تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 48

نام تاپيک: مهاجرت به سایر شهرهای ایران (لطفا کامل بخونید)

اگه نباشه جاش خالی می مونه samir.123's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

13 مهاجرت به سایر شهرهای ایران (لطفا کامل بخونید)

سلام دوستان ...

ما اصالتا خراسانی هستیم ( بیرجند ) ولی خودم زاهدان بدنیا اومدم چون پدرم کارمند بود اینجا ... و هر چند سال یکبار شاید بریم بیرجند

تمام اقوام اونجا هستن با این وجود حتی من پسرعمو و دختر عموی خودمو نمیشناسم! در این حد !!

زاهدان بشدت فقر فرهنگی داره، محرومیت زیاد ، یه سینما بعد سالیان سال! همیشه گرد و خاک و شن ... ناامنی و خوی تند و خشن مردم!
    و بیشتر توو خونه هستیم هممون...( دو برادر هستیم و پدر و مادر )

پدرم داره بازنشسته میشه و منم بیکارم ( کار اینترنتی دارم از هرجا میتونم انجام بدم .. برادرمم ترم اول دانشگاه هستش - مادرمم خانه دار )

مسافرت چند جایی رفتیم ( بیرجند - مشهد - تهران - قم - کرمان - اصفهان - یزد - شمال - بندرعباس - قشم - سمنان - چابهارم که از خودمونه )

بین تمام این شهرها من دوست داشتم قشم زندگی کنم چون از بچگی عاشق جزیره بودم!
    و البته دو سال هم بندرعباس نیروی دریایی سرباز بودم و زیاد قشم میرفتیم.

مادرم شیراز رفته ( من نرفتم تا حالا ) و میگه خیلی خوبه هم شهرش هم مردمش و برای زندگی شیراز ...

پدرم که میگه واسه من فرقی نمیکنه، هرجا شما بگین منم میام

هر چند وقت یبار این بحث رفتن توو خونه ما داغ میشه و باز فروکش میکنه، ولی واقعا من جوون سی ساله افسرده شدم، یه رفیق ندارم توو این شهر
    داشتما ... ولی هر کدوم به شیوه خودشون یه ضربه زدن! دو تایی هم که خوب بودن یکی رو گروگان گرفتن و کشتن و یکی دیگه رو درب منزلش تیربارون کردن...
    تنها سرگرمی من ورزشه ... و کتاب خوندن و سریال دیدن... اونایی که زاهدان اومدن میفهمن چی میگم!

شهرهای شلوغ مث تهران اصلا به درد ما نمیخوره، چند بار رفتم و فرار کردم ! شمال آب و هوای مرطوب و همیشه بارونی به مایی که 30 سال بارون رو سی بارم ندیدیم خیلی سخته و یه جورایی زجر آور !!! خود بیرجندم که اقوام هستن دیگه ما هم عادت کردیم به ندیدنشون و از یه طرف هم با احترام به تمام بیرجندی ها ، اخلاق جالبی ندارن و پدر و مادرم با وجود بیرجندی بودن میگن اونجا نمیتونیم دووم بیاریم، چون سرشون توو زندگی همدیگه س ... چابهار هم دریاش خوبه وگرنه آدما همین آدمای اینجان! و بندرم شرجی ش زیاده...

اهواز و بوشهر و .. برای دیدن همیشه دوست داشتم ولی وقت نشده برم، با این وجود میدونم آب و هوای اونجا هم تعریف چندانی نداره!
    اما امروز مادرم با یکی که مشورت میکرد شهرستان جم استان بوشهر رو پیشنهاد داد. میگفت مهاجرپذیر هست و آب و هوای عالی داره نسبت به شهرهای دیگه بوشهر
    و کار زیاده و ...قیمت املاک هم فعلا مناسبه اونجا

تصمیم گرفتیم امروز که بعد از امتحانات دانشگاه برادرم ( چند روز دیگه ) یه سفر بریم به شهرستان جم و ببینیم چه جوریاست! ( فقط یه هفته جهت دیدن شهر و امکانات و .. )

ولی دیگه تصمیم مهاجرت به شهر دیگه خیلی جدیه
    برای اینکه فردا روز گلایه ای هم به من نکنن تصمیمی که گرفتم این بود که خونه فعلی که ساکن هستم زاهدان رو نگه داریم ، و یه زمین بفروشیم و بریم شهر دیگه خونه بگیریم برای مدتی زندگی کنیم تا ببینیم چه جوریه ... و یا رهن کنیم یه مدت شهر دیگه ...

ولی خب در حال حاضر دوستان انتخاب شهر خیلی اهمیت داره!

پیشنهادات و تجربیات خودتون رو در اختیارمون قرار بدین

قل سیروا فی الارض ( در زمین گردش کنید )
    Last edited by samir.123; 10-06-2019 at 13:59.

2. 2 کاربر از samir.123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

برو شیراز
    جای ما هم بزن بر بدن

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

4. 2 کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

برو شیراز
    جای ما هم بزن بر بدن

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

نیستم اتفاقا ... نه اهل قلیون نه آبکی...
    اتفاقا نکته خوبی بود که اشاره کردین : دوستان یه وقت خیال نکنین منظور من از تفریح و سرگرمی مثلا این چیزا بوده ، وگرنه زاهدان به وفور یافت میشه هر مدلی
    البته منظورم اینم نیست که با یکی بشینم توو کافه و کتاب بخونم

واسه شیراز هم کسی اطلاعاتی داشت بگه که خود شیراز یا اطرافش ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه matarsaak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    چابهار

پيش فرض

یه رفیق ندارم توو این شهر
    داشتما ... .. اونایی که زاهدان اومدن میفهمن چی میگم!
    ( در زمین گردش کنید )
    خب یه جورایی منم مث تو بودم و توی اون شهر با شرایط شما زندگی کردم و حرف تون رو کاملا قبول دارم ، انتخاب من چابهار بود و الان حدود 9 ساله که امدم چابهار و از شرایط راضی ام ، ولی قشم هم میتونه انتخاب خوبی باشه.
    موفق باشید

7. این کاربر از matarsaak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

سلام دوستان ...

ما اصالتا خراسانی هستیم ( بیرجند ) ولی خودم زاهدان بدنیا اومدم چون پدرم کارمند بود اینجا ... و هر چند سال یکبار شاید بریم بیرجند

تمام اقوام اونجا هستن با این وجود حتی من پسرعمو و دختر عموی خودمو نمیشناسم! در این حد !!

زاهدان بشدت فقر فرهنگی داره، محرومیت زیاد ، یه سینما بعد سالیان سال! همیشه گرد و خاک و شن ... ناامنی و خوی تند و خشن مردم!
    و بیشتر توو خونه هستیم هممون...( دو برادر هستیم و پدر و مادر )

پدرم داره بازنشسته میشه و منم بیکارم ( کار اینترنتی دارم از هرجا میتونم انجام بدم .. برادرمم ترم اول دانشگاه هستش - مادرمم خانه دار )

مسافرت چند جایی رفتیم ( بیرجند - مشهد - تهران - قم - کرمان - اصفهان - یزد - شمال - بندرعباس - قشم - سمنان - چابهارم که از خودمونه )

بین تمام این شهرها من دوست داشتم قشم زندگی کنم چون از بچگی عاشق جزیره بودم!
    و البته دو سال هم بندرعباس نیروی دریایی سرباز بودم و زیاد قشم میرفتیم.

مادرم شیراز رفته ( من نرفتم تا حالا ) و میگه خیلی خوبه هم شهرش هم مردمش و برای زندگی شیراز ...

پدرم که میگه واسه من فرقی نمیکنه، هرجا شما بگین منم میام

هر چند وقت یبار این بحث رفتن توو خونه ما داغ میشه و باز فروکش میکنه، ولی واقعا من جوون سی ساله افسرده شدم، یه رفیق ندارم توو این شهر
    داشتما ... ولی هر کدوم به شیوه خودشون یه ضربه زدن! دو تایی هم که خوب بودن یکی رو گروگان گرفتن و کشتن و یکی دیگه رو درب منزلش تیربارون کردن...
    تنها سرگرمی من ورزشه ... و کتاب خوندن و سریال دیدن... اونایی که زاهدان اومدن میفهمن چی میگم!

شهرهای شلوغ مث تهران اصلا به درد ما نمیخوره، چند بار رفتم و فرار کردم ! شمال آب و هوای مرطوب و همیشه بارونی به مایی که 30 سال بارون رو سی بارم ندیدیم خیلی سخته و یه جورایی زجر آور !!! خود بیرجندم که اقوام هستن دیگه ما هم عادت کردیم به ندیدنشون و از یه طرف هم با احترام به تمام بیرجندی ها ، اخلاق جالبی ندارن و پدر و مادرم با وجود بیرجندی بودن میگن اونجا نمیتونیم دووم بیاریم، چون سرشون توو زندگی همدیگه س ... چابهار هم دریاش خوبه وگرنه آدما همین آدمای اینجان! و بندرم شرجی ش زیاده...

اهواز و بوشهر و .. برای دیدن همیشه دوست داشتم ولی وقت نشده برم، با این وجود میدونم آب و هوای اونجا هم تعریف چندانی نداره!
    اما امروز مادرم با یکی که مشورت میکرد شهرستان جم استان بوشهر رو پیشنهاد داد. میگفت مهاجرپذیر هست و آب و هوای عالی داره نسبت به شهرهای دیگه بوشهر
    و کار زیاده و ...قیمت املاک هم فعلا مناسبه اونجا

تصمیم گرفتیم امروز که بعد از امتحانات دانشگاه برادرم ( چند روز دیگه ) یه سفر بریم به شهرستان جم و ببینیم چه جوریاست! ( فقط یه هفته جهت دیدن شهر و امکانات و .. )

ولی دیگه تصمیم مهاجرت به شهر دیگه خیلی جدیه
    برای اینکه فردا روز گلایه ای هم به من نکنن تصمیمی که گرفتم این بود که خونه فعلی که ساکن هستم زاهدان رو نگه داریم ، و یه زمین بفروشیم و بریم شهر دیگه خونه بگیریم برای مدتی زندگی کنیم تا ببینیم چه جوریه ... و یا رهن کنیم یه مدت شهر دیگه ...

ولی خب در حال حاضر دوستان انتخاب شهر خیلی اهمیت داره!

پیشنهادات و تجربیات خودتون رو در اختیارمون قرار بدین

قل سیروا فی الارض ( در زمین گردش کنید )
    سلام
    من ساکن هشتگرد هستم و قبلا تهران بودیم
    الان یه شهری که خلوت باشه و مردمش با کلاس یه شهری نزدیک هشتگرد به اسم شهرجدید هشتگرد
    هست تو استان البرز
    بیا اینجا خیلی بهتره دارن ایستگاه مترو هم راه میندازن که رفت و آمد به تهران خیلی راحت تر میشه . کرج هم دیگه میپری تو اتوبوس و مستقیم کرج
    بیا اینجا اگر خلوت و با کلاس میخوای
    اگر نه شلوغ میخوای تهران کرج نظرآباد و اصفهان
    موفق باشی

9. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

قیمت هاشم مناسب بود هشتگرد ...
    آپارتمان 200 میلیون !! سال ساخت 96-97
    امکانات تفریحی چجوریاست؟ سینما و پارک و ...؟!

و آشنا ندارین مطلع باشن از اینکه مثلا میصرفه چند تا آپارتمان بگیریم و اجاره بدیم؟؟

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

و آشنا ندارین مطلع باشن از اینکه مثلا میصرفه چند تا آپارتمان بگیریم و اجاره بدیم؟؟
    200 میلیون مرد مومن هشتگرد؟
    قفس هم نیست دیگه لونه مورچه اس!
    من الان تو شهریار زندگی میکنم شهریار ن خودش اطرافش دو دیقه تا شهریار راهه
    اب و هوای خوبی داره همه امکاناتم داره دسترسی اسون به تهران کرج داره تا کرج یه ربع تا تهران نیم ساعت
    خونه متری اینور از 4 تومن شروع میشه تا به بالا
    باغ هم هست دیگ نگم برات اونو خوبیش اینه از اب و هوای کرج فرقش خیلی زیاده
    در ضمن من اگه بودم سمت تهران کرجو قیدشو خط میزدم میرفتم شمال سمت گیلان

12. این کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام
    من ساکن هشتگرد هستم و قبلا تهران بودیم
    الان یه شهری که خلوت باشه و مردمش با کلاس یه شهری نزدیک هشتگرد به اسم شهرجدید هشتگرد
    هست تو استان البرز
    بیا اینجا خیلی بهتره دارن ایستگاه مترو هم راه میندازن که رفت و آمد به تهران خیلی راحت تر میشه . کرج هم دیگه میپری تو اتوبوس و مستقیم کرج
    بیا اینجا اگر خلوت و با کلاس میخوای
    اگر نه شلوغ میخوای تهران کرج نظرآباد و اصفهان
    موفق باشی
    منم تجربه هایی از هشتگرد دارم ، به خصوص مثلا 2-3 روز تعطیلی باشه یادمه یه ترافیکی شده بود که تاکسی هایی که جلوی مترو برای هشتگرد می رفتن اصلا نبودن فکر کنم از 9 شب تا 12 منتظر بودم تا یه ماشین پیدا شد اونم ما رو تقریبا توی 1 ساعت رسوند. صبح ها هم اگر تهران کاری داشتم باید قبل شش صبح می زدم بیرون.

مترویی که از تهران به کرج میره فکر کنم جمعه ها نبود البته این ها ماله خیلی وقت پیشه، توی هشتگرد شهر قدیم که به دلایلی بعضی جنس ها به نظرم گرون بودن به خصوص میوه و نان و بعضی مواقع برای اجناس الکترونیکی کرج گزینه بهتری هست.
    همچنین آخر هم نفهمیدم این همه پشه کوره از کجا میاد.
    ولی نسبتا آب و هواش خوب هست به خصوص بهار و پاییزش.
    شهر جدید خیلی خلوت بود شهر قدیم هم جاهایی اش مثل شهرک بعثت قیمت ها خیلی گرون بود.
    توی شهر قدیم هم خیلی مغازه لبنیات سنتی زیاد دیدم اما به نظرم به بهانه سنتی بودن قیمت محصولاتشون یکمی گرون می دادن. اطراف نظر آباد می گفتن بهتره که من نرفتم اما منطقه بین کرج تا قزوین شهرک صنعتی زیاد داره و بعضی از تولید کننده ها اون اطراف عرضه مستقیم دارن مثلا چای توی همین شهرک صنعتی هشتگرد. البته خودم نخریدم اما می گفتن می فروشن.

14. این کاربر از salman2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

200 میلیون مرد مومن هشتگرد؟
    قفس هم نیست دیگه لونه مورچه اس!
    100 متری میشد
    شهر جدید هشتگرد
    والا من داشتم با شهرهای دیگه مقایسه میکنم
    مثلا با خود زاهدان! اینجا آپارتمان ارزون سال ساخت 80 با متراژ 75 متر یک خوابه 180 فی میخوره ! اونم نما سیمانی ! نه آجر سفال

باغ هم هست دیگ نگم برات اونو خوبیش اینه از اب و هوای کرج فرقش خیلی زیاده
    اره توو همین اطراف هشتگرد و کرج ویلا بود 550 متر 600 متر بود زده بود 600-700 میلیون خیلی خوب بود بنظرم!

در ضمن من اگه بودم سمت تهران کرجو قیدشو خط میزدم میرفتم شمال سمت گیلان
    ما داداش سی سال زاهدان سی بار بارون ندیدیم!! من یعنی هر وقت بارون میاد بر عکس بقیه دلم میگیره
    دیگه فکرشو بکن شهری بری که هفت روز هفته ابری باشه و مه و بارون و ...!!!
    اصلا موندم چطور زندگی میکنن زیر بارون!
    بعدم یکی رو داریم ساری که دو سالی هست اونجاست
    از مشهد رفته اونجا ساکن شده
    میگه خیلی اخلاقشون بده ... فقط باید با لهجه اینا حرف بزنی وگرنه بفهمن مهاجری بد برخورد میکنن
    کار به غریبه ها نمیدن و ....

شمال بدرد ما که عمری توو کویر بودیم نمیخوره
    آب روغن قاطی میکنیم شمال یه هفته دو هفته فقط تفریحی خوبه بنظرم.. نه واسه زندگی
    تهران و کرجم حقیقتا فقط فرهنگ بالا و .. هست وگرنه بازم بدرد ماها نمیخوره، هشتگردم با قیمت مسکن تهران مسلما تا چند سال آینده سیل جمعیت اونجا رو فرا میگیره

16. این کاربر از samir.123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

سلام
    هشتگرد الان خونه های تازه ساختش خیلی گرون شده نسبت به قبل الان ما تو شهرجدید هشتگرد خلوت هست اما از نظر تفریحی یه پارک داره و زمین بازی و استخر ولی سینما نداره
    اما هشتگرد همه ی اینها رو داره و امکاناتش خوبه بد نیست چیز هایی هم که نیاز داشته باشید هست مثل موبایل و کامپیوتر و....
    متأسفانه کسی رو آشنا ندارم خونه بفروشه ولی میتونین یه بار بیاین اینجا از املاکاش مطلع بشید (هرچی باشه هواش خوب و پاکه و از زاهدان بهتره)
    موفق باشید

18. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •