ورزش​​های سر و صورت چه هستند؟


▪ ورزش​​های سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت می​شوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند. ورزش​​های سر و صورت علاوه بر افزایش حجم عضلات صورت که سبب بالا کشیده شدن آنها می​شود، تا حدود ده برابر خون رسانی را افزایش می​دهند و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به پوست صورت می​رسانند.


▪ به خاطر داشته باشید صورت شما از ده استخوان، ۱۲ عضله و تعداد بی​شماری اعصاب، شریان و ورید تشکیل شده است. وقتی پیر می​شوید، پوست صورت پژمرده و آویزان می​شود که علت آن می​تواند از بین رفتن هماهنگی و انعطاف عضلات باشد.ورزش دادن صورت می​تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

از ورزش​​های سر و صورت معمولا برای تحریک جریان خون، بهبود آمادگی پوست، رفع تنش و اضطراب یا کمک به درمان برخی بیماری​​ها استفاده می​شود.


این تمرین چین و چروک های پیشانی را کمتر می کند. هر دو انگشت اشاره را بالای ابروها قرار دهید. در حالی که انگشت ها را به سمت بالا می کشید چشم ها را سعی کنید ببندید. این کار را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

این تمرین چین و چروک های پیشانی را کمتر می کند. هر دو انگشت اشاره را بالای ابروها قرار دهید. در حالی که انگشت ها را به سمت بالا می کشید چشم ها را سعی کنید ببندید. این کار را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.


این تمرین که با کف دست انجام می شود برای از بین بردن چین و چروک های پیشانی مناسب است. کف دست ها را در اطراف پیشانی قرار دهید به طوری قسمت پایین کف دست روی ابروها قرار بگیرد. دست ها باید پوست را محکم نگه دارد. سپس ماهیچه های ابرو را بالا و پایین بدهید. ۱۰ مرتبه ابروها را بالا و پایین بدهید. سپس به مدت ۳۰ ثانیه بالا و ۳۰ ثانیه پایین نگه دارید. دوباره ۱۰ مرتبه ابروها را بالا و پایین بدهید.

۲ انگشت هر دو دست را روی ابتدا و انتهای ابروها قرار دهید. سپس با فشار انگشت ابروها را بالا و پایین بدهید. این تمرین را در ۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید. سپس کمی استراحت کرده و دوباره تکرار کنید.

این تمرین برای قوی کردن و از بین بردن چین و چروک های پلک است. بنشینید و چشم ها را ببندید. سپس با انگشت ابروها را بالا بکشید و چشم ها را محکم ببندید تا پلک ها به اندازه کافی کشیده شوند. چشم را ۱۰ ثانیه در همین وضعیت نگه دارید سپس رها کنید. این تمرین را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.


این حرکات ورزشی پوست صورت را می کشند تا اکسیژن بیشتری دریافت کند و مواد غذایی بیشتری به سلول های آن برسد. در نتیجه سلول​​های پیر و آسیب دیده می​ریزند و ترکیب کلی صورت بهتر و تمیزتر می​شود. از آنجا که ورزش​​های سر و صورت پوست را قادر به جذب مواد مغذی بیشتر می​کنند، چین و چروک​​ها خیلی زود از بین می​روند. بهترین مزیت ورزش​​های سر و صورت این است که بسیار با صرفه هستند و می​توانید بدون صرف هیچ هزینه ای آنها را انجام دهید.


● ورزش​​های سر و صورت چه خاصیتی دارند؟


▪ گردش خون را تحریک می​کنند تا به سلول​های لایه خارجی پوست مواد غذایی بیشتری برساند و ساختار و رنگ پوست صورت را بهبود ببخشد.


▪ انعطاف و کلاژن طبیعی پوست را تجدید کرده و فرورفتگی​​های آن را هموار می​سازند.


▪ خطوط صورت را از بین برده و چین و چروک​های عمیق آن را برطرف می​سازند تا چهره ای سفت و جوان داشته باشید