تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: گزاشتن محدودیت حجم اینترنت رو مودم وایرلس؟

پروفشنال sia0368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض گزاشتن محدودیت حجم اینترنت رو مودم وایرلس؟

یه شرکت کوچک با 8 نفر یوزر هست که از اینترنت adsl و مودم tplink w9970 v2 با وایفای استفاده میکنند و زیاد دانلود میکنند و حجم سریع تموم میشه
    راهی هست به طور مثال برای هر یوزر ماهانه 5 گیگ محدودیت دانلود ماهانه گزاشت؟(با همین مودم و بدون هزینه اضافی بهتره)

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سلام

نمیشه با مودم اینکارو کرد مگر اینکه مودمتون امکانشو داشته باشه که تا جاییکه میدونم خیلی مودم های گرون قیمتی هستن

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

ارزونترین روش با روتر میکروتیک یا چیز دیگه چند در میاد؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ارزونترین روش با روتر میکروتیک یا چیز دیگه چند در میاد؟
    ارزونترین روش این هست که یک کامپیوتر با دو کارت شبکه را به عنوان سرور قرار دهید، مودم را به آن وصل نموده و کارت شبکه دیگر را به شبکه داخلی متصل نمایید.
    سپس یک نرم افزار محاسبه ترافیک که برای کافی نت ها مورد استفاده قرار می گیرد را روی کامپیوتر سرور نصب نموده و نسخه های کلاینت آن را روی کامپیوتر های مصرف کننده نصب نموده تا بتوانند از طریق آن به اینترنت دسترسی پیدا نمایند.
    هزینه :
    خرید یک کارت شبکه دوم برای کامپیوتر سرور حدود 50 تومان + خرید یک نرم افزار محاسبه ترافیک کافی نتی حدود 200 تومان + هزینه متخصص آی تی برای راه اندازی سیستم حدود 100 تومان

مشکلات :
    ممکن است دستگاه های موبایل مخصوصا آیفون ها نتوانند از اینترنت بهره ای ببرند و درکل به دلیل عدم وجود نرم افزار کلاینت محاسبه ترافیک، دستگاه های غیر کامپیوتری با مشکل جدی مواجه خواهند بود، مخصوصا دستگاه هایی مثل Pos ، تلویزیون هوشمند و کلیه دستگاه هایی که به ارتباط اینترنتی نیازمندهستند اما فاقد سیستم عامل ویندوز هستند.

برای استفاده از اینترنت همیشه میبایست کامپیوتر سرور روشن باشد و در صورت خاموش بودن آن، امکان دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.

روش جایگزین اما استفاده از یک روتر است، که روتربرد های میکروتیک بخاطر امکانات ویژه در این مورد خاص، همینطور قیمت پایینتر نسبت به سیسکو میتواند انتخاب اول باشد.
    هزینه:
    خرید یک روتربرد میکروتیک برای هشت تا پانزده دستگاه حداقل 800 تومان + هزینه راه اندازی شبکه توسط متخصص آی تی 200 تومان

این روش در مقایسه با گزینه قبلی محدودیت خاصی ندارد، نیازی به روشن بودن دستگاه کامپیوتر جهت ارائه سرویس ندارد، امکان دادن اینترنت به تمامی گوشی ها و دستگاه های غیر نرم افزاری وجود دارد، امکانات اضافه و گسترده دیگری نیز در دسترس خواهد بود از جمله امکان متصل کردن چندین مودم به این روتر و بالا بردن کلی سرعت اینترنت برای شبکه با جمع کردن سرعت خط های اینترنتی بایکدیگر و با داشتن خط اینترنت بک آپ که در صورت قطع شدن یک خط اینترنت، اینترنت شبکه و شرکت قطع نگردد.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

ارزونترین روش این هست که یک کامپیوتر با دو کارت شبکه را به عنوان سرور قرار دهید، مودم را به آن وصل نموده و کارت شبکه دیگر را به شبکه داخلی متصل نمایید.
    سپس یک نرم افزار محاسبه ترافیک که برای کافی نت ها مورد استفاده قرار می گیرد را روی کامپیوتر سرور نصب نموده و نسخه های کلاینت آن را روی کامپیوتر های مصرف کننده نصب نموده تا بتوانند از طریق آن به اینترنت دسترسی پیدا نمایند.
    هزینه :
    خرید یک کارت شبکه دوم برای کامپیوتر سرور حدود 50 تومان + خرید یک نرم افزار محاسبه ترافیک کافی نتی حدود 200 تومان + هزینه متخصص آی تی برای راه اندازی سیستم حدود 100 تومان

مشکلات :
    ممکن است دستگاه های موبایل مخصوصا آیفون ها نتوانند از اینترنت بهره ای ببرند و درکل به دلیل عدم وجود نرم افزار کلاینت محاسبه ترافیک، دستگاه های غیر کامپیوتری با مشکل جدی مواجه خواهند بود، مخصوصا دستگاه هایی مثل Pos ، تلویزیون هوشمند و کلیه دستگاه هایی که به ارتباط اینترنتی نیازمندهستند اما فاقد سیستم عامل ویندوز هستند.

برای استفاده از اینترنت همیشه میبایست کامپیوتر سرور روشن باشد و در صورت خاموش بودن آن، امکان دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.

روش جایگزین اما استفاده از یک روتر است، که روتربرد های میکروتیک بخاطر امکانات ویژه در این مورد خاص، همینطور قیمت پایینتر نسبت به سیسکو میتواند انتخاب اول باشد.
    هزینه:
    خرید یک روتربرد میکروتیک برای هشت تا پانزده دستگاه حداقل 800 تومان + هزینه راه اندازی شبکه توسط متخصص آی تی 200 تومان

این روش در مقایسه با گزینه قبلی محدودیت خاصی ندارد، نیازی به روشن بودن دستگاه کامپیوتر جهت ارائه سرویس ندارد، امکان دادن اینترنت به تمامی گوشی ها و دستگاه های غیر نرم افزاری وجود دارد، امکانات اضافه و گسترده دیگری نیز در دسترس خواهد بود از جمله امکان متصل کردن چندین مودم به این روتر و بالا بردن کلی سرعت اینترنت برای شبکه با جمع کردن سرعت خط های اینترنتی بایکدیگر و با داشتن خط اینترنت بک آپ که در صورت قطع شدن یک خط اینترنت، اینترنت شبکه و شرکت قطع نگردد.
    این روتر به درد میخوره؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    RB941-2nd-tc HAP Lite

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

این روتر به درد میخوره؟
    RB941-2nd-tc HAP Lite
    خیر حداقل روتری که شما میتونید بخرید که پاسخگو باشه 952Ui-5ac2nD یا 952Ui-5ac2nD-tc هست.
    و البته یه مقدار بالاتر RB951G-2HnD انتخاب جالب تری میتونه باشه با حداقل قیمت.

پردازنده روتر شما حداقل 600 تا 650 مگاهرتز باید باشه و رم حداقل 64 مگابایت (بهتره 128 باشه) و همینطور حافظه ذخیره سازی حداقل 16 مگابایت اما اگر 64مگابایت به بالا باشه بهتره، برای نصب یوزر منیجر(کنترلر ترافیک مصرفی کاربران) بی دردسر بهتره بیشتر از 16 مگابایت باشه اما من با روتر 16مگابایت حافظه و اتصال دوازده دستگاه بدون مشکل با همین حافظه نیز در منزل از یوزرمنیجر میکروتیک بهره برداری میکنم.

هرچه روتر قوی تری انتخاب کنید، دردسر برای کارهای جانبی کمتر خواهید داشت، بعضی از امکانات در روتر های ضعیف قابل بهره برداری نیست و البته روتر هایی کمتر از این رده برای کنترل هشت تا ده دستگاه دائم متصل مناسب نیستند و قادر به کارکرد صحیح نخواهند بود.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

یه شرکت کوچک با 8 نفر یوزر هست که از اینترنت adsl و مودم tplink w9970 v2 با وایفای استفاده میکنند و زیاد دانلود میکنند و حجم سریع تموم میشه
    راهی هست به طور مثال برای هر یوزر ماهانه 5 گیگ محدودیت دانلود ماهانه گزاشت؟(با همین مودم و بدون هزینه اضافی بهتره)
    من دیتاشیت مودم شما رو دیدم.البته اگر صحیح دانلود کرده باشم؛چون نوشته مودم شما vdsl هم ساپورت میکنه.

تویه صفحه 98 قابلیت bandwidth control رودیدم. ببینم میتونید اوونجا کاری کنید.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

من دیتاشیت مودم شما رو دیدم.البته اگر صحیح دانلود کرده باشم؛چون نوشته مودم شما vdsl هم ساپورت میکنه.

تویه صفحه 98 قابلیت bandwidth control رودیدم. ببینم میتونید اوونجا کاری کنید.
    سرعت دانلود و آپلود رو با خود مودم میتونم محدود کنم
    ولی من میخام محدودیت حجم 5 گیگ ماهانه برای هر کاربر بزارم و وقتی 5 گیگ تموم شد سرعت کاربر حدود 100KBS محدود بشه و با آیفون و اندروید هم کار کنه بدون نیاز به نصب رو کلاینت باشه

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سرعت دانلود و آپلود رو با خود مودم میتونم محدود کنم
    ولی من میخام محدودیت حجم 5 گیگ ماهانه برای هر کاربر بزارم و وقتی 5 گیگ تموم شد سرعت کاربر حدود 100KBS محدود بشه و با آیفون و اندروید هم کار کنه بدون نیاز به نصب رو کلاینت باشه
    من به نظرم میاد اگر پهنای باند رو هم محدود کنید،خود به خود حجم دانلود‌ شده توسط کارکنان شرکت هم کم میشه.من قبلا پهنای خطم روی 8 مگ بود و ساعتی 3 گیگ میتونستم دانلود کنم ولی الان پهنای باندم 2 مگ و ساعتی 1 گیگ بیشتر نمیتونم دانلود کنم.یعنی خود پهنا کم بشه،حجم دانلود شده در ماه هم کم میشه و نگرانی بابت اتمام حجم ندارید.

فقط یه مشکل داره این روش و اون اینه که اگر مثلا چند نفر همزمان دانلود کنند ممکنه سرعت کمی به بقیه برسه و صدای بقیه دربیاد.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران پاریس

پيش فرض

من به نظرم میاد اگر پهنای باند رو هم محدود کنید،خود به خود حجم دانلود‌ شده توسط کارکنان شرکت هم کم میشه.من قبلا پهنای خطم روی 8 مگ بود و ساعتی 3 گیگ میتونستم دانلود کنم ولی الان پهنای باندم 2 مگ و ساعتی 1 گیگ بیشتر نمیتونم دانلود کنم.یعنی خود پهنا کم بشه،حجم دانلود شده در ماه هم کم میشه و نگرانی بابت اتمام حجم ندارید.

فقط یه مشکل داره این روش و اون اینه که اگر مثلا چند نفر همزمان دانلود کنند ممکنه سرعت کمی به بقیه برسه و صدای بقیه دربیاد.
    آره تستی همین کار رو کردم سرعت دانلود رو به 200kBs کاهش دادم 2-3 نفری اولش قرقر کردن(احتمالا خودشون دانلود میکردن)
    این چند روز فعلا مصرف حجم منطقی شده تا ببینم چی میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •