تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: راه اندازی DDNS روی مودم TF-60i ایرانسل ..... ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض راه اندازی DDNS روی مودم TF-60i ایرانسل ..... ؟

سلام دوستان
    چطور میتونم ddns رو روی این مودم راه اندازی کنم که از راه دور متصل بشم؟ در no-ip ثبت نام کردم اما نفهمیدم الان tdlte از ایپی ورژن 6 استفاده میکنه یا 4 و....
    ممنون میشم راهنمایی کنید

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    چطور میتونم ddns رو روی این مودم راه اندازی کنم که از راه دور متصل بشم؟ در no-ip ثبت نام کردم اما نفهمیدم الان tdlte از ایپی ورژن 6 استفاده میکنه یا 4 و....
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    ببنید استفاده از آی پی ورژن 6 ، مستلزم این هست که تمام ساختار اینترنتی و زیرساخت کشور ایران قابلیت کارکردن روی این آی پی رو داشته باشند، صرف اینکه مثلا فلان اوپراتور و یا فلان سرویس td-lte توان استفاده رو داشته باشه کافی نیست و حتی اگر به یک مقدار جزئی قابل استفاده بشه، بازهم قابل بهره برداری کامل نخواهد بود و شما نیازمند این هستید که تبدیل نسخه آی پی در اوپراتور برای شما انجام بشه، بطور خلاصه باید بگم تا زمان اجرای اون بر روی تمام زیرساخت کشور، قابل بهره برداری نخواهد بود.

برای اینکه شخصی از روی اینترنت بتونه مستقیم به مودم شما دسترسی پیدا کنه و شما بتونید سرویسی را به اینترنت ارائه بدید، باید اوپراتور شما به شما یک آی پی عمومی اینترنت بدهد، این آی پی باید در رنج معتبر اینترنتی باشد تا هر دستگاهی روی اینترنت بتواند بطور مستقیم با آن ارتباط برقرار کند.
    پس قدم اول برای برقراری ارتباط این است که آی اس پی شما به شما یک آی پی معتبر ورژن 4 اینترنتی بدهد، بعضی از شرکت های اینترنتی و اوپراتور های موبایل به شما آی پی معتبر نمی دهد و چندین مشترک را با یک آی پی به اینترنت متصل می نمایید، زیرا هر آی پی برای آنها هزینه بردار است.

قبل از اینکه هیچ اقدامی در زمینه DDNS انجام دهید، باید مطمئن شوید که آی پی معتبری در دست دارید، در زمانی که متصل شدین و چنین آی پی دریافت کردید، باید بتوانید، از روی یک کامپیوتر دیگر که به نحو دیگری و از روی آی اس پی دیگری به اینترنت متصل است، ای پی دریافتی خودتون روی این مودم را پینگ کنید.
    اگر ارتباط به هردلیلی قطع باشد، چه اینکه آی پی معتبر نداشته باشید، چه اینکه فایروال مودمتون اجازه پینگ کردن را ندهد، چه اینکه فایروال های آی اس پی شما اجازه ارتباط مستقیم را ندهد و هر دلیل دیگری، تا زمانی که ارتباط آی پی شما با اینترنت برقرار نباشد، استفاده از DDNS اصلا معنی نمی دهد و کار نخواهد کرد.
    بنابراین ابتدا ارتباط خود را بررسی نمایید که درست باشد و دستگاه های دیگر بتوانند به آی پی معتبر اینترنتی شما ارتباط برقرار کنند، در تنظیمات مودم بخش فایروال پاکت ها ICMP را می بایست اجازه دریافت دهید که نحوه انجام آن به صورت تصویر زیر است :

حال اگر همه چیز مرتب است و مودم شما با آی پی معتبر در اینترنت قابل دسترس است، میتوانید به سراغ استفاده از DDNS بروید.
    این سرویس برای زمانی است که شما یک آی پی استاتیک از آی اس پی خود دریافت نکرده اید و مودم شما بعد از هر مرتبه قطع و وصل شدن، آی پی معتبر جدید و متفاوتی دریافت می کند و کاربران راه دور برای ارتباط مجدد نیاز به دانستن آی پی جدید هستند، این کار آنها را دشوار میکند، برای همین برای اطلاع لحظه ای از آی پی جدید مودم شما، بجای استفاده از آی پی، از دی ان اس استفاده می کنند.
    شما یک نام DNS ثابت برای خود در نظر گرفته و آن را در سرور هایی که به این منظور تدارک دیده شده است، ثبت می نمایید. مثلا دامین abc.no-ip.com
    به این صورت کاربران با پینگ کردن و یا وارد کردن این دامنه بجای وارد کردن، آی پی شما و نیاز به دانستن آن، می توانند از سرویسی که شما بر روی مودم خود، به اینترنت ارائه می دهید، استفاده نمایند.
    بعد از تغییر یافتن آی پی شما می بایست، آی پی جدید خود را به اطلاع سرور مربوط به این سرویس که مثلا در اینجا no-ip.com است، برسانید.
    این اطلاع رسانی به چندین روش مختلف می تواند صورت بپذیرد، میتواند نرم افزار خودکاری روی کامپیوتر و یا موبایل باشد که بطور خودکار آی پی جدید را به اطلاع آنها می رساند و یا اینکه روتر و یا مودمی در شبکه شما باشد که مسئولیت انجام این کار را به عهده داشته باشد.
    در این مودم تنظیماتی مانند تصویر زیر وجود دارد :

که در اینجا شما می توانید نام دامین انتخابی خودتان و نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به پنل مدیریتی خود را به مودم بدهید، تا بعد از هربار تغییر آی پی، آی پی جدید را به اطلاع سرویس DDNS برساند، به این ترتیب کاربران مصرف کننده سرویس شما، هر زمان که به نام دامین ثبت شده شما مراجعه کنند، ای پی معتبر در آن لحظه را دریافت کرده و با استفاده از آن خواهند توانست ارتباط خودشان را با مودم شما برقرار کنند.

اگر شما از آی اس پی، آی پی استاتیک بگیرید دیگر نیازی به استفاده از این سرویس نخواهید داشت، و یا حتی می توانید یک بار برای همیشه از داخل تنظیمات این سرویس برای دامین خود، آی پی دائمی متصل به این دامین را معرفی نمایید.

باز تکرار میکنم، این موضوع تنها برای مرحله ای از کار است که مودم شما با یک آی پی معتبر در اینترنت دیده شود و قابل پینگ شدن از روی هر کامپیوتری در شبکه اینترنت باشد.
    در صورتی که مرحله ابتدایی را پشت سر نگذاشته اید، لازم است با پشتیبانی آی اس پی خود تماس گرفته و از آنها درخواست آی پی معتبر کنید، (که معمولا مابقی مسائل مربوط به غیرفعال کردن فایروال و غیره که برای محافظت کاربران عادی پیاده سازی شده است را نیز تنها در صورتی انجام می دهند که از آنها آی پی استاتیک خریداری نمایید که در این صورت نیز دیگر نیاز حیاتی به داشتن سرویس DDNS نخواهید داشت)
    برای سرویس ADSL این کار بیشتر مرسوم است، زیرا شرکت های بزرگ معمولا به کاربرانشان آی پی های معتبر داده و محدودیت های زیادی نیز در فایروال ها وجود ندارد که ارتباطات را با اشکال مواجه کند.
    برای سرویس TD-LTE بستگی به سرویس دهنده و آی اس پی شما دارد و می بایست از راهنمایی آنها استفاده نمایید تا بتوانید در مرحله اول مودم خود را از روی شبکه اینترنت پینگ کنید، بعد از آن می توانید به بهره برداری از سرویس DDNS طبق آموزش من، اقدام نمایید.

3. 4 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

ببنید استفاده از آی پی ورژن 6 ، مستلزم این هست که تمام ساختار اینترنتی و زیرساخت کشور ایران قابلیت کارکردن روی این آی پی رو داشته باشند، صرف اینکه مثلا فلان اوپراتور و یا فلان سرویس td-lte توان استفاده رو داشته باشه کافی نیست و حتی اگر به یک مقدار جزئی قابل استفاده بشه، بازهم قابل بهره برداری کامل نخواهد بود و شما نیازمند این هستید که تبدیل نسخه آی پی در اوپراتور برای شما انجام بشه، بطور خلاصه باید بگم تا زمان اجرای اون بر روی تمام زیرساخت کشور، قابل بهره برداری نخواهد بود.

برای اینکه شخصی از روی اینترنت بتونه مستقیم به مودم شما دسترسی پیدا کنه و شما بتونید سرویسی را به اینترنت ارائه بدید، باید اوپراتور شما به شما یک آی پی عمومی اینترنت بدهد، این آی پی باید در رنج معتبر اینترنتی باشد تا هر دستگاهی روی اینترنت بتواند بطور مستقیم با آن ارتباط برقرار کند.
    پس قدم اول برای برقراری ارتباط این است که آی اس پی شما به شما یک آی پی معتبر ورژن 4 اینترنتی بدهد، بعضی از شرکت های اینترنتی و اوپراتور های موبایل به شما آی پی معتبر نمی دهد و چندین مشترک را با یک آی پی به اینترنت متصل می نمایید، زیرا هر آی پی برای آنها هزینه بردار است.

قبل از اینکه هیچ اقدامی در زمینه DDNS انجام دهید، باید مطمئن شوید که آی پی معتبری در دست دارید، در زمانی که متصل شدین و چنین آی پی دریافت کردید، باید بتوانید، از روی یک کامپیوتر دیگر که به نحو دیگری و از روی آی اس پی دیگری به اینترنت متصل است، ای پی دریافتی خودتون روی این مودم را پینگ کنید.
    اگر ارتباط به هردلیلی قطع باشد، چه اینکه آی پی معتبر نداشته باشید، چه اینکه فایروال مودمتون اجازه پینگ کردن را ندهد، چه اینکه فایروال های آی اس پی شما اجازه ارتباط مستقیم را ندهد و هر دلیل دیگری، تا زمانی که ارتباط آی پی شما با اینترنت برقرار نباشد، استفاده از DDNS اصلا معنی نمی دهد و کار نخواهد کرد.
    بنابراین ابتدا ارتباط خود را بررسی نمایید که درست باشد و دستگاه های دیگر بتوانند به آی پی معتبر اینترنتی شما ارتباط برقرار کنند، در تنظیمات مودم بخش فایروال پاکت ها ICMP را می بایست اجازه دریافت دهید که نحوه انجام آن به صورت تصویر زیر است :
    سلام مجدد
    ممنون از توضیحات کاملتون
    اگه داخل گوگل بنویسم my ip در این حالت ورژن 6 رو میده که هیچی
    داخل مودم یک ایپی میده که اگه با همون مودم در cmd بهش پینگ بگیرم در 1 میلی ثانیه بهش پینگ میکنه اما با شاتل پینگ گرفتم نشد و تایم اوت داد:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک ایپی هم هست که داخل سایت نمایش میده : این رو نه با همین مودم تونستم پینگ بگیرم نه با شاتل:
    نکته ی جالبی که بود من سه دفعه اینترنت رو دیسکانکت و کانکت کردم باز همین ایپی رو داخل سایت زد ، اما شاتل هر سه دفعه یک ایپی جدید بهم داد ، 1-همین ایپی داخل سایت اصل کاریه درسته؟ 2-دیگه نمیشه ddns رو روی نت ایرانسل راه اندازی کرد وقتی پینگ نمیگیره؟ فک کنم بهترین راه این باشه الان یا رسپری پای بگیرم یا ی لپ تاپ قدیمی بزارم اونجا با انی دسک بهش وصل بشم ، اگه راه بهتری هم شما میدونید بفرمایید ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

نکته ی جالبی که بود من سه دفعه اینترنت رو دیسکانکت و کانکت کردم باز همین ایپی رو داخل سایت زد ، اما شاتل هر سه دفعه یک ایپی جدید بهم داد ، 1-همین ایپی داخل سایت اصل کاریه درسته؟ 2-دیگه نمیشه ddns رو روی نت ایرانسل راه اندازی کرد وقتی پینگ نمیگیره؟ فک کنم بهترین راه این باشه الان یا رسپری پای بگیرم یا ی لپ تاپ قدیمی بزارم اونجا با انی دسک بهش وصل بشم ، اگه راه بهتری هم شما میدونید بفرمایید ممنون میشم
    ببنید الان ایرانسل داره به هرکدوم از مشترک هاش یک رنج داخلی آی پی میده که 100.96.30.16 اونی هست که به مودم شما داده، بعد خودش چندین مشترک را با یک آی پی مثلا 5.119.207.11 داره به اینترنت وصل میکنه، یعنی اینکه در اینترنت فقط آی پی 5.119.207.11 دیده میشه و قابل دسترسی است، اما داده ها که به اونجا میرسه، ایرانسل مثل یک شبکه داخل منزل عمل کرده و داده ها رو برای مشترکین مختلف NAT میکنه.
    در نتیجه شما نمیتونید به عنوان یک دستگاه مستقل روی اینترنت سرویسی را ارئه بدین، چون آی پی معتبر اینترنتی ندارید.
    آی پی دریافتی از آی اس پی را میتوانید از بخش زیر در مودم، مشاهده نموده و سپس آن را با آی پی واقعی خود در اینترنت مقایسه نمایید :

اما شاتل چنین کاری رو انجام نمیده و به مشترکین خودش آی پی معتبر میده، در نتیجه آی پی که در بخش تنظیمات مودم می بینید و از آی اس پی دریافت شده باید با آی پی که در سایت هایی مثل Whatismyipaddress.com مشاهده میکنید، برابر بوده و دقیقا یک آدرس آی پی باشند که بطور انحصاری در آن لجظه برای شماست.

اگر آی پی معتبر اینترنت نداشته باشید، استفاده از DDNS معنا ندارد و قابل استفاده نیست.

6. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mjzaret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Http://UserPass.TK

پيش فرض

سوال: شما از سیم کارت TD-LTE استفاده میکنید یا سیم کارت معمولی (4G) ؟
    در سیم کارت های معمولی که قابلیت مکالمه هم دارند امکان استفاده از IP Private یا به عبارتی آدرسی که قابلیت Route شدن را داشته باشه ندارید.
    شاد باشید

8. این کاربر از mjzaret بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من به شخصه از سیم کارت معمولی استفاده میکنم که میتونه مکالمه را نیز از طریق مودم انجام بده .
    آی پی که ایرانسل داره میده به من، IP Private یا آی پی خصوصی است که در شبکه داخلی خودش درحال استفاده است و در دنیا اینترنت شناخته نشده است.
    این آی پی ها را روت نمیکنند و به سادگی با سرویس DHCP اختصاص می دهند.
    برعکس آی پی های معتبر در اینترنت و یا Public IP ها هستند که می بایست در یک ISP استاندارد که بطور صحیح مشغول به کار هست به مشترک اختصاص داده شوند و به اصطلاح ISP آنها را برای مشترک Route کند و این آی پی ها از هرجایی در اینترنت قابل دسترس هستند و به اصطلاح تمام مسیریاب ها در سطح دنیا، میتوانند داده ها را به سمت اون آی پی ها Route یا مسیریابی کنند.
    سرویس DDNS تنها قابل بهره برداری با آی پی های پابلیک است.

10. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

ببنید الان ایرانسل داره به هرکدوم از مشترک هاش یک رنج داخلی آی پی میده که 100.96.30.16 اونی هست که به مودم شما داده، بعد خودش چندین مشترک را با یک آی پی مثلا 5.119.207.11 داره به اینترنت وصل میکنه، یعنی اینکه در اینترنت فقط آی پی 5.119.207.11 دیده میشه و قابل دسترسی است، اما داده ها که به اونجا میرسه، ایرانسل مثل یک شبکه داخل منزل عمل کرده و داده ها رو برای مشترکین مختلف NAT میکنه.
    در نتیجه شما نمیتونید به عنوان یک دستگاه مستقل روی اینترنت سرویسی را ارئه بدین، چون آی پی معتبر اینترنتی ندارید.
    آی پی دریافتی از آی اس پی را میتوانید از بخش زیر در مودم، مشاهده نموده و سپس آن را با آی پی واقعی خود در اینترنت مقایسه نمایید :

اما شاتل چنین کاری رو انجام نمیده و به مشترکین خودش آی پی معتبر میده، در نتیجه آی پی که در بخش تنظیمات مودم می بینید و از آی اس پی دریافت شده باید با آی پی که در سایت هایی مثل Whatismyipaddress.com مشاهده میکنید، برابر بوده و دقیقا یک آدرس آی پی باشند که بطور انحصاری در آن لجظه برای شماست.

اگر آی پی معتبر اینترنت نداشته باشید، استفاده از DDNS معنا ندارد و قابل استفاده نیست.
    سلام
    ممنون
    برای شاتل هم چک کردم ایپی داخل مودم با ایپی که از سایت میگیرم متفاوته:
    ایپی داخل سایت و مودم با هر بار دیسکانکت و کانت تغییر میکنه اما برای ایرانسل ایپی تغییر نمیکرد اون هم دوباره چک کردم مثل اینکه ورژن 6 تغییر میکنه:
    سیم کارت هم td استفاده میکنم چون شبکش خلوت تره و استیبل بودن اینترنت برام مهمه
    الان دیگه از نظر شبکه دیگه راهی نیست مگر اینکه با همون anydesk متصل بشم درسته؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •