تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: استفاده همزمان از مودم ADSL برای اشترک اسنترنت و شبکه داخلی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض استفاده همزمان از مودم ADSL برای اشترک اسنترنت و شبکه داخلی

سلام دوستان
    به مشکلی برخورد کردم که نیاز به کمک دارم
    از مودم ADSL مدل netis DL4311 استفاده میکنم برای اینترنت و همچنین شبکه داخلی بین تعدادی کامپیوتر.
    مودم دو حالت در WAN Phisycal Type دارد:
    1- ADSL WAN
    2- Ethernet WAN
    در حالت اول تنظیمات مربوط به ISP انجام میشه (روش اتصال PPPoE LLC) اینترنت رو دارم و بین همه دستگاه های متصل به مودم هم Share هست و مشکلی نیست؛ ولی از طریق همین شبکه، کامپیوترها به هم دسترسی ندارند و خطای Credential رو مشاهده میکنم که هر user و Pass هم وارد کنم، خطا میده. تمام تنظیمات مربوط به شیرینگ در Advanced sharing Setting هم درست هست.
    ولی زمانی که مودم رو در حالت Ethernet WAN قرار میدم، اصلا مشکل شبکه شدن کامپیوترها رو ندارم ولی اینترنتی هم به صورت کلی در کار نیست.
    دو سال قبل همچین مشکلی با مودم نداشتم. الان ایراد کجاست و چطور میشه رفعش کرد؟
    نیازه که هم اینترنت رو از طریق این مودم یه اشتراک بزاریم و هم شبکه داخلی بین کامپیوتر ها برقرار باشه.
    بدجوری گیر افتادم. ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه...

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    به مشکلی برخورد کردم که نیاز به کمک دارم
    از مودم ADSL مدل netis DL4311 استفاده میکنم برای اینترنت و همچنین شبکه داخلی بین تعدادی کامپیوتر.
    مودم دو حالت در WAN Phisycal Type دارد:
    1- ADSL WAN
    2- Ethernet WAN
    در حالت اول تنظیمات مربوط به ISP انجام میشه (روش اتصال PPPoE LLC) اینترنت رو دارم و بین همه دستگاه های متصل به مودم هم Share هست و مشکلی نیست؛ ولی از طریق همین شبکه، کامپیوترها به هم دسترسی ندارند و خطای Credential رو مشاهده میکنم که هر user و Pass هم وارد کنم، خطا میده. تمام تنظیمات مربوط به شیرینگ در Advanced sharing Setting هم درست هست.
    ولی زمانی که مودم رو در حالت Ethernet WAN قرار میدم، اصلا مشکل شبکه شدن کامپیوترها رو ندارم ولی اینترنتی هم به صورت کلی در کار نیست.
    دو سال قبل همچین مشکلی با مودم نداشتم. الان ایراد کجاست و چطور میشه رفعش کرد؟
    نیازه که هم اینترنت رو از طریق این مودم یه اشتراک بزاریم و هم شبکه داخلی بین کامپیوتر ها برقرار باشه.
    بدجوری گیر افتادم. ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه...
    ببینید مودم ها دو حالت میتونن اینترنت رو به اشتراک بگذارند، حالت اول اینه که از روی خط اینترنت این کار رو انجام بدن، حالت دوم با استفاده از کابل لن هست که بهش Ethernet wan میگن و دستگاه به یک مودم دیگه وصل میشه که اون اینترنت رو بهش ارائه میده.
    یک پورت مخصوص برای اینکار وجود داره که روی اون نوشته شده WAN .
    وقتی شما میخواهید اینترنت را از خط تلفن دریافت کنید، بطور قطع باید حالت اول ADSL WAN را تنظیم کنید.
    اما برای اینکه همزمان ارتباطات شبکه ای نیز بدرستی کار کنند، نباید از پورت WAN استفاده نمایید و این پورت حتما باید خالی باشه و هیچ کامپیوتر و دستگاه دیگه ای رو نباید به این پورت متصل کنید؛ زیرا این پورت مخصوص اتصال به یک مودم دیگه و دریافت اینترنت در حالات Ethernet WAN هست.

بنابراین اگه دستگاه های شما به دیگر پورت های مودم و یا از طریق وایرلس به مودم متصل شده باشند، می بایست پینگ یک دیگر و همینطور مودم را داشته باشند و با دارا بودن آی پی های صحیح در شبکه، به هیچ عنوان مشکلی در ارتباطات داخل شبکه ای بین دستگاه ها و همینطور به اشتراک گذاشتن همزمان اینترنت بین تمامی دستگاه ها نباید باشد.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

ببینید مودم ها دو حالت میتونن اینترنت رو به اشتراک بگذارند، حالت اول اینه که از روی خط اینترنت این کار رو انجام بدن، حالت دوم با استفاده از کابل لن هست که بهش Ethernet wan میگن و دستگاه به یک مودم دیگه وصل میشه که اون اینترنت رو بهش ارائه میده.
    یک پورت مخصوص برای اینکار وجود داره که روی اون نوشته شده WAN .
    وقتی شما میخواهید اینترنت را از خط تلفن دریافت کنید، بطور قطع باید حالت اول ADSL WAN را تنظیم کنید.
    اما برای اینکه همزمان ارتباطات شبکه ای نیز بدرستی کار کنند، نباید از پورت WAN استفاده نمایید و این پورت حتما باید خالی باشه و هیچ کامپیوتر و دستگاه دیگه ای رو نباید به این پورت متصل کنید؛ زیرا این پورت مخصوص اتصال به یک مودم دیگه و دریافت اینترنت در حالات Ethernet WAN هست.

بنابراین اگه دستگاه های شما به دیگر پورت های مودم و یا از طریق وایرلس به مودم متصل شده باشند، می بایست پینگ یک دیگر و همینطور مودم را داشته باشند و با دارا بودن آی پی های صحیح در شبکه، به هیچ عنوان مشکلی در ارتباطات داخل شبکه ای بین دستگاه ها و همینطور به اشتراک گذاشتن همزمان اینترنت بین تمامی دستگاه ها نباید باشد.
    مهندس بی زحمت اگه میشه تاپیک منو هم نگاه کن بهم بگو چه کار باید بکنم.مرسی

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مهندس بی زحمت اگه میشه تاپیک منو هم نگاه کن بهم بگو چه کار باید بکنم.مرسی

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    چشم
    پاسخ شما را در تاپیک مربوطه دادم.

5. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •