تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: آیا ترجمه های بازار ایران از کتابهای جورج مارتین که سریال Game of Thrones بر اساس آنها ساخته شده همگی سانسور و ناقص هستند؟

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 آیا ترجمه های بازار ایران از کتابهای جورج مارتین که سریال Game of Thrones بر اساس آنها ساخته شده همگی سانسور و ناقص هستند؟

سلام

متاسفانه در فروم هیچ دسته بندی برای بحث درباره کتاب نیست و من سوال رو اینجا مطرح کردم. لطفا مدیران یک دسته بندی برای کتاب در فروم درست کنید که کتاب از نان شب هم واجب تر است بخصوص برای ما ایرانی ها.

اما سوال من: می خواستم ترجمه های فارسی کتابهای نویسنده جورج آر آر مارتین که سریال Game of Thrones از روی آنها ساخته شده رو از بازار کتاب انقلاب بخرم. ولی با توجه به فضای کتاب و آنچه که در سریال می بینیم که حاوی صحنه های جنسی متفاوت هست؛ بعید می دانم ترجمه فارسی کامل باشد و آنچه که در زبان اصلی کتاب هست را دقیقا و مو به مو تعریف و ترجمه شده باشد و به احتمال زیاد تیغ سانسور گریبان پارگرافهای بسیاری را گرفته است که ارزش کتاب را به شدت کم می کند. آیا شما در این باره اطلاعی دارید؟ اگر ترجمه فارسی شده چند ترجمه در بازار کتاب هست و کدامیک بهترین هستند؟

ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

دوست عزیز وقتی جایی زندگی می کنی که ادبیات کلاسیکش مثل شاهنامه و مثنوی معنوی و ... رو سانسور می کنن چطوری توقع داری یه کتاب ترجمه شده بدون سانسور پیدا کنی؟
    نسخه PDF ترجمه بدون سانسورش رو شاید بتونی تو انجمن های کتاب پیدا کنی

3. 3 کاربر از mgh345 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

دوست عزیز وقتی جایی زندگی می کنی که ادبیات کلاسیکش مثل شاهنامه و مثنوی معنوی و ... رو سانسور می کنن چطوری توقع داری یه کتاب ترجمه شده بدون سانسور پیدا کنی؟
    نسخه PDF ترجمه بدون سانسورش رو شاید بتونی تو انجمن های کتاب پیدا کنی

سلام

گفتم شاید مترجمی به فارسی ترجمه کرده باشه و بعد بخاطر راستگویی و حفظ اثر مثلا از بازار کتاب جمع شده باشد و نسخه بهتری نسبت به بقیه باشد. احتمالش کم هست که مثل اثر اصلی خط به خط درست و حسابی ترجمه شده و بشود در بازار کتاب به فروش رساند ولی گفتم شاید یک درصد این احتمال رخ داده باشد و الا می دانم در ایران چه خبر است و چطور کتاب را قصابی می کنند و نویسنده و مترجم کارش به ناکجا آباد کشیده می شود. به امید روزی که کتابهای خوب بدون سانسور تالیف و ترجمه و در دسترس همه باشد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •