تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: نشناختن dvd در بایوس در حالت usfi

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض نشناختن dvd در بایوس در حالت usfi

سلام میخواستم ویندوز 10 بزنم برای لپ تاپ acer در بایوس در قسمت بووت دو مدل داشت uefi اصلا dvd رو نمیشناخت در حالت legecy میشناخت من مورد دوم رو انتخاب کردم که ویندوز هم uefi بود بعد رفتم نصب کنم که درایو c رو حذف کردم بعدش خواستم یدونه جدیدش رو نصب کنم که میگه پارتیشن بصورت gpt هست و نصب نمیشه
    ینی دیگه لپ تاپ ویندوز نداره و در قسمت بایوس که باید در حالت uefi باشه dvd رو نمیشناسه که ویندوز رو نصب کنم در حالت legecy هم ویندوز نصب نمیشه ولی dvd رو میشناسه
    کمکم کنید مرسی
    Last edited by Farshad. Trk; 14-03-2019 at 10:52.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام میخواستم ویندوز 10 بزنم برای لپ تاپ acer در بایوس در قسمت بووت دو مدل داشت uefi اصلا dvd رو نمیشناخت در حالت legecy میشناخت من مورد دوم رو انتخاب کردم که ویندوز هم uefi بود بعد رفتم نصب کنم که درایو c رو حذف کردم بعدش خواستم یدونه جدیدش رو نصب کنم که میگه پارتیشن بصورت gpt هست و نصب نمیشه
    ینی دیگه لپ تاپ ویندوز نداره و در قسمت بایوس که باید در حالت uefi باشه dvd رو نمیشناسه که ویندوز رو نصب کنم در حالت legecy هم ویندوز نصب نمیشه ولی dvd رو میشناسه
    کمکم کنید مرسی
    سلام .
    اگر از طریق legacy میخواهید ویندوز نصب کنید از آنجایی که هارد دیسک بصورت GPT‌ هست باید با استفاده از دستورات diskpart یا هر نرم افزار بوتیبل مدیریت هارد دیسک ، هارد دیسک رو بصورت mbr دربیارید و بدون مشکل ویندوز نصب کنید . دقت کنید تبدیل از GPT به MBR در بعضی روشها باعث از بین رفتن کلیه اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک میشود .

اگر هم میخواهید در حالت GPT‌ ویندوز نصب کنید باید با استفاده از نرم افزار rufus و به شکل عکس زیر یک فلش مموری بوتیبل بسازید و به جای DVD از روی فلش مموری ویندوز نصب کنید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

سلام
    مرسی ولی من میخوام از طریق uefi نصب کنم که تو اون حالت dvd رو نمیشناسه فقط از طریق legacy میره رو dvd از اون حالت هم ویندوز نصب نمیشه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    مرسی ولی من میخوام از طریق uefi نصب کنم که تو اون حالت dvd رو نمیشناسه فقط از طریق legacy میره رو dvd از اون حالت هم ویندوز نصب نمیشه
    در بالا هم گفتم که اگر میخواهید روی هارد gpt ویندوز نصب کنید (وقتیکه هارد gpt هست فقط در حالت uefi ویندوز نصب میشه) شما باید با استفاده از rufus فلش مموری بوتیبل بسازید . عکس تنظیمات در بالا گذاشتم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

اهان ممنون خیلی ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •