تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: چ جوری دو تا مودم هم نام رو به هم وصل کنم؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض چ جوری دو تا مودم هم نام رو به هم وصل کنم؟

دو تا مودم تی پی لینک 8901 دارم چجوری به هم وصلشون کنم؟
    ممنون

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

ممنون
    با کلنگ

مرد مومن سواله میپرسی
    کابل شبکه دیگه

3. 2 کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

ممنون اون وقت برد وای وای زیاد میشه تنظیمات نمیخواد؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

با کلنگ

مرد مومن سواله میپرسی
    کابل شبکه دیگه
    آخه خونه بزرگه برد وای فای کمه

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون
    برای چی میخواید بهم وصلشون کنید؟

ادیت:
    تاجایی که میدونم این مودم پورت WAN نداره و قابلیت تبدیل شدن به AP رو نداره پس اگه بهم وصلشونم کنید اتفاقی نمیوفته.
    برای افزایش رنج باید یک روتر با پورت WAN تهیه کنید و با تنظیم دو رنج آی-پی مختلف برای DHCP میتونید به عنوان اکسس پوینت ازش استفاده کنید.
    تندا N301 فکر میکنم ارزونترین روتر فعلی بازار باشه
    Last edited by Xx Hossein xX; 04-03-2019 at 18:59.

7. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

آخه خونه بزرگه برد وای فای کمه
    هیچ مشکلی وجود نداره میتونید به همدیگه وصلشون کنید
    دستگاهی که اینترنت رو میگیره نیاز به انجام تغییری روش ندارید، فقط محل را از نظر ذهنی به دو بخش تقسیم کنید و در مرکز هر قسمت یک دستگاه مودم رو قرار بدین.

کارهایی که لازم هست انجام بدین اینها هستند.

1.وارد تنظیمات مودم دوم که اینترنت نداره و به عنوان اکسس پوینت میخواهید استفاده کنید بشوید،
    -سرویس DHCP Server را در آن خاموش نمایید.
    -آدرس آی پی آن را تغییر دهید که با دستگاه مودم اصلی تداخل نداشته باشد. مثلا اگه مودم اصلی آی پی 192.168.1.1 را دارد، این دستگاه را 192.168.1.2 تنظیم نمایید.
    -نام شبکه هوایی، رمز و سیستم رمزگذاری این دستگاه را دقیقا مانند مودم اول تنظیم نمایید، تا در صورت حرکت در منزل نیاز به انتخاب دستگاه با قدرت بالاتر نباشید و این کار بصورت خودکار انجام شود.
    -پیشنهاد میشود از کانال متفاوت هوایی برای این دستگاه استفاده کنید، مثلا اگر مودم اصلی شما در شبکه هوایی روی کانال 11 (2.462GHz) تنظیم شده است، این دستگاه را بر روی کانال یک و یا 6 تنظیم نمایید. (جهت انتخاب کانال های خوب، میتوانید با نرم افزارهایی بر روی موبایل خود ، مقدار آزاد بودن و یا تداخل داشتن هر کانال با فرکانس دستگاه های همسایه ها را مورد بررسی قرار دهید)

2.در مودم اصلی خودتون DHCP SERVER را طوری تنطیم نمایید که آدرس هایی که به کلاینت ها می دهد با آدرس آی پی مودم دوم تداخل پیدا نکند
    مثلا مشخص کنید که از آدرس 192.168.1.100 تا 192.168.1.150 را به کاربران اختصاص دهد.

3.با یک کابل باکیفیت ، طوری که در معرض ضربه، فشرده و یا کشیده شدن نباشد ، دو مودم را به یکدیگر متصل نمایید.
    مثلا پورت شماره 2 مودم اصلی را به پورت شماره دو مودم دوم که نقش تکرار کننده امواج را دارد متصل نمایید.

با انجام اینکارها میتوانید یک شبکه هوایی یک پارچه داشته باشد.

9. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اختصاص دو رنج آی پی متفاوت به یک شبکه و اتصال اونها با استفاده از پورت WAN در یکی از دستگاه ها ، یک روش برای اتصال دادن دو دستگاه و گسترش شبکه هوایی هست.
    اما بعضی از مشکلات در این روش وجود دارد، مثلا از برنامه ها و پروتکل هایی که فقط در لایه دو و داخل یک شبکه خانگی قابل استفاده هستند ، دیگر نمی شود استفاده کرد.
    مثلا سرویس های DLNA و امثال اینها .
    همینطور اگر دو دستگاه لپتاپ باشند که یکی به مودم اول و دیگری به دومی متصل شده باشند، هرکدام به سادگی نمیتوانند دیگری را در بخش MY Network مشاهده کنند و برای به اشتراک گذاری فایل ها باید تنظیمات پیشرفته تری اعمال نمایید و این بخش قابل استفاده نخواهد بود .
    همینطور باز اگه دو دستگاه کامپیوتر یا موبایل به طور جدا به هرکدام از مودم ها متصل شده باشند، بازی های تحت شبکه یا قابل بازی کردن نخواهد بود و یا نیاز به تنظیمات پیشرفته و بسیار پیچیده در فایروال های آنها و همینطور مودم ها خواهد بود.
    چون ارتباطات شبکه ای در لایه سه برقرار خواهد شد و ارتباط لایه دو ای وجود نخواهد داشت.

با اینکه شبکه کردن از طریق پورت WAN بین دو دستگاه مقدار اندکی ساده تر است ، اما برای یک شبکه کوچک خانگی و یا دفاتر کوچک اداری آنرا پیشنهاد نمی کنم.
    استفاده از روشی که من در پست قبلی به آن اشاره کردم، از نظر من کارآمدتر است.

11. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه smk1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

برای افزایش برد وای فای استفاده از wifi extender منطقی تر نیست؟یه نظر میاد هیچ تفاوت و افت سرعتی نسبت به مودم اصلی به وجود نمیاره و نیازی هم نیست کل خونه رو کابل شبکه بکشی!

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برای افزایش برد وای فای استفاده از wifi extender منطقی تر نیست؟یه نظر میاد هیچ تفاوت و افت سرعتی نسبت به مودم اصلی به وجود نمیاره و نیازی هم نیست کل خونه رو کابل شبکه بکشی!
    وای فای اکستندر هم خوبه ، منم دارم
    اما بسته به شبکه اونم چندتا مشکل بوجود میاره
    اول اینکه این دوستمون گویا دوتا مودم داره و هر پیشنهاد دیگه ای میتونه هزینه بهش تحمیل کنه، هرچند خرید کابل خوب هم ارزان نیست اما از خرید یک قطعه دیگه قطعا مقرون به صرفه تر میشه.

wifi extender پینگ رو افزایش میده ، چون دوتا ارتباط هوایی پرقرار میشه ، خود به خود کلی مقدار پینگ افزایش پیدا میکنه و اگه بازی چیزی وجود داشته باشه ، این مسئله مشکل اساسی داخل شبکه بوجود میاره.

مشکل دومی که هست ، کم شدن پهنای باند فرکانس مورد استفاده هست، یعنی چون دستگاه هایی که متصل به شبکه Wifi مودم اصلی هستند، همینطور اتصال مودم به اکستندر که خودش بطور کامل نصف پهنای باند هوایی رو مصرف میکنه ، همین طور دستگاه هایی که به اکستندر متصل شدن از طریق Wifi همه در یک فرکانس مشغول به فعالیت هستند، سرعت بشدت کاهش پیدا میکنه ، اگه سرعت اینترنت ADSL کم باشه ، این کاهش سرعت به چشم نمیاد اما اگه از اینترنت همراه صدمگابیتی استفاده بشه یا بخواهید فایل و تصویر روی شبکه انتقال بدین ، اون وقته که متوجه میشید تا چه حد سرعت کاهش پیدا کرده.

اما یک مشکل اساسی سومی وجود داره که از اون دوتای دیگه خیلی دردسر ساز تر هست، خیلی از اکستندرها مک آدرس دستگاه های متصل به خودشون رو در ارتباط با دستگاه اصلی تغییر میدن تا تداخل ایجاد نشه ، و توی شبکه هایی که بر اساس مک آدرس عملکرد های خاصی ، مدیر شبکه در نظر گرفته، این موضوع خیلی دردسر ساز میشه .
    در ضمن همین تغییرات غیر استاندارد، مشکلات دیگه ای رو هم به همراه میاره، مثلا بعد از چندساعت کار اکستندر ها هنگ میکنند و دیگه قابل استفاده نیستند و باید اونها رو کشید و مجدد وصل کرد، یا اینکه هنگ نمیکنن اما در زمان استفاده ناگهان ارتباطات رو قطع و وصل میکنند که این برای یک کاربر ممکنه خیلی آزاردهنده باشه و مشغول یک ارتباط تلفن اینترنتی یا بازی باشه که با قطع و وصل بکلی فعالیت متوقف بشه.
    کاربرهای زیادی از این مشکل رنج می برند و توی بخش نظرات اکستندر ها اگه بخونید، متوجه می شید و من عملا اونها رو با داشتن اکستندر تجربه کردم، من این اکستندر پایین را برای افزایش برد شبکه وای فای خودم خریداری کردم، البته شبکه من گسترده است و متشکل از چندین اکسس پوبنت و دستگاه های مختلفه اما برای جلوگیری از کابل کشی اون رو خریداری کردم و متوجه شدم اگر اتصالش رو بصورت هوایی برقرار کنم، هزاران مشکل بوجود میاد و در نهایت اون را با کابل به دیگر دستگاه ها متصل کردم.

با توضیحاتی که دادم ، برای اشخاصی که براشون خیلی مهمه کابل کشی انجام نشه و ظاهر حفظ بشه، میتونن اکستندر انتخاب کنند، اما خبری از کارایی بالا در شبکه نخواهد بود و با مشکلاتی که مطرح کردم باید بسازن، حتی من برای این دسته از افراد هم ، جهت راه اندازی شبکه شون از دوتا اکسس پوینت دقیقا یک مدل با قابلیت WDS استفاده میکنم، گرچه هزینه اون بیشتر میشه اما لااقل مشکلات قطعی را نخواهند داشت.

یکی قانون کلی هم در کار شبکه وجود داره و اون اینه:
    در جایی که امکان استفاده از کابل وجود دارد، هرگز هرگز و هرگز از شبکه هوایی استفاده نکنید.

14. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برای نمونه یکی از شبکه های خانگی که راه اندازی کردم رو ببینید.

سه تا اکسس پوینت در سه نقطه مختلف ، ساختمان به سه بخش تقسیم شده و در مرکز هر بخش یک اکسس پوینت قرار داده شده است.

دو اینترنت برای برای تامین اتصال اینترنتی منزل در نظر گرفته شده که بوسیله روتر کنترل میشه.
    اگر اینترنت اول قطع بشه بصورت خودکار تا زمان وصل مجدد از اینترنت دوم استفاده خواهد شد و یا در مواقعی خاص برای سرعت بیشتری بعضی از دستگاه ها بطور همزمان از هر دو اینترنت استفاده خواهند کرد و یا یک دستگاه مشخص از یک اینترنت بخصوص برای دستبای به سرعت بالاتر و یا امکان خاصی طبق تنظیم از قبل پیش بینی شده، بهره برداری خواهد کرد.
    کار عبور از فیلتر و کنترل ترافیک نیز توسط روتر انجام میگیره به این صورت که مثلا داده های تلگرام از داخل تونل وی پی ان عبور کرده اما داده های فلان بازی که به سرعت بالاتری نیاز داره بصورت مستقیم به اینترنت متصل میشه .
    همینطور کنترل مقدار مصرف هر دستگاه و تایین سقف ترافیک که بعد از فلان مقدار مصرف، دستگاه مورد نظر اتصال اینترنت خود را از دست خواهد داد و مدیر شبکه مجدد به اون دستگاه ترافیک اختصاص خواهد داد.
    کنترل ترافیک دستگاه های مهمان، که مقدار مشخصی ترافیک به دستگاه های تازه وارد و غیر ثبت شده به عنوان مهمان اختصاص داده خواهد شد که بعد از گذشتن مقدار زمان و ترافیک مشخص شده دیگه آن دستگاه توانایی استفاده از اینترنت را نخواهد داشت.
    علاوه بر اینها کنترل سرعت و پهنای باند نیز توسط روتر انجام می گیرد تا اگر کاربری دانلود میکند، مابقی کاربرها در استفاده اینترنت دچار مشکل نشوند و هر کاربر تنها میتواند مقدار مشخصی از پهنای باند اینترنت موجود را استفاده کند و نخواهد توانست تمام آن را مصرف کرده و به دیگران اجازه استفاده های معمول را ندهد.

محتوای مخفی: تصاویر تجهیزات استفاده شده در این شبکه 

همینطور که مشاهده میکنید، AP1 و AP2 که یکی سویچ اکسس پوینت هست و دیگری مودم / هر دو دارای پورت WAN هستند که در شبکه مورد بهره برداری قرار نگرفته است تا رنج آی پی های تمام دستگاه های داخل شبکه یکسان باشد
    و AP3 یک دستگاه ریپیتر و یا وای فای اکستندر هست که میتواند بدون استفاده از کابل در شبکه سرویس دهی کند، اما این امکان بخاطر مضرات زیاد استفاده از این روش مورد بهره برداری قرار نگرفته و این دستگاه در Mode AP قرار گرفته و به حالت معمول یک اکسس پوینت سرویس دهی میکند و برای این منظور به سایر دستگاه ها با کابل متصل گردیده است.
    Last edited by shaahani; 07-03-2019 at 15:33.

16. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •