تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 23

نام تاپيک: کشف دانشمند ژاپنی؛ "روزه‌داری" باعث از بین رفتن سلول‌های معیوب و سرطانی

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

اینکه دانشمند ژاپنی یا امریکایی یا یکی دیگه چه گفته مهم نیست. مهم اینه که اگر قران 1400 سال پیش راهنمای امروز ما بود، به این بدبختی ها نمی افتادیم. مث اون ایه که گفت: "و هر آنچه می توانید از نیرو فراهم کنید تا به وسیله آن دشمنان خدا و خودتان را بترسانید" ولی یه عده باهوش به مسخره گرفتند که جهان ازاد و دهکده جهانی و دموکراسی و حقوق بشر و .... در نتیجه چسبیدیم به تفنگ های ایکس باکس و حالا که ترامپ ناو و بمب افکن و ... می فرسته، مدام بین بی بی سی و ایران اینترنشنال و ... سوییچ می کنیم که مثلا موگرینی چی گفته یا چین می خواد چیکار کنه یا روسیه یا ... .
    باهوش این که آمریکا داره دنیا رو میچرخونه بخاطر قدرت اقتصادیشه نه فقط نظامی وگرنه هر چقدر میخوای بمب و موشک مهیا کن به سفارش همون قرآنت الان شوروی سابق باید بیشتر پیشرفت میکرد تا آمریکا چون به دستور همون قرآنت تا تونست نیرو فراهم کرد الان شوروی کجاست؟دیگه دوران نیزه و شمشیر گذشته هر چقدر بیشتر نیرو داشته باشی برنده هستی ,طرف اون ور دنیا نشسته با یه امضا همه چی تو ایران شد دو برابر حالا تو برو فرآن بخون

2. این کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

مسائل دینی خلاف انجمن هستند ولی خب بعضی مطالب علمی مربوط به دین و مذهب در اینجا میبینم.
    همچنین خیلی زیاد مسئله ضددینی در انجمن هست که به نوعی به نظرم موضوع رو دینی میکنه!

خب باید بگم که ما روزه رو برای اینکه خاصیت و فایده پزشکی داره نمیگیریم
    برای اینکه دستور خدا هست در islam و برای خدا میگیریم روزه رو
    البته هر عمل خیر برای خودمون هست
    و هر خوبی بر میگیرده به خودمون
    و هر بدی هم همینطور
    برای خودمون هم باشه نمیشه گفت فقط از نظر پزشکی هست.
    ممکنه از نظر اجتماعی یا روانی یا اقتصادی و ... باشه.

به نظرم روزه گرفتن یه نوع لذت هست که هیچ وقت حسش نکردی وقتی با چای گرم روزه تون میشکونید این حس رفع شدن گرسنگی و تشنگی عالیه
    البته نمی دونم بعضی ها که مشاغلشون سخته مثل نانوایی و معدنچی چطوری تشنگی رو تحمل می کنند.

البته این پروفسور ژاپنی در مورد ناشتا بودن، به معنی پرخوری نکردن از شب بعد از شام تا صبح صحبت کرده و هیچ سخنی از روزه داری و مخصوصا نخوردن آب و غذا نکرده.
    تنها چیزی که شاید به نخوردن مربوط باشه این هست که گفته اگر ساعات زیادی مریض هیچی نخوره (مشابه چیزی که در روزه داری انجام میشه) درمان سرطان با مشکل مواجه میشه و داروهای ضد سرطان کارایی خودشون رو از دست میدند.

خبرگزاری تسنیم، سخنان این پروفسور را تحریف کرده و سپس آن را به روزه داری ربط داده است.
    سایر خبرگزاری ها نیز از رویش کپی برداری کرده اند.

خبرگزاری تسنیم که گفته دانشمند ژاپنی کشف کرده که روزه برای درمان سرطان مفیده ، کلمه ناشتا رو با کلمه روزه جا به جا کرده و به اسم دانشمند ثبت کرده ، دو نمونه از منابع در مورد ناشتایی موقت برای درمان سرطان ، روی لینک آبی لمس کنید، اولی سایت رسمی جوایز نوبل :

لینک تحقیقات یوشینوری أسومی از سایت رسمی جوایز نوبل :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع دوم که کلمه ناشتا ( fasting ) داخلش هست :

توضیحات بیشتر
    کلمه Fasting مگه روزه نمیشه؟ fast و صبحونه میشه breakfast

اگه معنی ناشتا هم میده شاید مترجم اشتباه کرده ولی شاید منظورش همین ناشتا بوده باشه

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

کلمه Fasting مگه روزه نمیشه؟ fast و صبحونه میشه breakfast

اگه معنی ناشتا هم میده شاید مترجم اشتباه کرده ولی شاید منظورش همین ناشتا بوده باشه
    فکر کنم زحمت مطالعه منابع من رو به خودتون ندادین، برای همین من مقداری از اون رو نقل میکنم :
    Studies demonstrate that dietary interventions can reduce tumor incidence and potentiate the effectiveness of chemo- and radiotherapy in different tumor models, highlighting dietary manipulation as a possible adjunct to standard cancer therapies [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . Among the many diet regimens that have been assessed, caloric restriction (CR) and fasting are the methods under intense investigation in oncology [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . CR is defined as a chronic reduction in the daily caloric intake by 20-40% without the incurrence of malnutrition and with the maintenance of meal frequency [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . In contrast, fasting is characterized by the complete deprivation of food but not water, with intervening periods of normal food intake. Based on the duration, fasting can be classified as (i) intermittent fasting (IF—e.g., alternate day fasting (≥16 hours) or 48 hours of fasting/week) or (ii) periodic fasting (PF—e.g., a minimum of 3 days of fasting every 2 or more weeks) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . In this article, we do not review CR studies that have been reviewed elsewhere [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] , [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ; instead, we focus on studies using IF protocols as an adjuvant to cancer treatment in animals and humans.
    اینجا به وضوح نوشته شده که نباید از خوردن آب جلوگیری کرد
    همینطور نوشته شده که در هر دو هفته یا بیشتر میتوان تا سه روز رژیم غذایی گرفت.

حالا اگه شما بسیار بسیار علاقه دارید که این رو همان 30 روز لب نزدن به آب و غذا بطور متوالی و یا همان روزه داری اسلامی بدانید.
    بخودتان مربوط است.

اما از من به شما نصیحت، اگر به فکر تبلیغ نظرات خود هستید، دروغ نگویید زیرا برایتان گران تمام خواهد شد و نتیجه ای بجز خود تخریبی و تف سربالا نخواهد داشت.
    Last edited by shaahani; 16-05-2019 at 19:35.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

فکر کنم زحمت مطالعه منابع من رو به خودتون ندادین، برای همین من مقداری از اون رو نقل میکنم :

اینجا به وضوح نوشته شده که نباید از خوردن آب جلوگیری کرد
    همینطور نوشته شده که در هر دو هفته یا بیشتر میتوان تا سه روز رژیم غذایی گرفت.

حالا اگه شما بسیار بسیار علاقه دارید که این رو همان 30 روز لب نزدن به آب و غذا بطور متوالی و یا همان روزه داری اسلامی بدانید.
    بخودتان مربوط است.

اما از من به شما نصیحت، اگر به فکر تبلیغ نظرات خود هستید، دروغ نگویید زیرا برایتان گران تمام خواهد شد و نتیجه ای بجز خود تخریبی و تف سربالا نخواهد داشت.
    انگلیسی ام این قدر خوب نیست ... ممنون که توضیح دادید.
    ولی چرا این قدر تند جواب دادید؟
    روزه بنظرم یک چیز اعتقادی هست و از نظر شما کل مسئله دروغ هست ولی خیلی ها معتقد هستند که درست است.
    من اصلا قصد تبلیغ ندارم در اینجا
    و بنا بر گفته ی یکی از دوستان قدیمی ام معتقدم که ما برای اینکه روزه خاصیت داره روزه نمی گیریم.
    و اثبات فوائد روزه به غیرمعتقدان و شکاکان شاید بی فایده باشه.
    شاید هم روزه ضرر داشته باشه خب اگه خیلی ضرر داشت باید روزه داران میمردن یا سخت مریض میشدن.
    شما هم اگه می خوایید تند برخورد کنید یا رد کنید یا تمسخر کنید یا بی تفاوت باشید یا بالعکس ، انتخاب خودتون هست!
    و همون چیزی که دوستان در اینجا دروغ می پندارند خیلی از مردم جهان بهش معتقد هستند و به گفته هاش عمل می کنند.
    بنده نه تنها تبلیغ نمی کنم بلکه علاقه ی به پست دادن هم ندارم
    اما چند پست اخیرم متاسفانه صرف تاپیک های جدید شد.
    یهو دیدی اومدن همه ی ما رو بن کردند و یا اخطار بدنه

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

متاسفانه بعضی از نظرات دوستان رو‌ میبینم احساس میکنم در عالم و روزگار دیگری هستیم انگار ۵۰۰۰ سال قبله و‌ جمعیت ۱۰۰ نفر توی یک دخمه هستند و همدیگر را میشناسند و از حال و روز هم باخبرند. فارغ از موضوع مذهب یا اعتقاد یا دستور یا هر چی دیگه بگم:

روزه اصلا برای چیست؟ خود کشی؟!!!

روزه بنابر بیانش برای به یاد افتادن حال و روز محرومان و حس بدبختی آنان هستش

خوب به نظر عقل سلیم امروزه آیا داشتن حس بدبختی محرومان برای آنان مفیده؟ آیا هم آب میشه هم نون ؟ آیا با روزه تعادل و از بین رفتن فاصله طبقاتی میشه؟ آیا عدالت برقرار و رعایت میشه؟ آیا حق خوری و گناه کردن کم تر میشه؟ آیا محرومان به حق خود می رسند؟!

همگی چی میگید؟

نه نه نه

چرا؟ چون عقل سلیمتان در دوران عصر کنونی بتون میگه نه.

بعدش هم بجای این سخنان هدف روزه را در حد خود اجرا کنید. با انسانیت به محرومان کمک کنید. بشون غذا و آب بدید. انسانیت و وجدان را اجرا کنیم. اهان این مهمه. انسانیت مهمه نه کتاب نه سخن نه نقل قول
    تو این دوران کنونی که فاصله طبقاتی بسیار شدید شده فکر کنم ۸۰ درصد مردم ایران محرومند و اصلا شامل روزه نمی شوند اما انسانیت و کمک به همدیگر باید قطع نشه. فکر کنم هر کی حقوقش زیر ۴ الی ۵ تومان نیاز به روزه نداره خود مسئولین با اون حقوق هاشون باید روزه بگیرند.

8. 2 کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

انگلیسی ام این قدر خوب نیست ... ممنون که توضیح دادید.
    ولی چرا این قدر تند جواب دادید؟
    روزه بنظرم یک چیز اعتقادی هست و از نظر شما کل مسئله دروغ هست ولی خیلی ها معتقد هستند که درست است.
    من اصلا قصد تبلیغ ندارم در اینجا
    و بنا بر گفته ی یکی از دوستان قدیمی ام معتقدم که ما برای اینکه روزه خاصیت داره روزه نمی گیریم.
    و اثبات فوائد روزه به غیرمعتقدان و شکاکان شاید بی فایده باشه.
    شاید هم روزه ضرر داشته باشه خب اگه خیلی ضرر داشت باید روزه داران میمردن یا سخت مریض میشدن.
    شما هم اگه می خوایید تند برخورد کنید یا رد کنید یا تمسخر کنید یا بی تفاوت باشید یا بالعکس ، انتخاب خودتون هست!
    و همون چیزی که دوستان در اینجا دروغ می پندارند خیلی از مردم جهان بهش معتقد هستند و به گفته هاش عمل می کنند.
    بنده نه تنها تبلیغ نمی کنم بلکه علاقه ی به پست دادن هم ندارم
    اما چند پست اخیرم متاسفانه صرف تاپیک های جدید شد.
    یهو دیدی اومدن همه ی ما رو بن کردند و یا اخطار بدنه
    موضوع اول اینه که از نظر اخلاقی، حکم اینه که وقتی عده ای نشسته اند و برای هر هدفی، که اینجا مثلا صحیح نشان دادن روزه داری یا مثلا آسمانی نشان دادن دین اسلام و غیره است.
    دروغ سرایی و معجزه سازی کرده اند، این مسئله باید برای عموم جامعه روشن شود، دست دروغ پردازان باید رو شود تا جامعه ای سالم تر و آگاه تر داشته باشیم.
    وقتی به شیادان و دروغ پردازان برخورد میکنیم، حکم عقلی و عملی هر انسان با وجدانی است که سعی کند واقعیت را روشن ساخته و دست شیادان را رو کند.
    هیچ تفاوتی وجود ندارد که موضوع دروغ پردازی چه چیزی باشد، اخلاق و وجدان حکم میکند که اجازه گمراهی بیش از پیش مراجعین کمتر دقیق را ندهیم و آنها را به تحقیق بیشتر در مورد موضوع تشویق کنیم، تا دانایی و عقل و خرد جمعی ما فارسی زبانان بیشتر شود.
    اینکه سخنان و نتایج تحقیقات علمی یک پروفسور پزشکی را به روزه داری مدام ماهانه و لب نزدن به آب و غذا تغییر میدهیم، به وضوح تحریف حقیقت، شیادی و دروغ پردازی است، اگه تاپیکی با این عنوان زده شده است، بهتر است که مورد بررسی قرار گیرد.

اما در مورد روزه داری، شانزده ساعت نخوردن آب در یک روز، آنهم بطور مداوم برای یک ماه، طبق علم پزشکی روز و با اثباتی که میتوان با آزمایش کردن یک فرد روزه دار، در آزمایشگاه بطور عینی مشاهده کرد، آسیب زدن به کلیه، کبد و قلب است. پزشکان زیادی می گویند که آسیب ها میتواند جبران ناپذیر باشد.
    بنابراین بطور موردی میتوان هر روزه دار را به آزمایشگاه برد، غلظت خون او، کمبود آب در بدن و مشکلات دیگری که در هنگام روزه داری بوجود می آید را مستقیما مشاهده کرد.
    میتوان به کتاب های علمی مراجعه کرد، کما آنکه در همان لینک روزه داری ویکی پدیا که داده بودید، منابع علمی بسیاری در بخش مضرات روزه داری وجود دارد که میتوان به آن مراجعه کرد.
    ولی خوب شما اعتقاداتی دارید که از پدر و جامعه به ارث برده اید و معتقد هستید درست است، ایرادی هم ندارد، اما فریب دادن دیگران با دروغ کار و عمل اخلاقی نیست و ناراحت کننده است.
    در قسمتی از سخنانتان به این اشاره کردید که اگر روزه داری بد است، چرا روزه داران نمی میرند، صحبت های جمعی و کلی در مورد یک مسئله، بیشتر از اینکه بتواند ما را به واقعیت نزدیک کند، از آن دور خواهد کرد.
    من نیز میتوانم آمار بیارم که متوسط عمر مردم مسلمان در جهان، سی سال کمتر از جامعه غیر مسلمان در جهان است، و سپس آنرا به روزه داری ربط داده و بگویم علت آن روزه داریست.
    اما اگر به دنبال نتیجه گیری صحیح هستیم، باید به رویکرد علمی برویم که میگوید، عوامل بسیار بسیار زیادی و حتی گاها شانسی میتواند در طول عمر انسان اثرگذار بوده و مدت آنرا کم یا زیاد کند.
    پس چنین استدلال هایی که چرا روزه داران دچار مرگ و میر نمی شوند که بطور کلی تمام عوامل دیگر در طول عمر یک انسان را کنار میگذارد از اساس اشتباه است.
    باید در هر مورد با ریزبینی نگاه کرد، یک انسان را که دچار کمبود آب در بدنش است بررسی نمود، آسیب ها و فشارهایی که به قلب و دیگر اعضا بدن این فرد وارد میشود را مشاهده نمود و سپس آنرا با زمانی که این انسان دچار کم آبی نیست، مقایسه نمود و سپس درمورد آن نظر داد.

اگر من میگویم روزه داری و کم آبی برای بدن انسان مضر است، دانشی است که از علم پزشکی بدست آورده و میتوانم انواع و اقسام آزمایشات در این زمینه را مشاهده کرده و حتی تکرار کنم و به همین دلیل آنرا باور دارم، آزمایشاتی وجود دارد که میتوانم همیشه انجام دهم و همواره یک نتیجه از آن بدست آورم.
    اما در مقابل شما به روزه داری اعتقاد دارید، یعنی بدون به زیر آزمون بردن این مسئله؛ باوردارید که روزه داری خوب است.

همینطور اینکه خیلی از مردم به یک چیزی مثل روزه اعتقاد داشته باشند، دلیل بر این نیست که اون چیز درست است.
    زمانی هم بود که تمام مردم جهان اعتقاد داشتند که زمین تحت است، اما معلوم شد همگی در اشتباه بوده اند و زمین کروی است.

خود عمل روزه گرفتن رو من نگفتم دروغ هست، یعنی یک کاری هست که مذهبیون و معتقدین به یک دین مشغول انجام آن هستند، اگر من میگویم که بنظرم عقلانی نمیاد
    منظورم این نسیت که معتقدین به آن، آنرا کنار بگذارند، تنها نظر می دهم که بنظرم عقلانی نیست و علل آنرا بیان می کنم.
    روز دیگری هم که در هند مشغول عبور از خیابان هستم و میبینم مردم مذهب هندو، پهن گاو را برای تبرک به صورت خود میمالند، بازهم همین نظر را خواهم داد و میگویم از نظرمن به علت وجود باکتری های خطرناک در آن، چنین کاری عقلانی به نظر نمی رسد، منتها هدف من ممانعت از انجام آیین مذهبی آنها نخواهد بود که به آن دلخوش هستند.

دلیلی برای اخطار دادن به خودم نمی بینم، دوستی اومده و یک پستی در بخش زیست شناسی با شمایل علمی ارسال کرده و با مرتبط کردن آن با یک آیین و مراسم مذهبی، آنرا به سمت مذهب کشانده است.
    من نیز فقط از منظر علمی به آن پاسخ داده ام، تا علاقه مندان به واقعیت حداقل فرصتی هرچند کوتاه برای تحقیق بیشتر داشته باشند و بسرعت با خواندن یک مطلب به نادانی نیفتاده و اطلاعات اشتباه،باعث دچار شدن آنان به توهم دانایی نشود.
    Last edited by shaahani; 16-05-2019 at 21:03.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

ولی خوب شما اعتقاداتی دارید که از پدر و جامعه به ارث برده اید و معتقد هستید درست است، ایرادی هم ندارد، اما فریب دادن دیگران با دروغ کار و عمل اخلاقی نیست و ناراحت کننده است.
    شما از کجا میدونید که دین من همون دینی هست که از جامعه به ارث بردم؟ و از کجا می دونید من مطمئن هستم که درست است؟

اما در مقابل شما به روزه داری اعتقاد دارید، یعنی بدون به زیر آزمون بردن این مسئله؛ باوردارید که روزه داری خوب است.
    خیر بنده باور ندارم که روزه داری خوب هست ... شاید هم مضر باشه ... و شاید هم از جهتی خوب باشه و از جهتی مثل پزشکی بد باشه.

زمانی هم بود که تمام مردم جهان اعتقاد داشتند که زمین تحت است، اما معلوم شد همگی در اشتباه بوده اند و زمین کروی است.
    مسائل رو با هم قاطی کردید. تخت بودن زمین در منابع ما نیومده شاید در آیین های دیگه اومده باشه نمیشه گفت همه آیین ها یکی اند. همچنین اون کروی بودن یا نبودن زمین یک مسئله علمی است. و علم یک زمانی اون رو تایید می کرد. همچنین فکر می کنم باز هم کسایی باشند که به تخت بودن زمین اعتقاد داشته باشند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خود عمل روزه گرفتن رو من نگفتم دروغ هست
    در یکی از این تاپیک ها و همین تاپیک یکی گفت این ها همه دروغ است یعنی اصل آیین ها همه دروغ هستند و همه اش الکی هست
    حالا کی درست میگی خدا می دونه!
    منابع مورد استفاده ما فرق می کنه
    عده ای صرفا از علم بهره می برند
    و عده ای از کتاب و سنت و حدیث
    و شاید عده ای هم از هر دو!

خب کم نیستند کسانی که فرستاده خدا رو دروغگو می نامند یا حرف هایی که زده را دروغ می پندراند یا واسطان و ناقلان و راویان سخنانشون رو دروغگو می نامند یا در رسیدن پیام ها به ما شک دارند که کاملا درست به دست ما رسیده یا اینکه کلا غلط رسیده یا اینکه اصلا چنین شخصی وجود نداشته یا اگر هم وجود داشته از طرف بالایی نبوده. در مورد مسائل دیگه همین هست God و After Life

روز دیگری هم که در هند مشغول عبور از خیابان هستم و میبینم مردم مذهب هندو، پهن گاو را برای تبرک به صورت خود میمالند، بازهم همین نظر را خواهم داد و میگویم از نظرمن به علت وجود باکتری های خطرناک در آن، چنین کاری عقلانی به نظر نمی رسد، منتها هدف من ممانعت از انجام آیین مذهبی آنها نخواهد بود که به آن دلخوش هستند.
    خب هر آیینی فرق می کنه نمیشه گفت چون فلان آیین اشتباه می کنه پس ممکنه همه آیین ها هم اشتباه کنند
    یا چون در یک جامعه ای رنسانس شده و علم بر یک آیین غالب شده پس علم بر همه آیین ها غالب است!

اینکه یک آیین ممکنه درست باشه و بقیه اشتباه و دروغ باشند یا کاملا درست نباشند و یک آیین ممکنه کامل درست باشه
    کما اینکه بعضی آیین ها به عقل نزدیک ترند و بعضی خیر

دلیلی برای اخطار دادن به خودم نمی بینم، دوستی اومده و یک پستی در بخش زیست شناسی با شمایل علمی ارسال کرده و با مرتبط کردن آن با یک آیین و مراسم مذهبی، آنرا به سمت مذهب کشانده است.
    من نیز فقط از منظر علمی به آن پاسخ داده ام، تا علاقه مندان به واقعیت حداقل فرصتی هرچند کوتاه برای تحقیق بیشتر داشته باشند و بسرعت با خواندن یک مطلب به نادانی نیفتاده و اطلاعات اشتباه،باعث دچار شدن آنان به توهم دانایی نشود.

بله کار شما شاید صحیح باشه و از نظر قوانین بی ایراد باشه
    اما بنده چون یجوریا دفاع اگه کنم یا اگه مسئله رو غیرعلمی کنم و اعتقادیش کنم در واقع قوانین پی سی ورلد رو زیرپا گذاشتم
    Last edited by Iloveu-ALL; 16-05-2019 at 21:40.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

1.شما از کجا میدونید که دین من همون دینی هست که از جامعه به ارث بردم؟ و از کجا می دونید من مطمئن هستم که درست است؟

2.خیر بنده باور ندارم که روزه داری خوب هست ... شاید هم مضر باشه ... و شاید هم از جهتی خوب باشه و از جهتی مثل پزشکی بد باشه.

3.مسائل رو با هم قاطی کردید. کروی بودن یا نبودن زمین رو در دین ما نیومده شاید در دین های دیگه اومده پس نمیشه گفت همه دین ها یکی اند. همچنین اون کروی بودن یا نبودن زمین یک مسئله علمی است که در دین ما بهش اشاره نشده. همچنین فکر می کنم باز هم کسایی باشند که به تخت بودن زمین اعتقاد داشته باشند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4.در یکی از این تاپیک ها و همین تاپیک یکی گفت این ها همه دروغ است یعنی اصل religion دروغ هست و همه اش الکی هست که فکر می کنم نظر شما هم همین باشه
    ولی خب این نظر شماست و نظر من ممکنه فرق کنه ... نمی دونم کدوم درسته
    بلکه منابع مورد استفاده ما فرق می کنه
    عده ای صرفا از علم بهره می برند
    و عده ای از کتاب و سنت و حدیث
    و شاید عده ای هم از هر دو!

خب کم نیستند کسانی که فرستاده رو خدا رو دروغگو می نامند یا حرف هایی که زده را دروغ می پندراند یا واسطان و ناقلان و راویان سخنانشون رو دروغگو می نامند یا در رسیدن پیام ها به ما شک دارند که کاملا درست به دست ما رسیده یا اینکه کلا غلط رسیده یا اینکه اصلا چنین شخصی وجود نداشته یا اگر هم وجود داشته از طرف بالایی نبوده. در مورد مسائل دیگه همین هست God و After Life

5.خب هر آیینی فرق می کنه نمیشه گفت چون فلان آیین اشتباه می کنه پس ممکنه همه آیین ها هم اشتباه کنند
    یا چون در یک جامعه ای رنسانس شده و علم بر یک آیین غالب شده پس علم بر همه آیین ها غالب است!

اینکه یک آیین ممکنه درست باشه و بقیه اشتباه و دروغ باشند یا کاملا درست نباشند و یک آیین ممکنه کامل درست باشه
    کما اینکه بعضی آیین ها به عقل نزدیک ترند و بعضی خیر

6.بله کار شما شاید صحیح باشه و از نظر قوانین بی ایراد باشه
    اما بنده چون یجوریا دفاع اگه کنم یا اگه مسئله رو غیرعلمی کنم و اعتقادیش کنم در واقع قوانین پی سی ورلد رو زیرپا گذاشتم
    1.این نقل قول از شماست:
    خب باید بگم که ما روزه رو برای اینکه خاصیت و فایده پزشکی داره نمیگیریم
    برای اینکه دستور خدا هست در islam و برای خدا میگیریم روزه رو

یعنی اینکه معتقد به دین اسلام هستید، همان دینی که جامعه شما و والدین شما دارند.
    بنابراین سخن من کاملا درست است و شما دارای همان دینی هستید که خانواده و جامعه شما دارد.

2.اگر باور ندارید که روزه خوب است پس چرا چنین سخنی گفتید ؟ :
    "به نظرم روزه گرفتن یه نوع لذت هست که هیچ وقت حسش نکردی وقتی با چای گرم روزه تون میشکونید این حس رفع شدن گرسنگی و تشنگی عالیه"
    من منظورم از اینکه شما باور دارید روزه داری خوب است، بطور عام بوده و بطور کلی است و یعنی در مجموع مسائل پزشکی و غیره اعتقاد بر این دارید که کار خوبیست، من نمیدانم چرا گفته عینی خود را فراموش کردید؟ فقط برای مخالفت ورزیدن؟ این بسیار عجیب است.

3.مسائل رو باهمدیگه قاطی نکردم، شما فرمودین چیزی که شما میگید اشتباه است، مردم زیادی به آن اعتقاد دارند و این را مبنایی برای درست بودن آن دانستید، من در یک تشابه کاملا بجا، برای شما مثالی آوردم که نتیجه گیری اشتباهی که بر اساس سفسطه توسل به اکثریت انجام داده بودید، را روشن ساخته و نشان دهم، اینکه چه تعداد از مردم به چیزی معتقد باشند، دلیلی بر درستی یا خطا بودن آن چیز نیست و برای درستی و اشتباه بودن یک چیز می بایست آنرا از راه درست و نگاه به ذات مسئله سنجید و نه اینکه معتقد بودن و یا نبودن مردم به آن چیز، برای ما ملاک درست و یا اشتباه بودنش باشد.
    اینکه شما میفرمایید در دین اسلام اشاره ای به تخت بودن زمین نشده است، باز میتواند تنها یک اعتقاد شخصی باشد و یا اینکه بخواهید بجای نگاه به معنی مستقیم آیات، چیزهایی از خیالات به آن متصل نموده و سپس اسم تفسیر بر روی آن بگذارید، میل خودتان خواهد بود اما قطعا من با شما هم نظر نیستم و مستفیما به معنی کلمات در زبان عربی نگاه میکنم و هرچند که بسیار تلاش کردم وارد گفتمان در زمینه مذهب نشوم، اما چون شما چنین ادعایی کردید من مجبور به پاسخگویی هرچند کوتاه در این زمینه شده ام.
    اشاره به زمین مسطح در قران :
    بقره آیه 22 - همان که زمین را برای شما فرشی قرار داد
    رعد 3 - زمین را پهن کرد
    الذاریات 48 - و زمین را گسترانیدیم و چه نیکو گسترانیدیم
    الحجر 19 - و زمین را گسترانیدیم (وَالْأَرْضَ مَدَدْنَاهَا)

ویدیو های زیر در این ارتباط :

4.
    باید یه بار مرور کنیم، شما گفتید که چرا میگویید روزه دروغ است، درحالی که انسان های زیادی به آن معتقد هستند.
    این مسئله از دو نگاه قابل بررسی بود که من انجام دادم و حالا مجبور به باز کردن آن هستم.
    در این گفته شما دو سفسطه فلسفی و ایراد منطقی وجود داشت که بطور کوتاه به آن اشاره کردم.
    اول سفسطه توسل به اکثریت که در آن فرض می شود چیزی که افراد زیادی به آن معتقد هستند، حتما درست است. این خطای فاحش و بزرگی در منطق است که میتوان در مورد آن ساعت ها صحبت کرد اما اشاره کوتاه من کافی است.
    دومین موضوع استفاده از سفسطه مترسک پوشالی است، یعنی صحبت من این بود که موضوع مطرح شده در این تاپیک در مورد پروفسور ژاپنی و روزه داری، یک دروغ سیستماتیک و عمدی است، شما برای آنکه نمتوانستید به موضوع اصلی مورد بحث حمله کنید، آمدید و سخن من را تغییر داده و به اشتباه بازگو کردید، بطوری که انگار من گفته ام روزه داری دروغ است و نه اینکه موضوع منتشر شده در تاپیک، و سپس به این سخنی که من بازگو نکرده بودم حمله کرده و بر آن خرده گرفتید.
    این خطا است که برای پیروزی در یک بحث بجای آنکه به سمت منطق و عقلانیت رویم، به سمت ناجوانمردی و فریب برویم و بجای اینکه سعی در روشن شدن واقعیت ها کنیم، سعی کنیم به هر طریق ممکن، طرف خود در مباحثه را شکست دهیم، هر چند این کار با تحریف سخنان و نقل قول این سخنان تحریف شده باشد.
    بنابراین من به شما یاداوری کردم که سخن من در مورد دروغ بودن خبر انتشار یافته است، جدای از اینکه من در مورد دین چه نظری دارم، شما اگر قرار است، پاسخ سخن من را بدهید، میبایست انسانیت را رعایت نموده و دقیقا همان سخن را نقل فرمایید و نه اینکه سخن من را به نحوی عوض کنید که بتوانید به آن حمله نمایید.

5.دیدگاه شما به آیین هندو همان دیدگاه بیطرفانه است و برای همین ممکن است، آنرا کامل صحیح ندانید، اما اگر در هند و یک خانواده هندو بدنیا آمده بودید، من شکی ندارم که به همان شدت از مالیدن پهن گاو به صورتتان دفاع میکردید که امروز از روزه داری دفاع میکنید.
    هرچند سخنان شما بحث را به انحراف کشید و من را مجبور به پاسخگویی میکنید، اما این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است افراد زیادی، همانگونه که شما به مذهب هندو نگاه میکنید، به مذهب شما نگاه کنند، باید به آنهایی که خارج از حیطه مذهبی شما در مورد کارهای شما ایده و نظری دارند، حق بدهید، همانطور که من به شما در مورد اظهار نظر در مورد مذهب هندو حق می دهم.

6.در مورد مذهبی نکردن موضوعات مورد بحث تاپیک، من بسیار قوانین پی سی ورلد را می پسندم.
    چون علاوه بر خسته کننده بودن و زمان بر بودن این موضوعات، معمولا تعصبات خاصی وجود دارد که باعث می شود، یک بحث مفید که میتواند کلی اطلاعات در آن از یک دیگر بدست آورده و دامنه دانش خودمان را گسترده نموده و همینطور به بهترین نحو از این فروم و گفتمان استفاده برده و لذت ببریم، تبدیل به یک جدل بی نتیجه می شود.
    علاوه بر اتلاف وقت، معمولا طرفین همیشه در نهایت ناراضی بوده و با یکدیگر زاویه پیدا خواهند کرد و درگیری بیخود ایجاد میشود.
    درحالی که همه ما انسان هستیم و برای همین انسانیت است که همدیگر را دوست داشته و به یکدیگر احترام میگذاریم.
    من برای شما به عنوان یک انسان بسیار احترام قائل هستم و بسیار علاقه مندم دامنه گفتگو در همان موضوع کوچک مورد بحث، مثلا علم پزشکی و تحقیقات همین پروفسور ژاپنی محدود باقی میماند و با ریپلای کردن پست من و پاسخ غیر مرتبط به آن، به سمت مسائل مذهبی کشیده نمی شد، به این صورت احترام ها و دوستی ها بیشتر حفظ میشه و وضعیت بهره برداری مفید از دانش یکدیگر نیز کماکان حفظ میگردد.

جدل بی مورد را چه سود دوست خوبم، لطفا این مجادله را تمام کنید، نه قرار است شما نظرتان را عوض کنید و نه اینکه من میتوانم چیز جدیدی از این جدل های همیشگی که با دسته همیشگی مذهبیون در این موارد پیش میاید، از شخص خوبی چون شما بیاموزم.
    بنابراین تنها باعث اتلاف وقت و همینطور آزرده خاطر شدن ما و بازدید کنندگان محترم می شود.
    Last edited by shaahani; 16-05-2019 at 23:40.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درضمن روی این نکته تاکید ویژه میکنم که اگر نظرات و ایده های شما را نقد کرده و یا به زیر تیغ بررسی میبرم، به هیچ عنوان ربطی به احترامی که به شخص جنابعالی به عنوان یک انسان و هموطن میگذارم، ارتباطی ندارد و لطفا این ها را بایکدیگر مخلوط نکنید.
    من فقط در مورد تصورات، ایده ها و تفکراتی که ممکن است نادانسته تا حدی اشتباه باشد، سخن گفتم.
    احترام من به شما و شخصیت شما همیشه زیاد و ثابت است.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دوستی کلیپی در مورد همین مسئله ساخته که مشاهده اون رو بهتون پیشنهاد میکنم.

کلیپ 304 زئوس - اتوفاژی و کشف دانشمند ژاپنی

دانلود کلیپ:

اینستاگرام:

14. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •