تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: کمک برای اتصال برنامه به وبسرویس احراز هویت با SMS

داره خودمونی میشه keynet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض کمک برای اتصال برنامه به وبسرویس احراز هویت با SMS

سلـام علیکم
    من دارم یه اپ اندروید بر پایه HTML5 میسازم ولی توی تایید عضویت با SMS گیر کردم
    می خوام از پنل کاوه نگار استفاده کنم
    PHP بلد نیستم بخاطر همین از شما میخوام راهنماییم کنید باید ججوری پیاده سازی کنم
    اینم مستندات کاوه نگار:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    فقط اینو میدونم که باید توی هاست آپلودش کنم همین
    فرصت اینو هم ندارم برم PHP یاد بگیرم
    لطفا بهم بگید چطوری متصلش کنم به برنامم
    یک دنیا تشکر

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

کار زیاد سختی نیست
    شما میتونید یکی از افزونه های مختلف این سرویس رو در برنامه خودتون قرار بدین ، به هر زبانی که هست و سپس با پر کردن خصوصیات اون که شماره تلفن ، متن پیامک و یوزر و پسورد پنل کاربری خودتون برای اتصال را وارد کنید تا SMS ارسال کنه.
    اما پیشتهاد میکنم از وب سرویس برای ارسال پیامک استفاده کنید ، چون ایجوری احتیاج به هیچ افزونه ای ندارید .
    برنامه شما یک کد را بصورت رندم و شانسی برای اعتبار سنجی پس از نصب تولید میکنه و اون رو به شماره ای که از کاربر گرفته شده و یا از اطلاعات دستگاه خوانده شده ارسال میکنه .
    برای ارسال SMS نیز فقط کافیه یک صفحه اینترنتی بدون نمایش داده شدن فراخوانی شود ، مثلا برای رایگان SMS به این صورت هست :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در هر جایی با فراخوانی این کد (مثل باز کردن یک آدرس در مرورگر) یک SMS برای کاربر ارسال میشه ؛ حالا برنامه میتونه SMS های گوشی را مورد مطالعه قرار بده و SMS مورد نظر را بخونه و یا اینکه از کاربر بخواد کد اعتبار سنجی را از داخل SMS در برنامه وارد کنه .

اینجا برنامه شما کد دریافتی از کاربر را با کدی که بصورت مخفی با استفاده از اینترنت به کاربر ارسال کرده، با یکدیگر مقایسه میکنه و اگه درست باشه ، شماره تلفن واقعی کاربر تایید میشه .
    Last edited by shaahani; 30-12-2018 at 02:11.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    استفاده از وب سرویس در عین حال که راحته اما میتونه خطرناک باشه چون اگه کد API لو بره(که حتما میره) هکر میتونه خیلی سوء استفاده ها بکنه

راه حلش اینه که کد های PHP ای که این پنل SMS ارائه داده رو باید توی هاست آپلود کنم بعد API رو توش جاگذاری کنم اونوقت از برنامه یه شماره تلفن بهش ارسال کنم اون هم درخواست رو میفرسته به پنل SMS و جوابی که از پنل SMS گرفته رو برمیگردونه به برنامه.
    اینجوری دیگه هک نمیشه

مشکل من اینه که دقیقا چجوری برنامه خودم رو به این فایل های PHP که از سرویس دهنده SMS گرفتم متصل کنم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در این صورت شما حتما نیاز به ساخت یک برنامه ثانویه برای انجام این کار دارید .
    حالا چه به زبان PHP باشه و چه به زبان های دیگه .
    برنامه شما باید به برنامه سرورتان پیامی حاوی شماره تلفن و کد اعتبار سنجی درنظر گرفته شده بفرستد (که البته باید قبل از ارسال رمز گذاری شود و در سرور رمزگشایی گردد)
    بعد از آن شماره مورد نظر را باید در دیتا بیس موجود برای برنامه بررسی کنید که قبلا ثبت نشده باشد ، و اگر ثبت شده باشد برای برنامه تان پیام خطا ارسال نماید تا نمایش داده شود.
    کد موجود در کاوه نگار فقط مربوط به بخشی می شود که برنامه سرور میخواهد با پنل SMS ارتباط برقرار کند و درخواست ارسال یک SMS را بدهد .
    این برنامه سرور بجز PHP میتواند به هر زبان دیگری نیز ساخته شود و تنها نیاز وجود یک سرور دائم آنلاین برای اجرای برنامه است ، همچنین دریافت درخواست ها به روی درگاهی مشخص از برنامه اصلی ، جهت ارسال درخواست به پنل SMS .

پیشنهاد میکنم از یک برنامه نویس دیگر جهت ساخت بخش سرور کمک بگیرید .

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

در این صورت شما حتما نیاز به ساخت یک برنامه ثانویه برای انجام این کار دارید .حالا چه به زبان PHP باشه و چه به زبان های دیگه . برنامه شما باید به برنامه سرورتان پیامی حاوی شماره تلفن و کد اعتبار سنجی درنظر گرفته شده بفرستد (که البته باید قبل از ارسال رمز گذاری شود و در سرور رمزگشایی گردد)بعد از آن شماره مورد نظر را باید در دیتا بیس موجود برای برنامه بررسی کنید که قبلا ثبت نشده باشد ، و اگر ثبت شده باشد برای برنامه تان پیام خطا ارسال نماید تا نمایش داده شود..
    استاد عزیز بنده فعلا با این قسمت ماجرا مشکلی ندارم من فقط می خوام بدونم چجوری درخواست AJAX رو از برنامه اندروید به API توی سرور خودم که همون کد های کاوه نگاره ارسال کنم و بعد جواب رو ازش بگیرم

لطفا یه بار دیگه پست قبلیم رو بخونید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •