تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 12 اولاول ... 289101112
نمايش نتايج 111 به 117 از 117

نام تاپيک: شبکه کردن دو تا مودم از طریق lan

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

حتما یک اتفاقات ناخواسته ای داخل شبکه شما میفته که باعث بروز چنین مشکلی میشه
    بعد بوجود اومدن این مشکل باید وارد روتر خودتون بشید و بررسی کنید. (اگه بار بیش از اندازه ای روی روتر هست و یا به دلیلی از سرویس خارج شده باشه، نمیتونید وارد بشید)
    اما من حدس میزنم مشکل شما ناشی از عدم پاسخگویی مناسب DNS سرور روترتون هست و مشکل باید از اونجا باشه.
    من سال تا سال دستگاه هام خاموش نمیشن و هیچوقت به چنین مشکلی برنخوردم، این مشکل طبیعی نیست و حتما ایرادی در تنظیمات و یا بار کاری روتر وجود داره.

===
    در چندین تاپیک (به همراه ویدیو آموزشی)، به تازگی شیوه ارسال پیام های اطلاع رسانی توسط روتر میکروتیک را آموزش دادم که ممکنه به کارتون بیاد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ===
    لاگ برداری و توجه به اتفاقاتی که در شبکه می افته و آگاه شدن از اونها بسیار مهمه، شما هم برای یافتن منبع خیلی از مشکلات خودتون میبایست به لاگ دستگاه مراجعه کنید.

درسته ، من اکثرا برای حل مشکل به لاگ مراجعه میکنم ولی نمیدونم این دفعه چرا یادم رفت .بار کاری روتر رو که من همیشه چک کردم در حالتی که تمام کاربران با نهایت سرعت استفاده کنن از 65 درصد بیشتر نمیشه و مجموع پهنای باند در حالت همزمان 60 مگ هست .اگه از dns باشه باید موقعی که مشکل پیش میاد با تغییر dns ها حل بشه ولی فقط با خاموش روشن کردن یا ریستور درست میشه .من دو تای اولی رو پابلیک گذاشتم و بقیه همون ای پی مودم ها هست .اما فکر کنم باید تمام شبکه رو تغییر بدم و از اول تجهیزات بخرم چون به خاطر اینکه کم هزینه کنم رفتم چیزای ارزون خریدم که به هیچ دردی نمیخورن .مثلا همین اکسس پوینت ها که چند وقت پیش نصب کردم بعد از گذشت دو سه هفته یکیشون از مدار خارج میشه یعنی اصلا نمیشه بهش وصل شد تا خاموش روشن بشه و مجدد بیاد .چند بار هم کانال ها و تنظیمات رو دستکاری کردم ولی فایده نداشت .کلا شبکه ی من دو زار هم نمیارزه

2. 3 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درسته ، من اکثرا برای حل مشکل به لاگ مراجعه میکنم ولی نمیدونم این دفعه چرا یادم رفت .بار کاری روتر رو که من همیشه چک کردم در حالتی که تمام کاربران با نهایت سرعت استفاده کنن از 65 درصد بیشتر نمیشه و مجموع پهنای باند در حالت همزمان 60 مگ هست .اگه از dns باشه باید موقعی که مشکل پیش میاد با تغییر dns ها حل بشه ولی فقط با خاموش روشن کردن یا ریستور درست میشه .من دو تای اولی رو پابلیک گذاشتم و بقیه همون ای پی مودم ها هست .اما فکر کنم باید تمام شبکه رو تغییر بدم و از اول تجهیزات بخرم چون به خاطر اینکه کم هزینه کنم رفتم چیزای ارزون خریدم که به هیچ دردی نمیخورن .مثلا همین اکسس پوینت ها که چند وقت پیش نصب کردم بعد از گذشت دو سه هفته یکیشون از مدار خارج میشه یعنی اصلا نمیشه بهش وصل شد تا خاموش روشن بشه و مجدد بیاد .چند بار هم کانال ها و تنظیمات رو دستکاری کردم ولی فایده نداشت .کلا شبکه ی من دو زار هم نمیارزه

چی بگم مرتضی جان، واقعا متاسفم که اینو میشنوم
    بهتره بعد از اینکه مطالعات خودتون رو کمی بالا بردین، یک بار دیگه اقدام به طراحی شبکه خودتون بکنید
    من جای شما بودم، سعی میکردم تمام شبکه داخلی خودم رو ابتدا به یک سویچ متصل کنم، بعدش فقط یک کابل از سویچ به روتر متصل میکردم
    اینطوری دیگه روتر کاری به جابجایی معمول پکت ها توی شبکه نداره و یکی از مسئولیت هایی که در حال حاضر به عهده اش گذاشتین کم میشه
    مخصوصا اینکه روتر شما چیپ پردازشی جداگانه واسه سویچینگ در لایه دو نداره.

-
    پیشنهاد میکنم یک بار دیگه قوانین و رول های روتر رو نگاه کنید، ممکنه قانونی گذاشته باشید که بر حسب تصادف پورت یا دستگاه های شما رو غیرقانونی تشخیص میده و باعث بلاک کردن کل ترافیک شبکه شما میشه
    میکروتیک قوانین امنیتی خوبی در لایه دو داره، برعکس بعضی دیگه از سویچ و روتر ها که باید همه قوانین امنیتی رو از اول خودتون بنویسید، این دستگاه ها از ابتدا یکسری از مهمترین ها رو همراه خودشون دارن، مگه اینکه تصمیم به تغییرشون گرفته بشه و بعد اونها رو میشه برداشت یا سخت گیرانه تر کرد
    بعضی وقت ها ممکنه پورت های دستگاه رو بخاطر تشخیص Loop در شبکه به حالت Down در بیاره یا حد مجاز تعداد مک لرنینگ هر پورت بخاطر یک اتک در شبکه شما رد بشه و میکروتیک اون پورت رو قطع کنه
    چون این جور فیوچر های امنیتی از ابتدا داخل خود سیستم عامل هستن و شما از اول مجبور به تنظیمشون نبودین (بخاطر ساده سازی تنظیم و کاربر پسند شدن اینکار رو کردن)
    ممکنه باعث مسدود سازی بخشی از ترافیک شبکه به علت مهمی شده باشه و خوب قطعا با خاموش و روشن یا ریست کردن دستگاه، قفل های فعال شده باز میشوند
    اگه بتونید ایراد رو پیدا کنید، قطعا حل کردن اون نباید چندان کار مشکلی باشه
    دستگاه خودتون رو میتونید جوری تنظیم کنید که در لحظه تمام لاگ های خودش رو به یک کامپیوتر در شبکه تون که سرور لاگ شده ارسال کنه، برنامه هایی مثل kiwi Syslog Server میتونه روی یک ویندوز ساده نصب بشه و یک نسخه از تمام لاگ های کل دستگاه های شبکه شما رو دریافت کنه. (البته تا زمانی که دستگاهتون روشن باشه)
    میتونه اونها رو در فایل ذخیر کنه، روترتون میتونه لاگ ها رو ایمیل کنه و غیره
    قطعا لاگ های critical , warning و error لاگ های مهمی هستن و اگه بهشون توجه کنید، منبع مشکلات رو متوجه خواهید شد.

4. 4 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یک ویدیو از نحوه پیاده سازی سیستم Failover و تنظیم روتر های میکروتیک برای اینکار ار صفر تا صد دیشب ساختم
    ممکنه بعضی تنظیمات اولیه مفید واقع بشه براتون

همینطور در این تاپیک به طور مختصر اصل موضوع رو توضیح دادم

6. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام کسی از این اقای شاهانی خبر نداره ؟ من توی تمام فروم هایی که ایشون عضو بوود اخرین بازدیدش رو چک کردم همش در یک تاریخ خاص بوده و بعد از اون توی این چند ماه هیچ فعالیتی تو فروم ها نداشته ممکنه بر اثر کرونا فوت شده باشه ؟ اگه کسی خبری ازش داره بگه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام دوستان .کسی اینجا هست که به میکروتیک تسلط کافی داشته باشه ؟ من در زمینه ی انتقال تصویر به مشکل خوردم کانفیگ روترمم همیناییه که تو این تاپیک هست ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه ؟

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوستان .کسی اینجا هست که به میکروتیک تسلط کافی داشته باشه ؟ من در زمینه ی انتقال تصویر به مشکل خوردم کانفیگ روترمم همیناییه که تو این تاپیک هست ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه ؟
    سلام. آیدی تلگرام برام بفرستید براتون لینک گروه های شبکه بفرستم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام. آیدی تلگرام برام بفرستید براتون لینک گروه های شبکه بفرستم
    سلام .اونا رو که خودم دارم .من میخاستم اینجا تو تاپیک باشه که روال کارم مشخص باشه .توی گروه هر سوالی بخای بپرسی باید کل پروژه رو از اول تا اخر توضیح بدی چون یادشون میره در مورد چی بوده و ..... ولی اینجا روال کار مشخصه

11. این کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •