تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشاوره خرید پمپ بنزین

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض مشاوره خرید پمپ بنزین

سلام دوستان
    دیشب ماشینو زدم پارکینگ بدون هیچ مشکلی، امروز که خواستم روشن کنم دیدم پمپ بنزین کار نمی کنه،
    اگه سوخته باشه و بخوام پمپ بخرم شما چه مارکی را پیشنهاد میکنید، لطفا زودتر جواب بدین، سپاسگزارم.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان
    دیشب ماشینو زدم پارکینگ بدون هیچ مشکلی، امروز که خواستم روشن کنم دیدم پمپ بنزین کار نمی کنه،
    اگه سوخته باشه و بخوام پمپ بخرم شما چه مارکی را پیشنهاد میکنید، لطفا زودتر جواب بدین، سپاسگزارم.
    برای چه ماشینی ؟
    زیاد تنوع مارک نداره مهم بستنش هست و اون اورینگ دورش که باید محکم و با دقت بسته بشه

3. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستاندیشب ماشینو زدم پارکینگ بدون هیچ مشکلی، امروز که خواستم روشن کنم دیدم پمپ بنزین کار نمی کنه،اگه سوخته باشه و بخوام پمپ بخرم شما چه مارکی را پیشنهاد میکنید، لطفا زودتر جواب بدین، سپاسگزارم.
    سلام

علتِ روشن نشدن موتور پیدا شد ؟
    پمپ بنزین یک فیوز و یک رله داره که ممکنه اونها مشکل داره و برق نمیرسه به پمپ
    در موتورهای انژکتوری , وقتی سوئیچ رو باز میکنیم , پمپ بنزین 3 ثانیه صداش میاد و بعدش خاموش میشه . اما به محض روشن شدن موتور , دیگه پمپ یکسره کار میکنه تا وقتی که موتور خاموش بشه
    پمپها بنجل شده و اگر زیاد گرم بشه میسوزه . کلاً همه ی قطعاتی که سیم پیچ مسی داره مثل بوق ,اِستِپِر موتور و پمپ و موتور فن رادیاتور و بخاری و رله ها کیفیتش خیلی کم شده چون برای کاهش هزینه , سیم کمتر میپیچند . خود سیمهای مسی لاکی هم کیفیت لاکش کمه . پس وقتی داغ میشه کم کم لاک سیمها آسیب میبینه تا اینکه از بین میره و اتصال کوتاه میشه و دستگاه میسوزه یا نیم سوز میشه و .
    برای همین باک بنزین نباید کمتر از ربع بنزین داشته باشه چون پمپ در زیر بنزین هست و با بنزین خنک میشه
    بهترش اینه که آمپر بنزین از بین نصف و ربع پایینتر نیاد . این کار در طول عمر پمپ بنزین خیلی موثر هست

.

ضمناً , تعویض قطعات از روی حدس و گمان اشتباه هست . تمام قطعات ماشین قابل چک کردن و تست کردن هست تا بفهمیم آیا سرویس لازم داره یا تعمیر یا تعویض
    سرویس یعنی تمیز کردن , آچارکشی , روغنکاری و گریسکاری و رگلاژ کردن
    اطلاعات بیشتر در تاپیکهای زیر
    .
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

برای چه ماشینی ؟
    زیاد تنوع مارک نداره مهم بستنش هست و اون اورینگ دورش که باید محکم و با دقت بسته بشه

با سلام وتشکر
    ببخشید یادم رفته بود بگم برای پراید میخواستم.
    Last edited by abbas-t; 11-12-2018 at 14:02.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام

علتِ روشن نشدن موتور پیدا شد ؟
    پمپ بنزین یک فیوز و یک رله داره که ممکنه اونها مشکل داره و برق نمیرسه به پمپ
    در موتورهای انژکتوری , وقتی سوئیچ رو باز میکنیم , پمپ بنزین 3 ثانیه صداش میاد و بعدش خاموش میشه . اما به محض روشن شدن موتور , دیگه پمپ یکسره کار میکنه تا وقتی که موتور خاموش بشه
    پمپها بنجل شده و اگر زیاد گرم بشه میسوزه . کلاً همه ی قطعاتی که سیم پیچ مسی داره مثل بوق ,اِستِپِر موتور و پمپ و موتور فن رادیاتور و بخاری و رله ها کیفیتش خیلی کم شده چون برای کاهش هزینه , سیم کمتر میپیچند . خود سیمهای مسی لاکی هم کیفیت لاکش کمه . پس وقتی داغ میشه کم کم لاک سیمها آسیب میبینه تا اینکه از بین میره و اتصال کوتاه میشه و دستگاه میسوزه یا نیم سوز میشه و .
    برای همین باک بنزین نباید کمتر از ربع بنزین داشته باشه چون پمپ در زیر بنزین هست و با بنزین خنک میشه
    بهترش اینه که آمپر بنزین از بین نصف و ربع پایینتر نیاد . این کار در طول عمر پمپ بنزین خیلی موثر هست

.

ضمناً , تعویض قطعات از روی حدس و گمان اشتباه هست . تمام قطعات ماشین قابل چک کردن و تست کردن هست تا بفهمیم آیا سرویس لازم داره یا تعمیر یا تعویض
    سرویس یعنی تمیز کردن , آچارکشی , روغنکاری و گریسکاری و رگلاژ کردن
    اطلاعات بیشتر در تاپیکهای زیر
    .
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    سلام
    راستش مشکل برطرف شد، انا نمیدونم از کجا بود
    اینجوری بگم، به رله دوبل مشکوک بودم اونو رو ماشین دوستم چک کردم دیدم درسته، فیوزو را چک کردم، سالم بودن، رفتم سراغ پمپ، خواستم از باتری مستقیم به سوکت پمپ برق بدم دیدم سوکت 4 سیمس
    با اهم متر چک کردم دیدم برق رو 2تاش جریان داره، رو 2 تای دیگه جریان نداره، گفتم سوکتو وصل کنم سر جاش سوییچو باز کنم اونموقع با اهم متر تست کنم ببینم وضعیت چطور میشه، سوکتو وصل کردم، سوییچو که باز کردم دیدم پمپ کار کرد، ولی مشکل از کجا بود نمیدونم، اینم بگم موقع در اوردن سوکت پمپ سوکت محکم جا خورده بود و شل نبود. فعلا مشکلم حل شده ولی معما شده برام.
    یه سوال دارم سوکت پمپ 4 سیم داره 2تلش ولسه درجه امپره، 2 تاش واسه پمپه، درسته؟ وقتی سوییچ بازه مگه نباید هر 2تا ش برق داشته باشه؟
    Last edited by abbas-t; 11-12-2018 at 14:16.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    راستش مشکل برطرف شد، انا نمیدونم از کجا بود
    اینجوری بگم، به رله دوبل مشکوک بودم اونو رو ماشین دوستم چک کردم دیدم درسته، فیوزو را چک کردم، سالم بودن، رفتم سراغ پمپ، خواستم از باتری مستقیم به سوکت پمپ برق بدم دیدم سوکت 4 سیمس
    با اهم متر چک کردم دیدم برق رو 2تاش جریان داره، رو 2 تای دیگه جریان نداره، گفتم سوکتو وصل کنم سر جاش سوییچو باز کنم اونموقع با اهم متر تست کنم ببینم وضعیت چطور میشه، سوکتو وصل کردم، سوییچو که باز کردم دیدم پمپ کار کرد، ولی مشکل از کجا بود نمیدونم، اینم بگم موقع در اوردن سوکت پمپ سوکت محکم جا خورده بود و شل نبود. فعلا مشکلم حل شده ولی معما شده برام.
    یه سوال دارم سوکت پمپ 4 سیم داره 2تلش ولسه درجه امپره، 2 تاش واسه پمپه، درسته؟ وقتی سوییچ بازه مگه نباید هر 2تا ش برق داشته باشه؟
    سلام
    .
    گاهی اوقات فیش برق پمپ سولفاته میشه و برق با آمپر بالا نمیرسه به پمپ و موتور روشن نمیشه
    با درآوردن و جازدنِ فیش, خود به خود خراشیده و تمیز میشه و مشکل حل میشه . ولی ممکنه بعد از مدتی دوباره پیش بیاد که علتش بنجل بودنِ آلیاژ فیشها هست و یا رطوبت زیاد و یا هر دو
    .
    مدار بعضی ماشینها اینجوریه
    .

وقتی سوییچ رو باز میکنیم و چراغ روشن میشه , برق آهنربای رله ی پمپ بنزین وصل میشه و درنتیجه برق باتری از طریق پایه ی پلاتین دار رله میره برای پمپ و پمپ روشن میشه
    .
    وقتی موتور روشن شد و راننده سوییچ رو ول میکنه برق رله س پمپ قطع میشه و به جاش از طریق فشنگی روغن برق میرسه به پمپ
    .
    تا وقتی موتور روشنه برق پمپ هم از طریق فشنگی تامین میشه
    به محض خاموش شدن موتور و افت فشار روغن, برق پمپ قطع میشه وموتور خاموش میشه چون انژکتورها فقط شیر برقی هستند واگر بنزینِ پرفشار نباشه در ریلِ سوخت, دیگه باز و بسته شدنِ انژکتورها فایده ای نداره و سوخت ازشون پاشیده نمیشه.
    .
    معمولاً سیم قرمز ضخیم , سیم برق پمپ هست
    سیم سیاه , منفی پمپه
    2 سیم دیگه مربوط به سنسور چراغ بنزین هست و مقاومتِ متغیری که به شناور وصله و برق با ولتاژ متغیر میده به ecu تا ecu هم برق بده به آمپر بنزین
    .
    البته با این وصف به نظرم باید تعداد سیمها از 4 تا بیشتر باشه
    .
    طراحی این سیستم در ماشینهای مختلف فرق داره با همدیگه

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •