تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: سوال در مورد مسیرهای اینترنتی

در آغاز فعالیت abedinam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض سوال در مورد مسیرهای اینترنتی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    سوالی داشتم در مورد مسیرهای اینترنتی اینجانب 2 سرویس اینترنت از 2 شرکت متفاوت دارم میخواستم بدونم چرا این دو شرکت وقتی تریس tracert میگیرم از یک ای پی به طور مثال دی ان اس گوگل یا هر ای پی دیگری
    اینها مسیرهاشون دقیقا شبیه هم هست و مو نمیزنن با هم من از دو شرکت متفاوت گرفتم که اگر بالفرض با سایتی یا سروی مشکل پیش اومد بتونم به اونیکی وصل شم و از مسیر شرکت دیگری استفاده کنم میخوام بدونم ایا برای شما هم
    همینطور هست ؟ مثلا تریس 8.8.8.8 هر دو شرکت از اذربایجان بعد از سرورهای داخلی رد میشه (میدونم این مسیرهارو زیرساخت تایین میکنه ) خوب اگر دست این شرکتها نیست تایین این مسیرها پس فرق شرکت ایکس با ایگرگ چی هست
    باید بگیم کل شرکتها شبیه هم هستند ! و این اسمها و بحث ها درمورد کدام ای اس پی بی حساب و الکی هست درسته ؟ و یا اکر بگیم شرکتها فقط مسیر داخلی دستشونه و نمیتونن مسیر بیرون رو تایین کنن باید بگیم این شرکتها شرکتهای
    اینترانت هستند نه شرکت اینترنت درست متوجه شدم دوستان ؟و ایا اینکه برداشتن همه شرکتهارو رو یه مسیر روت گذاشتن
    این کیفیت و از بین نمیبره ؟ اونم مسیر به درد نخور اذربایجان !
    Last edited by abedinam; 30-03-2019 at 06:54.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

سلام . احتمالا با تست فقط دو تا سرویس دهنده نمیشه به نتیجه قطعی رسید اما تعجبی نداره اگر اینطور باشه . چون همه این سرویس دهنده ها در واقع به نوعی بازاریاب و فروشنده برای زیرساخت هستند و تنها وارد کننده ترافیک در حال حاضر زیرساخت هست . یا به عبارت دیگر هر شرکتی هم بخواد وارد کنه باید تحویل زیرساخت بده. بنابراین مسیر ها محدوده قطعا و این جزو گزینه هایی که سرویسدهنده ها بخوان روش مانور بدن و رقابت کنن نیست.

من متاسفانه دو تا سرویس دهنده ندارم و الان هم مسافرت هستم وگرنه براتون تست میکردم تا بتونیم مقایسه کنیم

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    سوالی داشتم در مورد مسیرهای اینترنتی اینجانب 2 سرویس اینترنت از 2 شرکت متفاوت دارم میخواستم بدونم چرا این دو شرکت وقتی تریس tracert میگیرم از یک ای پی به طور مثال دی ان اس گوگل یا هر ای پی دیگری
    اینها مسیرهاشون دقیقا شبیه هم هست و مو نمیزنن با هم من از دو شرکت متفاوت گرفتم که اگر بالفرض با سایتی یا سروی مشکل پیش اومد بتونم به اونیکی وصل شم و از مسیر شرکت دیگری استفاده کنم میخوام بدونم ایا برای شما هم
    همینطور هست ؟ مثلا تریس 8.8.8.8 هر دو شرکت از اذربایجان بعد از سرورهای داخلی رد میشه (میدونم این مسیرهارو زیرساخت تایین میکنه ) خوب اگر دست این شرکتها نیست تایین این مسیرها پس فرق شرکت ایکس با ایگرگ چی هست
    باید بگیم کل شرکتها شبیه هم هستند ! و این اسمها و بحث ها درمورد کدام ای اس پی بی حساب و الکی هست درسته ؟ و یا اکر بگیم شرکتها فقط مسیر داخلی دستشونه و نمیتونن مسیر بیرون رو تایین کنن باید بگیم این شرکتها شرکتهای
    اینترانت هستند نه شرکت اینترنت درست متوجه شدم دوستان ؟و ایا اینکه برداشتن همه شرکتهارو رو یه مسیر روت گذاشتن
    این کیفیت و از بین نمیبره ؟ اونم مسیر به درد نخور اذربایجان !
    متاسفانه حق تا حدود بالاییی با شماست!
    ولی مسیر اذربایجان هم خیلی خوبه!!
    بیشتر الان ای اس پی ها پیرینگ داخلی دارن با هم ! یعنی مسیر های داخلی رو خودشون با هم کانکت ان ولی اینترنت دست دولت یعنی زیرساخته! بخاطر فیلترینگ
    البته این تفاوت ها تو مناطق و شهر های مختلف ظاهر میشه و بیشترن هم از لحاظ حجم و سرعت و تجهیزات و ... تفاوت دارند شبیه ریشه هایی میمونن ک از ی درخت ان
    مثلا سمت جنوب از عمان و ... نت هم افتضاح تر از همین اذربایجانه
    اینترنت ایران اکسچنچ بین المللی نداره ب فرض شما درخواست داشته باشید به فلان سایت تو هلند از اذربایجان و المان میره هلند راحت در حد چن خط تریس شما میبنید و سریع ب مقصد میرسه این ب لطف پیر بودن درگاه های اینترنتی اروپا هست و کانکشن خوبی دارین
    ولی اگ با ژاپن سرور فلانی کار داشته باشید دیگه نمیاد بره درخواست شما بره عمان بعد هند و .... راحت در حد چن خط بره ژاپن 30 40 تا خط میبنی راحت
    هرچند الان دیگه cdn هست کلی تو اروپا و درخواستتون به نزدیک ترین سرور میره ولی کافیه با اسیای شرق کار داشته باشید میبنید ک چقد افتضحاهه اینترنت
    خلاصه ی معادله کلی هست
    پیرینگ بیشتر اینترنت با کیفیت تر
    سرور نزدیک تر اینترنت سریعتر

و بعد اینکه خیلی کم پیش میاد گیت وی های اینترنت کشور بخواد مشکل براشون پیش بیاد اگرم مشکل پیش بیاد زیرساخت مسیر های جایگزین داره زیاد لنگ نمیشد در هد چند دیقه شاید احساس کنید اینترنتتون قطع شده! و میرید رو گیت های بک اپ از سوپر انلاین ترکیه و خلیج فارسو

بیشتر ای اس پی ها مشکل براشون پیش میاد تا زیر ساخت

4. 2 کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •