تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: 1 میلیارد 30 سال اینده چند هزار تومان الان است؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض 1 میلیارد 30 سال اینده چند هزار تومان الان است؟

شرکت های بیمه عمر ادعا میکنن با پرداخت سالانه 1 میلیون تومان (با ضریب افزایش 15 درصد در هر سال ) بعد از 30 سال (جمع حق بیمه پرداختی ما در این 30 سال به شرکت بیمه 435 میلیون تومنه) 1 میلیارد تومان تضمیمی بدون سود مشارکت و 6.5 میلیارد تومان با سود مشارکت (مبلغ نهایی با سود قطعی 24 درصد فرضی) پرداخت خواهند کرد. این مبلغ برای الان در ظاهر قابل توجه و گول زننده است ولی سوال اصلی اینجاست بطور تقریبی 1 میلیارد 30 سال دیگه چند میلیون الان ارزش داره؟ کسی میتونه با یک روش قابل اطمینان (برای مثال براساس اطلاعاتی که از 30 سال گذشته است نرخ تورم، طلا سکه ارز) این مورد رو محاسبه کنه؟

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه منظورتون بیمه عمر هست که شرکت های بیمه گذاشتن باید بگم که قبلا 2 تا تاپیک دوستان در این مورد ایجاد کردن
    شما 2 تا تاپیک رو بخون اگه به جواب نرسیدی و یا سوال دیگه ای داشتی از همون دوستانی که تو همون تاپیک های جواب دادن سوال بپرسی به نتیجه میرسی

ولی به طور کل میگم
    یکی از دوستان تو همون تاپیک حساب کرده که اگه شما همون پول رو تو بانک بزاری و سالیانه همون سود رو دوباره با پول همون سال محاسبه کنی تقریبا مشابه پول بیمه عمر در میاد !

در باطن فرق آنچنانی با بانک نداره و یه دوست عزیزی خلاصه توضیحی داده

3. این کاربر از albertxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

شرکت های بیمه عمر ادعا میکنن با پرداخت سالانه 1 میلیون تومان (با ضریب افزایش 15 درصد در هر سال ) بعد از 30 سال (جمع حق بیمه پرداختی ما در این 30 سال به شرکت بیمه 435 میلیون تومنه) 1 میلیارد تومان تضمیمی بدون سود مشارکت و 6.5 میلیارد تومان با سود مشارکت (مبلغ نهایی با سود قطعی 24 درصد فرضی) پرداخت خواهند کرد. این مبلغ برای الان در ظاهر قابل توجه و گول زننده است ولی سوال اصلی اینجاست بطور تقریبی 1 میلیارد 30 سال دیگه چند میلیون الان ارزش داره؟ کسی میتونه با یک روش قابل اطمینان (برای مثال براساس اطلاعاتی که از 30 سال گذشته است نرخ تورم، طلا سکه ارز) این مورد رو محاسبه کنه؟
    سلام

من مورد شما رو مطالعه کردم. ببینید یه سری پارامتر هست که باید خودتون تعیین کنید. بعد با علم آمار و جداول توزیع بر اساس داده ها به نتیجه برسید. 30 سال بعدی با 30 سال قبلی قابل مقایسه نیست.

مثلا 30 سال قبل جنگ تحمیلی داشتیم یا پدیده های دیگه.

الان جنگ اقتصادی داریم.

من یه برنامه اکسل دارم که دوران دانشجویی در همین رابطه نوشته بودیم برای یه سری محاسبات با پارامتر های خوشبینانه من 1 میلیارد الان حدود 14.5 میلیون 30 سال بعد ارزش خواهد داشت.

اگر خیلی زیاد خوشبین باشیم.

5. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اگه منظورتون بیمه عمر هست که شرکت های بیمه گذاشتن باید بگم که قبلا 2 تا تاپیک دوستان در این مورد ایجاد کردن
    شما 2 تا تاپیک رو بخون اگه به جواب نرسیدی و یا سوال دیگه ای داشتی از همون دوستانی که تو همون تاپیک های جواب دادن سوال بپرسی به نتیجه میرسی

ولی به طور کل میگم
    یکی از دوستان تو همون تاپیک حساب کرده که اگه شما همون پول رو تو بانک بزاری و سالیانه همون سود رو دوباره با پول همون سال محاسبه کنی تقریبا مشابه پول بیمه عمر در میاد !

در باطن فرق آنچنانی با بانک نداره و یه دوست عزیزی خلاصه توضیحی داده
    تاپیک ها رو دیدم، موضوع بحث سر بهتر بودن بانک یا بیمه عمر برای سرمایه گذاریه که نظر شخصیه من با توجه به اینکه بعضی از شرکت های بیمه مثل "ما" و "ملت" طی سال های گذشته سود قطعی بالای 24 درصد دادن بنابراین بهتر از بانک ها عمل کردن. البته در بیمه عمر سالهای اول هیچ خبری از سود نیست حتی 5 سال اول پولتم بخوای بازخرید کنی مبلغ کمتری از پولی که دادی بهت برمیگردونن و برای سرمایه گذاری باید قرارد طولانی مدت 30 ساله داشت و سود اصلی این قرارداد در سال های 25 تا 30 هست.
    موضوع این بحث سر بهتر بودن بانک یا بیمه عمر نیست بلکه سوال من اینه یک میلیارد سی سال دیگه چقدر الان ارزش داره!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

من مورد شما رو مطالعه کردم. ببینید یه سری پارامتر هست که باید خودتون تعیین کنید. بعد با علم آمار و جداول توزیع بر اساس داده ها به نتیجه برسید. 30 سال بعدی با 30 سال قبلی قابل مقایسه نیست.

مثلا 30 سال قبل جنگ تحمیلی داشتیم یا پدیده های دیگه.

الان جنگ اقتصادی داریم.

من یه برنامه اکسل دارم که دوران دانشجویی در همین رابطه نوشته بودیم برای یه سری محاسبات با پارامتر های خوشبینانه من 1 میلیارد الان حدود 14.5 میلیون 30 سال بعد ارزش خواهد داشت.

اگر خیلی زیاد خوشبین باشیم.
    با تشکر از توجه شما
    اگر میتونید این فایل اکسلو در اختیار ما هم بذارید ممنون میشیم.

8. این کاربر از dokhtarak_e_darya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه dvb55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

بلکه سوال من اینه یک میلیارد سی سال دیگه چقدر الان ارزش داره!
    با همین فرمون که داریم میریم تا 20 سال اینده می تونید بعنوان دستمال توالت ازش استفاده کنید. اگر واقعا این میزان پول در اختیار دارین بهتره به گزینه های دیگری جز نگه داری بصورت ریال فکر کنین .

محاسبه در کشوری که هیچ مبنا و شالوده اقتصادی درست و صحیحی نداره بیشتر شبیه جک هست دوست من.
    Last edited by dvb55; 11-02-2019 at 14:17.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

فرض کنید نرخ تورم یکسال گذشته q درصد باشه. اگه قیمت یه کالا پارسال a تومن بوده امسال به اندازه aq افزایش پیدا کرده یعنی قیمتش شده a+aq=a(1+q .یعنی باید قیمت قبلی جنس توی نرخ تورم بعلاوه یک ضرب بشه تا قیمت جدید بدست بیاد .به همین ترتیب دو سال دیگه اگه نرخ تورم همون q باشه میشه قیمت اون جنس میشه a(1+q)^2 .و در حالت کلی با فرض ثابت بودن نرخ تورم توی n سال بعد از n سال قیمت اون جنس میشه a(1+q)^n.
    اگه پولی که شما الان دارید رو A تومن فرض کنیم و فرضا با این پول شما میتونید یه مقدار از این جنس رو بخرید n سال دیگه با همین مقدار پول میتونید یعنی A تومن A /(1+q)^n مقدار از این جنس رو بخرید.
    این یعنی ارزش A تومن پول شما بعد از n سال با نرخ تورم متوسط q میشه B=A/(1+q)^n.
    با اینحساب اگه متوسط نرخ تورم رو توی سی سال بین ده تا پونزده درصد در نظر بگیریم مقدار مخرج کسر بالا بین ۱۷ و ۶۶ خواهد بود و کافیه یک میلیارد رو به این اعداد تقسیم کنیم که میشه بین ۵۸ ملیون و ۱۵ ملیون تومن.

Sent using Android ForumReader app

11. 2 کاربر از paveej بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت royayebozorgam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض

پارامترها مهمند ولی فکر نکنم ارزشی داشته باشه با توجه به اینکه سی سال پیش با یک میلیون بهترین خونه را میخریدند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

فرض کنید نرخ تورم یکسال گذشته q درصد باشه. اگه قیمت یه کالا پارسال a تومن بوده امسال به اندازه aq افزایش پیدا کرده یعنی قیمتش شده a+aq=a(1+q .یعنی باید قیمت قبلی جنس توی نرخ تورم بعلاوه یک ضرب بشه تا قیمت جدید بدست بیاد .به همین ترتیب دو سال دیگه اگه نرخ تورم همون q باشه میشه قیمت اون جنس میشه a(1+q)^2 .و در حالت کلی با فرض ثابت بودن نرخ تورم توی n سال بعد از n سال قیمت اون جنس میشه a(1+q)^n.
    اگه پولی که شما الان دارید رو A تومن فرض کنیم و فرضا با این پول شما میتونید یه مقدار از این جنس رو بخرید n سال دیگه با همین مقدار پول میتونید یعنی A تومن A /(1+q)^n مقدار از این جنس رو بخرید.
    این یعنی ارزش A تومن پول شما بعد از n سال با نرخ تورم متوسط q میشه B=A/(1+q)^n.
    با اینحساب اگه متوسط نرخ تورم رو توی سی سال بین ده تا پونزده درصد در نظر بگیریم مقدار مخرج کسر بالا بین ۱۷ و ۶۶ خواهد بود و کافیه یک میلیارد رو به این اعداد تقسیم کنیم که میشه بین ۵۸ ملیون و ۱۵ ملیون تومن.

نرخ تورم طی 40 سال گذشته بطور متوسط 18 درصد اعلام شده: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر فرض کنیم رقم اعلامی واقعی باشه و طی 30 سال اینده متوسط نرخ تورم همین عدد باقی بمونه ارزش 1 میلیارد چقد میشه؟ این فرمول شما رو من متوجه نشدم میشه ساده ترش کنید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

نرخ تورم طی 40 سال گذشته بطور متوسط 18 درصد اعلام شده: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر فرض کنیم رقم اعلامی واقعی باشه و طی 30 سال اینده متوسط نرخ تورم همین عدد باقی بمونه ارزش 1 میلیارد چقد میشه؟ این فرمول شما رو من متوجه نشدم میشه ساده ترش کنید؟
    با نرخ هجده درصد مقدار q=0.18 میشه و n=30 تعداد سالها وA=1000,000,000 مقدار پولی هست که شما سی سال دیگه دارید(علامت ^ توی فرمول به معنی توان است) که با قرار دادن توی فرمول بالا میشه B=A/(1+q)^n=1,000,000,000/(1+0.18)^30=6,974,928 تومن یعنی حدود هفت ملیون تومن.

15. 2 کاربر از paveej بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •