تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: لنز بهتر است یا عینک؟ چه مزایا و معایبی نسبت بهمدیگه دارن؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض لنز بهتر است یا عینک؟ چه مزایا و معایبی نسبت بهمدیگه دارن؟

سلام

برخی میگن لنز به چشم اسیب میزنه . یا مثلا اگه لنز گرون قیمت بگیری هیچ اسیبی نمیزنه عفونت نمیکنه . به قرنیه صدمه نمیزنه و ....

کسی از دوستان هست که عینکی بوده بعد لنز گذاشته و راضی باشه؟ عینک بهتر بود یا حالا که از لنز استفاده میکنید؟ چه مسائل کلیدی هست که در رابطه با خرید لنز و طرز استفاده و نگهداری از اون باس بهش توجه کنیم؟

میگن لنز نگهداری گذاشتن و برداشتش دنگوفنگ داره . درسته؟

هر مطلب تکمیلی دیگه که به ذهنتون میرسه اضافه کنید.

این تاپیک در رابطه با ضعیف بودن چشم هست نه جنبه ی زیبایی لنز رنگی و اینجور چیزا .
    ممنون.

2. این کاربر از CHaPaReL. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    .
    امکان نداره چیزی به قرنیه ی چشم بچسبه ولی برای چشم ضرر نداشته باشه .
    .
    یک عینکِ سبک که عدسیهاش هم درست و اصولی ساخته شده باشه خیلی خیلی بهتر از گرانترین لنزهای دنیا هست
    بنده سالها از لنز و عینک استفاده کردم . لنز مراقبتهای بهداشتی زیادی داره . باید براش بهترین مایع شستشو رو بخرید و خودش کلی هزینه داره .
    شستشو و نگهداریش در جای مخصوصش هم کلی دنگ و فنگِ بهداشتی داره .
    قرنیه با خون ارتباط نداره . اکسیژن رو مستقیماً از هوا میگیره پس این هم یک مسئله مشکب ساز دیگه برای لنزهای تماسی هست
    .
    بهترین فریمِ عینک از نظر بنده , فریم تیتانیومی هست بسیار بسیار سبکو بادوام و ضد شکستن و ضدله شدن هست

اگر عدسیها هم باریک باشه دیگه به قولِ خدای متعال در قرآنِ کریم , نور علی نور هست و عینک ,بسیار سبک و بادوام میشه
    کیسه های پارچه ای و چرمی اصلاً به درد نمیخوره برای نگهداری عینک . باید جعبه ی سفت و محکم باشه تا به عینک اصلاً فشار و ضربه وارد نشه
    مطالب مهم در مورد عینک رو در این تاپیک نوشته ام
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    متظورم از عینک با عدسی باریک یعنی مثل اینعکس که بنده خودم سفارش دادم عدسیهای عینکم اینطوری باریک ساخته بشه برای دوربینی ئ باعث شد عینک بسیار سبک بشه و برای مطالعه هم اصلاً لازم نیست عینک رو بردارم چن عدسی باریک هست و از زیرش راحت نوشته ها رو میبینم و میخونم
    فریم تیاتیومی هم مثل این هست که فوق العاده سبک هست و اگر عدسیها رو هم باریک بسازین دیگه حسابی سبک و راحت میشه

.
    از این مدل که پایه ی روی بینی, پیچ میشه به عدسیها نخرسد چون پیچها جلوی چشمتون هست و مزاحم دیدتون هست و اعصاب خردکن

مطالب این تاپیک رو بخونین
    .
    .
    P ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

4. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

عینک و لنز طبی هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن
    عینک ارزون تره اما مشکلاتش بیشتر از لنزه
    ب این خاطر ک مثلا شیشه ش بخار می گیره
    موقع ورزش کردن نمیشه از عینک استفاده کرد و ....

اما لنز با اینکه ی کم گرون تره اما خیلی راحت تره. خیلی زود بعد از چند روز استفاده هم آدم بهش عادت می کنه
    ب نظرم صد در صد لنز بهتره

اگه نباشه جاش خالی می مونه Afshin405's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    طهرون

پيش فرض

من الان چند ساله عینک میزنم و لنزم استفاده نداشتم و خیلیم راضیم قیافمم رو بهتر کرده دیگه تصمیم با خودت ///

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

به نظر من هیچکدام، ولی عینک ریسک و خطرش برای چشم کمتره لنز اگه خوب تمیز نشه ممکنه باعث عفونت و بیمارهای چشمی و قارچی در چشم شما بشه
    اگه سنتون زیاد بالا نیست و عمل لیزیک یا لازک و... بنا به تشخیص دکتر روی چشم شما جواب میده اینکارو انجام بدین و از شر لنز و عینک راحت میشید. نمونه اش خودم البته نمرۀ چشمام اون موقع بالا نبود به 0.75 هم نمیرسید، ولی بیشتر آستیگماتیسم اذیتم میکرد.
    Last edited by MXRX; 13-07-2020 at 11:49.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2021

پيش فرض عینک بلوکنترل هویا

سلام
    من این پست رو الان دیدم چه قدیمی هم هست ولی نظرمو میگم

من به شخصه عینک رو ترجیح میدم. چون لنز ها اکثرا تقلبی شدن و شما بهترین لنز هم بگیری ممکنه در هنگام تعویض دستت کثیف باشه و میکروب رو به چشم منتقل کنی و چشم عفونت میگیره و قرمز میشه. ولی عینک این چیزا رو نداره. عینک طبی رو وقتی بهش عدات کنی دیگه مشکلی نداری.

برلنز اصل رو از کجا تهیه کنیم؟ من برای خرید لنز رنگی و لنز طبی سالانه، لنز طبی فصلی سایت ایرانیان اپتیک رو پیشنهاد می کنم. چون لنز هاش ارجینال هست. همچنین مایع لنز یونیورسال دارن که باید حتما کنار لنز خریداری کنید.
    برای خرید عدسی عینک طبی مخصوصا کسایی که از ابزار دیجیتال استفاده میکنن توصیه می کنم از عینک بلوکنترل هویا استفاده کنند. عدسی های بلوکنترل نور آبی تابیده شده از وسایل دیجیتال مثل مانیتور و گوشی رو فیلتر می کنن. اینجوری چشم خسته نمیشه و از آسیب به چشم جلوگیری می کنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •