تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: باغ پسته

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض باغ پسته

سلام
    میخواستم در مورد کاشت و برداشت و فروش پسته یکم اطلاع کسب کنم . دوستانی که تجربه ی میدانی دارن لطفا راهنمایی کنن . فروشش به چه نحوی هست؟ از کجا باید بازار یابی کرد؟ قیمت فروش از باغ چقد هست؟(یعنی بیان و از رو درخت پسته رو بخرن) و اینکه آیا راهکاری برای سوددهی بیشتر هست؟ (مثلا چطوری خودمون پسته رو بعد از برداشت تبدیل به پسته ی وارداتی کنیم و ...) ممنون میشم

2. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

خیلی بحث خوبیه، منم علاقه مندم. اگر دوستانی که تجربه واقعی دارن وارد بحث بشن خیلی خوب میشه

سلام
    میخواستم در مورد کاشت و برداشت و فروش پسته یکم اطلاع کسب کنم . دوستانی که تجربه ی میدانی دارن لطفا راهنمایی کنن . فروشش به چه نحوی هست؟ از کجا باید بازار یابی کرد؟ قیمت فروش از باغ چقد هست؟(یعنی بیان و از رو درخت پسته رو بخرن) و اینکه آیا راهکاری برای سوددهی بیشتر هست؟ (مثلا چطوری خودمون پسته رو بعد از برداشت تبدیل به پسته ی وارداتی کنیم و ...) ممنون میشم
    فکر نمیکنید فعالیت واسطه ای بهتر باشه ؟ اون سرمایه ای که نیاز هست برای راه اندازی کسب و کار رو خرج خرید محصول و صادرات کنید؟ هم دردسرش شیرین تره هم سودش بهتر ؟

4. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خیلی بحث خوبیه، منم علاقه مندم. اگر دوستانی که تجربه واقعی دارن وارد بحث بشن خیلی خوب میشه

فکر نمیکنید فعالیت واسطه ای بهتر باشه ؟ اون سرمایه ای که نیاز هست برای راه اندازی کسب و کار رو خرج خرید محصول و صادرات کنید؟ هم دردسرش شیرین تره هم سودش بهتر ؟
    اینم خوبه
    پس میشه اینحور مطرح کرد :
    1) داشتن زمین برای کاشت و دارا بودن نهال های آماده برای تولید
    2)داشتن سرمایه و واسطه شدن بین تولید کننده و خریدار

میشه این دو حالت رو در نظر گرفت . اما برای من واقعا سواله که اصلا این کار سود خوبی داره یا نه . اصلا سود داره یانه . چون اونایی که باغ پسته دارن رو بعضیاشونو دیدم .انتظار داشتم خیلی لاکژری باشن اما وضعشون که داغون به نظر میومد . شایدم تظاهر کردن .

6. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

اینم خوبه
    پس میشه اینحور مطرح کرد :
    1) داشتن زمین برای کاشت و دارا بودن نهال های آماده برای تولید
    2)داشتن سرمایه و واسطه شدن بین تولید کننده و خریدار

میشه این دو حالت رو در نظر گرفت . اما برای من واقعا سواله که اصلا این کار سود خوبی داره یا نه . اصلا سود داره یانه . چون اونایی که باغ پسته دارن رو بعضیاشونو دیدم .انتظار داشتم خیلی لاکژری باشن اما وضعشون که داغون به نظر میومد . شایدم تظاهر کردن .

بله من خودم با مورد دوم موافقم. مورد اول درد سر های خاص خودش رو داره. اما مورد دوم از هر بعدی حساب کنیم بازدهی بهتری خواهد داشت.
    واقعا اینکه از چه گیتی بتونیم وارد بحث تجارت محصولاتی مثل پسته و زعفرون بشیم خیلی مهمه. اینکه مشتری از کجا پیدا کنیم خیلی مهمه. باز تهیه محصول اولیه و صادرات فرآیند چالشی نیست.

تجارت به نظر میاد سود خوبی داشته باشه و تنها ریسکی که میشه براش در نظر گرفت، محدودیت های حکومتی برای برخی کالاهای خاص چه به صورت همیشگی یا مقطعی هست. به هر حال من شکی در سود تجارت نمیبینم.

8. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بله من خودم با مورد دوم موافقم. مورد اول درد سر های خاص خودش رو داره. اما مورد دوم از هر بعدی حساب کنیم بازدهی بهتری خواهد داشت.
    واقعا اینکه از چه گیتی بتونیم وارد بحث تجارت محصولاتی مثل پسته و زعفرون بشیم خیلی مهمه. اینکه مشتری از کجا پیدا کنیم خیلی مهمه. باز تهیه محصول اولیه و صادرات فرآیند چالشی نیست.

تجارت به نظر میاد سود خوبی داشته باشه و تنها ریسکی که میشه براش در نظر گرفت، محدودیت های حکومتی برای برخی کالاهای خاص چه به صورت همیشگی یا مقطعی هست. به هر حال من شکی در سود تجارت نمیبینم.
    بله تجارت سود خودشو داره اما وقتی بحث حمایت مطرح میشه انگشت ها میره به سمت تولید کننده . این کاملا بدیهیه که از تولید کننده مخصوصا در زمینه ی کشاورزی حمایت میشه . از کم و کیفش خبر ندارم شاید اینجا کشاوزری بیاد بگه نه آقا حمایت وجود نداره... خودتم اشاره کردی تولید چالشی نسبت به واسطه گری نداره
    دوستانی که تجربه دارن لطفا شرکت کنن. کسایی که باغ پسته دارن یا داشتن و یا میخوان داشته باشن و اطلاعاتی دارن که میشه به اشتراک گذاشت حتما شرکت کنن
    دوستانی هم که تاجر هستن یا بودن یا میخوان باشن و اطلاعاتی دارن حتما شرکت کنن در این بحث
    ممنون

10. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

بله تجارت سود خودشو داره اما وقتی بحث حمایت مطرح میشه انگشت ها میره به سمت تولید کننده . این کاملا بدیهیه که از تولید کننده مخصوصا در زمینه ی کشاورزی حمایت میشه . از کم و کیفش خبر ندارم شاید اینجا کشاوزری بیاد بگه نه آقا حمایت وجود نداره... خودتم اشاره کردی تولید چالشی نسبت به واسطه گری نداره
    دوستانی که تجربه دارن لطفا شرکت کنن. کسایی که باغ پسته دارن یا داشتن و یا میخوان داشته باشن و اطلاعاتی دارن که میشه به اشتراک گذاشت حتما شرکت کنن
    دوستانی هم که تاجر هستن یا بودن یا میخوان باشن و اطلاعاتی دارن حتما شرکت کنن در این بحث
    ممنون

بله دقیقا. البته از بحث مالی خارج بشیم، در ابعاد ملی خیلی جاها این حمایت اشتباه بوده و حتی زیان هم داشته.
    به هر حال برای بحث تجارت من هم خیلی علاقه مندم دوستان بیان و تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن.

به نظرتون از لینکداین میشه بازار تقاضا رو پیدا کرد؟

12. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بحث صادراتش به خیلی عوامل بستگی داره. بعنوان مثال ایلان تو شرایط تحریم به راحتی نمیشه صادر کردو قیمتی هم دست صادر کننده رو میگیره خیلی کمه. به همین خاطر پسته امسال صادر نشد و بیشترش داخل موند قیمت پسته افزایش چندانی نداشت. شما یه بررسی کنید ببینید محصولاتی مث فندق و بادام هندی یه رشد قیمت شارپی داشتن. ولی پسته قیمتش اصلا مثل اونا رشد نکرده. در صورتیکه هر سال قیمت پسته از فندق و بادام هندی بالاتر بود. امسال قیمت فندق به 400 هزار تومن رسید ولی پسته همچنان با قیمت 200 هزار تومن داره خرید فروش میشه.
    بحث تولیدش هم که واقعا دردسر داره. روی کاغذ شاید همه چیز خوب باشه ولی در عمل هزار مکافات داره. برای مثال پسته یکسال در میون محصول میده که همین عامل خودش یه مشکله. داخل سایت مای آجیل میخوندم که درباره قیمت پسته و مشکلات تولیدش کامل توضیح داده بود. منم اول دنبال تولیدش بودم ولی وقتی خوندم نظرم تغییر کرد. حالا باید دید که این تحریم ها کی لغو میشه که صادرات پسته هم افزایش پیدا کنه و قیمتش به نرمال جهانیش برسه.

14. 2 کاربر از amir-kh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •