تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: سوال در مورد سیستم حرفه ای Fail Over

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

14 سوال در مورد سیستم حرفه ای Fail Over

من چند روزی هست که دارم روی راه اندازی یک سیستم Fail Over کار میکنم ،
    الان دیگه میشه گفت داره به خوبی کار میکنه و همه چی اونجوری که میخوام هست .
    ابتدا شیوه انجامش رو توضیح مختصر میدم ، بعدش سوالم رو میپرسم بلکه دوستی ، نظری به فکرش رسید که تونست به من کمک کنه .

یک دستگاه مودم ADSL و یک دستگاه 4G+ دو اینترنت آماده به کار من هستند که مودم سیم کارت خور ، به عنوان پشتیبان از اینترنت ADSL عمل میکنه .
    پیاده سازی سیستم به وسیله روتر میکروتیک انجام شده که وظیفه تقسیم سرعت ، اندازه گیری ترافیک کاربران ، همینطور دور زدن فیلترینگ را درزمان عبور داده هایی مثل تلگرام برای شبکه داخلی به عهده داره .
    این روتر هر پنج ثانیه یک بار ، یک سرور بین المللی رو از طریق خط ADSL پینگ میگریه تا اطمینان پیدا کنه ، اینترنت از طریق این درگاه در دسترس است .
    به محض اینکه اینترنت از این خط قطع بشه ، ترافیک اینترنت را به سمت مودم سیم کارت خور هدایت میکنه و پیام هایی به تمام مصرف کنندگان اینترنت در تلگرام میفرسته و اطلاع رسانی میکنه که خط اینترنت اصلی قطع شده و زیاد دانلود نکنید که پولش زیاد میشه خخخخ
    واسه خود منم روی تلفن موبایل SMS میفرسته تا در جریان قرار بگیرم و اگه اون اطراف بودم بیام و مشکل رو برطرف کنم .

وقتی هم که اینترنت ADSL مجدد وصل بشه ، ترافیک را مجدد به حالت قبلی از روی مودم ADSL عبور میده و با پیام در تلگرام به وسیله روباتی که برای روتر ساختم ، این موضوع رو به اطلاع همه مصرف کننده ها میرساند .

سیستم بسیار خوب و دقیق کار میکنه و از زمان راه اندازی هیچ زمان اینترنت شبکه داخلی بطور کلی قطع نشده .
    مدت زمان سویچ بین دوتا خط را حداکثر 5 ثانیه انتخاب کردم و در عمل اصلا احساس نمیشه که اینترنت قطع شده .

اما حالا این وسط یک مشکلی وجود داره ، یکی از کاربران زیاد بازی میکنه ، مخصوصا بازی Hunt که اگه در میان بازی دیسکانکت بشه ، کارکترش میمیره و توی بازی هزینه زیادی برای خرید کارکتر جدید باید متحمل بشه ، بنابراین مهمه که در زمان سویچ اینترنت بازی قطع نشه .

در تستی که انجام دادم وقتی ترافیک این بازی یا بعضی بازی های دیگه که حساسیت به خرج میدن ، با سویچ شدن بین دو مودم بخاطر تغییر آی پی و دیسکانکت شدن ارتباط اولیه (بدون تلاش بازی جهت اتصال مجدد) ، بازی بطور کلی قطع میشه ، اینجا نیاز به ورود مجدد به بازی ها پیدا میشه
    مخصوصا اینکه مجدد تغییر مودم اتفاق خواهد افتاد و این قطع و وصلی تکرار خواهد شد .

یک راه به نظر خودم رسید برای حل این مشکل ، که جوابگو هست .
    اومدم ترافیک این بازی ها را از داخل کانکشن VPN عبور دادم ، اینجوری چون سرور بازی ، آی پی سرور وی پی ان را به عنوان ارتباط فعال در نظر میگیره ، سرور وی پی ان نیز با تغییر آی پی لحظه ای من باهاش، ارتباطات را قطع نمیکنه ، در نتیجه هر چند باری که ارتباط بین مودم ها سویچ بشه ، اون تک ارتباط های برقرار شده داخل بازی قطع نمی شوند و بازیکن ها از بازی دیسکانکت نمی شوند .
    اما برای همه بازی ها این روش جوابگو نیست ،مثلا بازی Hunt علتش نیز افزایش پینگ تایم حدود 30 تا 40 میلی ثانیه ای در زمان استفاده از VPN هست که روی کیفیت بازی اثر منفی میگذاره .

حالا بنظر شما چه کار دیگه ای میشه انجام داد ، که من روی شبکه تست کنم ؟
    بلکه به این بازیکن ، عشق بازی ما هم کمک بشه ، بازیش بطور کلی هیچوقت قطع نشه .

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

.
    ذهن من و خوب مشغول کردیدا : دی
    .
    ظاهرا تو بازی های شبکه ای به خاطر مسایل امنیتی سشن و قطع میکنند باز شما با وایرشارک یک چک کنید ببینید سشن جدید میزنه یا resume میکنه همون سشن و

یک روش دیگه هم هست که هم پرهزینه هست و هم بسیار بسیار زمان بر . شما با سرویس پروایدر صحبت کنید bgp بگیرید یعنی دو تا رنج آیپی بخرید منتها تو یک سابنت باشند

+
    لطفن نتیجه رو اعلام کنید چون برای من هم جذاب شد ماجرا ( یا وایرشارک چک کنید جتمن ) مرسی

3. این کاربر از green-mind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

.
    ذهن من و خوب مشغول کردیدا : دی
    .
    ظاهرا تو بازی های شبکه ای به خاطر مسایل امنیتی سشن و قطع میکنند باز شما با وایرشارک یک چک کنید ببینید سشن جدید میزنه یا resume میکنه همون سشن و

یک روش دیگه هم هست که هم پرهزینه هست و هم بسیار بسیار زمان بر . شما با سرویس پروایدر صحبت کنید bgp بگیرید یعنی دو تا رنج آیپی بخرید منتها تو یک سابنت باشند

+
    لطفن نتیجه رو اعلام کنید چون برای من هم جذاب شد ماجرا ( یا وایرشارک چک کنید جتمن ) مرسی
    خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون آقا
    یک دنیا ممنون

من کپچر رو با وایر شارک انجام دادم ، به این صورت که به روی کامپیوتری که باهاش بازی انجام میشد وایرشارک نصب کردم .
    ابتدا دستگاه وارد بازی شد و بدون مشکل بازی انجام میشد ، بعد وایرشارک کپچر را استارت کردم و بعد از ده ثانیه مودم اول را DC کردم .
    در صورتی که اینترنت متصل بود ، بازی پیام داد که ارتباط قطع شده و بعد از لحظاتی بازیکن را بیرون انداخت .
    بعد از بیرون انداخته شدن ، کپچر وایرشارک را Stop کردم .

هنوز فرصت نشده اطلاعات کپچر شده را بررسی کنم ، فایل کپچر شده را اینجا قرار میدم تا اگه زمان داشتین ، محبت کنید و شما نیز یک نگاهی بهش بندازید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اطلاعات را مورد بازبینی قرار دادم ،
    البته چون اطلاعات وسیعی در مورد چگونگی ارتباط برقرار کردن و نوع و نحوه کار پاکت های ارسالی و دریافتی ندارم ، چیز زیادی از اطلاعات ضبط شده دستگیرم نشد .
    چون رشته دانشگاهی من نیز ارتباطی با شبکه و کامپیوتر نداره ، درواقع در مسائل زیرساختی و پایه ای ارتباطات دچار ضعف اطلاعاتی هستم .

یک مسئله که متوجه شدم این بود که کامپیوتری که بازی رو انجام میداد DNS سرور های داخلی ISP اول را تنظیم کرده بود ، که گویا ارتباط آن در زمان سویچ روی ISP دوم مختل شده بود.
    چون روی روتر میکروتیک DNS Server راه اندازی کردم و داده های خودش را مستقیم از خارج کشور از داخل VPN دریافت میکنه ، در روی این دستگاه DNS را به روتر میکروتیک تغییر دادم (البته بعدش دیگه تست نکردم ببینم با این تغییر مشکل برطرف شده یا خیر ، یا اصلا علت قطعی این بوده یا نه) بعدها که زمان بود دوباره تست رو انجام میدم.

یک سری از آی پی های روی شبکه خودم رو برای اون دوستان با سواد و اساتید که زحمت بکشند و فایل وایرشارک ضبط شده من را مورد آنلایز قرار دهند ، اینجا میتویسم :
    آدرس کامپیوتری که بازی میکند : 192.168.2.7
    آدرس روتر میکروتیک : 192.168.2.1
    آدرس مودم اول tp-link آی اس پی شاتل : 192.168.1.1
    آدرس مودم دوم هواوی آی اس پی ایرانسل : 192.168.1.2
    آدرس یکی دیگر از کامپیوتر های داخل شبکه ، که جهت فایل شرینگ استفاده شده بود : 192.168.1.106

آدرس های DNS شاتل که در زمان کپچر روی کامپیوتر بازی تنظیم شده بود :
    85.15.1.14
    85.15.1.15

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

آپدیت :
    گروه اول :
    در بعضی از بازی ها ارتباط را قفل گذاری های خاصی کرده اند که دچار هیچگونه تغییری نشوند،
    همینطور سشن واحدی برای ارتباط با سرور در آنها برنامه ریزی شده است.

به همین هرگونه قطعی کوتاه و یا تغییر مسیر باعث قطعی کلی ارتباط شده و نیاز به ورود مجدد به بازی پیدا می شود. بازی هایی مثل کلش رویال، کلش آف کلنز و هانت از این دسته هستند.
    گروه دوم :
    اما در بعضی دیگر از بازی ها و در دسته عمومی تر ، ارتباط بدون سخت گیری های اینگونه برقرار می شود، بازی هایی مثل کانتر استرایک از این نمونه هستند، در چنین بازی های تغییر روت و مسیر ارتباط اینترنتی باعث قطعی در بازی نمی شود، حتی اگر مسیر بسیار سریع و بارها و بارها سویچ شود، ارتباط کماکان بدون وقفه و مشکل حفظ شده و با کیفیت بالایی برقرار خواهد ماند.(از چندین سشن استفاده می نمایند)

روش حل مشکل برای ارتباطاتی نظیر بازی های دسته اول نیز به این صورت است که از سرور پرو کسی استفاده گردد، درنتیجه تغییر مسیر در پشت سرور پرو کسی، از دید سرور بازی پنهان مانده و سشن آن همچنان حفظ می گردد، زیرا سرور پرو کسی توانایی آنرا داراست که داده های یک کاربر را از مسیرهای متفاوت دریافت نموده و در قالب یک ارتباط واحد به سمت سرور متصل ارسال نمایید.
    در تست های انجام شده، هیچگونه قطع ارتباطی در هیچ یک از شیوه های ارتباطی با استفاده از سرور واسط مشاهده نگردید.

آخر فروم باز mjzaret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Http://UserPass.TK

پيش فرض

میشه در مورد تنظیمات میکروتیک که چطور پس از قطع شدن اینترنت یکی به اینترنت دوم مراجعه می‌کنه توضیح بدید؟
    شاد باشید

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

میشه در مورد تنظیمات میکروتیک که چطور پس از قطع شدن اینترنت یکی به اینترنت دوم مراجعه می‌کنه توضیح بدید؟
    شاد باشید
    روش ها متفاوته اما استفاده از ابزار نت واچ یک روش مناسب است که آموزش استفاده از اون روی اینترنت زیاده.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •