تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 12 اولاول ... 6789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 117

نام تاپيک: شبکه کردن دو تا مودم از طریق lan

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

موقع ساخت کانکشن pppoe client دقت کنید که تیک Add Default Route نگذاشته باشید.
    بعد از ساختن چنین کانکشنی دیگه اصلا به آی پی مودم و اینترفیس متصل به اون مودم که PPPoE روش زدین کاری نداشته باشید، فقط و فقط با اینترفیس جدید ایجاد شده PPPoE Client کار کنید.

روت مربوط به اینترفیس اون مودم رو تغییر بدین و گیت وی اون رو اینترفیس PPPoE قرار بدین.
    در منگل اگر از مارک گذاری با اشاره به اینترفیس اون مودم استفاده کردین با اینترفیس جدید pppoe جایگزینش کنید
    همین طور در NAT بخش out interface رو PPPoE Client قرار بدین و یک NAT برای این اینترفیس و کانکشن بسازید، تا زمانی که چنین Nat Rule ای نباشه، دستگاه های مرتبط نخواهند توانست از اینترنت آن مودم استفاده کنند؛ البته خود روتر میتواند از اینترنت بر روی کانکشن PPPoE استفاده کند و نیازی به NAT ندارد.

ممنون ولی اگر فرض کنیم اصلا کانکشن pppoe توی روتر ست نشده شما مشکل خاصی توی رول های بالا ندیدید ؟ یعنی چیزی کم و کسر نیست یا اشتباه باشه یا مثلا برعکس باشه ؟ چیزی نیاز به حذف نداره ؟

2. این کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه PPPoE داخل روتر ست نشده باشه، به نظر همه چیز درست میاد و تا اونجایی که از تصاویر مشخصه، ایرادی پیدا نیست

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

اگه PPPoE داخل روتر ست نشده باشه، به نظر همه چیز درست میاد و تا اونجایی که از تصاویر مشخصه، ایرادی پیدا نیست
    سلام اقای شاهانی .حالتون خوبه ؟

میخاستم بپرسم ایا میشه توی میکروتیک کانکشن ها رو محدود کرد روی 1 کانکشن .به طوری که اگر کاربری خاست با 32 کانکشن دانلود کنه همون 1 کانکشن براش حساب بشه ؟

من از توی نت یه چیزایی پیدا کردم ولی وقتی محدود میکنم کاربر چند ثانیه اینترنت داره بعدش کلا سند و رسیوش قطع میشه .لطفا اگه این کار بدون مشکل شدنیه و درست کار میکنه رهنمایی کنید.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام اقای شاهانی .حالتون خوبه ؟

میخاستم بپرسم ایا میشه توی میکروتیک کانکشن ها رو محدود کرد روی 1 کانکشن .به طوری که اگر کاربری خاست با 32 کانکشن دانلود کنه همون 1 کانکشن براش حساب بشه ؟

من از توی نت یه چیزایی پیدا کردم ولی وقتی محدود میکنم کاربر چند ثانیه اینترنت داره بعدش کلا سند و رسیوش قطع میشه .لطفا اگه این کار بدون مشکل شدنیه و درست کار میکنه رهنمایی کنید.
    ممنون
    درود
    به روش هایی میشه تعداد کانکشن هایی که دارای یک مبدا و مقصد مشخص هستند رو بررسی کرد و بعد مثلا اجازه ایجاد کانکشن جدید رو نداد
    اما این قبیل کارها بسیار پیچیده هستن و معمولا برای کاربرهای خانگی با روتر های ضعیف کاربرد نداره، چون بار اضافه به روتر تحمیل میکنه
    مشکل بعدی نیز اختلال در ارتباطات کاربر هست که در اثر کنترل های اینچنینی بسیار محتمل و اجتناب ناپذیر میشه
    پیشنهاد میکنم اگه هدف کنترل ترافیک هست، اینو با مشخص کردن سقف حداکثر دانلود برای کاربر مشخص کنید و کاری به تعداد کانکشن ها نداشته باشید.

علت اینکه میخواهید تعداد کانکشن های یک کاربر را محدود کنید، چیه ؟ اگه قصد کنترل پهنای باند و سرعت کاربر رو دارید که ابزار پرقدرت هات اسپات وجود داره، همینطور میتونید بصورت مستقیم از Queues استفاده کنید.
    اما اگه علت اینکار مقابله با حملات هکر ها از نوع DDOS هست که محدودیت کانکشن برای محافظت از این نوع حمله بتنهایی کافی نیست و باید با مانیتورینگ نوع و مبدا و مسیر های حمله شناسایی بشه و بعد نسبت به دفع اونها اقدام کنید.
    Last edited by shaahani; 29-09-2019 at 17:14.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

درود
    به روش هایی میشه تعداد کانکشن هایی که دارای یک مبدا و مقصد مشخص هستند رو بررسی کرد و بعد مثلا اجازه ایجاد کانکشن جدید رو نداد
    اما این قبیل کارها بسیار پیچیده هستن و معمولا برای کاربرهای خانگی با روتر های ضعیف کاربرد نداره، چون بار اضافه به روتر تحمیل میکنه
    مشکل بعدی نیز اختلال در ارتباطات کاربر هست که در اثر کنترل های اینچنینی بسیار محتمل و اجتناب ناپذیر میشه
    پیشنهاد میکنم اگه هدف کنترل ترافیک هست، اینو با مشخص کردن سقف حداکثر دانلود برای کاربر مشخص کنید و کاری به تعداد کانکشن ها نداشته باشید.

علت اینکه میخواهید تعداد کانکشن های یک کاربر را محدود کنید، چیه ؟ اگه قصد کنترل پهنای باند و سرعت کاربر رو دارید که ابزار پرقدرت هات اسپات وجود داره، همینطور میتونید بصورت مستقیم از Queues استفاده کنید.
    اما اگه علت اینکار مقابله با حملات هکر ها از نوع DDOS هست که محدودیت کانکشن برای محافظت از این نوع حمله بتنهایی کافی نیست و باید با مانیتورینگ نوع و مبدا و مسیر های حمله شناسایی بشه و بعد نسبت به دفع اونها اقدام کنید.
    بله هدف همون جلوگيري از بالا رفتن پينگه مثلا من الان ٨ مگ رو براي هر كاربر روي ٣ محدود كردم ولي وقتي دو نفر همزمان دانلود ميكنن با اينكه هنوز دو سه مگابيت ازاد هست اما پينگ از روي ١٩ ميره روي ٤٥ ولي من تست كردم اگر پهناي باند كاربرا رو حتي بيشتر هم كنم ولي همشون تك كانكشن استفاده كنن اين اتفاق نميفته برا همين ميخام محدود كنم ولي من فكر ميكردم با نوشتن رول توي فايروال ميشه كاري كرد كه كاربرا همشون نتونن بيشتر از يك كانكشن استفاده كنن ولي ظاهرا .....

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله هدف همون جلوگيري از بالا رفتن پينگه مثلا من الان ٨ مگ رو براي هر كاربر روي ٣ محدود كردم ولي وقتي دو نفر همزمان دانلود ميكنن با اينكه هنوز دو سه مگابيت ازاد هست اما پينگ از روي ١٩ ميره روي ٤٥ ولي من تست كردم اگر پهناي باند كاربرا رو حتي بيشتر هم كنم ولي همشون تك كانكشن استفاده كنن اين اتفاق نميفته برا همين ميخام محدود كنم ولي من فكر ميكردم با نوشتن رول توي فايروال ميشه كاري كرد كه كاربرا همشون نتونن بيشتر از يك كانكشن استفاده كنن ولي ظاهرا .....
    برای اینکه شما بسته های نرم افزار های دانلود منیجر را شناسایی کنید، ناچار به مانیتور لایه هفت هستید که این کار روی روتر بار اضافه خواهد گذاشت
    اما بصورت کلی به روش زیر میتونید عمل کنید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در دستور اول شما پروتکل لایه هفت در فایروال خود میسازید که مشخصات بسته هایی که نرم افزار دانلود منیجر یا برنامه های مشابه (شخصا روی نرم افزار internet download accelerator تست کردم) در حال استفاده از اون هستند را شناسایی میکند
    دستور دوم یک رول فایروال است که داده هایی که از مبدا کلاینت های روی شبکه به سمت یک سرور اینترنتی برقرار شده و مشغول دانلود با نرم افزار مدیریت دانلود هست را شناسایی کرده و سپس کانکشن دوم آن را دراپ خواهد کرد، یعنی با برنامه مدیریت دانلود نیز، به مانند زمان دانلود از مرورگر، تنها یک کانکشن برای دانلود برقرار شده و کانکشن دوم دراپ خواهد شد.
    مقدار لیمیت کانکشن را میتونید تغییر دهید، به عنوان مثال اگر از مقدار 2 به مقدار 4 آنرا تغییر دهید به برنامه مدیریت دانلود اجازه برقراری سه کانکشن را جهت دانلود می دهد و کانکشن چهارم را بطور دائم دراپ خواهد نمود و اجازه برقراری نمی دهد.
    همینطور میتوانید با مقدار دهی Src. Address با ای پی های کلاینت های داخل شبکه، این رول را برای یک یا چند کلاینت با آی پی مشخص اجرا نمایید، اما اگر به مانند دستور من، آن را مقدار دهی نکنید، بر روی تمام دستگاه های داخل شبکه اعمال خواهد شد.

====
    پیشنهاد های اضافه که ممکن است نیاز به استفاده از مانیتور لایه هفت را از بین ببرد :

اگر کامپیوتری که میخواهد بازی انجام دهد مشخص و مجزا است، برای آن در صف Queues به صورت دستی در Simple Queue یک Queue بسازید و مقدار Target را آی پی همان دستگاه قرار دهید و برای این کیو یک نام مثلا PC-Game وارد نمایید.
    سپس اسکریپتی مانند کد پایین در بخش اسکریپ ایجاد نمایید :
    کد:
    و سپس مثلا نام این اسکریپت را بگذارید Game .
    حالا میتوانید این اسکریپت را در بخش هات اسپات پروفایل، برای پروفایل های پیشفرض و دیگر پروفایل ها در بخش On Login قرار دهید.
    کد:
    در این وضعیت، هر کاربری که به هات اسپات لاگین میکند و قصد استفاده از اینترنت را دارد، باعث می شود Queue مربوط به PC-Game را در شماره 0 صف Queues قرار دهد و در نتیجه اولویت ارسال پکت های این دستگاه همیشه؛ بالاتر از سایرین خواهد بود و کمترین وقفه برای اتصال آن دستگاه مورد نظر به اینترنت پیش خواهد آمد.
    (در این حالت دیگر نیازی نیست که محدودیت سرعت را در پروفایل Pc-Game آن کامپیوتر در هات اسپات اعمال نمایید و آن بخش باید خالی باشد، مقدار محدودیت حداکثر سرعت این دستگاه باید در همان رول Queue ایجاد شده غیر خودکار وارد شود)
    ==

پیشنهاد دیگر کاهش بیشتر سرعت دیگر مصرف کننده ها در زمان لاگین شدن PC-Game است.
    به این صورت که محدودیت سرعت تمام دستگاه ها را در این روش بطور دستی با ایجاد کردن Simple Queue های متفاوت برای هر کدام از دستگاه های مصرف کننده می سازیم و از بخش هات اسپات؛ پروفایل برای مشخص کردن محدودیت سرعت کاربران بصورت خودکار استفاده نمی کنیم.
    سپس در پروفایل مجزا که برای اکانت کامپیوتر گیم PC-Game تعریف کردیم، دو اسکریپت جدا گانه به اجرا میگذاریم، به صورتی که در زمان لاگین شدن این دستگاه مثلا حداکثر سقف مجاز سرعت دیگر کامپیوتر ها به 2 مگابیت کاهش پیدا کند و بعد از لاگ اوت شدن و خاموش شدن این دستگاه، مجدد سقف محدودیت سرعت این دستگاه ها به 3 یا 4 مگابیت افزایش پیدا کند.
    اسکریپت در زمان لاگین یوزر گیم (PC-Game)، سرعت دانلود دو کاربر دیگر را به 2 مگابیت کاهش می دهد :
    کد:
    اسکریپت زمان لاگ اول یوزر گیم :
    کد:
    نکته قابل توجه این است که شما باید به پهنای باند واقعی ارسال خود نیز توجه کنید، اگر سرعت ارسال از خط شما 512کیلوبیت است، در تقسیم بندی به گونه ای عمل کنید که همیشه مقداری پهنای باند خالی تضمین شده برای کامپیوتر گیم باقی بماند.

حتی میتوانید خلاقیت را بیشتر نیز بکنید و اسکریپت را به گونه ای گسترش دهید که در زمان لاگ اوت هر کاربر، اگر تنها یک کاربر در شبکه باقی مانده بود، سرعت آن به حداکثر سرعت خط تغییر داده شود:
    کد:
    اسکریپتی مانند، اسکریپت بالا میتواند در بخش اسکریپت های روتر قرار گیرد و سپس در بخش پروفایل هات اسپات در On Login و On Logout بطور دائم فراخوانده شود.
    به این صورت هر تغییر در هات اسپات از نظر خروج و ورود هر یک از کاربران اتفاق بیفتد، اسکریپت نوشته شده شما اجرا خواهد شد و سقف سرعت ها و همینطور اولویت ترافیک به نسبت آن موقعیت بصورت خودکار تغییر خواهد نمود.

====
    پیشنهاد دیگر اینکه اگر چندین دستگاه برای بازی مورد استفاده قرار میگیره، میتونید یک پروفایل و اکانت مجزا برای بازی هر دستگاه ایجاد کنید که دستگاه ها در زمان بازی کردن؛ بجای استفاده از اکانت معمول با استفاده از آن اکانت ها لاگین کنند، که در این صورت به آنها آی پی های دیگری اختصاص داده می شود که شما از قبل مشخص کردید و مقدار پهنای باند متفاوتی نیز دریافت خواهند نمود.
    در اینجا البته کار کمی پیچیده می شود و ممکن است نیاز به فعال و یا غیر فعال کردن بعضی از بخش های فایروال، منگل و غیره بصورت خودکار باشد که باید با اسکرپیت اجرا گردد.

به عنوان مثال در شبکه من هر کاربر اکانت و محدودیت سرعت مخصوص به خود را دارد که از مودم های خط ADSL برای اینترنت استفاده میکند اما زمانی که با نام های کاربری خاص دیگری به هات اسپات لاگین شود، سقف محدودیت سرعت آن دستگاه تغییر پیدا میکند و با روشن شدن رول مارک گذاری خاصی در منگل، ترافیک آن دستگاه مارک گذاری شده و از مودم 4G+ که بطور معمول فقط نقش مودم اینترنت بکاپ را در شبکه من ایفا میکند، استفاده خواهد نمود.
    که اینها همه با اسکریپت نویسی و رول های استاندار و مارک گذاری قابل اجراست و انجامشان آنچنان سخت نیست.
    Last edited by shaahani; 02-10-2019 at 11:46.

9. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

برای اینکه شما بسته های نرم افزار های دانلود منیجر را شناسایی کنید، ناچار به مانیتور لایه هفت هستید که این کار روی روتر بار اضافه خواهد گذاشت
    اما بصورت کلی به روش زیر میتونید عمل کنید :

کد:
    در دستور اول شما پروتکل لایه هفت در فایروال خود میسازید که مشخصات بسته هایی که نرم افزار دانلود منیجر یا برنامه های مشابه (شخصا روی نرم افزار internet download accelerator تست کردم) در حال استفاده از اون هستند را شناسایی میکند
    دستور دوم یک رول فایروال است که داده هایی که از مبدا کلاینت های روی شبکه به سمت یک سرور اینترنتی برقرار شده و مشغول دانلود با نرم افزار مدیریت دانلود هست را شناسایی کرده و سپس کانکشن دوم آن را دراپ خواهد کرد، یعنی با برنامه مدیریت دانلود نیز، به مانند زمان دانلود از مرورگر، تنها یک کانکشن برای دانلود برقرار شده و کانکشن دوم دراپ خواهد شد.
    مقدار لیمیت کانکشن را میتونید تغییر دهید، به عنوان مثال اگر از مقدار 2 به مقدار 4 آنرا تغییر دهید به برنامه مدیریت دانلود اجازه برقراری سه کانکشن را جهت دانلود می دهد و کانکشن چهارم را بطور دائم دراپ خواهد نمود و اجازه برقراری نمی دهد.
    همینطور میتوانید با مقدار دهی Src. Address با ای پی های کلاینت های داخل شبکه، این رول را برای یک یا چند کلاینت با آی پی مشخص اجرا نمایید، اما اگر به مانند دستور من، آن را مقدار دهی نکنید، بر روی تمام دستگاه های داخل شبکه اعمال خواهد شد.

====
    پیشنهاد های اضافه که ممکن است نیاز به استفاده از مانیتور لایه هفت را از بین ببرد :

اگر کامپیوتری که میخواهد بازی انجام دهد مشخص و مجزا است، برای آن در صف Queues به صورت دستی در Simple Queue یک Queue بسازید و مقدار Target را آی پی همان دستگاه قرار دهید و برای این کیو یک نام مثلا PC-Game وارد نمایید.
    سپس اسکریپتی مانند کد پایین در بخش اسکریپ ایجاد نمایید :
    کد:
    و سپس مثلا نام این اسکریپت را بگذارید Game .
    حالا میتوانید این اسکریپت را در بخش هات اسپات پروفایل، برای پروفایل های پیشفرض و دیگر پروفایل ها در بخش On Login قرار دهید.
    کد:
    در این وضعیت، هر کاربری که به هات اسپات لاگین میکند و قصد استفاده از اینترنت را دارد، باعث می شود Queue مربوط به PC-Game را در شماره 0 صف Queues قرار دهد و در نتیجه اولویت ارسال پکت های این دستگاه همیشه؛ بالاتر از سایرین خواهد بود و کمترین وقفه برای اتصال آن دستگاه مورد نظر به اینترنت پیش خواهد آمد.
    (در این حالت دیگر نیازی نیست که محدودیت سرعت را در پروفایل Pc-Game آن کامپیوتر در هات اسپات اعمال نمایید و آن بخش باید خالی باشد، مقدار محدودیت حداکثر سرعت این دستگاه باید در همان رول Queue ایجاد شده غیر خودکار وارد شود)
    ==

پیشنهاد دیگر کاهش بیشتر سرعت دیگر مصرف کننده ها در زمان لاگین شدن PC-Game است.
    به این صورت که محدودیت سرعت تمام دستگاه ها را در این روش بطور دستی با ایجاد کردن Simple Queue های متفاوت برای هر کدام از دستگاه های مصرف کننده می سازیم و از بخش هات اسپات؛ پروفایل برای مشخص کردن محدودیت سرعت کاربران بصورت خودکار استفاده نمی کنیم.
    سپس در پروفایل مجزا که برای اکانت کامپیوتر گیم PC-Game تعریف کردیم، دو اسکریپت جدا گانه به اجرا میگذاریم، به صورتی که در زمان لاگین شدن این دستگاه مثلا حداکثر سقف مجاز سرعت دیگر کامپیوتر ها به 2 مگابیت کاهش پیدا کند و بعد از لاگ اوت شدن و خاموش شدن این دستگاه، مجدد سقف محدودیت سرعت این دستگاه ها به 3 یا 4 مگابیت افزایش پیدا کند.
    اسکریپت در زمان لاگین یوزر گیم (PC-Game)، سرعت دانلود دو کاربر دیگر را به 2 مگابیت کاهش می دهد :
    کد:
    اسکریپت زمان لاگ اول یوزر گیم :
    کد:
    نکته قابل توجه این است که شما باید به پهنای باند واقعی ارسال خود نیز توجه کنید، اگر سرعت ارسال از خط شما 512کیلوبیت است، در تقسیم بندی به گونه ای عمل کنید که همیشه مقداری پهنای باند خالی تضمین شده برای کامپیوتر گیم باقی بماند.

حتی میتوانید خلاقیت را بیشتر نیز بکنید و اسکریپت را به گونه ای گسترش دهید که در زمان لاگ اوت هر کاربر، اگر تنها یک کاربر در شبکه باقی مانده بود، سرعت آن به حداکثر سرعت خط تغییر داده شود:
    کد:
    اسکریپتی مانند، اسکریپت بالا میتواند در بخش اسکریپت های روتر قرار گیرد و سپس در بخش پروفایل هات اسپات در On Login و On Logout بطور دائم فراخوانده شود.
    به این صورت هر تغییر در هات اسپات از نظر خروج و ورود هر یک از کاربران اتفاق بیفتد، اسکریپت نوشته شده شما اجرا خواهد شد و سقف سرعت ها و همینطور اولویت ترافیک به نسبت آن موقعیت بصورت خودکار تغییر خواهد نمود.

====
    پیشنهاد دیگر اینکه اگر چندین دستگاه برای بازی مورد استفاده قرار میگیره، میتونید یک پروفایل و اکانت مجزا برای بازی هر دستگاه ایجاد کنید که دستگاه ها در زمان بازی کردن؛ بجای استفاده از اکانت معمول با استفاده از آن اکانت ها لاگین کنند، که در این صورت به آنها آی پی های دیگری اختصاص داده می شود که شما از قبل مشخص کردید و مقدار پهنای باند متفاوتی نیز دریافت خواهند نمود.
    در اینجا البته کار کمی پیچیده می شود و ممکن است نیاز به فعال و یا غیر فعال کردن بعضی از بخش های فایروال، منگل و غیره بصورت خودکار باشد که باید با اسکرپیت اجرا گردد.

به عنوان مثال در شبکه من هر کاربر اکانت و محدودیت سرعت مخصوص به خود را دارد که از مودم های خط ADSL برای اینترنت استفاده میکند اما زمانی که با نام های کاربری خاص دیگری به هات اسپات لاگین شود، سقف محدودیت سرعت آن دستگاه تغییر پیدا میکند و با روشن شدن رول مارک گذاری خاصی در منگل، ترافیک آن دستگاه مارک گذاری شده و از مودم 4G+ که بطور معمول فقط نقش مودم اینترنت بکاپ را در شبکه من ایفا میکند، استفاده خواهد نمود.
    که اینها همه با اسکریپت نویسی و رول های استاندار و مارک گذاری قابل اجراست و انجامشان آنچنان سخت نیست.
    ممنون از توضیحات خوب و کاملتون .راستش من اهل گیم نیستم بیشتر فیلم نگاه میکنم .بچه هام فقط گیم انلاین بازی میکنن که اونم اکثرا به خاطر اینکه روی اخلاقشون اثر سوء نذاره تا حدودی ممنوعش کردم براشون و فقط بعضی وقتها اجازه بازی بهشون میدم ولی بیشتر کاربرای خونمون فیلم انلاین نگاه میکنن و یا دانلود با idm انجام میدن .من چند تا اینترنت سرعت بالا هم دارم ولی به خاطر قیمت بالاشون 90 درصد بار روی دوش adsl هست که ارزون تره و حجم زیادتری داره .من چند تا سوال دارم ممنون میشم به طور مختصر راهنمایی کنین:

1-توی مرورگرها در هر حالتی (فیلم دیدن-دانلود -تست سرعت و ...) فقط یک کانکشن عمل میکنه ؟ یعنی اصلا امکان نداره به جای یک کانکشن از دو یا چند کانکشن در مرورگر یا کامپیوتر استفاده بشه ؟ میخام بدونم فقط با دانلود منیجر میشه بیشتر از یک کانکشن گرفت ؟ مثلا اگه دانلود منیجری وجود نداشته باشه کاربر ممکنه روی کامپیوترش به جای یک کانکشن از چند کانکشن استفاده کنه ؟

2-این بار اضافه ای که گفتین به روتر تحمیل میشه چقد هست ؟ کم یا زیاد ؟ینی ارزش داره این کار رو انجام بدم ؟ روترم rb951u هست

3-به نظرم این قسمت prority بخش کیو درست عمل نمیکنه ینی من اگه یه parent بسازم و تو زیر شاخه هاش الویت یک ای پی رو بزنم 8 و الویت اون یکی رو 1 و پهنای باند همشون نامحدود باشه بازم اونی که الویتش 1 هست حتی در حالت تک کانکشن هم پهنای باند کمتری بعضی وقتها میگیره .یا اگه قرار باشه درست کار کنه بالای یک دقیقه ممکنه زمان ببره و به صورت آنی الویت بندی نمیکنه کلا توی این مدتی که همه جوره با قسمت های روتر ور رفتم و تست کردم ندیدم این قسمت بتونه درست الویت بندی کنه .نمیدونم چرا اینجوره ؟

4-این رول اولی که گفتین برای لایه ی هفت اختلالی توی دانلود به وجود نمیاره ؟ ینی وسط کار قطع نمیشه یا گیر نمیکنه ؟

5- ایا میشه ارسال برای یک کاربر از یک اینترفیس و مودم باشه و دریافت هم از یک اینترفیس و مودم دیگه ؟ بدون اسکریپت نویسی البته

6-بدون استفاده از لایه هفت و اسکریپت نویسی نمیشه کاری کرد که با نوشتن رول در فایروال بدون اختلال در کارکرد اینترنت سرعت برای کل یک کامپیوتر روی تک کانکشن محدود بشه ؟ پس اینایی که توی سایت میکروتیک هست بر چه اساسی نوشته شده ؟ خودشون نمیدونن اختلال پیش میاره ؟
    Last edited by morteza_mombeini; 30-09-2019 at 10:32.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

1. بله ممکنه، شما در بخش ip/firwall/connections میتونید تمام اتصالاتی که از روی روتر برقرار شده ویا مبدا یا مقصدشون روتر هست رو مشاهده کنید، همین طور میتونید از بخش فیلتر استفاده کنید و بر اساس Src Address مقدار آی پی یکی از دستگاه ها را وارد کنید تا در لحظه تمام کانکشن های اون دستگاه را مشاهده کنید، میتونید مقدار ترافیکی که اون کانکشن داره مصرف میکنه رو هم ببینید یا نوع کانکشن که مثلا اصلا استبلیش شده و بصورت پایدار درحال کار هست و یا خیر، اتفاق دیگه ای داره واسش میفته.

2.طبیعتا پردازنده تک هسته ای و ششصد مگاهرتزی این روتر برای چنین کاری مناسب نیست، اما شما میتونید در بخش بالای وین باکس خودتون ، CPU را با کلیک راست کردن اضافه کنید و وضعیت پردازنده روترتون رو در ساعت های مختلف و زیر کار معمولی منزل مشاهده کنید؛ این تنظیم را وارد کنید و بعد از اون مقدار پردازش رو نگاه کنید که طبیعتا اگر دائم پردازنده روتر شما به 100% چسبیده باشد، مشکلاتی بوجود خواهد آورد و نباید چنین اتفاقی بیفته
    بنظر من برای کارهای خانگی پیشرفته و مانتیتور لایه هفت؛ حداقل روتری که لازم هست برای منزل، یک روتر چهار هسته ای که در هر هسته 1200 تا 1400 مگاهرتز توان داشته باشه مثل مدل RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN که برای اینجور کارها مناسبه، البته مدل رک موند همین روتر نیز وجود داره که Wifi نداره و قیمت پایین تری در حدود سه ملیون داره.
    بار تحمیلی اضافه؛ بستگی به مقدار ترافیک عبوری از روتر داره؛ هرچی این مقدار بیشتر بشه، بار پردازشی نیز بالاتر میره و کلا انجام چنین کارهایی روش های معمول نیست.
    مانیتور لایه هفت معمولا در فایروال ها و شرکت های امنیتی برای محافظت از سرورها اتفاق میفته یا در زمان هایی که روتر شما پردازنده آزاد زیادی داره، مثلا روتر های کلاد که 36 هسته پردازنده دارن و بار ترافیک معمول ، آنچنان پردازنده آنها را مشغول نکرده و می توانند به کارهایی مثل مانیتور لایه هفت بپردازند.
    البته یک مانیتور ساده ممکن است خیلی شما را دچار دردسر پردازشی نکنه و باید رول را وارد و بصورت واقعی در چند روز پردازنده روتر را زیر نظر بگیرید.

3. بطور معمول هر کاربری که به هات اسپات لاگین کند و برای آن بصورت داینامیک یک کیو ساخته شود؛ شماره آن کیو (#) به بالاترین کیو و یا کیو صفر تبدیل می شود، یعنی هر کاربری که آخرین کاربر وارد شده به هات اسپات باشد ، بالاترین اولویت را می گیرد، بنابراین اگر دستگاهی نیاز به اولویت بالاتر دارد، باید ترتیبی بدهید که در شماره 0 باشد بصورت دائمی.
    قسمت prority مسئله دیگری است، آن طور که انتظار دارید عمل نمیکند، فقط اگر دو کانکشن بطور همزمان زده شود میتواند مفید باشد و دستگاه با prority بالاتر پکتش ابتدا ارسال می شود، بطور کلی prority در تمام روترها مقداری موثر است؛ اما اثر آن بطور واقعی همانطور که شما اشاره کردید بسیار اندک است و به دلیل تفاوت تعداد کانکشن ها مصرف هر نود و کاربر در شبکه، می بایست اعمال سخت گیرانه تری مثل مشخص کردن حداکثر سقف دانلود برای هر کاربر انجام بپذیرد.

4.در دانلود مشکلی به وجود نمیاره، یعنی با همون یک کانکشن نیز به خوبی دانلود انجام میشه و تنها کاربر باید مدت زمان بیشتری انتظار بکشد.
    اگر اینترنت شما یا اینترنت سرور یا خود سرور به مشکل نخورد (که در اینصورت چه این رول باشد چه نباشد باز دانلود خراب می شود) رول لایه هفت مشکلی در دانلود بوجود نخواهد آورد. اختلالات احتمالی ممکن است برای استفاده از یک نرم افزار خاص و جدید باشد که به اشتباه پک آن نیز به عنوان پکت داده دانلود منیجر شناسایی شود و آن برنامه ناشناخته حتما برای کارکرد احتیاج به بیش از یک کانکشن داشته باشد، ممکن است آن برنامه نا مشخص که من مثالی برای آن در حال حاضر ندارم، با وجود چنین رولی در شبکه شما، نتواند کار کند.
    منظورم از اختلال برای کاربرد های خاص و اتفاق های پیش بینی نشده در شبکه بود.

5.شما میتونید لود بالانس انجام بدین، یعنی اینکه مثلا بطور یکی در میان، کانکشن های برقراری برای یک کاربر را به ترتیب کانشن اول از مودم اول، کانکشن دوم مودم دوم، کانکشن سوم مودم اول و همینطور الی آخر انجام بدین و یا اینکه بصورت رندم چنین کاری انجام دهید تا کمی از داده های یک کاربر از یک مودم دریافت و نیمی از مودم دیگر.
    همینطور میتونید مشخص کنید که دقیقا فلان ارتباطت ها، مثلا برای تماشای فیلم از سرورهای آی پی تی وی با آی پی های و آدرس های مشخص ، از فلان مودم استفاده کند و مابقی اتصالات از مودم دیگر.
    برای اینکار میتوانید داده ها را در Ip/Firewall/Mangle مارک گذاری کنید و داده هایی که مارک مودم اول روی آنها خورده باشد به مودم اول ارسال شده و دیگر داده ها به مودم دوم.

چند چیز اما ممکن نیست :
    شما نمیتوانید در یک کانکشن ارسال را از یک مودم و دریافت را از مودم دیگر انجام دهید و یا اینکه یک کانکشن را بطور همزمان از دو مودم که آی اس پی و یا آی پی های متفاوتی به شما داده اند، برقرار نمایید، زیرا مسیر یک کانکشن مشخص است و تعویض مسیر باعث قطع شدن کانکشن و ایجاد کانکشن جدید می شود.
    همینطور اگر دائما بسته های یک داده را از آی پی ها و مسیر های متفاوت به یک سرور ارسال نمایید، احتمال زیادی دارد آن سرور شما را به عنوان یک فرد خرابکار و هکر شناسایی کرده و دسترسی شما را برای مدتی به خدمات آنجا قطع نماید.
    -علاوه بر این اگر کانکش های متوالی را به یک سرور از مسیرهای متفاوت بزنید، در سرورهای حساس باز ممکن است، واکنش های منفی از سمت یک سرور دریافت کنید (البته احتمال شناشایی یا واکنش منفی در این روش بسیار پایین است)

بنابراین بهترین نوع لود بالانس برای جلوگیری از عدم اختلال در سرویس ها این است که بر اساس آدرس مقصد داده، انجام بپذیر و آی پی های مقصد متفاوت روی مودم های متفاوت ارسال شوند.
    البته اگر شما چندین مودم داشته باشید که همگی از یک مرکز مخابراتی و یک آی اس پی سرویس داشته باشند، میتوانید از آی اس پی بخواهید که پهنای باند تمام آن خطوط را بایکدیگر جمع کند و روی تمام مودمها فقط یک آی پی عمومی و بین المللی قرار دهد؛ به ایصورت از هر روشی برای لود بالانس استفاده کنید، درنهایت جهان اینترنت شما را یک دستگاه در نظر میگیرد و هیچ مشکل ارتباطی از نمونه های بالا که گفته شد، پیش نخواهد آمد.

6.خیلی از رول های کنترل سرعت که شما روی اینترنت مشاهده میکنید، برای کارکردهای نرمال هستند، یعنی همه آنها در شرایط استفاده نرمال جواب خواهند داد ولی اکثر قریب به اتفاق آنها زمانی که یک یا چندکاربر شروع به استفاده از نرم افزارهای مدیریت دانلود میکنند، موثر عمل نخواهند کرد و آن دستگاه ها میتوانند پهنای ترافیکی شبکه را بطور کامل اشغال کنند.

نکته دیگه اینکه تماشای آنلاین فیلم پهنای باند بالایی طلب میکنه و حداقل 6 یا 7 مگابیت درثانیه سرعت مورد نیاز داره، باتوجه به اینکه خط شما 8 مگابیت است و بطور واقعی شاید 7 مگابیت را نیز نتوانید از آن دریافت کنید، ممکن است حتی بدون هیچ استفاده دیگری ، باز در تماشای فیلم به مشکل برخورد کنید .
    پهنای باند ترافیکی مناسب، با تقاضا بسیار اهیمت دارد و اگر شما پهنای باند ترافیکی مناسب را نداشته باشید، هیچگونه برنامه کنترل ترافیکی نمیتواند بطور صد درصد کیفیت و تجربه خوب استفاده از اینترنت را برای شما به ارمغان بیاورد.
    اگر واقعا ظرفیت ترافیکی مودم ADSL شما کم است و خط تلفن دیگر، ازاد و بدون استفاده ای وجود دارد، یک مودم و خط ADSL دیگر نیز راه اندازی کنید تا در مجموع سرعت این دو خط، پهنای باند مورد نیاز را بدست آورید.

12. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

1. بله ممکنه، شما در بخش ip/firwall/connections میتونید تمام اتصالاتی که از روی روتر برقرار شده ویا مبدا یا مقصدشون روتر هست رو مشاهده کنید، همین طور میتونید از بخش فیلتر استفاده کنید و بر اساس Src Address مقدار آی پی یکی از دستگاه ها را وارد کنید تا در لحظه تمام کانکشن های اون دستگاه را مشاهده کنید.
    سلام اقای شاهانی ، من خانه ام رو چند روزی هست عوض کردم و تمام سیستم قبلی رو به منزل جدید منتقل کردم و خدا رو شکر همه چیز اوکیه ولی چون منزل جدید مساحتش زیاده و به شدت مستطیله یه اکسس پوینت جواب نمیده چون اصلا نمیشه جایی رو به عنوان مرکز خانه انتخاب کرد و اونجا نصبش کرد ، من دقیقا وسط خانه گذاشتمش ولی توی تاق ها اکثرا فقط یک خط سیگنال از وای فای میومد و سرعت به شدت کم میشد ، این طور که خودم تست کردم حتی دو تا هم جواب گو نیست و باید سه تا اکسس پوینت بزارم تا ۳۵۰ متر پوشش کامل داشته باشه ، اولش تصمیم داشتم یه اکسس پوینت outdoor تهیه کنم چون بردش زیاده و اگر ابتدای منزل نصبش کنم احتمالا تمام خانه رو پوشش میده ولی شنیدم که توی خانه باعث سر درد و بی خوابی و اینا میشه چون مخصوص فضای مسقف ساخته نشدن برا همین بی خیالش شدم ، بعدش خاستم از رپیتر استفاده کنم ولی مشکلی که برای رپیتر هست اینه که پوشش خروجی کامل میشه ولی خود رپیتر ها به درستی نمیتونن از هم سیگنال مناسب دریافت کنن که میخام این مشکل رو با کابل حل کنم یعنی خروجی میکروتیک رو که به اکسس پوینته به یه سوییچ بزنم و سپس سه تا اکسس پوینت رو با کابل به سوییچ متصل و در سه جای منزل نصب کنم تا مشکلی در دریافت سیگنال نباشه و پهنای باند رو به طور کامل دریافت کنن اکسس پوینت ها ، الان نظر شما کدومه ؟ همین مورد اخر رو انجام بدم یا یه اکسس پوینت outdoor با برد بالا بگیرم ؟

14. 2 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام اقای شاهانی ، من خانه ام رو چند روزی هست عوض کردم و تمام سیستم قبلی رو به منزل جدید منتقل کردم و خدا رو شکر همه چیز اوکیه ولی چون منزل جدید مساحتش زیاده و به شدت مستطیله یه اکسس پوینت جواب نمیده چون اصلا نمیشه جایی رو به عنوان مرکز خانه انتخاب کرد و اونجا نصبش کرد ، من دقیقا وسط خانه گذاشتمش ولی توی تاق ها اکثرا فقط یک خط سیگنال از وای فای میومد و سرعت به شدت کم میشد ، این طور که خودم تست کردم حتی دو تا هم جواب گو نیست و باید سه تا اکسس پوینت بزارم تا ۳۵۰ متر پوشش کامل داشته باشه ، اولش تصمیم داشتم یه اکسس پوینت outdoor تهیه کنم چون بردش زیاده و اگر ابتدای منزل نصبش کنم احتمالا تمام خانه رو پوشش میده ولی شنیدم که توی خانه باعث سر درد و بی خوابی و اینا میشه چون مخصوص فضای مسقف ساخته نشدن برا همین بی خیالش شدم ، بعدش خاستم از رپیتر استفاده کنم ولی مشکلی که برای رپیتر هست اینه که پوشش خروجی کامل میشه ولی خود رپیتر ها به درستی نمیتونن از هم سیگنال مناسب دریافت کنن که میخام این مشکل رو با کابل حل کنم یعنی خروجی میکروتیک رو که به اکسس پوینته به یه سوییچ بزنم و سپس سه تا اکسس پوینت رو با کابل به سوییچ متصل و در سه جای منزل نصب کنم تا مشکلی در دریافت سیگنال نباشه و پهنای باند رو به طور کامل دریافت کنن اکسس پوینت ها ، الان نظر شما کدومه ؟ همین مورد اخر رو انجام بدم یا یه اکسس پوینت outdoor با برد بالا بگیرم ؟
    بله کاملا درسته بهترین و حرفه ای ترین راه، همین راه آخر استفاده از چند اکسس پوینت در منزله.
    ویدیو وای فای در این مورد :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضیح کوتاه امکانات اضافه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

16. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •