تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: خرید ssd برای dell n5110

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض خرید ssd برای dell n5110

سلام. 7 ساله که n5110 دارم و واقعا هم تو این مدت ازش راضی بودم و مثل تراکتور ازش کار کشیدم. اما با توجه به زمان زیاد بوت شدن و بالا اومدن تصمیم گرفتم یه ssd256بخرم و به صورت اینترنال کار بذارم. نه میخوام خیلی عالی و درجه یک باشه، به خاطر قیمت بالا، و نه خیلی دوزاری و به درد نخور. حالا به نظر شما چه مدلی بگیرم و اینکه خودم هم میتونم نصب کنم یا نیاز به بردن به تعمیرگاه داره؟ پیش پیش از راهنماییتون ممنونم.

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

میخواهید هارد اصلی رو از سیستم خارج کنید؟ اگه بله خب نصب اصلا سخت نیست خودتونم میتونید.
    اگه نمیخواید اینکارو کنید باید به جای CD/DVD رام نصبش کنید و برای این کار به یک تبدیل Caddy نیاز دارید.
    باید ببینید که DVD رام چه اندازه ای هست و متناسب با اون اندازه تبدیل caddy تهیه کنید (عبارت تبدیل Caddy رو جستجو کنید)

این حجم SSD از نظر قیمت توی بازه 430 تا 900 تومن هست. با مدل های مختلفی از SSD تجربه کارکردن دارم
    با اختلاف بهترین ها از برند سامسونگ بوده. مدل Samsung 860 EVO
    یک مقدار ارزونتر وسترن دیجیتال خوبه، مدل Western Digital Green WDS240G2G0A

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

مرسی از راهنماییت رفیق
    میخواهید هارد اصلی رو از سیستم خارج کنید؟ اگه بله خب نصب اصلا سخت نیست خودتونم میتونید.
    اگه نمیخواید اینکارو کنید باید به جای CD/DVD رام نصبش کنید و برای این کار به یک تبدیل Caddy نیاز دارید.
    باید ببینید که DVD رام چه اندازه ای هست و متناسب با اون اندازه تبدیل caddy تهیه کنید (عبارت تبدیل Caddy رو جستجو کنید)

این حجم SSD از نظر قیمت توی بازه 430 تا 900 تومن هست. با مدل های مختلفی از SSD تجربه کارکردن دارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

بهم گفتن 110 هزار باید یه باکس جدا بخرم و فکر میکنم منظورشون این بود که قصد حذف رایتر رو دارن. همینطور یه هارد استوک سامسونگ بدون جعبه رو هم که خیلی تعریفشو میکردن گفتن 540. با توجه به شرایط اقتصادی ترسیدم سرمو کلاه بذارن و برای همین گفتم قبلش از چند نفر بپرسم.
    یکی از اقوام مدل adataa us900 رو پیشنهاد داده. نظر شما چیه؟

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اصلا و تحت هیچ شرایطی هاردهایی تحت عنوان استوک یا بدون جعبه خریداری نکنید!!!! اگر میخواهید بدید کسی براتون عوض کنه بهترین کار اینه از یک فروشگاه معتبر خودتون برید هارد رو خریداری کنید بعد با لپتاپ ببرید پیش تعمیرکار بهش بگید مناسب با dvd تون یک باکس کدی براتون تهیه کنه و جلو چشم خودتون تعویض رو انجام بده! چون تعویضش کاری نداره و فقط باید بلد باشید قاب رویی و کیبورد رو باز و جدا کنید! من خودم هارد لپتاپم رو تعویض کردم مدل dell n5010
    ولی اگه کلا سابقه تعمیر یا باز کردن لپتاپ ندارید ریسکش کمتره که بدید یک تعمیرکار براتون انجام بده اما اصلا هارد رو از خودش نخرید! خودتون جدا تهیه کنید! شک هم نکنید فقط و فقط سامسونگ 850evo بخرید!

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بهم گفتن 110 هزار باید یه باکس جدا بخرم و فکر میکنم منظورشون این بود که قصد حذف رایتر رو دارن. همینطور یه هارد استوک سامسونگ بدون جعبه رو هم که خیلی تعریفشو میکردن گفتن 540. با توجه به شرایط اقتصادی ترسیدم سرمو کلاه بذارن و برای همین گفتم قبلش از چند نفر بپرسم.
    یکی از اقوام مدل adataa us900 رو پیشنهاد داده. نظر شما چیه؟
    فکر نمیکنم قیمت تبدیل کدی انقدر باشه. توی دیجیکالا که معمولا گرونتر میده از 50 تا 60 تومنه با توجه به سایزش.
    خرید هارد دست دوم به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه. دو حالت داره یا تعمیری هست یا توی سرور انقدر ازش کار کشیدن که معمولا سرورها به صورت اتوماتیک خطا میدن که عمر هارد داره تموم میشه و باید تعویض بشه و ممکنه از اونا باشه.
    این مدل adata از سامسونگی که من گفتم یکمی گرونتره و احتمالا به پای سامسونگ هم نمیرسه. از روی تجربه میگم بهترین SSD ای که میتونید بگیرید از برند سامسونگه.
    مدل 860 و 850 سامسونگ هیچ فرقی با هم ندارن و تفاوت قیمتشون فقط بخاطر موجودی بازار هست. مدل 860 ارونتره الان چون تولید میشه و در بازار بیشتر هست ولی مدل 850 خیلی کمیابه و گرون شده.

منم پیشنهاد میکنم فرایند خرید و تعویض رو خودتون انجام بدید چون تقریبا کسی نیست که از این موقعیت سوء استفاده نکنه و قیمتو خیلی بالاتر میگن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

من شناختی از ssd ها ندارم و صرفا طبق توضیحاتی که تو دیجیکالا نوشته بود تصمیم گرفتم adata بگیرم. ولی الان که پیشنهاد شما و دوستان اینه یه 500 evo860 که تقریبا 1.200 قیمتشه میخرم.

آره درست میفرمایین جنس دست دوم خطرات خودش رو داره و فروشنده فقط به جیب خودش فکر میکنه.

فکر نمیکنم قیمت تبدیل کدی انقدر باشه. توی دیجیکالا که معمولا گرونتر میده از 50 تا 60 تومنه با توجه به سایزش.
    خرید هارد دست دوم به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه. دو حالت داره یا تعمیری هست یا توی سرور انقدر ازش کار کشیدن که معمولا سرورها به صورت اتوماتیک خطا میدن که عمر هارد داره تموم میشه و باید تعویض بشه و ممکنه از اونا باشه.
    این مدل adata از سامسونگی که من گفتم یکمی گرونتره و احتمالا به پای سامسونگ هم نمیرسه. از روی تجربه میگم بهترین SSD ای که میتونید بگیرید از برند سامسونگه.
    مدل 860 و 850 سامسونگ هیچ فرقی با هم ندارن و تفاوت قیمتشون فقط بخاطر موجودی بازار هست. مدل 860 ارونتره الان چون تولید میشه و در بازار بیشتر هست ولی مدل 850 خیلی کمیابه و گرون شده.

منم پیشنهاد میکنم فرایند خرید و تعویض رو خودتون انجام بدید چون تقریبا کسی نیست که از این موقعیت سوء استفاده نکنه و قیمتو خیلی بالاتر میگن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

فکر میکنم اگه جایگزین هارد فعلی کنم بهتره چون شاید رایتر به کار بیاد. از طرفی قرار شده یه evo 860 500gb بخرم.
    بنابر این به کدی هم نیازی نیست.
    اما برای تعویضش میترسم خودم این کارو انجام بدم و بهتره به همراه هیت سینک کلی لپتاپ بدم به تعمیرکار.
    مرسی از راهنماییتون
    اصلا و تحت هیچ شرایطی هاردهایی تحت عنوان استوک یا بدون جعبه خریداری نکنید!!!! اگر میخواهید بدید کسی براتون عوض کنه بهترین کار اینه از یک فروشگاه معتبر خودتون برید هارد رو خریداری کنید بعد با لپتاپ ببرید پیش تعمیرکار بهش بگید مناسب با dvd تون یک باکس کدی براتون تهیه کنه و جلو چشم خودتون تعویض رو انجام بده! چون تعویضش کاری نداره و فقط باید بلد باشید قاب رویی و کیبورد رو باز و جدا کنید! من خودم هارد لپتاپم رو تعویض کردم مدل dell n5010
    ولی اگه کلا سابقه تعمیر یا باز کردن لپتاپ ندارید ریسکش کمتره که بدید یک تعمیرکار براتون انجام بده اما اصلا هارد رو از خودش نخرید! خودتون جدا تهیه کنید! شک هم نکنید فقط و فقط سامسونگ 850evo بخرید!

9. این کاربر از oos.mamed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

فکر میکنم اگه جایگزین هارد فعلی کنم بهتره چون شاید رایتر به کار بیاد. از طرفی قرار شده یه evo 860 500gb بخرم.
    بنابر این به کدی هم نیازی نیست.
    اما برای تعویضش میترسم خودم این کارو انجام بدم و بهتره به همراه هیت سینک کلی لپتاپ بدم به تعمیرکار.
    مرسی از راهنماییتون
    evo 500 که صد درصد مورد بهتری هست. یک نکته ای هست که در هارد های SSD هرچی حجم بالاتری میگیرید تجربه بهتری از سرعت خواهید داشت.
    به این هارد به عنوان سرمایه گذاری نگاه کنید. حتی اگه لپتاپتون هم خراب بشه بعدا میتونید از این توی یک سیستم دیگه استفاده کنید. تا سال ها هم قدیمی نخواهد شد.
    معمولا عمر خیلی خیلی زیادی هم دارن داخل توضیحات این مدل تا 1.5 میلیون ساعت تخمین زده شده عمر این هارد.

تعویضش خیلی راحته ولی اگه تجربه این کارو ندارید بسپرید به تعمیرکار بهتره.

مطمئن باشید تجربه لذت بخشی خواهد بود و از این هزینه ای که میکنید پشیمون نمیشید.

داره خودمونی میشه shadmehrbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

منم سوال مشابهی داشتم، سیستم من n5110 core i5 هست...اگه هارد اس اس دی 500 بندازم با یه رم 4 دیگه (مجموعا بشه 8) بنظرتون سیستم بعدا به مشکل نمیخوره؟ و اینکه آیا هارد بالاتر (مثلا 1 ترا ) رو هم میتونه ساپورت کنه یا ریسکیه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •