تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: خرید مانیتور متناسب با گرافیک

آخر فروم باز pharm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض خرید مانیتور متناسب با گرافیک

با سلام خسته نباشید.
    ببخشید من یه سوال داشتم میخواستم مانیتور 240 هرتز بخرم و متاسفانه گرافیکم یکم ضعیفه 970 gtx هستش حالا من میدونم فریم زیاد جالبی برای نهایت کارایی 240 هرتز ندارم ولی
    در کل میخوام بدونم آیا اصلا میتونم نرخ هرتز 240 هرتز رو بگیرم یا بدلیل اینکه display port من 1.2 هستش و برای 240 هرتز ظاهرا فک کنم display port 1.4 میخواد حالا باز نمیدونم دقیق میخواستم اینجا سوال کنم
    آیا الان اگر یه 240 هرتز داشته باشم میتونم کامل از نرخ 240 هرتز استفاده کنم یا مثلا تو کنترل پنل nvidia میگه شما حداکثر 180 هرتز میتونید از این مونیتور نرخ رفرش ریت بگیرید. یا حتی 144 هرتز
    امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید
    با تشکر

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام. بستگی به رزولیشن مانیتورتون داره، تاجایی که میدونم معمولا مانیتورهای 240 هرتز 1080 هستند و DisplayPort 1.2 روی رزولیشن 1080 میتونه 240 منتقل کنه.

این جدول برای اطلاعات بیشتر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدل مانیتورتون رو نگفتید ولی حالا که دارید با این رفرش ریت تهیه میکنید اگه امکانش هست مانیتور با قابلیت G-Sync تهیه کنید که نوسان فریم باعث پاره پاره شدن تصویر نشه.
    چون اونطوری اگه G-syn نداشته باشید مجبور میشید V-Sync رو داخل بازی ها فعال کنید و V-Sync فریم ریت رو روی یک عدد ثابت نگه میداره. ولی اگه جی سینک داشته باشه مثلا یک جای بازی فریم به 240 میرسه یک جا به 100 که اینطوری در قسمت های مختلف بازی رفرش ها محتلف رو تجربه میکنید ولی وقتی وی سینک فعال باشه مثلا کلا باید روی 120 محدود کنید بازی رو.

مورد دیگه هم خیلی کم پیش میاد بشه در بازی های AAA این نرخ تصویر رو دریافت کرد. اگه بازی های e-sport مثل CSGO و Dota و ... بازی میکنید احتمالا با همین کارت گرافیک هم تا حد خیلی خوبی از ظرفیت مانیتورتون استفاده میشه.

در کل خرید مانیتور با این نرخ فریم رو پیشنهاد میکنم چون حتی 144 فریم هم بسیار لذت بخشه و تفاوت بسیار بسیار محسوسی با 60 فریم داره. اگه هم از حداکثر قدرت مانیتور استفاده نشد نگران نباشید در آینده با ارتقاع کارت گرافیک میتونید از بقیه قدرت مانیتورتون استفاده کنید.

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

سلام. بستگی به رزولیشن مانیتورتون داره، تاجایی که میدونم معمولا مانیتورهای 240 هرتز 1080 هستند و DisplayPort 1.2 روی رزولیشن 1080 میتونه 240 منتقل کنه.

این جدول برای اطلاعات بیشتر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدل مانیتورتون رو نگفتید ولی حالا که دارید با این رفرش ریت تهیه میکنید اگه امکانش هست مانیتور با قابلیت G-Sync تهیه کنید که نوسان فریم باعث پاره پاره شدن تصویر نشه.
    چون اونطوری اگه G-syn نداشته باشید مجبور میشید V-Sync رو داخل بازی ها فعال کنید و V-Sync فریم ریت رو روی یک عدد ثابت نگه میداره. ولی اگه جی سینک داشته باشه مثلا یک جای بازی فریم به 240 میرسه یک جا به 100 که اینطوری در قسمت های مختلف بازی رفرش ها محتلف رو تجربه میکنید ولی وقتی وی سینک فعال باشه مثلا کلا باید روی 120 محدود کنید بازی رو.

مورد دیگه هم خیلی کم پیش میاد بشه در بازی های AAA این نرخ تصویر رو دریافت کرد. اگه بازی های e-sport مثل CSGO و Dota و ... بازی میکنید احتمالا با همین کارت گرافیک هم تا حد خیلی خوبی از ظرفیت مانیتورتون استفاده میشه.

در کل خرید مانیتور با این نرخ فریم رو پیشنهاد میکنم چون حتی 144 فریم هم بسیار لذت بخشه و تفاوت بسیار بسیار محسوسی با 60 فریم داره. اگه هم از حداکثر قدرت مانیتور استفاده نشد نگران نباشید در آینده با ارتقاع کارت گرافیک میتونید از بقیه قدرت مانیتورتون استفاده کنید.

مدل مانیتور من pg278Q هستش و میخواستم به xl2546 ارتقا بدم
    ممنون از پاسختون
    و مرسی از لینکی که دادید کاملا متوجه شدم.
    در کل خودم مقداری پشیمون شدم میگن 240 با 144 زیاد فرقی حس نمیشه حالا باز هم شما اگر نظری دارید ممنون میشم بفرمایید
    Last edited by pharm; 08-02-2019 at 12:25.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    در کل خودم مقداری پشیمون شدم میگن 240 با 144 زیاد فرقی حس نمیشه حالا باز هم شما اگر نظری دارید ممنون میشم بفرمایید
    سلام

xl2546 بنکیو .اقعا خوبه. انتخاب بجا و درستیه. با توجه به قیمتش کارایی و امکانات خوبی داره. 4.980 واقعا خوبه اگر در حد 300 بودجه رو افزایش بدید ایسوس هم کارای خیلی قوی داره.

بهترم هست.

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

سلام

xl2546 بنکیو .اقعا خوبه. انتخاب بجا و درستیه. با توجه به قیمتش کارایی و امکانات خوبی داره. 4.980 واقعا خوبه اگر در حد 300 بودجه رو افزایش بدید ایسوس هم کارای خیلی قوی داره.

بهترم هست.
    شما از سایت قیمت دارید ؟ میتونید لینک اون سایت رو پیام خصوصی کنید؟
    بعد اون asus که گفتید مدلش چیه؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

شما از سایت قیمت دارید ؟ میتونید لینک اون سایت رو پیام خصوصی کنید؟
    بعد اون asus که گفتید مدلش چیه؟
    سلام. نه از سایت قیمت ندارم. قیمت دیروز در بازار رضا بوده.

مدل های ایسوس هم زیاده تو رنج قیمت 4.5 تا 6 ولی دوست من مدل خاصی نگفت فقط گفت با 300 تومن بیشتر ایسوس کار های خیلی خوبی داره.

من پیشنهاد می کنم بری بازار سر بزنی اگرم از سایتی خواستی بخری فقط سایت های مطمئن مثل دیجی و بامیلو و لیون و .... .

ولی چون با Benq کار کردی اگر به نظرت خوب بوده نظرت رو تغییر نده. من ایسوس دیدم واقعا کارهای تمیزی داره و بعضی مدل هاش کیفیت تصویر بی نهایت عالیه.

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    مانیتور فعلی که دارید pg278q هستش؟ خوب این خیلی مانیتور خوبی هست چرا میخواید ارتقاع بدید؟ بنظرم هزینه ای که میخواید برای مانیتور کنید کارت گرافیک تهیه کنید.
    نظر منو بخواید xl2546 نسبت به pg278Q حتی ارتقاع نیست چون دارید رزولیشن کمتری میگیرید و کاملا براتون محسوس خواهد بود.

بین 144 تا 240 فرق هست ولی به اندازه 60 تا 144 حس نمیشه. خیلی کمتر حس میکنیدش.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •