تبلیغات :
دانلود آهنگ جدید
پیشبینی فوتبال
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
تبلت
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما آیا میان امریکا و ایران جنگ صورت خواهد پذیرفت؟

راي دهنده
36. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • آری

11 30.56%
  • خیر

25 69.44%
+ جواب دادن به اين بحث
صفحه 4 از 13 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 126

نام تاپيک: به نظر شما آیا میان امریکا و ایران جنگ صورت خواهد پذیرفت؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه silvermanhhh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

کافر همه را به کیش خویش پندارد!

دوست شما بود که افاضه کرد بنده ایران نیستم منم پاسخی در شان خودش دادم.

نمیدونم همه مثل من هستن یا نه ولی اغلب فکر کنم وطن فروش رو دوست نداشته باشن! دولت هم دولتی است که با رای امثال شما غرب پرستان بر سر کار آمد که بردگی غرب را بکند ضربه هایی هم زد به نظام و استقلال این کشور و پاسخش رو عامه مردم میدن من نظرم رو گفتم.

اینکه حرف نزنم و ساکت باشم خوب خوی دیکتاتوری هست که از ارباب خودتون به ارث بردین و فقط میشه گفت نه آمریکا تونسته تا الان غلطی بکنه نه نوکرهای داخلیش!

نقد هم اصولی داره قرار نیست هر مهمل و خزعبلی رو هر کسی مایل بود اسمش رو بزاره انتقاد!! بماند که بنده کسی به شخص من منتقد باشه رو پاسخ نمیدم. این وطن فروشی هست که من از اول شروع کردم به پاسخ دادنش در این بحث!

صد البته وطن فروشها رو هم هم وطن خودم نمیدونم! نمیدونم شاید معیارها رو هم میخوان شخم بزنن ولی ارق ملی زمانی جزو محاسن بود!!!

شما هم خوش باشی!

اینم برای شما و امثالتون یدفه فکر نکنی ما رای دادیم خخخخ
    ببخشید پستو اشتباه خوندم دوستان ببخشند
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by silvermanhhh; 15-05-2019 at 14:26.

2. 3 کاربر از silvermanhhh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

تو اگ خیلی وطن پرستی برگرد ایران میهن خویش را کن آباد

اینم برای شما و امثالتون یدفه فکر نکنی ما رای دادیم خخخخ
    تو خارج حالتو بکن وطن پرست
    ایشان یک آقا زاده و آن ور آب است. اینجور ادمها سرشتشون از جامعه خارجه. نیاز به به جواب دادنشون نیست من که بلوکش کردم. چون شما باشون صحبت کردید صرفا گفتارشون رو دیدم. لطفا ایشان را بلوک کنید.

4. 3 کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ژیان's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

ببین عزیز اولا امریکا دیکتاتور نیست. دیکتاتور به کسی می گویند که به مردم کشور خودش ظلم بکنه
    دیکتاتور به کسی می گویند که سرکوب و خفقان کار و سبک خودش را در پیش بگوید و سلیقه سازی خودش را الگو جامعه قرار بده.

شما که تجربه زندگی در ایران دیکتاتوری را دارید چطور به کشور امریکا تهمت می زنید؟

شما 40 سال محدودیت و تحریم و تبعیض و فساد را تجربه کردی بجای اعتراض به شرایط خودت به کشوری دیگری تهمت میزنی؟ آیا این عقل است؟

40 سال پیش بله 99% رای دادند همه اینو می گند اما سوال مهم این است و جواب بدید: خودت چی تو خودت رای دادی؟ خودت جزو ان نسل رای دهنگان بودی؟ تو دورانی که خودت نبودی و رای ندادی صحبت از گذشتگان می کنی؟ اکنون اگر رفراندوم بشه میری رای میدی درستته؟ اما به دلیل دیکتاتوری ایران به نظرت میشه؟ انصافا؟

امریکا با ایران و شرایطش را قبول نکرد یا از دیوارش بالا رفتند؟ افرادش رو گروگان گرفتند ان هم مدت بسیار طولانی نه پس بیاد حتما تعظیم کنه؟ از سال اول و تاکنون 40 سال مرگ و نفرت! تو خودت من همین الان بیام بت مرگ و نفرت و عکسشت را آتیش بزنم خوشت میاد؟

حالا کاری نداری نتیجه چی شد؟ پس منتظر باشید ببنید نتیجه چی میشه. موافقی؟

دیکتاتوری که توی کشورش هیچ دیکاتوری نیست؟ رفاه مردمش رو اوولویت اول در نظر گرفته و اقتصاد کشور را بهترین جهان کرده و بیکاری رو ریشه کن کرده. اره اگه این صفات دیکتاتوری هست من و اکثریت مردم ایران هم به دنبال این دیکتاتوری هستیم؟ چرا نمیاد این نوع دیکتاتوری تو کشور خودمون هان؟
    کیه که نخواد موافقی؟ رفاه و خوشبختی, قوانین انسانی, آزادی بیان, عدم تبعیض جنسیت, اقتصاد و روتق بالا, نبود بیکاری...این آرزوست. چه جامعه دیکتاتوری خوبی انجا داره از دیکتاتوری ما که خیلی برتره آن هم صفت به صفت.
    از ایران دفاع نمیکنم اما آمریکا دیکتاور نیست؟ آمریکا همان کشوری هست که 70 سال پیش مرگ رو به هزاران ژاپنی دیکته کرد و 3 روز بعد از بمب باران هیروشیما بمب دیگه ای رو نثار ناکازاکی کرد که جمعا مرگ رو به 220.000 انسان غیر نظامی دیکته کرده باشه.
    آمریکا همان کشوری هست که قاره آمریکا رو به کشتارگاه تبدیل کرد تا آمریکای امروزی روی خون میلیون ها انسان مثلا به دموکراسی امروزی برسه. آمریکا همون کشوری هست که 80 میلیون ایرانی رو به جرم ایرانی بودن تحریم کرده و دنیا رو مجبور به اطاعت از خودش کرده.

به انگلیسی یا هر زبان دیگه ای در گوگل سرچ کنید "جنایات آمریکا" تا بفهمید دیکتاور واقعی کیه. هیچ وقت به آمریکا به چشم فرشته نجات نگاه نکنید ما هرچی میکشیم از انسان های فاسد داخلیه و نه آمریکا نه هیچ کشور دیگه ای نمیتونه ذات ایرانی رو تغییر بده. اگه حکومت و مسئولین هم تغییر کنه هیچ فرقی به حال ایران نمیکنه چون مردمش از مسئولینش بدتر و فاسدتر هستن و کسی که تو ایران زندگی کرده باشه باید این رو تا حالا فهمیده باشه.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

از ایران دفاع نمیکنم اما آمریکا دیکتاور نیست؟ آمریکا همان کشوری هست که 70 سال پیش مرگ رو به هزاران ژاپنی دیکته کرد و 3 روز بعد از بمب باران هیروشیما بمب دیگه ای رو نثار ناکازاکی کرد که جمعا مرگ رو به 220.000 انسان غیر نظامی دیکته کرده باشه.
    آمریکا همان کشوری هست که قاره آمریکا رو به کشتارگاه تبدیل کرد تا آمریکای امروزی روی خون میلیون ها انسان مثلا به دموکراسی امروزی برسه. آمریکا همون کشوری هست که 80 میلیون ایرانی رو به جرم ایرانی بودن تحریم کرده و دنیا رو مجبور به اطاعت از خودش کرده.

به انگلیسی یا هر زبان دیگه ای در گوگل سرچ کنید "جنایات آمریکا" تا بفهمید دیکتاور واقعی کیه. هیچ وقت به آمریکا به چشم فرشته نجات نگاه نکنید ما هرچی میکشیم از انسان های فاسد داخلیه و نه آمریکا نه هیچ کشور دیگه ای نمیتونه ذات ایرانی رو تغییر بده. اگه حکومت و مسئولین هم تغییر کنه هیچ فرقی به حال ایران نمیکنه چون مردمش از مسئولینش بدتر و فاسدتر هستن و کسی که تو ایران زندگی کرده باشه باید این رو تا حالا فهمیده باشه.
    بله خوشحالم که تونستم نظر شما را از دفاع بی توجیح از دولت ایران برگردونم.
    بله موافقم هم امریکا و خود بشر دارای جنایات بسیاری هست. امریکا هم جنایات بسیاری کرده اما ایا جبران کرده؟
    امریکا ژاپن را بمباران کرد. به چه دلیل؟ همینجوری؟ ژاپن خیلی خوب بود؟ فقط چون با دیکتاتوری چون هیتلر بود و جنگ جهانی و......ژاپن فرشته روی زمین بود و .....
    جنگ تلفات دارد. صدمات دارد. ضرر و زیان دارد. اما انتخاب آن که در چه طرف و جبهه ای از جنگ باشد میتوان تا حدی از این خسارات را پرهیز کرد.

آمریکا و متحدین پس از حذف هیتلر اقدام به جبران خسارات خود کردند. شما فکر می کنید کشوری تخریب شده مانند ژاپن چطوری رشد کرد یا پیشرفت کرد چه منبع درآمدی چه صنعتی؟ خود به خود آمد بالا؟
    آمریکا به ژاپن غرامت بسیار داد این قدر داد که ژاپن ساخته شد. همین الان بهترین دوست هم هستند و ارتباط جمعی دانش و مسافرت وغیره بینشون اینقدر زیاده که به بهترین رفیقهای هم تبدیل شدند ازشون هم بپرسی خیلی نسل جوانانشان با در هر زمینه در ارتباطند. سرچ کن ازدواج ژاپنی با امریکایی؟؟؟ از تعدد ازدواج ایرانی با سوریه ای و لبنانی خیلی بیشتره.....
    اینجور که شما اینو میگی جوان ژاپنی اینارو نمیگه

جنگ ایران عراق یادته؟ خسارت تلفات تجاوز.....آیا الان بهترین دوست هم شدند؟ چرا؟

بله گذشته خیلی از کشورها سیاه است. روسیه چین انگلیس اعراب اسکاندیناوی ها و....کی هست فرشته باشه؟ انصافا کشور فرشته ای میشناسی؟ بله ما در گذشته زندگی نکردیم حتی به چشم خود ندیدیم اما انتخاب و اختیار ما براساس گذشته نیست براساس حال و و دوران حیات ماست؟ نمیخواد تو دوران حیات خودت طعم اختیار و انتخاب و آزادی را بچشی؟

اتفاقا به فارسی سرچ کردم جنایات ایران. بفرما لینک ویکیپدیا:

صحبت دوران عصر و حیات ماست. تصمیم امروز شما برای نسل آیندگان ایران برای داشتن موهبت ایران واقعی است.
    Last edited by italodance; 15-05-2019 at 14:58.

7. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ژیان's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

وقتی در مورد عدم وجود آزادی در ایران صحبت می کنید حقیقتا من خیلی متوجه نمیشم چون تا امروز که من 29 سالم هست چیزی رو مشاهده نکردم که آزادی من رو سلب کرده باشه البته چرا چندباری پلیس راهنمایی و رانندگی من رو جریمه کرده وگرنه فکر نمیکنم هیچ حکومتی انقدر بیکار باشه بیاد آزادی من سلب کنه! مثلا من چه اهمیتی واسه حکومت دارم که بخواد آزادی من رو سلب کنه؟ اگه منظور اینه که من نمیتونم مثلا آزادانه تو اتوبان ویراژ بدم که خب این اسمش قوانین یک کشور هست و من بهش احترام میذارم حتی اگه چندان خوشم نیاد ازش. حالا قوانین تو یه کشوری تفاوت هایی داره دلیل نمیشه ما قوانین آمریکا رو 100% تو ایران پیاده کنیم ازدواج مرد با مرد رو آزاد کنیم و ... درضمن منظور از اینکه آمریکا آزادی داره رو هم متوجه نمیشم چون یادم میاد تو یوتیوب داشتم یه کلیپ می دیدم یارو از یه خیابون خلوت باریک رد شد پلیس جریمه اش کرد گفت باید از رو خط عابر میرفتی! این چه آزادی هست که آدم مسیر راه رفتن خودش هم در اختیار نداشته باشه؟

گذشته رو هم فراموش کنیم چرا آمریکا امروز 80 میلیون ایرانی رو تحریم کرده؟ من چرا نمیتونم حساب ارزی داشته باشم و با دبی یا ترکیه و ... معامله داشته باشم؟ من چرا نمیتونم پی پال داشته باشم؟ این دیکتاتوری نیست که یه شهروندی که هیچ گناه و تقصیری در این قضایا نداره تحریم کنن؟ دیکتاتوری آمریکا به طرز وحشتناکی بی منطق و ظالمانه است.
    آمریکا و این اعمالش دیکتاتوری نیست اما قوانین یه کشور مثل ایران که میگه شهروندان حداقلی حجاب رو رعایت کنن تا باعث گسترش فساد و بی فرهنگی در جامعه نشه این میشه دیکتاتوری؟

====
    مقصر شرایط موجود از نظر من : مسئولین و مقامات 30% - آمریکا 20% - مردم 50%
    Last edited by ژیان; 15-05-2019 at 15:28.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

وقتی در مورد عدم وجود آزادی در ایران صحبت می کنید حقیقتا من خیلی متوجه نمیشم چون تا امروز که من 29 سالم هست چیزی رو مشاهده نکردم که آزادی من رو سلب کرده باشه البته چرا چندباری پلیس راهنمایی و رانندگی من رو جریمه کرده وگرنه فکر نمیکنم هیچ حکومتی انقدر بیکار باشه بیاد آزادی من سلب کنه! مثلا من چه اهمیتی واسه حکومت دارم که بخواد آزادی من رو سلب کنه؟ اگه منظور اینه که من نمیتونم مثلا آزادانه تو اتوبان ویراژ بدم که خب این اسمش قوانین یک کشور هست و من بهش احترام میذارم حتی اگه چندان خوشم نیاد ازش. حالا قوانین تو یه کشوری تفاوت هایی داره دلیل نمیشه ما قوانین آمریکا رو 100% تو ایران پیاده کنیم ازدواج مرد با مرد رو آزاد کنیم و ... درضمن منظور از اینکه آمریکا آزادی داره رو هم متوجه نمیشم چون یادم میاد تو یوتیوب داشتم یه کلیپ می دیدم یارو از یه خیابون خلوت باریک رد شد پلیس جریمه اش کرد گفت باید از رو خط عابر میرفتی! این چه آزادی هست که آدم مسیر راه رفتن خودش هم در اختیار نداشته باشه؟

گذشته رو هم فراموش کنیم چرا آمریکا امروز 80 میلیون ایرانی رو تحریم کرده؟ من چرا نمیتونم حساب ارزی داشته باشم و با دبی یا ترکیه و ... معامله داشته باشم؟ من چرا نمیتونم پی پال داشته باشم؟ این دیکتاتوری نیست که یه شهروندی که هیچ گناه و تقصیری در این قضایا نداره تحریم کنن؟ دیکتاتوری آمریکا به طرز وحشتناکی بی منطق و ظالمانه است.
    آمریکا و این اعمالش دیکتاتوری نیست اما قوانین یه کشور مثل ایران که میگه شهروندان حداقلی حجاب رو رعایت کنن تا باعث گسترش فساد و بی فرهنگی در جامعه نشه این میشه دیکتاتوری؟

====
    مقصر شرایط موجود از نظر من : مسئولین و مقامات 30% - آمریکا 20% - مردم 50%
    والا تا دلتون بخواد من تبعیض بی عدالتی بی احترامی دیدم و دیگه حس تعریف خاطراتم را ندارم. همه دارند تعجب میکنم شما دهه شستی البته اخرهاش هستی و ندیدی. شما خودتان اول صحبت با دیکتاتور بودن امریکا و به نوعی مشکل دار بودنش شروع کردید حالا مقصر فقط۲۰ درصده از نظر شما.
    که البته من باتون موافقم که ۵۰ درصد تقصیر خود مردمند. اینکه ۴۰ سال از نظر جهانی مشکل داشتیم ایراد از امریکا یا جهان نبوده ایراد ازهمون ۹۹ درصدی هست که این بلا را سرمون آوردند.
    کشورهای خارجی اکثرا همون موقع فهمیدند که حکومت مذهبی و آن همه سلاخی اول انقلاب سرآغاز چه حکومتی است. تجربه حکومت مذهبی رو خودشان در قرون گذشته داشتند و میدونستند. آن هم اسلام. و واقعا هم نتیجه اش رو دیدیم . فکر کنم بیشتر بگیم الان میان مارو هم سلاخی می کنند.

10. 2 کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

جمع بندی شما اینه که ایران نمیتونه!

خوب همون ناوهای به قول شما قوی وقتی از تنگه هرمز میخوان رد بشن از سپاهی اجازه میگیرن که ترامپ! بهشون گفته تروریست و ...( به گفته ژنرالهای خود آمریکا)

متاسفانه عقل گرایی در حد ترامپ هم حتی در بخش غرب زده جامعه ما وجود نداره! غولی از غرب ساختن که خود غرب قبولش نداره!!

به جای مباحث بیهوده. اخبار و تحلیلهای خود غربیها رو مطالعه بکنین چون قاعدتا پاسخ عقلانی جبهه گیری متعصبانه خواهد داشت نسبت به من نوعی با تجربه چندین سالی که پاسخ این نوع ادعا ها رو دادم.
    مقامات ایرانی خود بارها نشان داده‌اند که در ناتوانی هیچ کمبودی ندارند. مثال هایی که دوستمون زدند بجا و قابل تامل بوده.

مثل اینکه حقوق حاکم بر آبراه ها را شوخی تلقی کردید که می‌فرمائید این از آن اجازه می‌گیرد!. مسئله اصلی این است که ایران توانایی بستن تنگه را بدون تحمل هزینه سنگین (در حد نابودی نیروهای مسلح دریایی ایران مستقر در خلیج فارس) ندارد. دلیل این مسئله این است که بستن تنگه هرمز به معنی تخطی از قوانین بین المللی هست که ایران قبلا تعهد کرده ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و چنین اقدامی جز تشکیل ائتلاف جهانی علیه ایران هیچ نتیجه‌ای دربر ندارد. به همین خاطر ایران هیچوقت در عمل به این اقدام دست نزده. یکبار قبلا تهدید کرد و تحریم هم شد برای چند سال اما هیچ اقدامی انجام نداد و در نهایت پای میز مذاکره ای نشست که از آن بهره کافی را نبرد (هرچند بسیار بهره برد که به چشم ها پنهان ماند و تنها دونالد ترامپ با جدیت به آنها اشاره می‌کرد).
    از آنجایی که این اولین بار نبود که امریکا در عمل به تعهداتش پایبند نبوده بنابراین منطقی است که فرض کنیم مقامات ایرانی به خوبی می‌دانستند اینبار هم همینگونه خواهد بود. در نتیجه سوال اینجاست که چرا باید وارد مذاکراتی شوید که احتمالا نتیجه ی چندانی در بر ندارد و در بلندمدت پایدار نیست؟ جز اینکه راه حل عملی دیگری ندارید و در واقع به معنی واقعی کلمه «ناتوان‌»ید؟ ایران بدنبال همین منافع کوتاه مدت برجام بود و تا حدی به آن رسید هرچند در بلندمدت درد چندانی از کشور را دوا نکرد. اساسا مقامات بدنبال حل معضلات اجتماعی بلندمدت نیستند و این مسئله موضوعیتی ندارد.

نکته دیگر در دو حمله اخیر علیه ریاض و ابوظبی، هر دو نقطه ای که حمله صورت گرفت آلترناتیو های تنگه هرمز بودند. امارات و عربستان این بندر و خط لوله را برای دور زدن تنگه هرمز احداث کردند. حال باید درجه ی محدودی از عقل را داشته باشیم که باور کنیم کسی جز ایران پشت این حملات است. مسئله اینجا این است که چرا ایران دست به این اقدام زده؟ آیا بدنبال جنگ است؟ خیر. هیچ کس به اندازه مقامات ایرانی به ناتوانی نظامی‌اش اشراف ندارد. این عمل در واقع یک پیام است مبنی بر اینکه ایران در صورتی که چیزی برای از دست دادن نداشته باشد مصمم به بی ثبات کردن بازار انرژی است. چه از طریق مختل کردن عبور و مرور از تنگه هرمز چه از طریق حمله به راه های جایگزین آن. همانطور که گفته شد ایران بیش از همه در بلند مدت از اینکار زیان می‌بیند ولی تصور می‌کند با بالا بردن هزینه غرب در کوتاه مدت می‌تواند جلوی حمله یا تشدید فشار را بگیرد. در واقع این تنها راه باقی مانده بجز مذاکره دوباره است. وقتی گزینه های پیش روی یک کشور محدود است یعنی آن کشور ناتوان است... و بدتر اینکه از گزینه های باقی مانده یکی احتمالا منجر به سقوط کشور می‌شود اما ناخواسته مشاهده می‌شود کشور به آن سمت می‌رود شاید بدتر از ناتوانی، پیش نشانه‌ی جدی سقوط باشد...

از ناتوانی های دیگر که کشور در آن غرق شده است بگذریم... بزرگترین آنها ناتوانی در برگشتن به سطح درآمد سرانه قبل از انقلاب است.

در نهایت پاسخ سوال نظرسنجی به سادگی قابل ارائه نیست. جنگ در چه شرایطی و در کدام بازه زمانی؟ من فکر میکنم پیش بینی جنگ ممکن نیست. مهم این است که تبعات جنگ تقریبا مشخص است.

12. 6 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

مقامات ایرانی خود بارها نشان داده‌اند که در ناتوانی هیچ کمبودی ندارند. مثال هایی که دوستمون زدند بجا و قابل تامل بوده.
    مثل اینکه حقوق حاکم بر آبراه ها را شوخی تلقی کردید که می‌فرمائید این از آن اجازه می‌گیرد!. مسئله اصلی این است که ایران توانایی بستن تنگه را بدون تحمل هزینه سنگین (در حد نابودی نیروهای مسلح دریایی ایران مستقر در خلیج فارس) ندارد. دلیل این مسئله این است که بستن تنگه هرمز به معنی تخطی از قوانین بین المللی هست که ایران قبلا تعهد کرده ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و چنین اقدامی جز تشکیل ائتلاف جهانی علیه ایران هیچ نتیجه‌ای دربر ندارد. به همین خاطر ایران هیچوقت در عمل به این اقدام دست نزده. یکبار قبلا تهدید کرد و تحریم هم شد برای چند سال اما هیچ اقدامی انجام نداد و در نهایت پای میز مذاکره ای نشست که از آن بهره کافی را نبرد (هرچند بسیار بهره برد که به چشم ها پنهان ماند و تنها دونالد ترامپ با جدیت به آنها اشاره می‌کرد).
    از آنجایی که این اولین بار نبود که امریکا در عمل به تعهداتش پایبند نبوده بنابراین منطقی است که فرض کنیم مقامات ایرانی به خوبی می‌دانستند اینبار هم همینگونه خواهد بود. در نتیجه سوال اینجاست که چرا باید وارد مذاکراتی شوید که احتمالا نتیجه ی چندانی در بر ندارد و در بلندمدت پایدار نیست؟ جز اینکه راه حل عملی دیگری ندارید و در واقع به معنی واقعی کلمه «ناتوان‌»ید؟ ایران بدنبال همین منافع کوتاه مدت برجام بود و تا حدی به آن رسید هرچند در بلندمدت درد چندانی از کشور را دوا نکرد. اساسا مقامات بدنبال حل معضلات اجتماعی بلندمدت نیستند و این مسئله موضوعیتی ندارد.
    نکته دیگر در دو حمله اخیر علیه ریاض و ابوظبی، هر دو نقطه ای که حمله صورت گرفت آلترناتیو های تنگه هرمز بودند. امارات و عربستان این بندر و خط لوله را برای دور زدن تنگه هرمز احداث کردند. حال باید درجه ی محدودی از عقل را داشته باشیم که باور کنیم کسی جز ایران پشت این حملات است. مسئله اینجا این است که چرا ایران دست به این اقدام زده؟ آیا بدنبال جنگ است؟ خیر. هیچ کس به اندازه مقامات ایرانی به ناتوانی نظامی‌اش اشراف ندارد. این عمل در واقع یک پیام است مبنی بر اینکه ایران در صورتی که چیزی برای از دست دادن نداشته باشد مصمم به بی ثبات کردن بازار انرژی است. چه از طریق مختل کردن عبور و مرور از تنگه هرمز چه از طریق حمله به راه های جایگزین آن. همانطور که گفته شد ایران بیش از همه در بلند مدت از اینکار زیان می‌بیند ولی تصور می‌کند با بالا بردن هزینه غرب در کوتاه مدت می‌تواند جلوی حمله یا تشدید فشار را بگیرد. در واقع این تنها راه باقی مانده بجز مذاکره دوباره است. وقتی گزینه های پیش روی یک کشور محدود است یعنی آن کشور ناتوان است... و بدتر اینکه از گزینه های باقی مانده یکی احتمالا منجر به سقوط کشور می‌شود اما ناخواسته مشاهده می‌شود کشور به آن سمت می‌رود شاید بدتر از ناتوانی، پیش نشانه‌ی جدی سقوط باشد...
    از ناتوانی های دیگر که کشور در آن غرق شده است بگذریم... بزرگترین آنها ناتوانی در برگشتن به سطح درآمد سرانه قبل از انقلاب است.
    در نهایت پاسخ سوال نظرسنجی به سادگی قابل ارائه نیست. جنگ در چه شرایطی و در کدام بازه زمانی؟ من فکر میکنم پیش بینی جنگ ممکن نیست. مهم این است که تبعات جنگ تقریبا مشخص است.

در فلسفه زیر شاخه هایی هست مانند سفسطه و مغلطه در کلام! جماعت اجنبی پرست سعی میکنن اجراییش بکنن !

پاسخی برای شما وجود نداره چون شما و امثال شما دنبال حقیقت نیستید! فعلا کاری به کاستیهای دولتهای بعد از سال 57 ندارم! ولی همین که سطح درآمد سالانه قبل انقلاب معیارتون هست مشخص است چه مقدار دنبال حقیقت هستین!!

اربابتون هم برای شما فرموده که ما دنبال جنگ نیستیم!! آمریکا هم نشون داده وقتی دنیال جنگ نیست که اصلا نمیتونه اون جنگ رو انجام بده! وگرنه حرف از جنگ نمیزنه بلکه حملش رو آغاز میکنه! حداقل فرمایشات اربابتون رو اول چک بکنین بعد ادعا های خنده دار بکنین!

تنها هدف این شایعات هم فشار بیشتر بر مردم هست. و این پلشتی و پست فطرت بودن نوکران آمریکا رو بهتر میرسونه. همانطور که در میانه موشک باران شهرهای ایران اجنبی پرستانی از جنس ظاهری دیگه مردم رو ترور میکردند به اسم خلق!! و برای دشمن جاسوسی میکردند و ... اینکه چرا با روزنامه ایی که به ملتش خیانت میکنه در کشوری برخورد نمیشه جزو هشتمین یا نهمین عجایب دنیا میشه حسابش کرد. نتیجه هم دست چندمیها میان و لجن پراکنی میکنن ضد ایران در انجمنی که مثلا به قوانین ایران پایبنده!

شما هم خوش باشین!

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

واقعا باید در وصف شما بگم WTF واقعا فازتون چیه؟؟؟ چشاتونو وا کنین متوجه میشین که بچه مچه های مسعولین همه ریختن تو امریکا و دارن تجارت میکنن حالا از طلا های ایران بگیر تا فراورده های دیگه و در کنارش ایران داره با یک سیاست اشتباه مضحک میگه مرگ برامریکا و آمریکا هم کنارش داره سود میبره از ایران چون بالاخره بچه هاشون دارن معئنامونو خالی میکنن دیگه واسه همین چیزی نمیگه در اصل چیزی هم نباید بگه و تمام این ادا بازیا فقط واسه گول زدن منو شماست بزارید روشنتون کنم شما بیایید حاکمان کشور هارو تصور کنین که همه از نظر مادی کاملا تو رفاهن به نظرتون مگه اسکلن که بیان به جون هم بیوفتن؟؟؟ واسه چی باید اینکارو بکنن اصلا؟؟؟ مگه مثل فقیر فقرا شکمشون گشنست که بجنگن؟؟ نه آقا اینا ظاهر بازیه و دارن مثل مهره هاش شطرنج میچرخن و از بهشت بیشتر لذت میبرن و وعده بهشتو دادن به مردم تا مردم سرشون تو لاکشون باشه و چیزی نیست غمین تر از این که ما هنوز به خودمون نیومدیم.....

15. 5 کاربر از alireza hasdam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

والا فاز اینجور آدمها و همراهانشون رو من میدونم. القضا ایشان خارچ نشین هستند و شاید هم آقا زاده.
    اینجور آدمها تا زمانی که جنگ نشده هی میگند امریکا هیچ غلطی نمیکنه و نمیتونه بکنه و نمیدونم نفهم هستش چون تو کل دنیا ژن من خوبه و از این حرفها
    وقتی که جنگ بشه ایشان که هم همچنان خارج هستند شروع به تشویق مردم و ما می کنه برید جنگ و بخاطر من و اموال من و بانک مرکزی من و......بجنگید تا من همه چی مو داشته باشم.

اما اینبار فرق میکنه جنگ بعد از انقلاب تحمیلی بود و مردم برای دفاع از خاکشون رفتند اما چنانچه این سری جنگ بشه دیگه تحمیلی نیست و مردمی که همه چیز را به واسط فساد و حضور همین افراد از دست داده اند دیگر این اعتماد را ندارند. خاکی که همه چیزو ازش گرفتند و هویتی براش نمونده و دسیسه و دستپاچه همین افراد تا همین لحظه شده.

17. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع

* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )
همچنین با داشتن اکانت گوگل ( جی میل ) میتوانید از لینک بالای سایت استفاده کنید و سریعا در سایت وارد شوید

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •