تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 11 از 11

نام تاپيک: کپی کردن پوشه

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درود
    ببخشید آیا امکان این هست که چک بشه و فایل های تکراری کپی نشه

بطور کلی کاری که من انجام میخام بدم اینه
    یه پوشه دارم به اسم مثلا X که شامل:
    سال 95-96-97 و الانم 98
    هرسال 12 ماه داره
    و هر ماه من یسری عکس تو هر پوشه نگه داری میکنم تو کامیوتر A

حال میخام
    پوشه X رو روزانه کپی کنه در کامپیوتر B تحت شبکه

خب حالا بلطف شما اون دستوری که دادین انجام میشه
    ولی بدلیل حجم بالا میخام از کپی تکراری فایل جلوگیری بشه
    بنظرتون راهی هست؟
    حال یا با چک کردن محتوای فایل یا حجم فایل؟
    خواهش میکنم، خوشحالم که مفید بوده و امیدوارم موفق باشید.
    کلاس کامپیوتر که ندارین احتمالا ؟ خخخ

ببنید امکان مقایسه بایت به بایت و یا سایز دقیق فایل وجود نداره، اگه قراره تا این حد حساس باشه، باید براش یک نرم افزار ساخته بشه که این کار رو انجام بده.

اما قابلیت هایی وجود داره که میتونید از اونها در همین فرمان استفاده کنید.
    یکی از اونها سویچ /d هست، اگر این سویچ رو بدون وارد کردن تاریخ در جلوی آن وارد کنید ، به این معنی است که تاریخ اجرای فرمان، مبدا قرار میگیرد.
    اگر فایل مورد نظر موجود باشه ابتدا بررسی میکنه که تاریخ Modify شدن فایل ها با همدیگه برابر باشند و اگه فایل منبع جدید تر از فایل مقصد باشه ، اقدام به بازنویسی فایل میکنه.
    وقتی یک فایل مورد ویرایش قرار بگیره تاریخ Date Modified اون تغییر پیدا میکنه، کاری که این سویچ میکنه فقط مقایسه تاریخ این خصوصیت فایل هاست.
    اگر جلوی این سویچ تاریخ قرار بدید نیز بررسی میکنه اگه تاریخ تغییر فایل بعد از آن تاریخ مشخص شده باشد، کپی برداری را انجام می دهد.

بنابراین اگر بخواهید همچنان بدون پرسش اسکریپت شما کپی برداری و بازنویسی فایل ها را انجام دهد، اما فایل هایی که تغییر پیدا نکرده اند را کپی نکند، باید دستور را بصورت زیر با سویچ d وارد نمایید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما همواره میتوانید، پرسش در مورد فایل هایی که قرار است باز نویسی شوند را در اسکریپت فعال نموده تا از کاربر در مورد فایل هایی که قرار است بازنویسی شوند سوال شود.

به مثال های پایین توجه فرمایید:

کد:
    فرمان بالا، فایل هایی که تغییر نکرده اند را مورد بازنویسی قرار نمی دهد، اما در مورد فایل هایی که تغییر کرده اند و قرار است بازنویسی شوند، سوال می پرسد.

مثال دو :

کد:
    فرمان بالا تمامی فایل ها را در صورتی که از قبل موجود باشد، بازنویسی میکند، اما از شما در مورد تک تک فایل ها در زمان اجرا سوال می پرسد که آیا بازنویسی فلان فایل انجام شود و یا خیر.

برای مقایسه بایت به بایت، فایل ها از روی اندازه ، دستورات داس ویندوز کافی نبوده و نیاز به ساخت برنامه تحت ویندوز پیش می آید.

در مورد نام شاخه ها نیز دیگه توضیح نمی دم، خودتون میتونید اسکریپت را به گونه ای در بیارید که شاخه های مورد نظر را کپی کنه. حالا چه بطور سالانه باشه و یا اینکه بطور کلی بخواهد محتویات یک شاخه را برداشته و با تاریخ ماه و سال زدن، در یک شاخه مقصد بریزد.
    برای تبدیل زمان شمسی به میلادی نیز، اینکار را باید خودتون بصورت دستی انجام دهید، و بررسی کنید که مثلا اول ماه و یا سال شمسی، چه روزی در تاریخ میلادی است و کامپیوتر را بر حسب تاریخ میلادی تنظیم نمایید. برای استفاده مستقیم از تاریخ شمسی نیز باز نیاز به برنامه نویسی تحت ویندوز است و ویندوز به تنهایی جوابگوی نیاز نخواهد بود.
    Last edited by shaahani; 13-04-2019 at 16:54.

2. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •