تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: کولرگازی بوش

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

14 کولرگازی بوش

سلام خدمت همه دوستان. من قصد خرید یه کولرگازی ۱۸ تا ۲۴ هزار دارم. به دنبال کم مصرف ترین و بهترین کولرگازی بودم. نظرم روی الجی نکست پلاس بود که به طور اتفاقی کولرگازی بوش رو دیدم که مصرفش دو سوم الجی نکست پلاس هم هست و مثلا در مدل ۱۸ هزار حدود ۳ میلیون از الجی نکست پلاس ارزانتر هم هست ولی در مورد کیفیت و خدماتش اطلاعی ندارم. ممنون می شم دوستان اگه اطلاعی در مورد کولرهای گازی بوش دارن راهنمایی کنند.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اون بوش که توی بازار میبینید، اصلی نیست، درواقع کپی شده چینی هست
    البته به معنی این نیست که ضعیف عمل خواهد کرد، اما اگر ساخت کارخانه مادر در آلمان و اصلی بود حداقل چهاربرابر ال جی قیمت داشت
    کریر،دایکین، بوش، پسامسونگ ، الجی ، اجنرال،گری همشون خوبن، حتی من اسپلیت چینی Aux گرفتم که قیمت بسیار پایینی در مقایسه با دیگر برند های مطرح داشت و در منزل نصب کردم، بقدری توان و کیفیت این اسپلیت خوب بود که برای دوتا برج تعداد بسیار زیادی از آن خریداری و نصب کردیم.

اگر میخواهید از استفاده اسپلیت راضی باشید، بیشتر از برند آن باید به نحوه نصب دستگاه توجه کنید تا برای سالها بدونه مشکل مورد استفاده قرارش دهید و بجز شستشو فیلتر نیاز به هیچ کار دیگری نداشته باشد.
    بعضی از موارد مهم در نصب اسپلیت :
    1.سایز لوله های مسی مورد استفاده بین بخش داخلی و خارجی اسپلیت (indoor و outdoor) باید دقیقا مطابق با پیشنهاد کارخانه در دفترچه راهنمای آن دستگاه باشد.
    2.تا حد ممکن میبایست فاصله بین بخش داخلی و خارجی کوتاه باشد و طول لوله کوتاه گردد.
    3.حتما باید لوله های متصل بین این دو بخش،به خوبی با عایق با کیفیت، عایق شوند، و عایق لوله ها که برای هرکدام از خط لوله مجزا باید باشد، نمیبایست در اثر فشار، فشرده و جمع شود و باید کاملا آزاد بوده و حالت پفکی خود را حفظ نماید.
    4.در زمان نصب اسپلیت ، بعد از نصب لوله ها ، میبایست با کیفیت بسیار بالای هوای داخل لوله ها تخلیه گردد و فشار آن نزدیک به صفر مطلق برسد و به مدت یک روز در چنین وضعیتی جهت تست باقی بماند، و پس از 24 تا 48 ساعت ، مجدد فشار نزدیک به صفر داخل لوله ها اندازه گیری شود، که می بایست اندازه آن با مقدار ابتدایی در زمان شروع تست برابر باشد، این آزمایش بسیار مهم است و به شما اطمینان می دهد که هیچگونه درز و نشتی ای در لوله ها وجود ندارد.
    5.شارژ گاز پس از اطمینان از عدم وجود نشتی باید انجام شود، معمولا در بخش اوت دور اسپلیت، گاز فشرده شده برای سیستم وجود دارد و بعد از بازکردن شیرآن، در لوله ها جریان خواهد یافت، فشار گاز باید تست شود که مناسب باشد، اگر گاز به مقدار کافی در سیستم نباشد، دستگاه به خوبی خنک نخواهد کرد، در این صورت باید گاز را بطور کامل تخلیه و مجدد با گاز خوب دیگری شارژ کنید (گازها با یکدیگر متفاوت هستند و بعضی از انواع آنها توان خنک کنندگی بیشتری دارد) ، مقدار گاز باید دقیقا اندازه باشد و کمبود آن باعث عدم بازدهی می شود، و پر شدن بیش از حد آن نیز ممکن است به دستگاه آسیب وارد نماید.
    6.برای صرفه جویی در مصرف انرژی دمای کولر خود را در سردترین حالت ممکن مثلا 16 درجه قرار ندهید بلکه در دمای مناسب محیط چیزی در حدود 20 تا 24 درجه انتخاب نمایید، دمای انتخابی در اتاق خواب میبایست اندکی بالاتر باشد، زیرا در هنگام خواب دمای بدن انسان کاهش پیدا میکند و 24 درجه دمای مناسب برای یک اتاق خواب است.

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

7.استفاده از یک لوله مناسب با قطر حداقل یک اینچ (32 بازاری) و حدالمکان بطور عمودی و کوتاه ، جهت تخلیه آب تقطیر شده .
    لوله درین یا تخلیه میبایست قطر مناسبی داشته باشد و مسیر تخلیه نیز عمودی یا با شیب زیاد باشد، آب مقطر خروجی بدلیل خلوص و همینطور مخلوط شدن با بعضی از ذرات ریز موجود در هوا، بسیار لزج و چسبنده است ، در صورت استفاده از لوله های لاستیکی و کم قطر جهت درین، این مایع باعث مسدود شدن جریان خروجی آب شده و آب به مقدار زیاد از پنل جلویی اسپلیت به داخل منزل و دیوار های آن سرریز خواهد کرد، تعمیر و نگهداری بعد از نصب نیز چندان کارساز نخواهد بود، در صورت نصب اشتباه، شما مجبور خواهید بود دائما اقدام به تمیز کاری و خالی کردن این لوله شوید، که باز ظرف مدت کوتاهی مجدد مسدود خواهد گردید.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

اون بوش که توی بازار میبینید، اصلی نیست، درواقع کپی شده چینی هست
    البته به معنی این نیست که ضعیف عمل خواهد کرد، اما اگر ساخت کارخانه مادر در آلمان و اصلی بود حداقل چهاربرابر ال جی قیمت داشت
    کریر،دایکین، بوش، پسامسونگ ، الجی ، اجنرال،گری همشون خوبن، حتی من اسپلیت چینی Aux گرفتم که قیمت بسیار پایینی در مقایسه با دیگر برند های مطرح داشت و در منزل نصب کردم، بقدری توان و کیفیت این اسپلیت خوب بود که برای دوتا برج تعداد بسیار زیادی از آن خریداری و نصب کردیم.

اگر میخواهید از استفاده اسپلیت راضی باشید، بیشتر از برند آن باید به نحوه نصب دستگاه توجه کنید تا برای سالها بدونه مشکل مورد استفاده قرارش دهید و بجز شستشو فیلتر نیاز به هیچ کار دیگری نداشته باشد.
    بعضی از موارد مهم در نصب اسپلیت :
    1.سایز لوله های مسی مورد استفاده بین بخش داخلی و خارجی اسپلیت (indoor و outdoor) باید دقیقا مطابق با پیشنهاد کارخانه در دفترچه راهنمای آن دستگاه باشد.
    2.تا حد ممکن میبایست فاصله بین بخش داخلی و خارجی کوتاه باشد و طول لوله کوتاه گردد.
    3.حتما باید لوله های متصل بین این دو بخش،به خوبی با عایق با کیفیت، عایق شوند، و عایق لوله ها که برای هرکدام از خط لوله مجزا باید باشد، نمیبایست در اثر فشار، فشرده و جمع شود و باید کاملا آزاد بوده و حالت پفکی خود را حفظ نماید.
    4.در زمان نصب اسپلیت ، بعد از نصب لوله ها ، میبایست با کیفیت بسیار بالای هوای داخل لوله ها تخلیه گردد و فشار آن نزدیک به صفر مطلق برسد و به مدت یک روز در چنین وضعیتی جهت تست باقی بماند، و پس از 24 تا 48 ساعت ، مجدد فشار نزدیک به صفر داخل لوله ها اندازه گیری شود، که می بایست اندازه آن با مقدار ابتدایی در زمان شروع تست برابر باشد، این آزمایش بسیار مهم است و به شما اطمینان می دهد که هیچگونه درز و نشتی ای در لوله ها وجود ندارد.
    5.شارژ گاز پس از اطمینان از عدم وجود نشتی باید انجام شود، معمولا در بخش اوت دور اسپلیت، گاز فشرده شده برای سیستم وجود دارد و بعد از بازکردن شیرآن، در لوله ها جریان خواهد یافت، فشار گاز باید تست شود که مناسب باشد، اگر گاز به مقدار کافی در سیستم نباشد، دستگاه به خوبی خنک نخواهد کرد، در این صورت باید گاز را بطور کامل تخلیه و مجدد با گاز خوب دیگری شارژ کنید (گازها با یکدیگر متفاوت هستند و بعضی از انواع آنها توان خنک کنندگی بیشتری دارد) ، مقدار گاز باید دقیقا اندازه باشد و کمبود آن باعث عدم بازدهی می شود، و پر شدن بیش از حد آن نیز ممکن است به دستگاه آسیب وارد نماید.
    6.برای صرفه جویی در مصرف انرژی دمای کولر خود را در سردترین حالت ممکن مثلا 16 درجه قرار ندهید بلکه در دمای مناسب محیط چیزی در حدود 20 تا 24 درجه انتخاب نمایید، دمای انتخابی در اتاق خواب میبایست اندکی بالاتر باشد، زیرا در هنگام خواب دمای بدن انسان کاهش پیدا میکند و 24 درجه دمای مناسب برای یک اتاق خواب است.
    بسیار ممنونم بابت توضیحات تون.
    راستش من بوش رو داخل سایت دماتجهیز دیدم که نوشته مونتاژ بلژیک و گارانتی شرکت هوای پاک ایران که همین الان می تونید ببینید.
    من هم برند برام مهم نیست من دیدم الجی مدل نکست پلاس برای ۱۸ هزار جریان مصرفی حدود ۶.۲ آمپر هست ولی برای بوش ۱۸ هزار حدود ۴.۱ آمپر هست. یعنی حدود دو سوم الجی. الجی نکست پلاس ساخت کره و این بوش رو نوشته مونتاژ بلژیک.
    جدیدا دو مدل الجی تایتان ۲ و فایتینگ در بازار هست که ساخت چین و تایلند هستند و جریان مصرفی حدود ۷.۶ آمپر هست برای مدل ۱۸ هزار.
    من کنتور دیجیتال دارم و به همین خاطر دنبال یه چیز کم مصرف هستم.
    Last edited by mhr74; 26-06-2019 at 21:32.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •