامپیوتر برای چنین سرویس هایی استفاده می شود.

شما میتونید یک مودم FDD که هیچگونه قابلیت خاصی ندارد را به یک روتر متصل کرده و در داخل آن روتر اتصالات پر سرعت و ایمنی با پروتکل های IPSec یا Open VPN برقرار نمایید.
    سپس شبکه مصرف کننده برای استفاده از این خدمات تنها به روتر متصل شوند و دیگر ارتباطی با مودم نداشته باشند.

اگر اصرار دارید که حتما از این نوع اتصال و تنها یک اتصال منحصر به فرد برای تمام شبکه خود استفاده کنید (که من این را بدلیل مسائل فنی و تکنیکی بسیار زیادی که ایجاد مشکل میکند،پیشنهاد نمیکنم)
    میتوانید یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز و یا سیستم عامل مشابه را به عنوان روتر در شبکه خود قرار دهید، به صورتی که اینترنت مودم را دریافت کرده و سپس تمام داده مصرفی را با تنظیم پرو.کسی به سمت یک سرور خاص هدایت نماید، سپس با کارت شبکه ای دیگر روی آن کامپیوتر اینترنت آن دستگاه را برای یک دستگاه سویچ به اشتراک گذاشته تا تمام کاربران شبکه بتوانند از این سرور استفاده نمایند.

درواقع به اینصورت راهی بجز استفاده از آن سرور پرو.کسی برای آنها باقی نخواهند ماند.
    علاوه بر این که میتوان بسیار ساده تر به هدف مذکور رسید، مثلا تنظیم پرو.کسی در تک تک دستگاه های کلاینت، میتوان با یک دستگاه فایروال سخت افزاری و یا روتر حرفه ای تنظیم نمود که هیچ ارتباطی بجز ارتباط با پرو.کسی مذکور برقرار نگردد.

انجام چنین روشی، سرعت ارتباط شما را بشدت کاهش خواهد داد، سرورهای پرو.کسی معمولا مشخص میکنند که هر کاربر حداکثر تا چه سرعتی میتواند پهنای باند داشته باشد و اشتراک گذاری این اتصال با کل شبکه، افت سرعت زیادی به همراه خواهد آورد، مگر آنکه سرور پرو.کسی را نیز در آنسوی مرزها در اختیار داشته و تنظیم نموده باشید.

خرید انواع دیگر اتصال از جمله L2TP با رمزگذاری IPsec از شرکت های معتبر و بزرگ وی پی ان مانند Express VPN / Torguard و یا strongvpn میتواند در مودم های FDD از قبیل B525 هواوی به خوبی و با سرعت بالایی ارتباط شما را برقرار نموده و علاوه بر ارتباط بسیار ایمن تر از ساکس، بدلیل ارائه سرعت مناسب و انحصاری برای کانکشن شما ، رضایت نسبی جنابعالی در تامین سرعت شبکه را نیز تامین نماید.

4. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

ممنون از توضیحات کاملتون . مودم کنونی من که MR200 صرفا دارای IPsec هست و نمیدونم میتنونم روش Open VPN یا نه. البته سرعت و کیفیت Open VPN اصلا خوب نیست و پرو ک سی همچنان خیلی عالی هست که تک تک کلاینت روشون استفاده می کنم. فکر کردم بجای تک تک بیام تو خود مودم بنصبم که انگار چنین قابلیتی با توضیحات شما وجود ندارد.

Express VPN هم خوبه دارم فکر میکنم آن رو هم بخرم. سرعتش عالی بود اما سهولت اتصال و 24/7 بودن پرو ک سی خیلی روانتر و رویایی است. وی پی ان هر چی باشه سرعت اتصالش آنی نیست اما پرو ک سی آنیست.

6. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه newhamedpc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مرکز خلیج فارس

پيش فرض

با روتر میکروتیک میتونید اینکار رو انجام بدید. فقط یکم تخصص میخواد یا بدید کسی براتون انجام بده

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من خودم متخصص روتر میکروتیک هستم
    کانکشن های L2TP / PPTP / SSTP و همینطور gre-tunnel / IPIP و open vpn رو میشه روی اون زد
    باید توجه کنید که نسخه اوپن وی پی ان این سیستم عامل قدیمی هست و نمیشه ازش برای اتصال به سرور هایی مثل اکسپرس استفاده کرد، اما اگه هر دو طرف روتر میکروتیک باشه، قابل استفاده خواهد بود.
    (البته قراره در آینده به نسخه بروز آپدیت بشه که معلوم نیست چقدر طول بکشه حتی بیشتر از یکی دوسال ممکنه بشه)

تنها چیزی که روتر میکروتیک در رابطه با پرو.کسی های نرم افزاری داره ، که قابل استفاده بصورت آی پی و پورت هست، ساکس 4 و قدیمی هست که اونهم فقط به صورت سرور راه اندازی میشه و اصولا این اتصال برای برقراری روتر ها بصورت کلاینت ساخته نشده که بشه روتری را در دنیا پیدا کرد که بصورت کلاینت این کار را انجام دهد.
    مگر اینکه یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوزی و یا لینوکسی به عنوان روتر قرار گیرد.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درضمن من از هر سه شرکت که نام بردم، روی روتر خودم کانکشن زدم، اتصال هیچکدام حتی یک لحظه قطعی هم نداره و الان چند ساله که بصورت 24/7 داره سرویس میده
    سرعتش هم از نظر من بسیار بالاتر و مطلوب تر از پرو.کسی بصورت آی پی و پورت هست، از همه مهمتر امنیت بسیار بیشتری را فراهم میکند

10. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •