تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 27

نام تاپيک: ازدواج ؟ یک اشتباه ؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    کسی که قصد ازدواج داره , اول باید دید نیّت و هدفش از ازدواج چیه .
    هدفهای شر داریم , هدفهای خیر داریم
    فرض کنیم که هدفهاش خیر هست
    باید چند خصوصیتِ اخلاقیِ ضروری و لازم داشته باشه تا ازدواجش موفق باشه
    باید چند شرط مادّی داشته باشه تا ازدواجش موفق باشه
    باید همسرش هم همون خصوصیتهای اخلاقی رو داشته باشه تا ازدواجشون موفق باشه

باید حداقلِ شرایط مادّی رو داشته باشند که مهمترینش تامینِ مسکنِ خصوصی هست حتی اگه فقط یک اتاق در خانه ی پدر یا مادر یا فردِ دیگری باشه و یا حتی یک اتاق و دستشویی و حمام روی پشت بام یک ساختمان
    یکی از حداقل های مادی , تامین هزینه های ضروریات و نیازمندیهای روزانه و ماهیانه و سالیانه هست . (آب و غذا و برق و گاز و پوشاک و درمان و ایاب و ذهاب و غیره)
    .
    از چیزهای ضروری که باید درک کرده باشند اینه که چیزی در این دنیا مجانی نیست . چیزی هم بی مشکلات نیست .
    میخواد همسر داشته باشه ؟ میخواد لذت ببره از بودنِ با همسر ؟ اینها هزینه و مشکلات داره . مشکلاتِ خودخواسته , مشکلاتِ ناخواسته
    اگه میخوان مشکلاتشون بعد از ازدواج به حداقل برسه باز هم کلی کار , بررسی و تحقیقات لازم داره
    مثال:
    فردی که اهل دخانیات یا الکل خوری یا مواد مخدر یا قماربازی یا رفیق بازی یا بی بند و باری جنسی یا حروم خوری یا شر و جر و دعوا و جُرم و جنایت هست , ازدواج با همچین آدمی نمیتونه موفق باشه برای کسی که این چیزها جزء خط قرمزهاش هست

خیلی مسائل مهمِ دیگه هست مثل تفاهم جنسی
    بیش از 90% از طلاقها و زندگیهای جهنمی , علتش عدم تفاهم جنسی هست و خیلیهاشون خودشون این رو نمیدونند !!
    زن و مردی که از نظر جنسی به هم وابسته هستند از همدیگه هم راضی هستند رابطه ی خصمانه ندارند و به فکر جدایی نمىافتند مگر در شرایط قهریه یعنی شرایط اجباری

خیلی مسائل دیگه هست مثل معنویات که از مهمترین پایه ها هست برای ازدواج با پایان و عاقبتِ خوش
    .
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 6 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض

واقعا ممنون محمد جان از توضیحات جامع و کاملتون . واقعایتش مشکل من و دیگر جوون ها هم همون مالی هست . همین کلید تمام خوشبختیه . که حداقل حقوق یک کارگر هست .

اما از همین میترسم . به خاطر ترس از شرایط مال منصرف شدم .

4. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

واقعا ممنون محمد جان از توضیحات جامع و کاملتون .
    واقعایتش مشکل من و دیگر جوون ها هم همون مالی هست . همین کلید تمام خوشبختیه . که حداقل حقوق یک کارگر هست .
    اما از همین میترسم . به خاطر ترس از شرایط مال منصرف شدم .
    سلام
    قابلی نداشت دوست عزیز . همگی ممنونِ خدایِ دانایِ مطلق هستیم
    .
    در این مورد خیلی حرفها و اطلاعات و علم و دانش هست تا روح و فکر به آرامس برسه , چه بعد از ازدواج و چه قبل از ازدواج و چه در محرومیتِ از ازدواج و نعمتهای دیگه
    همه ی مردم باید سامانه ی دنیا و سامانه ی زندگی در دنیا رو خوب درک کنند تا در سختیها و محرومیتها غمگین و نگران نشند و در خوشیها و لذتها مغرور و متکبر و متجاوز نشند و حد و مرها رو رعایت کنند
    دنیا همینه . هدف از زندگی , مدرک گرفتن و خوش گذرانی و کسب و کار و تجارت و مال و اموال جمع کردن و ازدواج و بچه دار شدن و اینها نیست
    اینها فقط چند مرحله از مراحل امتحانِ دنیاست و کلی مدرک و مستندِ علمی و منطقی و مادی ازش پشتیبانی میکنه که گاهی در مطالبم بهشون اشاره کرده ام . حقدوستان و حق پذیران و عاقلان و منافع طلبان , بی تفاوت رد نمیشند از کنار این مسائل و شواهد و مدارک
    .
    بعضیها متاسفانه به خیالشون اومده اند دنیا برای مهمونی و خوشگذرونی یعنی توقعشون اینه که باید همه چیز در دنیا بر وفق مرادشون باشه . باید هیچ مشکلی براشون پیش نیاد و اگر هم پیش اومد زود و تند و سریع و آسون و بی هزینه یا کم هزینه حل بشه . باید همه ی آرزوهاشون برآورده بشه چه درست و حق باشه چه غلط و بیجا و ناحق
    این افراد هیچوقت آرامش روحی و فکری ندارند و همیشه مینالند و غمگینند و حتی دلشون میسوزه برای خودشون و خودشون رو بدبخت حساب میکنند چه فقیر باشند چه ثروتمند . .
    این افراد حتی در کشورهای ثروتمند هم همینطورند مثل اونطرفِ آب . تعدادشون خیلی زیاده اونطرف آب .
    بنده باهاشون گفتگو میکنم . شاکرهاشون (سپاسگزارانشون) خیلی خیلی کم هستند . اکثراً فقط چشمشون به کمبودهاست . دولت براشون آپارتمانهای باکیفیتِ 400 متری 5 خوابه با 2 هال و آشپزخونه 25 متری و 4 دستشویی و حمام و 3 پارکینگ اختصاصی ساخته ولی راضی نیستند تحویل بگیرند و میگن خانه ویلایی میخوایم .
    طلاقهاشون خیلی زیاده چون درک نکرده اند که زندگی بی مشکلات نمیشه . تا ناراحتی پیش میاد طلاق میگیرند . برای همین مُطَلَّقه هاشون خیلی زیادند تا حدی که دولت براشون شهرک جداگانه ساخته
    .
    البته سکوت در برابر ظلم هم اصلاً پسندیده نیست . مستضعف و محروم و مظلوم هم مثل ظالم و مستکبر , محکوم هستند مگر اینکه با تمام توان و امکاناتشون تلاش کرده باشند برای گرفتن حقشون از ظالم ولی باز هم نتونسته باشند حقشون رو بگیرند . در اینصورت در روز حسابرسی , دستشون پر هست در مقابل ظالمان
    .
    ==================================
    اگه بخوایم از جنبه ی دینی به ازدواج نگاه کنیم , ازدواج هم مثل حج هست یعنی نباید ازدواج باعث بشه زن و شوهر به دردسر بیافتند بعد از ازدواج تا حدی که معلوم بشه ضرر و زبانِ ازدواجشون خیلی بیشتر از سودش بوده و به سختی و مشقت و گرفتاریِ غیر قابل تحمل برسند
    .
    مسائل گفتنی خیلی زیاده مثل ضرورت همکاری و کمکِ توانمندان برای هموار کردنِ مسیر ازدواج . از شرایط پدر و مادرها و عروس و دامادها گرفته تا کمک برای تهیه ی مسکنِ آبرومند واستاندارد و کمک برای شغل آبرومند و شریف با درآمد کافی و غیره
    سخنان زیادی هم هست در مورد نترسیدن از فقر و ازدواج کردن اما همه متفق القول هستند که برای ازدواج باید "حداقلِ امکانات" فراهم باشه اما اختلافها بر سر همین حداقلِ امکانات هست که این حداقل دقیقاً چه چیزهایی هست .
    .
    ================================
    اونهایی هم که از ازدواج رویگردان هستند هدفهاشون و انگیزه هاشون خوب و بد و خیر و شرّ هست

عده ای از ازدواج فراریند چون ازدواج رو اسارت و قید و بند میدونند
    عده ای دیگه چون راههای با هزینه ی مادیِ کمتر برای ارضای غریزه ی جنسی هست ترجیح میدند ازدواج نکنند . خانواده دوست و فرزند دوست هم نیستند . زندگی بی قید و بندِ مجردی رو ترجیح میدن
    عده ای از مردم , ازدواج نکردنشون نعمت هست برای بشریت چون به هیچ وجه نمیتونند همسران و والدین خوبی باشند و با ازدواجشون همه به دردسر و زحمت می افتند از ملت و کشور
    عده ای هم عدم تواناییشون برای ازدواج , خسارت بزرگی هست برای بشریت و ملت و کشور چون اگر ازدواج کنند همسران و والدینِ شریف و شایسته ای هستند اما افسوس که مثل بذرهای پراستعدادی هستند که باد میبره جایی که نه آب هست و نه خاک حاصلخیر و سالها منتظر فرصت روییدن و ثمر دادن میشه اما در نهایت میمیره و از بین میره با تمام استعدادهاش و خوبیهاش و فایده هاش
    برای مُتدَینها این رو هم بگم که خدای متعال به باطن دلها آگاه هست و از نیتها آگاه هست و همسران و والدینِ شایسته و شریف رو خوب میشناسه گرچه ازدواج نکنند و فرزنددار نشند .
    این افراد اجر و پاداششون رو میگیرند در روز حساب , درست مثل فقیری که چیزی برای انفاق در راه خدا نداره ولی خدای متعال خوب میدونه که اگر ثروتمند و توانمند بود , یک ثروتمندِ شریف و مخلص و خوب و صالح بود و از چیزهایی که خدا بهش روزی داده انفاق میکرد و متکبر و مغرور و مستکبر و ظالم و متجاوز نمیشد . این قضاوت و حکم فقط از دانای مطلق و قدرتمند مطلق و عادل مطلق برمیاد.

اگر کسی هدفش از زندگی , کسب رضای خالق و قبولی در امتحان دنیا با بالاترین معدل ممکن هست , باید تا فرصت هست و زنده هست فقط سعی کنه از هر فرصتِ شر فرار کنه و از هر فرصتی برای کار خیر استفاده کنه . یکی از مهمترینِ این فرصتها ازدواج با نیتِ شریف و خیر و خداپسندانه هست که برای همه این فرصت پیش نمیاد . اما در روز حساب , به نیتهای خداپسندانه پاداش تعلق میگیره نه به اعمال
    إنَّما الأعمالُ بِالنّیات

6. 6 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت

پيش فرض

من که قدیما نبودم . ولی خیلی شرایط بهتر از الان بوده
    ازدواج با هدف های گوناگون شکل میگیره و انجام میشه . متسفانه دردسر هایی که بعد از ازدواج اضافه میشه فکرش آدم رو منصرف میکنه . آدم به خدا میترسه .
    به قول شما اگر هدف جامع باشه خیلی ازدواج موفقه . ولی اگر هدف تنها یک مورد باشه ممکنه ضربه بزنه و دردسر درست کنه .

8. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

ازدواج سفید.

دیگه دوره ی ازدواج سنتی گذشت، دیگه فرهنگ 10 سال پیش جوابگو نیست.

اگر هم پول ندارید نکنید از این کارها

10. این کاربر از payam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

زیاد علاقه ای ندارم که در این جور موارد و دیگر موردها نظر خودم رو بگم!
    چون نه کارشناس ام نه با تجربه ام
    و نه زیاد از تجربه دیگران شنیدم و استفاده کردم!

1.
    ولی یک چیز که برای بنده چالش هست! عرضه و لیاقت ازدواج هست! و از اون مهم تر لیاقت پدر شدن هستش!
    پدر شدن عرضه می خواد.
    نگه داری کودک برای پدر و مادر کلی زحمت داره.
    تربیت خیلی مهم است و نیازمند درایت است.

برای شوهر خوب بودن ابتدا باید فرد با عرضه و خوبی باشیم و تقریبا در زندگی موفق باشیم و بتونیم از پس کارها بر بیاییم و از اون مهم تر صبور باشیم در برابر سختی ها و مشکلات!
    صبور بودن خیلی مهمه برای زندگی اجتماعی فرد و زندگی مشترک

2.
    کار به ثروتمند بودن یا فقیر ندارم...
    باید بتونیم کار داشته باشیم...
    کار کردن الف عرضه می خواد و باید تنبل نبود و بسته به کار نیازمند مهارت است! حتی کارگری از عهده هر کسی بر نمیاد!
    چون کارگری کار سنگینی هست و ممکنه کمرتون درد بگیره ممکنه نتونید تو شرایط پر از گرد و خاک و یا در طبقات بالا کار کنید و ...
    پس باید آدم کاری باشیم
    و ب اینکه کار پیدا بشه در جامعه!

الان بنظر شما میشه تو ممکلت ما که جا افتاده شغل حلال داشت و با همون یک شلغ زندگی رو چرخوند و آیا ما توانایی داریم دو جا شاغل بشیم!
    الان خیلی از کارمند ها شاید باید دو تا شغل داشته باشند

خلاصه اینکه شاید با توجه به ترتیب بد ما و مدرسه و دانشگاه و دولت و رسانه و سیستم آموزشی ما ، ما ها رو بد تربیت کردن و آماده هر کاری نیستیم!
    تو خارج خیلی از کشور ها مردم حاضرند هر طور شده و هر کاری شده بکنن برای پول در آوردن

پولدار نبودن و فقیر بودن شاید یک مانع آن چنانی نباشه اگه شغل خوب داشته باشیم
    زن اگه بساز باشه کم کم زندگی تون رو می سازید...

ولی در جامعه که کار نباشه و اگرم باشه یا در آمدش کمه یا نامشروع هست...
    نمیشه به امید شغل پیدا کردن بدون داشتن شغل ازدواج کرد.

اگر میتونیم ازدواج کنیم چرا نکنیم!؟
    بله اگه میتونیم باید ازدواج کنیم!

البته ازدواج اخلاق خوب می خواد صبر می خواد و ...!
    اگه بد اخلاقی مو و شغلی نداریم خب ... !

12. 4 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

من که قدیما نبودم . ولی خیلی شرایط بهتر از الان بوده
    ازدواج با هدف های گوناگون شکل میگیره و انجام میشه . متسفانه دردسر هایی که بعد از ازدواج اضافه میشه فکرش آدم رو منصرف میکنه . آدم به خدا میترسه .
    به قول شما اگر هدف جامع باشه خیلی ازدواج موفقه . ولی اگر هدف تنها یک مورد باشه ممکنه ضربه بزنه و دردسر درست کنه .
    داداش من زیاد برات سخنرانی کردم و بالای منبر رفتم پس سعی می کنم کوتاه بگم.

ببین اگر تو خانواده کسی هست که حمایتت می کنه از نظر مالی و شغلی می تونی بری جلو اگر نه واقعا باید تلاش بی نهایت کنی تا تو کاری جا بیافتی و بتونی بری جلو.
    من خودم رو می گم آدم خیلی بدبختی هستم ولی واقعا دارم جون می کنم که مثلا 10 سال دیگه یه شغل آبرومند داشته باشم و از راه قانونی پول دربیارم.

تنها راه نجات شما فقط و فقط و فقط ازدواج سفیده و این وقت و انرژی زیادی می بره برای شما چون خانواده تون سنتی هست. باید یکی که تو خانواده (مثلا عمویی، خاله ای، عمه ای .... ) موافق این چیز هاست و به خانواده نزدیک هست رو پیدا کنی و خیلی منطقی از طریق اون در یه فرصت مناسب با پدر و مادر مطرح کنی وگرنه راهی نداری الان تو این شرایط. خبر داری که پیاز شده کیلویی 15 تومن؟

من نتونستم از هیچ راهی خانواده رو راضی کنم. ولی یه فرد نزدیک تاثیر زیادی می ذاره.

پسر همسایه مون شرایط مشابهی داره ولی مثلا اون هر موقع خونه خالی باشه یا شرایط و مکانی فراهم باشه دست به کار می شه. ولی خب دلچسب نیست دیگه، فکر کن برای ابتدایی ترین نیاز باید چقدر هماهنگی کنی و برنامه بچینی و آخرش هزارتا انگ هم بهت می چسبه.

من خودم طرفدار زندگی معمولی و ساده هستم نه اینطوری ولی شما به ازدواج سفید جدی فکر و یه تصمیمی بگیر که از برزخی که الان هستی در بیای. یا باید ببوسی عشق رو مثل من بذاری کنار یا کاری کنی.

14. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت

پيش فرض

داداش من زیاد برات سخنرانی کردم و بالای منبر رفتم پس سعی می کنم کوتاه بگم.

ببین اگر تو خانواده کسی هست که حمایتت می کنه از نظر مالی و شغلی می تونی بری جلو اگر نه واقعا باید تلاش بی نهایت کنی تا تو کاری جا بیافتی و بتونی بری جلو.
    من خودم رو می گم آدم خیلی بدبختی هستم ولی واقعا دارم جون می کنم که مثلا 10 سال دیگه یه شغل آبرومند داشته باشم و از راه قانونی پول دربیارم.

تنها راه نجات شما فقط و فقط و فقط ازدواج سفیده و این وقت و انرژی زیادی می بره برای شما چون خانواده تون سنتی هست. باید یکی که تو خانواده (مثلا عمویی، خاله ای، عمه ای .... ) موافق این چیز هاست و به خانواده نزدیک هست رو پیدا کنی و خیلی منطقی از طریق اون در یه فرصت مناسب با پدر و مادر مطرح کنی وگرنه راهی نداری الان تو این شرایط. خبر داری که پیاز شده کیلویی 15 تومن؟

من نتونستم از هیچ راهی خانواده رو راضی کنم. ولی یه فرد نزدیک تاثیر زیادی می ذاره.

پسر همسایه مون شرایط مشابهی داره ولی مثلا اون هر موقع خونه خالی باشه یا شرایط و مکانی فراهم باشه دست به کار می شه. ولی خب دلچسب نیست دیگه، فکر کن برای ابتدایی ترین نیاز باید چقدر هماهنگی کنی و برنامه بچینی و آخرش هزارتا انگ هم بهت می چسبه.

من خودم طرفدار زندگی معمولی و ساده هستم نه اینطوری ولی شما به ازدواج سفید جدی فکر و یه تصمیمی بگیر که از برزخی که الان هستی در بیای. یا باید ببوسی عشق رو مثل من بذاری کنار یا کاری کنی.

منم دقیقا تصمیم شما رو گرفتم تو این شرایط ، اشتباه محض هست . شک داشتم که دوستان تایید کردند.

پس ازدواج =

16. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

منم دقیقا تصمیم شما رو گرفتم تو این شرایط ، اشتباه محض هست . شک داشتم که دوستان تایید کردند.

پس ازدواج =
    سخت بودن ازدواج ، اصلی ترین دلیلش اقتصادی هستش ... دلیلش این هست که نمیشه با درآمد حلال زندگی رو چرخوند یا حداقل باید دو تا شغل داشت یا زندگی سختی داشت!
    وگرنه میشه ازدواج کرد. خیلی ها برای طلاق مسائل جنسی و اعتیاد و .... رو مطرح می کنند اینا هست ولی شغل و منبع درآمد اگه نباشه هیچ جوری چرخ زندگی نمیچرخه و نمیشه مستقل بود!
    اگه چنین شرایطی پیش اومد که نشه با رزق حلال و شغلی به دور از تقلب زندگی رو چرخوند (که به نظر میرسه الان اومده با وجود نبود شغل) میشه ازدواج نکرد ...
    یکی از راه حل های مهم ، ازدواج سفید نیست ، بلکه روزه گرفتن هست
    Last edited by Iloveu-ALL; 29-03-2019 at 12:13.

18. 2 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2019
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اگه به بلوغ فکری و اخلاقی رسیدی مهارتهای زندگی مثل کنترل خشم صبر رو درون خودت ایجاد کردی .واز لحاظ مادی ودرآمد به سطح معقول رسیدی ازدواج کن .ولی اگه نرسیدی تلاش کن توکل کن .

20. 2 کاربر از mkhrsnd532 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •