سلام دوستان؛

گوشی من، هوآوی honor7 هست که تابستون سال 95 خریدمش. همون اوایل خرید، باطریش خیلی زود خالی میشد. بردم گارانتی تو مرکز موبایل ایران تو خیابون حافظ، اندروید 6 روش نصب کردن درست شد. الان دوباره، باطریش مشکل پیدا کرده و حدود 3-4 ماهی هست که اینجوری شده و خیلی سریع شارژ خالی می کنه. من می خواستم اندروید 9 رو روش نصب کنم ببینم مشکل باطری حل میشه یا نه؟!
راستش تا حالا سیستم عامل اندروید رو روی هیچ گوشی ای نصب نکردم و بلد هم نیستم. گوشی ام هم تا حالا فلش یا روت نشده. حالا، چند تا سوال داشتم:

1- آیا اندروید 9 پای برای گوشی هوآوی مدل Honor 7 عرضه شده یا نه؟ (با توجه به اینکه شرکت هوآوی تولید این گوشی رو متوقف کرده!)

2- اگه لازمه گوشی ام فلش بشه و اندروید 9 روش نصب بشه، آیا این کار رو خودم انجام بدم یا ببرم نمایندگیش انجام بدن؟ (هزینه تقریبی اش چقدر میشه؟)

3-ورژن رابط کاربری EMUI من 4 هست. ورژن EMUI برای اندروید 9، EMUI9 هست. ولی وقتی میرم تو بخش Updater تنظیمات گوشی، هرچی Check for update رو می زنم، میگه آپدیتی وجود نداره! راستش فعلا اصلا پول ندارم گوشی جدید بخرم. چی کار کنم که از این گوشی، بهترین استفاده رو ببرم و مشکل باطریش حل بشه؟

ممنون میشم پاسخ بدین.