تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 87

نام تاپيک: چطوری میشه پول درآورد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه black sabbath's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

برای کسایی که از بچگی با گاو و گوسفند سر و کار نداشتند این شغل خیلی سخته...
    نظر تون راجع به کشاورزی چیه؟ یا کارگری در کارخانه و یا کارگر بعنوان دستیار یک بنا و بنایی کردن؟
    یکیو میشناسم که تو ناف تهران با ناز و نعمت بزرگ شد اما به خاطر مشکلات مالی که براشون پیش اومد کلی وام جور کرد و رفته گاوداری زده البته کمک هم داره ولی خودم از نزدیک دیدم خیلی سختی میکشه به امید بهره وری در سالهای بعد
    خودم تا 20 سالگی دست به سیاه و سفید نمیزدم اما بعدش چندسالی تو کارخونه کارگر ساده بودم...
    کشاورزی هم خیلی سخته.نصفه شب باید بری آب بگیری،تابستون تو گرما باید سر زمین باشی...
    اینایی که گفتی یعنی کشاورزی و گاوداری و بنایی و ...خیلی سخته ولی وقتی مجبور بشی ...فک می کنم راحت تر از همشون که البته درآمدش هم کمتره همون کارگر بنایی باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه black sabbath's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

با سرمایه زیر 100 میلیون مثل 50 میلیون میشه چیکار کرد؟
    همه الان می گویند بذاریم بانک و سود شو بخوریم...
    من می خوام بدونم بهترین راه حل چیه؟

بریم زمین کشاورزی بخریم؟
    یا بریم ماشین بخریم باهاش مسافر کشی کنیم؟
    یا زمین و خونه و ارز و طلا بخریم؟
    یا ...
    اگه می تونی یه زمین باغی بخر.درخت میوه بکار بعد چهار پنج سال ثمر میده
    بهترینش هم پسته هست.البته من هیچ تخصصی ندارم اینها شنیده های من هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه MVGroup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

با سرمایه زیر 100 میلیون مثل 50 میلیون میشه چیکار کرد؟
    همه الان می گویند بذاریم بانک و سود شو بخوریم...
    من می خوام بدونم بهترین راه حل چیه؟

بریم زمین کشاورزی بخریم؟
    یا بریم ماشین بخریم باهاش مسافر کشی کنیم؟
    یا زمین و خونه و ارز و طلا بخریم؟
    یا ...
    سلام.
    در مورد «کشاورزی» من مطالبی رو به شما می‌گم، تصمیم‌گیری با خودتون.
    در «کشاورزی» چند مسأله وجود داره: «آب»، «برق»، «تجهیزات کشاورزی»، «وسیله نقلیه برای حمل‌ونقل وسایل کشاورزی»، «امنیت»، «فاصله زمین کشاورزی تا محل سکونت»، «رسیدگی»، «فروش محصولات» و...
    من تو شمال زندگی می‌کنم و مسائلی که عنوان می‌کنم با توجه به شرایط موجود در شمال هست. ممکنه سایر نقاط کشور در بعضی از مسائل متفاوت باشن.
    مسأله «آب»: برای آبیاری درختان یا گیاهان باید یک منبع آبی داشته باشید. این منبع آبی می‌تونه «چاه» باشه که آب رو از چاه برداشت کنید و یا این‌که اگه درختان یا گیاهانتون به آب کم‌تری نیاز دارند با استفاده از منبع ذخیره‌سازی آب، آب رو از جاهای دیگه به زمینتون منتقل کنید. که در حالت دوم به یک «وسیله نقلیه» (مثل پیکان وانت، نیسان وانت و کلاً وانت) احتیاج پیدا می‌کنید.
    مسأله «برق»: اگه در زمین کشاورزیتون «چاه» داشته باشید، برای استخراج آب از چاه می‌بایست از «پمپ آب» استفاده کنید که «پمپ آب» با برق کار می‌کنه. برای تهیه برق یا باید در نزدیکی زمین کشاورزیتون تیر برق عبور کرده باشه و یا این‌که با هزینه شخصی برق بیارید و یا این‌که نهایتاً از یک «موتور برق» استفاده کنید. («موتور برق» وسیله‌ایه که با استفاده از بنزین یا گازوئیل، برق تولید می‌کنه. ظرفیت «موتور برق» بستگی به میزان برق مصرفی «پمپ آب» شما داره و هر چه ابعاد زمین شما بزرگ‌تر باشه، «پمپ آب» شما قوی‌تر و در نتیجه «موتور برق» شما قوی‌تر و سنگین‌تر خواهد بود. و این‌جا اگه «موتور برق» شما سنگین باشه، مسأله‌ی حمل‌ونقل «موتور برق» پیش میاد.)
    مسأله «تجهیزات کشاورزی»: «تجهیزات کشاورزی» شامل «بیل»، «اره»، «قیچی باغبانی»، «قیچی ساقه‌بر»، «سم‌پاش دوشی»، «علف‌تراش»، «شلنگ آبیاری»، «پمپ آب» (کلاً وسایل کوچک کشاورزی که با خودروهایی غیر از وانت هم قابل حمل‌ونقل هست) و...، «سم‌پاش موتوری»، «موتور برق» (در صورتی‌که برق نداشته باشید)، «کولتیواتور» (وسیله‌ای شبیه به «تیلر» که برای شخم‌زدن زمین کشاورزی استفاده می‌شه)، «تراکتور»و...
    مسأله «وسیله نقلیه برای حمل‌ونقل وسایل کشاورزی»: وسایل موردنیاز برای کشاورزی رو یا می‌تونید خودتون تهیه کنید و خودتون در زمین کار کنید یا این‌که از دیگرانی که این وسایل رو دارند بخواهید در زمین شما کار کنند و شما هزینه‌اش رو بدید. اگه می‌خواهید شغلتون برای چندین سال کشاورزی باشه حتماً باید این وسایل رو تهیه کنید چون هزینه‌ی دستمزد کارگر و این‌که معمولاً کارگرها کار رو خوب انجام نمی‌دن باعث می‌شه هزینه‌های شما بالا بره و چندان صرفه اقتصادی براتون نداشته باشه. اگه این وسیله‌ها رو خودتون بخواهید تهیه کنید، یا باید در باغتون یک «انباری» داشته باشید تا این وسایل رو اون‌جا قرار بدید، یا این‌که خودرویی (یا سواری یا وانت) داشته باشید تا اون‌ها رو جابجا کنید. اگه در باغتون «انباری» داشته باشید مسأله «امنیت» پیش میاد که در نبود شما ممکنه وسایلتون رو بدزدن.
    مسأله «امنیت»: دزدیدن وسایل شما (از «بیل» گرفته تا «پمپ آب»، «شلنگ آب»، «شیرآلات و تجهیزات آبیاری» و...) یا تجهیزات نصب شده مثل «ترانس تیربرق»، «کابل برق»، سرقت میوه‌های باغ یا حتی قطع درختان باغتون پیش میاد که باید به این موضوع فکر کنید.
    مسأله «فاصله زمین کشاورزی تا محل سکونت»: اگه محل زندگی‌تون از زمین کشاورزی زیاد باشه، به‌نحوی که نتونید در هر ساعت از شبانه‌روز به زمین کشاورزی سر بزنید، «امنیت» زمینتون به‌شدت پائین میاد و هم‌چنین مسأله‌ی رفت‌وآمد برای شما و جابجایی وسایل کشاورزی و رسیدگی به زمین براتون سخت می‌شه.
    مسأله «رسیدگی»: «آبیاری»، «هرس»، «خرید کود و سموم در زمان‌های لازم»، «سم‌پاشی»، «کوددهی»، «از بین بردن علف‌های هرز» و... اگه این کارها رو خودتون انجام ندید صرفه اقتصادی براتون نداره و میزان هزینه‌ها با میزان فروش شما ممکنه برابری کنه و سودی بدست نیارید.
    مسأله «فروش محصولات»: معمولاً محصول را از کشاورز با قیمت پائینی می‌خرن. اگه بتونید خودتون محصولتون رو بفروشید سود خیلی بهتری به‌دست میارید.

اگه کار کشاورزی رو خودتون بخواهید انجام بدید و از کارگر استفاده نکنید (چون در غیر این‌صورت صرفه اقتصادی چندانی براتون نداره) یک کار جسمی هست و تا حدودی به شما فشار میاد. کار کشاورزی یک کار فصلی هست یعنی در بعضی ماه‌ها شما کار می‌کنید و در بقیه ماه‌ها میزان کار خیلی کم‌تره. اگه ابعاد زمینتون زیاد باشه و رسیدگی خوبی داشته باشید می‌تونید درامد خوبی داشته باشید و خودتون اصلاً کار نکنید.
    Last edited by MVGroup; 12-07-2019 at 17:23.

4. 2 کاربر از MVGroup بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MVGroup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

این رو هم اضافه کنم که شما می‌تونید زمینتون رو به یه کشاورز دیگه «اجاره» بدید. گاهی‌اوقات «اجاره دادن» به‌صرفه‌تره.

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام به همه، تشکر از کاربران گرامی، درباره کاری سوال داشتم، شاید صبر و حوصله زیاد و فن و استعداد بالا بخواد!

نظرتون راجع به کارهای فنی چیه؟ مثلا برق کار ! دکراسیون داخلی و کابینت هم خوبه اما فکر کنم سخت تر باشه و شاید بازارش ضعیف تر از برقکاری باشه. برق هم انواع داره سیم کشی خانه و صنعتی و موارد دیگه مثل دوربین مداربسته و کرکره برقی و پله برقی و تعمیرات و الکترونیک و ...

دوره هاش هم هست شاید برای بعضی هاشون باید حتما اون رشته دانشگاهی رو خونده باشیم!

و سوال دیگر آیا هنوز میشه با برنامه نویسی کامپیوتر و شبکه و ... پول درآورد و پولدار شد؟ یا بازار اون هم اشباع شده؟ سخت افزار هم خوبه؟
    Last edited by Iloveu-ALL; 20-04-2020 at 14:19.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

سلام به همه، تشکر از کاربران گرامی، درباره کاری سوال داشتم، شاید صبر و حوصله زیاد و فن و استعداد بالا بخواد!

نظرتون راجع به کارهای فنی چیه؟ مثلا برق کار ! دکراسیون داخلی و کابینت هم خوبه اما فکر کنم سخت تر باشه و شاید بازارش ضعیف تر از برقکاری باشه. برق هم انواع داره سیم کشی خانه و صنعتی و موارد دیگه مثل دوربین مداربسته و کرکره برقی و پله برقی و تعمیرات و الکترونیک و ...

دوره هاش هم هست شاید برای بعضی هاشون باید حتما اون رشته دانشگاهی رو خونده باشیم!

و سوال دیگر آیا هنوز میشه با برنامه نویسی کامپیوتر و شبکه و ... پول درآورد و پولدار شد؟ یا بازار اون هم اشباع شده؟ سخت افزار هم خوبه؟
    سلام
    درمورد کابینت سازی که درآمدش بد نیست ولی درگیری توش خیلی زیاده . یعنی باید از 6 صبح بدویی تا 10 یا 11 شب .بری وروق بگیری و برش بدی و صبر کنی تا برش کار بیاد و..... خیلی شغلش توش درگیریه.
    سیم کشی و نصب FF و نصب کولر بازارش خوب بود ولی الان دیگه هیییچ چیزی درآمد خوبی نداره.
    تعمیرات الکترونیک هم بد نیست خوبه ولی یه آدم دهن کج پیدا بشه و نتونی جنسش رو درست کنی باید خسارتش رو بدی. به نظر من چیزی که دست رفته توش رو نباید قبول کنی.
    در مورد چیزای دیگه اطلاعات دقیقی ندارم . ولی فعلا توی شرایط کنونی چیزی نیست که بدرد بخور باشه همه دارن تو مغازه هاشون چرت میزنن.....
    موفق باشی

8. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

پول در اوردن
    بستگی به سرمایه. مهارت.سن شما داره

10. این کاربر از nimahandsomboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    کراهای فنی که نام بردی و مرتبط با ساختمانه به نظرم خوبه
    اما به شرطی که با سازنده ها در ارتباط باشی. مثلا اگه با یه سازنده معمولی که آپارتمان شش یا هفت طبقه میسازه در ارتباط باشی میتونی روی نصب کابنت 10 تا 14 واحد مسکونی حساب باز کنی . بعد با شروع شدن پروژه بعدی سازنده باز همکاری ادامه پیدا کنه

12. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    درمورد کابینت سازی که درآمدش بد نیست ولی درگیری توش خیلی زیاده . یعنی باید از 6 صبح بدویی تا 10 یا 11 شب .بری وروق بگیری و برش بدی و صبر کنی تا برش کار بیاد و..... خیلی شغلش توش درگیریه.
    سیم کشی و نصب FF و نصب کولر بازارش خوب بود ولی الان دیگه هیییچ چیزی درآمد خوبی نداره.
    تعمیرات الکترونیک هم بد نیست خوبه ولی یه آدم دهن کج پیدا بشه و نتونی جنسش رو درست کنی باید خسارتش رو بدی. به نظر من چیزی که دست رفته توش رو نباید قبول کنی.
    در مورد چیزای دیگه اطلاعات دقیقی ندارم . ولی فعلا توی شرایط کنونی چیزی نیست که بدرد بخور باشه همه دارن تو مغازه هاشون چرت میزنن.....
    موفق باشی
    دوست گرام وقتی شما در مورد چیزی اطلاعات ندارید چرا نظر میدید؟کی گفته همه تو مغازه هاشون چرت میزنن اگه اینطوره چرا همه جمع نمیکنن؟زدن مغازه بله مثل سابق راحت نیست سرمایه زیادی میخواد و صبر بیشتر اگه کسی بتونه مغازه رو بخره که چه بهتر و همچنین همه که قرار نیست مغازه بزنن اینهمه کارهای خدماتی و فنی کار,به اعتقاد من الان اکثر جوونها نمیخوان کار سنگین انجام بدن واسه همینه تو هر محله شیش تا میوه فروشی هست البته به غیر وانت های سیار,مثلا تو منطقه ما تعمیر کار رادیات ماشین یا دزدگیر ساز یا ای سی یو کار ماشین نیست اکثر ماشین ها میرن جای دیگه یا شهرستان دیگه,یا مثلا صافکار ماشین اونم کم سن و سال کم شده اکثرا سن بالا هستن,برقکار,تعمیرات لوازم خانگی مثل یخچال یا کولر هیچ موقع بیکار نمیمونن اگه با انصاف باشن و کار درست,تعمیرکار الکترونیک هم همینطور,بعد میره مراحل سنگین تر برق و الکترونیک سنگین تر,یا آرایشگر اگه بتونه همه جور متد یادبگیره من میشناسم برای رفتن به آرایشگاه طرف باید نوبت گرفت مثال خیلی زیاده باید بازارسنجی کرد نباید نا امید شد

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

دوست گرام وقتی شما در مورد چیزی اطلاعات ندارید چرا نظر میدید؟کی گفته همه تو مغازه هاشون چرت میزنن اگه اینطوره چرا همه جمع نمیکنن؟زدن مغازه بله مثل سابق راحت نیست سرمایه زیادی میخواد و صبر بیشتر اگه کسی بتونه مغازه رو بخره که چه بهتر و همچنین همه که قرار نیست مغازه بزنن اینهمه کارهای خدماتی و فنی کار,به اعتقاد من الان اکثر جوونها نمیخوان کار سنگین انجام بدن واسه همینه تو هر محله شیش تا میوه فروشی هست البته به غیر وانت های سیار,مثلا تو منطقه ما تعمیر کار رادیات ماشین یا دزدگیر ساز یا ای سی یو کار ماشین نیست اکثر ماشین ها میرن جای دیگه یا شهرستان دیگه,یا مثلا صافکار ماشین اونم کم سن و سال کم شده اکثرا سن بالا هستن,برقکار,تعمیرات لوازم خانگی مثل یخچال یا کولر هیچ موقع بیکار نمیمونن اگه با انصاف باشن و کار درست,تعمیرکار الکترونیک هم همینطور,بعد میره مراحل سنگین تر برق و الکترونیک سنگین تر,یا آرایشگر اگه بتونه همه جور متد یادبگیره من میشناسم برای رفتن به آرایشگاه طرف باید نوبت گرفت مثال خیلی زیاده باید بازارسنجی کرد نباید نا امید شد
    سلام
    ظاهرا خارج از ایران هستید اینجوری نظر میدید!
    ببینید ما به هر کاری دست زدیم توی هر کدوم یجوری شکست خوردیم و ورشکسته شدیم.
    بنده خودم خیلی خوب توی تعمیرات ضبط و تلویزیون و ..... توانایی دارم و 99 درصد چیزایی که دستم میرسه رو میتونم تعمیر کنم.
    ولی متأسفانه ما تابستون سال 97 مغازه تعمیرات تلوزیون بزرگی داخل هشتگرد داشتیم و در آمدش هم بد نبود ولی قطعات دیگه درست و حسابی پیدا نمیشد و نمیشد هم که آشغال رو جنس مردم ببندیم . وجدان کاری اجازه نمیداد. خلاصه جمعش کردیم.
    بعدش چیزی طول نکشید یک الکتریکی کوچولو باز کردیم که نصب اف اف و سیم کشی ساختمان و نصب کولر انجام میدادیم. اون هم به لطف دلار دیگه نم نم کساد شد. اونم به اجاره مغازه دیگه نمی ارزید حتی آخرش هم یکچیزی از جیبمون دادیم.
    ما هرچی بود تو سال 97 همش ورشکست شدیم و دیگه بعدش کاری نکردیم.
    من همونطور که گفتم در مورد سایر شغل ها اطلاعی ندارم و این تجربه ی خیلی کوچولو و تلخ من بود.
    درضمن الان همه میگن شکم واجبه توی شغل خواروبار فروشی و یا مواد غذایی هم در آمدش خوبه.فعلا کمتر آدمی پیدا میشه که پول به چیزای غیر واجب مثل کامپیوتر و .. بده
    تعمیرات قطعه ی درست و حسابی نیست وقتی یه قطعه ببندی 4 ماه بیشتر کارنکنه به چه دردی میخوره ؟ پس بهتره جمع بشه.
    ببنید فعلا فقر داره رواج پیدا میکنه. دیگه بقیش رو خودتون میدونید.
    موفق باشید

15. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •