تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل پاور یا کارت گرافیک؟

آخر فروم باز Vahid67's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    پاي كامپيوتر

پيش فرض مشکل پاور یا کارت گرافیک؟

سلام دوستان
    من یک پاور Green 650W UK Gold رو حدود شش سال قبل خریدم و بدون مشکل ازش استفاده میکردم .
    تقریبا یک سال قبل هم کل قطعات سیستم رو آپدیت کردم بجز پاور. Gigabyte 1080ti Waterforce , Z370 Gaming5

تقریبا دو الی سه هفته هستش بعد از آخرین آپدیت کارت گرافیک یه سری مشکلاتی برام ایجاد شده بود مثل کند شدن شدید سیستم و یا هنگ کردن های سیستم و بالا رفتن شدید استفاده از GPU

اما مشکل اصلی از دیروز شروع شد که سیستم بالا نمیومد و میرفت توی Diagnose و بعدش هم کاری نمیتونست انجام بده و دوباره ریست میشد البته نا گفته نماند که بعضی وقت ها توی همون بوت اولیه با کد 96 گیر میکرد و سیستم حتی بوت نمیشد تا اینکه کلا کارت گرافیک رو جدا کردم و یک ویندوز جدید ریختم کلا هیچ مشکلی نداشت تا وقتی از کارت گرافیک خود مادربرد استفاده میکردم... اما بعد از اتصال دوباره کارت گرافیک مشکلات بصورت بدتری برگشت مخصوصا وقتی دو تا مانیتور متصل هستند به سیستم مثلا صفحه سیاه میشد برای چند ثانیه و روی مانیتور میزد No Signal بعضی وقت ها سیستم ریست میشد و بعضی وقت ها بعد از چند ثانیه درست میشد...این مشکل با قطع کردن یکی از مانیتور ها بهتر شد اما حتی با یک مانیتور وقتی برنامه ای مثل کروم رو باز میکنم صفحه سیاه میشه یا سیستم به شدت کند میشه برای مدتی... یک برنامه نصب کردم به اسم Auros Engine که وضعیت کارت گرافیک و مادربرد رو بصورت نموداری نشون میده موقعی که صفحه سیاه میشه بعدش برمیگرده توی نمودار ولتاژ کارت گرافیک صفر میشه بعدش دوباره میاد بالا زمانی که مانیتور روشن میشه...

الان که این متن رو تایپ میکنم هیچ برنامه ای بجز کروم باز نیست و وسط تایپ کردن ماینتور دوم رو هم وصل کردم و تا الان اصلا مشکلی پیش نیومده توی این ویندوز آپدیت جدید که دانلود کردم توی Task Manager یک قسمت مربوط به استفاده Power توسط برنامه ها اضافه شده الان همشون Very Low هستند اما فکر میکنم وفتی نرم افزار ها مصرفشون میره بالا برای طولانی مدت پاور کم میاره و نمیتونه به درستی کارت گرافیک رو تغذیه کنه این مشکلات پیش میادش...

دوستان نظرتون چیه مشکل از کارت گرافیک هستش یا پاور عمرشو کرده یا شاید حتی مادربرد!

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    پاي كامپيوتر

پيش فرض

این نکته رو هم الان فهمیدم اگه از RGB Fusion کل LED های روی کیس , مادربرد , رم و کارت گرافیک رو خاموش کنم شرایط بهتر میشه! این طور که مشخصه مشکل از پاور هستش...
    Last edited by Vahid67; 12-04-2019 at 08:00.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

این نکته رو هم الان فهمیدم اگه از RGB Fusion کل LED های روی کیس , مادربرد , رم و کارت گرافیک رو خاموش کنم شرایط بهتر میشه! این طور که مشخصه مشکل از پاور هستش...
    سلام
    پاورت احتمالا خازن های خروجیش باد کرده یا نشتی داده (باز کن و با همون مشخصات جایگزینشون کن )
    یا کم میاره که باید پاور با وات بالاتر مثلا 400 بندازی
    موفق باشید

4. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    پاي كامپيوتر

پيش فرض

سلام
    پاورت احتمالا خازن های خروجیش باد کرده یا نشتی داده (باز کن و با همون مشخصات جایگزینشون کن )
    یا کم میاره که باید پاور با وات بالاتر مثلا 400 بندازی
    موفق باشید
    پاور رو باز کردمش از نظر ظاهری همه چیز خوب به نظر می رسید تمیز کردم دوباره بستم به نظرم بدتر شد! فردا باید برم بازار یک پاور بخرم ... فقط امیدوارم مشکل از پاور باشه قطعات دیگه مثل گرافیک سالم باشه...

پروفشنال FX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    shahsavar

پيش فرض

بهتره با پاور دوستان چک کنی و یا ببری بیرون تا اینکه بخری و ببینی مشکل از اون نبوده

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

پاور رو باز کردمش از نظر ظاهری همه چیز خوب به نظر می رسید تمیز کردم دوباره بستم به نظرم بدتر شد! فردا باید برم بازار یک پاور بخرم ... فقط امیدوارم مشکل از پاور باشه قطعات دیگه مثل گرافیک سالم باشه...
    سلام
    مشکلتون حل نشد؟

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    پاي كامپيوتر

پيش فرض

مشکل از پاور بود جدید گرفتم درست شد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

سلام من پاورم penteniom 4 atx570 هستش
    چند روز پیش کل سیستمو عوض کردم مادر برد ایسوز 970 پرو گیمینگ انداختم با cpu amd fx 8520 و کارت گرافیک radeon R7 360
    پاورمو عوض نکردم داخل بازی ستا صدای تق اومد و با همون تق اولی کل برق سیستم پرید دیگه برق نمیره به مادربرد .
    میخام بدونم امکانش هست مادربرد سوخته باشه یا نه؟
    و این ک چه پاوری بخرم که سیستممو بدون مشکل تغذیه کنه؟
    ممنون

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    پاي كامپيوتر

پيش فرض

سلام من پاورم penteniom 4 atx570 هستش
    چند روز پیش کل سیستمو عوض کردم مادر برد ایسوز 970 پرو گیمینگ انداختم با cpu amd fx 8520 و کارت گرافیک radeon R7 360
    پاورمو عوض نکردم داخل بازی ستا صدای تق اومد و با همون تق اولی کل برق سیستم پرید دیگه برق نمیره به مادربرد .
    میخام بدونم امکانش هست مادربرد سوخته باشه یا نه؟
    و این ک چه پاوری بخرم که سیستممو بدون مشکل تغذیه کنه؟
    ممنون
    سلام
    بصورت ظاهری مادربرد رو بررسی کنید ببینید در چه وضعیتی هستش... همنیطور بوی سوختگی از کدوم قطعات بود؟
    احتمال اینکه مشکل فقط از پاور باشه هستش...
    من Green 750 خریدم راضی هستم...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •