تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: عنوان فرضیه تحقیق ؟؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض عنوان فرضیه تحقیق ؟؟

موضوع بررسی انگیزه نوجوانان در گرایش به خودکشی در ایران و جهان متغیر مستقل و وابسته اش چی میشه
    متغیر ها
    متغیر مستقل:گرایش به خودکشی
    متغیر وابسته:انگیزه نوجوانان
    متغیر های مزاحم:رفتار های خانوادگی.عوامل اجتماعی و فرهنگی.نابهنجاری های اخلاقی.اختلال روانی .گرایش جنسی

این درسته خودم نوشتم
    Last edited by hamid3369; 23-04-2019 at 18:51.

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

دوستان جوابی نیست .

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

موضوع بررسی انگیزه نوجوانان در گرایش به خودکشی در ایران و جهان متغیر مستقل و وابسته اش چی میشه
    متغیر ها
    متغیر های مزاحم:رفتار های خانوادگی.عوامل اجتماعی و فرهنگی.نابهنجاری های اخلاقی.اختلال روانی .گرایش جنسی

این درسته خودم نوشتم

دوست عزیز برای تشخیص متغیر وابسته از مستقل همیشه اول نتیجه اصلی رو که میخوای بهش برسی رو از موضوع جدا کن مثلا کاهش/افزایش انگیزه در گرایش به خودکشی (فکنم اصلا این جمله بندی موضوعت هم ایراد داره باید یکم تغییر کنه)این چیزی که میخوای بهش برسی و نتیجه کارت میشه رو به عنوان متغیر وابسته قرار بده. چرا؟ چون عواملی وجود دارن که این متغیر رو تغییر بدن برای همین وابسته اس به اون عوامل و متغیر وابسته نام میگیره.

تمام عواملی که به نحوی با تغییراتشون روی متغیر وابسته ات تاثیر میذارن میشن متغیر مستقل مثلا میزان درامد ممکنه باعث بشه انگیزه خودکشی بره بالا اینجا میزان درامد متغیر مستقل هست..

برای متغیر مزاحم من تابحال ازش استفاده نکردم و نمی تونم راهنمایی کنم.ولی فکر میکنم متغییر های غیر قابل مشاهده و غیر قابل اندازه گیری هستن(سرچ کنید) که با مشخص شدن متغیر وابسته و مستقل فکنم بتونید متغیر مزاحم رو هم پیدا کنید.

4. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

دوست عزیز برای تشخیص متغیر وابسته از مستقل همیشه اول نتیجه اصلی رو که میخوای بهش برسی رو از موضوع جدا کن مثلا کاهش/افزایش انگیزه در گرایش به خودکشی (فکنم اصلا این جمله بندی موضوعت هم ایراد داره باید یکم تغییر کنه)این چیزی که میخوای بهش برسی و نتیجه کارت میشه رو به عنوان متغیر وابسته قرار بده. چرا؟ چون عواملی وجود دارن که این متغیر رو تغییر بدن برای همین وابسته اس به اون عوامل و متغیر وابسته نام میگیره.

تمام عواملی که به نحوی با تغییراتشون روی متغیر وابسته ات تاثیر میذارن میشن متغیر مستقل مثلا میزان درامد ممکنه باعث بشه انگیزه خودکشی بره بالا اینجا میزان درامد متغیر مستقل هست..

برای متغیر مزاحم من تابحال ازش استفاده نکردم و نمی تونم راهنمایی کنم.ولی فکر میکنم متغییر های غیر قابل مشاهده و غیر قابل اندازه گیری هستن(سرچ کنید) که با مشخص شدن متغیر وابسته و مستقل فکنم بتونید متغیر مزاحم رو هم پیدا کنید.
    همون طور که گفتین موضوع رو عوض کردم و متغیر مستقل رو اون چیزی که میخوام به نتیجه اش برسم قرار میدم

بررسی عوامل اجتماعی و فرهنگی و خانوادگی در گرایش به خودکشی در نوجوانان اینجا من میخوام عوامل اجتماعی و فرهنگی خانوادگی رو بررسی کنم پس میشه وابسته درسته ؟! و گرایش به خودکشی میشه در نوجوانان هم میشه مستقل

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

متغیر ها

این درسته خودم نوشتم
    به نظر کمی ابهام نگارش شما بالاست. ابتدا باید واژه‌های «انگیزه» و «گرایش» را تعریف کنید. منظور شما از اینها مشخص شود و سپس بفرمائید فرضیه شما در مورد ارتباط این دو چه هست، سپس مدل ریاضی و آماری شما قابلیت شکل گرفتن دارد.

اگر منظور شما از «گرایش»، میزان انجام عمل خودکشی باشد، و «انگیزه» را بصورت یک متغیر «برونزا» و «داده شده» فرض گرفته‌اید، یا حتی بعنوان متغیری «درونزا»، یا مرتبط با عوامل دیگری، مثل مواردی که در پست قبل دوستمان نام بردند، باشد، می‌توان گفت متغیر وابسته شما می‌شود اقدام به خودکشی و متغیر مستقل انگیزه (یا انگیزه‌ها) به اضافه‌ی متغیرهای دیگر که عنوان متغیر مزاحم برای اینها معمول نیست و درست هم نیست.

7. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

همون طور که گفتین موضوع رو عوض کردم و متغیر مستقل رو اون چیزی که میخوام به نتیجه اش برسم قرار میدم

بررسی عوامل اجتماعی و فرهنگی و خانوادگی در گرایش به خودکشی در نوجوانان اینجا من میخوام عوامل اجتماعی و فرهنگی خانوادگی رو بررسی کنم پس میشه وابسته درسته ؟! و گرایش به خودکشی میشه در نوجوانان هم میشه مستقل
    برعکس گفتید. عواملی که نام بردید بر گرایش به خودکشی تاثیر می‌گذارند (جمله شما اینطور فرضیه شما را می‌رساند). علت این عوامل هستند، پس می‌شوند متغیر مستقل؛ خودشان مستقل‌اند و علت هستند.

9. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

راستش من تابحال در زمینه علوم انسانی تحقیق و پژوهش نداشتم نمی دونم این تحقیق شما یه پژوهش کامل علمی هست یعنی با روش علمی قراره چیزی رو ثابت کنید؟ پروپوزال پایان نامه یا تز دکتراست یا فقط یه تحقیق سادس ؟

اگر دو مورد اول باشه عنوان شما خیلی کلی و عمومی هست و بازم نیاز به ویرایش داره باید در عنوان پژوهش و مقاله علمی به صورت دقیق مشخص کنید تو چه حیطه ای و روی چه مسئله ای کار میکنید یا پارامترهای اصلی پژوهش شما چیه ؟ و قراره چه تاثیری روی نتیجه بذاره؟ عنوان تحقیق با فرضیه های تحقیق ارتباط داره.

درباره سوالی که پرسیدین : خیر توضیح پست قبل من رو یه بار دیگه مرور کنید، خیلی واضح می تونید متغیر ها رو جدا کنید:

کدوم متغیر با تغییر بقیه متغیر ها تغییر میکند ؟(وابسته) => گرایش به خودکشی => بالاخره یه چیزی باعث گرایش به خودکشی شده خودش که خود به خودی به وجود نیومده!

کدوم متغیر ها در تحقیق در حال تغییر هستن و با تغییرشان ممکن است متغیر های دیگه رو هم تغییر بدن بدون اینکه بقیه متغیر ها روشون تاثیر داشته باشن؟(مستقل) عامل اجتماعی مثل تبعیض جنسیتی که با افزایش یا کاهش اون گرایش به خودکشی زیاد و کم میشه .

فقط کافیه با دقت به کلمات و جمله ها رابطه بین متغیر ها رو پیدا کنید.در ضمن متغیر وابسته و مستقل لزوما مربوط به عنوان تحقیق شما نمیشه..

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

راستش من تابحال در زمینه علوم انسانی تحقیق و پژوهش نداشتم نمی دونم این تحقیق شما یه پژوهش کامل علمی هست یعنی با روش علمی قراره چیزی رو ثابت کنید؟ پروپوزال پایان نامه یا تز دکتراست یا فقط یه تحقیق سادس ؟

اگر دو مورد اول باشه عنوان شما خیلی کلی و عمومی هست و بازم نیاز به ویرایش داره باید در عنوان پژوهش و مقاله علمی به صورت دقیق مشخص کنید تو چه حیطه ای و روی چه مسئله ای کار میکنید یا پارامترهای اصلی پژوهش شما چیه ؟ و قراره چه تاثیری روی نتیجه بذاره؟ عنوان تحقیق با فرضیه های تحقیق ارتباط داره.

درباره سوالی که پرسیدین : خیر توضیح پست قبل من رو یه بار دیگه مرور کنید، خیلی واضح می تونید متغیر ها رو جدا کنید:

کدوم متغیر با تغییر بقیه متغیر ها تغییر میکند ؟(وابسته) => گرایش به خودکشی => بالاخره یه چیزی باعث گرایش به خودکشی شده خودش که خود به خودی به وجود نیومده!

کدوم متغیر ها در تحقیق در حال تغییر هستن و با تغییرشان ممکن است متغیر های دیگه رو هم تغییر بدن بدون اینکه بقیه متغیر ها روشون تاثیر داشته باشن؟(مستقل) عامل اجتماعی مثل تبعیض جنسیتی که با افزایش یا کاهش اون گرایش به خودکشی زیاد و کم میشه .

فقط کافیه با دقت به کلمات و جمله ها رابطه بین متغیر ها رو پیدا کنید.در ضمن متغیر وابسته و مستقل لزوما مربوط به عنوان تحقیق شما نمیشه..
    راستش این یک پایان نامه هستش و من با استادش صحبت کردم و گفتم بهش میخوام در زمینه بررسی چرایی گرایش نوجوانان به خودکشی تحقیق کنم گفت مشکلی نداره برو تحقیق کن اگر شما صلاح میدونید تا اصلاح در موضوع رو انجام بدیم
    1(بررسی چرایی گرایش نوجوانان به خودکشی)
    2(بررسی عوامل فرهنگی اجتماعی خانوادگی در گرایش به خودکشی در نوجوانان)

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

راستش این یک پایان نامه هستش و من با استادش صحبت کردم و گفتم بهش میخوام در زمینه بررسی چرایی گرایش نوجوانان به خودکشی تحقیق کنم گفت مشکلی نداره برو تحقیق کن اگر شما صلاح میدونید تا اصلاح در موضوع رو انجام بدیم
    1(بررسی چرایی گرایش نوجوانان به خودکشی)
    2(بررسی عوامل فرهنگی اجتماعی خانوادگی در گرایش به خودکشی در نوجوانان)
    من تخصصی در زمینه پژوهش های علمی علوم انسانی ندارم بهتر هست از استاد راهنما کمک بگیرین

ولی من اگر استاد راهنما باشم هر دو عنوان رو رد میکنم چرایی و عوامل فرهنگی اجتماعی خانوادگی نمی تونن یه عنوان دقیق و روشن و بدون ابهام باشند عنوان باید مرتبط به فرضیه باشه قبل از اینکه عنوان رو مشخص کنید روی یک برگه کاغذ فرضیه های تحقیق تون رو درباره گرایش به خودکشی بنویسید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •