تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی درمورد خرید سیستم تا 35 میلیون

اگه نباشه جاش خالی می مونه rezaninja's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    کوچه ها

پيش فرض مشاوره و راهنمایی درمورد خرید سیستم تا 35 میلیون

سلام

ضمن تشکر از دوستان بنده میخواستم همراه یکی از دوستان برای کار روی رساله و پردازش محاسباتی برای نرم افزارهای مهندسی عمران مثل ETABS و PERFORM 3D برای کار روی سازه های بلند سیستمی تهیه کنیم در حدود 35 حالا دو یا 3 تومن بیشتر مشکلی نیست میخواستم در این مورد راهنمایی فرمایید میخوام این هفته تهیه کنم

ممنونم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام

ضمن تشکر از دوستان بنده میخواستم همراه یکی از دوستان برای کار روی رساله و پردازش محاسباتی برای نرم افزارهای مهندسی عمران مثل ETABS و PERFORM 3D برای کار روی سازه های بلند سیستمی تهیه کنیم در حدود 35 حالا دو یا 3 تومن بیشتر مشکلی نیست میخواستم در این مورد راهنمایی فرمایید میخوام این هفته تهیه کنم

ممنونم
    سلام

پیغام خصوصی براتون گذاشتم.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    کوچه ها

پيش فرض

ممنونم بابت پیاممتون

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    کوچه ها

پيش فرض

عالیه اما فکر کنم بیشتر از کارت گرافیکی cpu برام مهمه اما واقعا دستگاه محشریه

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    کوچه ها

پيش فرض

عالیه اما فکر کنم بیشتر از کارت گرافیکی cpu برام مهمه اما واقعا دستگاه محشریه

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من به زودی برای شما یک لیست قطعات برای یک کیس تنها در حدود 35 ملیون تومان در همین تاپیک قرار میدهم که مناسب کارهای طراحی ساختمان باشد.
    با توجه به اینکه خودم نیز مهندس ساختمان هستم و علاوه بر اون تخصص و تجربه لازم در زمینه کامپیوتر دارم ، و همینطور قصد مشورت با دوست دیگری که بسیار دانش زیادی در مورد قطعات سخت افزاری روز دنیا دارد ، ارائه این لیست قطعات برای شما ممکن است تا دو الی سه روز دیگر به طول بیانجامد ، که اگه خریدتون رو زودتر انجام نداده بودین من اینجا لیست قطعات پیشنهادی به شما را به قیمت روز دلار ، منتشر میکنم ، بعد از آن شما میتوانید از یک فروشنده داخلی قطعات را با کمی تفاوت قیمت خریداری کنید.

نکته ای که در مورد پردازنده باید خدمت شما بگم اینه که ، تفاوت بنیادی بین بستن سیستم ها ، در کامپیوتر های سرور و کامپیوتر های شخصی است .
    کامپیوتر و پردازنده های سرور به دلیل سرویس دهی به شبکه بزرگی از دستگاه های کامپیوتری باید ساختار متفاوتی داشته باشند که برای اینکار مناسب شوند ، اما درهمان حال این دستگاه ها به هیچ عنوان برای استفاده شخصی مناسب نخواهند بود و اگر با وچود پرداخت هزینه گزاف آنرا برای استفاده شخصی و تک کاربره بکار ببرید ، با فاجعه روبرو خواهید شد و بقدری عملیات ساده در این دستگاه ها کند انجام می شود ، که آن دستگاه را در رده دستگاه های 15 سال پیش از نظر کارایی تک کاربره قرار می دهد.

دستگاه شما به هیچ عنوان نباید پردازنده سرور داشته باشد ، چون مناسب کار شما نیست و دستگاه مورد نیاز شما در بخش کامپیوتر های شخصی و تک کاربره تقسیم بندی می شود ، یعنی در همان قسمتی که کامپیوتر های گیمینگ قرار دارد .
    حالا این کامپیوتر های تک کاربره ، به چند قسمت متفاوت تقسیم می شود ، دستگاه هایی که مخصوص رندر و ساخت انیمیشن های کارتنی مورد استفاده قرار میگیرد و بخشی که دستگاه های گیمینگ در آن قرار دارد ، دستگاه های ماینینگ و سیستم های مهندسی ، دستگاه های کارهای اداری و وب گردی و غیره .

کامپیوتر های طراحی های مهندسی قدرت کمتری نسبت به کامپیوتر های گیم مورد نیاز دارند .
    در مقایسه سرعت پاسخگویی کمتر ، برای یک کامپیوتر مهندسی دردسرساز نخواهد بود اما برای گیم کاملا مشکل بزرگی است .
    بنابراین یک کامپیوتر مهندسی پرقدرت اگر میخواهید داشته باشید ، خرید این یک کامپیوتر مخصوص گیم میتواند بالاتر از نیاز های شما را نیز تامین نماید.
    تفاوت هایی نیز اما وجود دارد که جزئی است ، یکی از آنها دقت پردازنده در خطای کمتر است ، بعضی از پردازنده ها برای گیم عملکرد بالاتری دارد و میتواند در هر سیکل محاسباتی مقدار بیشتری محاسبه را انجام دهد که این کار با کم کردن عملیات کنترل بر صحیح انچام شدن محاسبه محقق شده است ، برای یک کامپیوتر مهندسی رخ ندادن خطا بسیار بسیار مهم است ، بیشتر از سرعت پردازش .
    یک کامپیوتر گیم ، نیروی پردازش بسیار بیشتری نسبت به استفاده از یک برنامه مهندسی طلب میکند ، بنابراین این تصور اشتباه است اگر فکر کنید که کامپیوتر های گیمینگ میتواند پردازنده های ضعیفی داشته باشند .
    فرض اشتباه دوم این هست که تصور شود یک کامپیوتر مهندسی به کارت گرافیکی قدرتمند نیاز ندارد ، یک کارت گرافیک به عنوان یک کامپیوتر کاملا مجزا در یک دستگاه کامپیوتر عمل می کند و تمام قطعات یک کامپیوتر کامل داخل آن وجود دارد ، نرم افزار های مهندسی به قدرت کارت گرافیکی بسیار بالایی نیاز دارند ، مخصوصا در مبحث سه بعدی سازی و نقشه کشی .

موضوع دیگر مقدار توان بکارگیری پردازنده در نرم افزارهای مهندسی است که این امر کمتر از بازی های روز است .
    من هم اکنون یک پردازنده 8 هسته ای 16 رشته ای دارم که میتواند در یک لحظه 16 عملیات و سیکل مختلف را مورد پردازش قرار دهد ، اما جالب انجاست که خیلی از بازی های روز که به تازگی نیز منتشر شده اند تنها از 8 رشته این پردازنده استفاده میکنند و نمیتوانند از تمام قدرت این پردازنده استفاده نمایید .
    این موضوع در برنامه های مهندسی با شدت بیشتری مشکل ساز است و سرعت پیشرفت این برنامه ها در بکارگیری از سخت افزار جدید ، کندتر از بازار درامدزا و بزرگ بازی است.

یعنی در زمان آینده که تازه تمام بازی ها بتوانند از 16 هسته بهره ببرند ، ممکن است هنوز برنامه های مهندسی از 8 هسته یا کمتر استفاده نمایند .
    (با توجه به تجربه کاری این موضوع قطعا اتفاق خواهد افتاد)
    بنابراین پردازنده قدرت مندی که امروز برای پردازش خریداری میکنید ممکن است تا سالیان آینده نتوانید از تمام قدرت آن در نرم افزار های مهندسی خود ، استفاده نمایید.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    کوچه ها

پيش فرض

سلام - خیلی خیلی راهنمایی خوبی بود- بنده بطور ساده با همون task maneger ویندوز 10 فعالیت cpu هنگام عملیات با این برنامه رصد میکردم در مورد رم فکر کنم با توجه در ورژن قبلی این برنامه تو رم کم کرش میکرد فکر کنم استفاده از رم را تو برنامه یه جوری تنظیمم کردند تا از 40 درصد کل رم بالا نره و لی در مورد cpu تا 60 درصد قدرت cpu استفاده میکنه. ضما کار ت گرافیک نتونم تاپ بگیرم حداقلش 1070 میگیرم که فکر کنم کافییه -دو انتخاب چیپست و مادربورد تردید دارم آیا i9 و چیپست x299 و مثلا cpu 7900 یا 7920 ?

10. این کاربر از rezaninja بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

قطعات پیشنهادی :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CPU
    AMD - Threadripper 2950X 3.5 GHz 16-Core Processor - $878.99

CPU Cooler
    Cooler Master - MasterLiquid ML360 RGB TR4 Edition 66.7 CFM Liquid CPU Cooler - $139.99

Motherboard
    Asus - ROG ZENITH EXTREME EATX TR4 Motherboard - $460.00

Memory
    G.Skill - Trident Z RGB 32 GB (4 x 8 GB) DDR4-3200 Memory - $289.99

Storage
    Samsung - 970 Pro 1 TB M.2-2280 Solid State Drive - $347.99
    Samsung - 860 Evo 4 TB 2.5" Solid State Drive - $681.37

Video Card
    PowerColor - Radeon RX 590 8 GB Red Devil Video Card - $259.99

Case
    Lian-Li - PC-O11 Dynamic (White) ATX Full Tower Case - $139.99

Power Supply
    Corsair - RMx (2018) 850 W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply - $119.99

یک توضیح مختصر در مورد قطعات پیشنهادی بدم به شما تا در جریان قرار بگیرید .
    پردازنده رو برای شما از برند AMD انتخاب کردیم به این علت که در پردازنده های سری میانی ، نسبت به عملکرد قیمت بسیار مناسبتری در مقایسه با اینتل دارند .
    همانطور که میدونید شرکت های اینتل و AMD دارای سه سری مختلف پردازنده هستند ، پردازنده های دستگاه های شخصی ؛ پردازنده های سرور و پردازنده های سری میانی که برای کاربری شخصی ساخته می شوند اما ضعیف شده سری سرور هستند و تفاوت زیادی با پردازنده های دستگاه های شخصی از نظر قدرت و توانایی دارند.
    پردازنده انتخابی 2950X از سیستم خطا یابی بسیار خوب ECC برای دقت در عملیات پشتیبانی میکند که برای دستگاه هایی که حساسیت محاسبات در آنها بالاست ، بسیار دارای اهمیت است و برای دستگاه های مهندسی و همینطور دستگاه های محاسباتی و نحقیقات علمی مورد استفاده قرار می گیرد .

پردازنده دارای 16 هسته کاملا مستقل است و 32 مگابایت کش لایه سه به شما این امکان را میدهد که با سرعت بسیار بسیار بالاتری پردازش های خود را انجام دهید ، حافظه کش محلی برای ذخیره دستورالعمل ها و فرمول هایی که باید از طریق آنها محاسبات انجام شود ، می باشد ، با توجه به سرعت بسیار بالاتر این حافظه نسبت به RAM و همینطور داخلی بودن آن در خود پردازنده باعث میشود برای دریافت دستورالعمل ها ، پردازنده معطل دیگر بخش های کامپیوتر نشود و در عملیاتی که تکرار در آن بسیار زیاد است (در اکثر کارهای پردازشی چنین وضعیتی وجود دارد) نیاز به دریافت مجدد دستورالعمل های محاسباتی از دیگر بخش های کامپیوتر نباشد.
    مقدار کش بیشتر یک پردازنده به این لحاظ دارای اهمیت ویژه ای می باشد .

پردازنده شما دارای سرعت 3.5 گیگا هرتز در هر هسته می باشد که قابلیت اورکلاک کردن آن تا 4.4 گیگاهرتز در هر هسته وجود دارد ، برای اینکه عمر و سلامت پردازنده شما پیشتر شود و همینطور به سادگی بتوانید از توان اضافی بهره لازم را بدون دردسر ببرید یک خنک کننده آبی قدرتمند برای پردازنده در نظر گرفته شده است که دارای سه عدد فن است ، برای اتصال این فن ها به کامپیوتر میبایست یکی از آنها را به طور مستفیم به بخش CPU FAN مادربورد متصل نموده و دو فن دیگر را با استفاده از یک تبدیل یک به دو ، که داخل پک این خنک کننده آب وجود دارد ، به سوکت دیگر پردازنده CPU FAN Optimal در روی مادربورد متصل نمایید.

برای اینکه خنک کنندگی کویل سرد کننده (CPU Cooler) شما به عملکرد بسیار بالاتری دست پیدا کند ، می بایست کیس خود را با دارا بود هفت فن انتخاب نمایید ، و یا اینکه بعد از خرید یک کیس بدون فن ، هفت فن مختلف در داخل آن قرار دهید (این فن ها در لیست پیشنهاد قرار داده نشده اند به این دلیل که داخل ایران برای خرید فن های خارجی به مشکل می خوردید) بنابراین اگر کیس موجود در لیست را نتوانستید تهیه کنید ، که من شدیدا توصیه میکنم ، دقیقا همین مدل پیشنهادی من را خریداری نمایید
    اما شما میتوانید از مدل های مشابه نیز بهره ببرید که فن ها از قبل داخل آن قرار داده شده اند .
    ترتیب قرار گیری فن ها در کیس شما باید به این شیوه باشد :
    سه فن در جلو برای مکش خوب هوای تازه از جلوی کیس (توجه داشته باشید بهتر است از خرید کیس هایی که جلوی آنها برای زیبایی شیشه بکار رفته است ، خودداری نمایید)
    این سه فن هوای مناسب را از جلوی کیس وارد کیس میکنند.

یک فن در بخش پشتی کیس که هوای داغ داخل کیس را به بیرون هدایت میکند .

(همینطور پاور شما دارای یک فن است که به حرکت بهتر جریان هوا کمک خواهد کرد ، باید دقت کنید اگر آن را در زیر کیس قرار میدهید ، نحوه قرار گیری را بصورتی تنظیم نمایید که هوا از محیط خارج کیس مکیده شده و به داخل کیس هدایت شود و اگر در بخش پشتی آنرا نصب میکنید باید فن آن به صورتی نصب نمایید که هوا را از داخل کیس مکیده و به بیرون هدایت نماید)

سه فن دیگر باید به روی کویل CPU Cooler شما قرار گیرد ، به این صورت که سه فن خود CPU کولر را بر روی آن طوری نصب نمایید که هوا داخل کیس را به روی کویل مایع با فشار هدایت نمایید ، سپس در پشت آن سه عدد فن دیگر مخصوص کیس را قرار دهید که هوای روی کویل را مکیده و به خارج از کیس هدایت نماید .
    لازم به ذکر است برای نصب چنین وضعیت خنک کننده گی برای پردازنده ، حتما باید کیس خریداری شده ، این قابلیت را داشته باشد و اگر قرار است بجای کیس پیشنهادی ، کیس دیگری را خریداری کنید ، حتما باید درنظر داشته باشید که قابلیت نصب شش فن در دوطرف کویل سردکننده مایع را داشته باشد.

برای کنترل سرعت هفت فن داخل کیس میتوانید از کنترلر های مکانیکی داخل کیس استفاده نمایید و یا بهتر آن است که یک هاب کنترل فن که دارای ریموت کنترل است برای کیس خود ، تهیه نمایید که بتوانید سرعت فن های کیس را با آن کنترل نمایید و به عنوان مثال در زمان کم باری دستگاه فن ها را بسیار کند و یا خاموش نمایید که هیچگونه صدایی ایجاد نکنند و اما در زمان کار به مقدار نیاز سرعت چرخش فن های داخل کیس را افزایش دهید ، به دلیل اینکه محصولات خارجی جهت چنین کاری نیز کمتر وارد ایران می شود و ممکن است انتخاب شما بین مدل های خاص و محدود موجود در داخل کشور محدود شود ، نام هاب خاصی به شما پیشنهاد نمیکنیم ، هر مدلی را که تهیه کنید ، درنهایت هدف مورد نیاز محقق خواهد شد.

مادربورد انتخابی برای شما یک مادربورد همه فن حریف است ، دارای چهار کانال مجزا برای رم است که شما را ملزم به استفاده از چهار قطعه رم میکند تا بتوانید از حداکثر ظرفیت دستگاه ، استفاده نمایید و باس عبور بسیار بالایی را فراهم کرده و سرعت عبور اطلاعات در هر لحظه را نسبت به دستگاه های معمولی دو یا چهار برابر کنید.
    همچنین این مادربورد دارای کارت شبکه وایرلس آنبرد است که شما را از نصب کارت شبکه جانبی بی نیاز میکند ، منها دقت فرماید که باید یک آنتن WIFI برای این مادربورد از فروشگاهی که خرید مادربورد را انجام میدهید ، بطور جداگانه خریداری نماید و پیشنهاد میشود از خود آنتن های برند ASUS جهت اینکار استفاده نمایید ، اما هر آنتن دیگری نیز میتوانید برای آن تهیه نمایید.

این مادربورد توانایی بالایی در اورکلاک پردازنده با دقت بسیار بالا دارد ، همینطور دقت فرمایید که وضعیت بوست و اورکلاک پردازنده بطور پیشفرض روی این مادربورد فعال است و اگر ترجیح میدهید آنرا غیرفعال نمایید ، باید به تنظیمات بایوس مراجعه نمایید ، البته توانایی خنک کنندگی بالای تدارک دیده شده برای پردازنده باعث میشود ، بدون کمترین مشکلی با دما ، بتوانید از حداکثر اورکلاک 4.4 گیگاهرتز در پردازنده خود استفاده نمایید و همچنان دمای پردازنده بسیار پایین باشد که این به معنی پردازش بیشتر و سرعت بالاتر کلی دستگاه خواهد بود.

رم هایی که در لیست پیشنهادی قرار داده شده است فاقد سیستم ECC هستند ، زیرا قیمت آنها بطور دقیق مشخص نبود ما تصمیم گرفتیم در لیست شما یک قیمت متعادل که مشابه رم های ECC است را انتخاب نماییم ، در کل برای شما چهار رم 8 گیگابایتی در نظر گرفته شده است که دیگر نیاز به گفتن نیست ، هرچقدر باس این رم ها بیشتر باشد به نفع شما خواهد بود ، اما برای پیدا کردن مدل های رم با قابلیت ECC باید مقداری جستجو بیشتری انجام داده و یا آنها را سفارش دهید.
    تمام قطعات شما از ECC پشتیبانی میکند ، همانطور دستگاه برای محاسبات مهندسی کاربری دارد ، بنابراین پیشنهاد من این است که از رم های ECC که یک چیپ اضافه در وسط آنها قرار دارد استفاده نمایید ، اما شما همچنان میتوانید از رمهای معمول بازار که فاقد ECC هستند نیز استفاده نمایید و مشکلی برای شما پیش نیاید.

مقدار حافظه های درنظر گرفته شده برای دستگاه شما یک Nvme یک ترا بایت است که در آن ویندوز و تمامی نرم افزارهای حجیم مهندسی خود را می بایست نصب نموده و آنها را بر روی این حافظه بسیار سریع اجرا و بهره برداری لازم را بکنید .
    یک SATA SSD که حدود 15 برابر کندتر از Nvme است نیز برای شما درنظر گرفته شده است با حجم 4 ترابایت که میتوانید تمامی ارشیو ، ویدیو ، تصاویر و فایل های پروژه های مختلف در حال انجام خود را داخل آن قرار دهید ، سرعت این حافظه ها از دیسک های HDD همچنان بسیار بیشتر است و به علت نیاز فضای زیاد در کامپیوتر های مهندسی من تصمیم گرفتم این دیسک را با این ظرفیت برای دستگاه شما پیشنهاد دهم ، و به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم ظرفیت آنرا کم نمایید ، تا در آینده از نظر فضا ذخیره سازی با دستگاه خود به مشکل نخورید .
    همینطور شما میتوانید برای پروژه ها کاملا تمام شده و اطلاعات آرشیوی که شاید در هر سال کمتر از یک بار نیاز به دسترسی به آنها دارید یک درایو اکسترنال پیشتیبانگیری برای نگهداری اطلاعات مهم و آرشیوی بطور جداگانه خریداری کنید تا از نظر فضا نیز به هیچ عنوان با محدودیت روبرو نشوید.

کارت گرافیکی انتخابی شما دارای یک GPU قدرتمند برای پردازش خوب در برنامه های سه بعدی سازی و طراحی می باشد و با توجه به این که این دستگاه برای انجام بازی های سنگین ، کاربری ندارد ، نیازی به خرید کارت گرافیگی بهتر و گرانقیمت تر ندارید و من بهتر دیدم هزینه ای که شاید برای خرید یک کارت گرافیکی گران قرار است صرف شود بر روی قطعات مهم تر جهت یک کامپیوتر مهندسی خرج شود ، از جمله پردازنده و حافظه دیسک بلند مدت دستگاه.

لیست پیشنهادی در مجموع برابر با 3300 دلار شده است که با اضافه کردن آنتن و فن به همراه هاب نمی بایست بیشتر از 3500 دلار شود که همان بودجه سی و پنج میلیون تومانی شما برای این دستگاه می باشد .
    نوسانات بازار و سود واردکنندگان قطعات به این مبلغ مقداری جزئی اضافه میکند ، مانیتور و قطعات جانبی را نیز در لیست به شما پیشنهاد نمی دهیم و اگر مانیتوری وجود ندارد ، خرید یک مانیتور که حداقل های کیفی مورد نظر را از نظر کیفیت تصویر براورده کند ، کفایت میکند و نیاز به خرید مانیتور های بسیار گران قیمت که واکنش سریعتری به تصویر میدهد و عموما برای بازی مورد استفاده قرار میگیرند ، نمی باشد.

12. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شما میتونید سه فن در پایین ، سه فن در کنار و سه فن در بالای این کیس نصب نمایید .

همچنین میتوانید کولر سی پی یو را که به روی آن سه عدد فن نصب شده در کنار و یا بالای کیس قرار دهید .
    (که البته نظر شخصی من در کنار است که هوای گرم شده از روی GPU کارت گرافیک در بالای کیس از داخل کویل خنک کننده پردازنده عبور نکند)

به مانند تصویر پایین سه فن در پشت کویل و سه فن در جلوی آن قرار خواهد گرفت .

14. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •