تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: سوال مهم در مورد نول مشترک در کنتور و سیم کشی داخلی خانه

آخر فروم باز *Forgotten*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ?What

پيش فرض سوال مهم در مورد نول مشترک در کنتور و سیم کشی داخلی خانه

سلام

دوستان من یک عدد کنتور فرعی برق ( قدیمی-مکانیکی) میخام به کنتور اصلی خانه (که سه فاز میباشد ولی نول هر سه فاز یکی مباشد) وصل کنم (فقط جهت محاسبه برق)

مشکل اینجاست که سه عدد فاز داریم و یک نول برای هر سه فاز

تصویر یک:

و همچنین سیم نول داخلی خانه برای دو طبقه یکی هستش

تصویر دو:

کنتور فرعی( مکانیکی ) استوانه سیم کشی:

تصویر سه

الان من توی سیم کشی ورودی و خروجی نول برای استوانه کنتور دچار مشکل هستم باید به چه صورت اینکاروبکنم؟ (با توجه به اینکه نول هر سه فاز و همچنین نول کل خانه یکی هستش)

تصویر چهار:

اگه نباشه جاش خالی می مونه mad86's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

من متوجه منظورتون نشدم...راسش عكس ها هم حجمش زياد بود

ولي ببينيد مسير جريان مهمه...مثلا ميتونيم اينطور بگيم مسير جريان از سمت فاز است به نول...هرچند نول ها مشتركند اما چون فاز رو جدا كرديد اون مسير خودش رو ميره كنتر عدد مصرفي همون فاز رو به شما نشون خواهد داد ...مثل اتوباني كه مشترك است و سپس مسير دوشاخه مي شود يكي راست مي رود يك گروه چپ . اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد

البته اگر صرفا براي اطلاع از مصرف خودتون هست كه نيازي به كنتور هم نداريد يك آمپرمتر هم ميتونيد آنالوگ سري كنيد كه با ضرب با ولتاژ نامي 220 ولت توان مصرفيتون هم محاسبه كنيد.

در كل نوع سيم بندي هم برام عجيب بود چون 3 فاز ديگه نول لازم نداره...البته بنظرم بايد درست تر بكشيد نول و ارت و..جدا مي كشيديد

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

در كل نوع سيم بندي هم برام عجيب بود چون 3 فاز ديگه نول لازم نداره...البته بنظرم بايد درست تر بكشيد نول و ارت و..جدا مي كشيديد
    سلام
    دستگاهی که با برق سه فاز کار میکنه , برقش 450 ولت هست و فقط سه تا فاز بهش وصل شده و نول نداره
    اما ساختمانی که سه فاز داره , برای این هست که بشه دستگاههای زیادی رو به کار انداخت بدون اینکه ولتاژ افت کنه به دلیل مصرف برق زیاد
    مثال
    خانه سه طبقه هست و همه ی دستگاهها هم 220 ولت هست . هر فاز برای یک طبقه هست
    در این خانه یک نول هم وجود داره که مشترک هست و مشکلی هم به وجود نمیاره
    در ساختمانهائی که فقط یک فاز داره اما تعداد دستگاههای برقی زیاده , با روشن شدن کولر یا یخچال یا فریزر , لامپها چشمک میزنه که به علت افت لحظه ای ولتاژ هست

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    دوستان من یک عدد کنتور فرعی برق ( قدیمی-مکانیکی) میخام به کنتور اصلی خانه (که سه فاز میباشد ولی نول هر سه فاز یکی مباشد) وصل کنم (فقط جهت محاسبه برق)
    مشکل اینجاست که سه عدد فاز داریم و یک نول برای هر سه فاز تصویر یک:
    و همچنین سیم نول داخلی خانه برای دو طبقه یکی هستش
    کنتور فرعی( مکانیکی ) استوانه سیم کشی:
    الان من توی سیم کشی ورودی و خروجی نول برای استوانه کنتور دچار مشکل هستم باید به چه صورت اینکاروبکنم؟ (با توجه به اینکه نول هر سه فاز و همچنین نول کل خانه یکی هستش)
    سلام
    شما فقط فازی که لازم دارین و نول رو طبق اصولش وصل کنین به کنتور و دو تا فاز دیگر رو فراموش کنین

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام
    دستگاهی که با برق سه فاز کار میکنه , برقش 450 ولت هست و فقط سه تا فاز بهش وصل شده و نول نداره
    اما ساختمانی که سه فاز داره , برای این هست که بشه دستگاههای زیادی رو به کار انداخت بدون اینکه ولتاژ افت کنه به دلیل مصرف برق زیاد
    مثال
    خانه سه طبقه هست و همه ی دستگاهها هم 220 ولت هست . هر فاز برای یک طبقه هست
    در این خانه یک نول هم وجود داره که مشترک هست و مشکلی هم به وجود نمیاره
    در ساختمانهائی که فقط یک فاز داره اما تعداد دستگاههای برقی زیاده , با روشن شدن کولر یا یخچال یا فریزر , لامپها چشمک میزنه که به علت افت لحظه ای ولتاژ هست
    سلام و عرض ادب

اول اينكه توزيع كه بر پايه طبقات يك ساختمان نيست..گاهي يك خط بار بيشتر داره حتي كل يك ساختمان رو از يك خط ميگيرند...بستگي به جريان كنتور درخواستي هرواحد و شرايط توزيع اون محل دارد ...

دوم ولتاژ برق 3 فاز هم هم بستگي به فرمت بيانش هست. فاز به زمين همون 220 و فاز به فاز راديكال 3 برابر 220 كه ميشه 380 ولت حتي اگر با پيك 240 بگيريد از اين عدد گفتيد كمتر ميشه!

درست مي فرماييد بنده هم عرض كردم نول مشترك بگيريد و فقط به فاز كه در مسير متصل كنيد...و البته بايد اطلاعات بيشتري هم ارائه بشه و بيشتر تاكيدم برا اين بود كه مسير ارت مشخص نشده و اطلاعات فني بيشتر كه قاعدتا رعايت اصول فني اين رو الزام ميكنه

6. این کاربر از mad86 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

بهرحال اگر منظور صرفا جهت سنجش توان هست. و نميخوايد زياد به سيم كشي دست بزنيد. جداي روش كه خودتون اشاره كرديد. ازونجا كه اين فروم مرتبط هست ميتونيد از يك كلمپ آمپرمتر يا همون CT كه ايراني هاش قيمت كمي هم دارند استفاده كنيد و يك ميكرو بدون دردسر هايي كه گفتيد ازونجا كه ولتاژ هم فرض 220 ولت هست ميتونيم يك توان سنج ديجيتال بسيار دقيق با هزينه بسيار كمتر نمونه هاي بازار بسازيم(حتي بدون ميكرو هم ميشه) اين مدل برا ساختمان هايي كه كنتور مشتركند ايده بسيار خوبي هست. نمونه هاي مشابه زيادي ازش در اينترنت هست:

8. این کاربر از mad86 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

9 محاصبه نول توسط کنتورهای نسل جدیددیجیتال (اب درشیرزدن) خواننده عزیزسلام مدتی قبل درحدودیکسال پیش موضوعی پیش امد

بهرحال اگر منظور صرفا جهت سنجش توان هست. و نميخوايد زياد به سيم كشي دست بزنيد. جداي روش كه خودتون اشاره كرديد. ازونجا كه اين فروم مرتبط هست ميتونيد از يك كلمپ آمپرمتر يا همون CT كه ايراني هاش قيمت كمي هم دارند استفاده كنيد و يك ميكرو بدون دردسر هايي كه گفتيد ازونجا كه ولتاژ هم فرض 220 ولت هست ميتونيم يك توان سنج ديجيتال بسيار دقيق با هزينه بسيار كمتر نمونه هاي بازار بسازيم(حتي بدون ميكرو هم ميشه) اين مدل برا ساختمان هايي كه كنتور مشتركند ايده بسيار خوبي هست. نمونه هاي مشابه زيادي ازش در اينترنت هست:

خواننده عزیزسلام
    مدتی قبل درحدودیکسال پیش موضوعی پیش امدکردکه باعث تحریک اینجانب شدوموضوع این بودقبض برقی امدکه مبلغش برق ازسرم پراندبلاجبارتحقیقات راشروع کردم تاجایی که میتوانستم ازمصرف کم کردم البته باهمکاری خانواده ولی متاسفانه بازهم شاهدافزایش مبلغ دردورههای بعدبودم یک کنتورفرعی بعدازکنتورتوانیرنصب کردم البته ازنوع معمولی نه دیجیتال بعدازکذشت یک دوره قبض جدیدصادروکارکرد1610کیلو وات محاسبه شده بوددرحالی که کنتورفرعی370کیلووات رانشات میدادبعدازپیگیری های فراوان متوجه شدم کنتوردیجیتال نول راهم محاسبه میکندسیم نول وفازکنتورراجداکردم ونول رابه تنهایی به درب حیاط زدم کنتورسیگنال داددیدم واقعادرحال محاسبه است به شرکت برق برای چندمین لارمراجعه کردم باتاییدموضوع گفتندمادستورالعمل داریم وبرای جلوگیری ازسو.استفاده این تغییرات درسراسرکشورانجام شده فقط مشهدنیست که درگذشته مشترکین ازیک کنتورفازوازدیگری نول میگرفتندوهردوکنتورهیچ محاسبه ای انجام نمیداد
    برای جلوگیری این کاررایج شده به ان مقام مسئول گفتم چراوارونه فرمایش میکنیدشمابایدکنتورهای بلااستفاده درمحل مشترکین راجمع اوری کنیدکه انهاهم نبایدزیادباشددرثانی دوکنتوردریک محل قطعادوواحدمسکونی هم موجوداست وکنتورهامعمولافیوز15امپردا رندکه جوابگوحتی یک واحدهم نیست چطورمیشوددوواحدباهم تبانی کننددرثانی منتورهامعمولادردیدبازرسین ومامورین کنتورخوان شماهستندودرثانی قبوض مصرفی خودنشان دهنده کم کاری کنتوربوده ودلیل برایجادچنین تغیراتی درمکانیزم کنتورهای نسل جدیدسراسرکشورنبوده ونیست متوجه شدم بعدازتعمیرات کولرابی ماشاهدچنین تساعدی بودیم که بابررسی کولرمتجه شدم نول به بدنه نشت داردوکنتورتوانیرمحاسبه کرده متوجه شدم ماشین لباسشویی هم دریک مداروارونه نول رادرزمانی که خاموش است ولی دوشاخه به پریزاست تخلیه میکندوازنظرکنتورتوانیرگوی ابا30%فعالیت روشن است موضوع راجداپیگیری کردم حتی خارج ازکشوروهیچ کس اصلاچه داخلی چه خارجی باورنمیکرددرپیگیریهامعلوم شدچندشرکت داخلی تولیدکننده کنتوربرق برابراستاندارد7575و7573و7572که ازطرف شرکت برق ایران مشخص شده زیرنظرمویسسه استانداردوتحقیقات صنعتی اقدام به تولیداین کنتورهاکردندوهیچ نظارت مکفی دیگری روی فعالیت این شرکتهانبوده وباتماس بایکی ازکارشناسان این موسسه به موضوعات دیگری دست پیداکردم
    باتحقیقات بیشترمشخص شدشرکت برق نیروگاهی برق تولیدی رابرمبنای کیلووات ساعت تحویل دیسپاچینگ میدهدودیسپاچینگ برق تولیدی رابرمبنای کیلووات ساعت تحویل شرکت توزیع میدهدوهمین فرایندمبنای تسویه حساب باشرکت توزیع قرارمیگیردحالاسوال پیش میاید که مابعدتفاوت نول های محاسبه شده درکجاست ایااین یک فرایندبرنامه ریزی شده درون سازمانی نیست که باتغییرات درکنتورهای برق میسرمیشودورقم کهکشانی رابه جیب طراحانش میریزداگرهم بگویندبه حساب دولت رفته بازهم ظلم است درمراجعه به شرکت برق پبرزنی رادیدم گریان که قبض 191000تومانی دردستش بودوالتماس میکردکارمندحاظرجواب بعدازکلی بحث قبول کرد91000تومان نقداپرداخت والباقی دردوقسط برروی قبوض برقش اعمال شودهمین موضوعات بنده رامسرترکرد تاباجدیت بیشترپیگیری کنم بامسئولان شرکت برق اتمام حجت کردم کماکان برموضع خودشان که دستورالعمل ازتهران داریم وسراسری است پافشاری کردندبناچارموضوع رابه کمسیون عمران مجلس نوشتم به امورپادمان وزارت نیرونوشتم ولی هیچ جوابی نیامدشکایت کردم دردادگستری مشهدشعبه 708شهیدرجایی کوهسنگی تشکیل پرونده دادم چندین بارمتخصصین شرکت برق درپاسگاه دعوت شدندوهرکدام ابرازبی اطلاعی ازموضوع میکردندوازشرایط شغلی خودشان که ممکن است دچارمشکل شوندهراس داشتندولی تلویحاموضوع راقبول داشتندالبته بصورت غیررسمی وازامضائ هرصورت جلسه ای امتنائ میکردند درنتیجه پرونده برای بررسی بیشترازطرف دادگاه به تهران ارسال شد وامروزبعدازگذشت چندماه بابنده تماس گرفتند ودردادگاه حاظرشدم تاادله واسناددقیق ترارایه کنم وکارشناس معرفی کنم ولی کماکان پیگیرموضوع هستم این فرایندخداپسندانه وعام المنفعه است خواننده عزیزاگرراه چاره ای بهترداریدیااطلاعات بیشتریابه شعبه دادگاه مراجعه یاباانتشاراین مطلب درپیشبردموضوع کمک کنید
    خدارابران بنده بخشایش است
    که خلق ازوجودش دراسایش است

10. این کاربر از khosravi1301 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خواننده عزیزسلام
    مدتی قبل درحدودیکسال پیش موضوعی پیش امدکردکه باعث تحریک اینجانب شدوموضوع این بودقبض برقی امدکه مبلغش برق ازسرم پراندبلاجبارتحقیقات راشروع کردم تاجایی که میتوانستم ازمصرف کم کردم البته باهمکاری خانواده ولی متاسفانه بازهم شاهدافزایش مبلغ دردورههای بعدبودم یک کنتورفرعی بعدازکنتورتوانیرنصب کردم البته ازنوع معمولی نه دیجیتال بعدازکذشت یک دوره قبض جدیدصادروکارکرد1610کیلو وات محاسبه شده بوددرحالی که کنتورفرعی370کیلووات رانشات میدادبعدازپیگیری های فراوان متوجه شدم کنتوردیجیتال نول راهم محاسبه میکندسیم نول وفازکنتورراجداکردم ونول رابه تنهایی به درب حیاط زدم کنتورسیگنال داددیدم واقعادرحال محاسبه است به شرکت برق برای چندمین لارمراجعه کردم باتاییدموضوع گفتندمادستورالعمل داریم وبرای جلوگیری ازسو.استفاده این تغییرات درسراسرکشورانجام شده فقط مشهدنیست که درگذشته مشترکین ازیک کنتورفازوازدیگری نول میگرفتندوهردوکنتورهیچ محاسبه ای انجام نمیداد
    برای جلوگیری این کاررایج شده به ان مقام مسئول گفتم چراوارونه فرمایش میکنیدشمابایدکنتورهای بلااستفاده درمحل مشترکین راجمع اوری کنیدکه انهاهم نبایدزیادباشددرثانی دوکنتوردریک محل قطعادوواحدمسکونی هم موجوداست وکنتورهامعمولافیوز15امپردا رندکه جوابگوحتی یک واحدهم نیست چطورمیشوددوواحدباهم تبانی کننددرثانی منتورهامعمولادردیدبازرسین ومامورین کنتورخوان شماهستندودرثانی قبوض مصرفی خودنشان دهنده کم کاری کنتوربوده ودلیل برایجادچنین تغیراتی درمکانیزم کنتورهای نسل جدیدسراسرکشورنبوده ونیست متوجه شدم بعدازتعمیرات کولرابی ماشاهدچنین تساعدی بودیم که بابررسی کولرمتجه شدم نول به بدنه نشت داردوکنتورتوانیرمحاسبه کرده متوجه شدم ماشین لباسشویی هم دریک مداروارونه نول رادرزمانی که خاموش است ولی دوشاخه به پریزاست تخلیه میکندوازنظرکنتورتوانیرگوی ابا30%فعالیت روشن است موضوع راجداپیگیری کردم حتی خارج ازکشوروهیچ کس اصلاچه داخلی چه خارجی باورنمیکرددرپیگیریهامعلوم شدچندشرکت داخلی تولیدکننده کنتوربرق برابراستاندارد7575و7573و7572که ازطرف شرکت برق ایران مشخص شده زیرنظرمویسسه استانداردوتحقیقات صنعتی اقدام به تولیداین کنتورهاکردندوهیچ نظارت مکفی دیگری روی فعالیت این شرکتهانبوده وباتماس بایکی ازکارشناسان این موسسه به موضوعات دیگری دست پیداکردم
    باتحقیقات بیشترمشخص شدشرکت برق نیروگاهی برق تولیدی رابرمبنای کیلووات ساعت تحویل دیسپاچینگ میدهدودیسپاچینگ برق تولیدی رابرمبنای کیلووات ساعت تحویل شرکت توزیع میدهدوهمین فرایندمبنای تسویه حساب باشرکت توزیع قرارمیگیردحالاسوال پیش میاید که مابعدتفاوت نول های محاسبه شده درکجاست ایااین یک فرایندبرنامه ریزی شده درون سازمانی نیست که باتغییرات درکنتورهای برق میسرمیشودورقم کهکشانی رابه جیب طراحانش میریزداگرهم بگویندبه حساب دولت رفته بازهم ظلم است درمراجعه به شرکت برق پبرزنی رادیدم گریان که قبض 191000تومانی دردستش بودوالتماس میکردکارمندحاظرجواب بعدازکلی بحث قبول کرد91000تومان نقداپرداخت والباقی دردوقسط برروی قبوض برقش اعمال شودهمین موضوعات بنده رامسرترکرد تاباجدیت بیشترپیگیری کنم بامسئولان شرکت برق اتمام حجت کردم کماکان برموضع خودشان که دستورالعمل ازتهران داریم وسراسری است پافشاری کردندبناچارموضوع رابه کمسیون عمران مجلس نوشتم به امورپادمان وزارت نیرونوشتم ولی هیچ جوابی نیامدشکایت کردم دردادگستری مشهدشعبه 708شهیدرجایی کوهسنگی تشکیل پرونده دادم چندین بارمتخصصین شرکت برق درپاسگاه دعوت شدندوهرکدام ابرازبی اطلاعی ازموضوع میکردندوازشرایط شغلی خودشان که ممکن است دچارمشکل شوندهراس داشتندولی تلویحاموضوع راقبول داشتندالبته بصورت غیررسمی وازامضائ هرصورت جلسه ای امتنائ میکردند درنتیجه پرونده برای بررسی بیشترازطرف دادگاه به تهران ارسال شد وامروزبعدازگذشت چندماه بابنده تماس گرفتند ودردادگاه حاظرشدم تاادله واسناددقیق ترارایه کنم وکارشناس معرفی کنم ولی کماکان پیگیرموضوع هستم این فرایندخداپسندانه وعام المنفعه است خواننده عزیزاگرراه چاره ای بهترداریدیااطلاعات بیشتریابه شعبه دادگاه مراجعه یاباانتشاراین مطلب درپیشبردموضوع کمک کنید
    خدارابران بنده بخشایش است
    که خلق ازوجودش دراسایش است

دوست عزیز،

من از اونجایی که نسبت به این موضوع یه سری اطلاعات فنی دارم، میخوام راهنماییتون کنم. با توجه به اینکه این همه هم تلاش در جهت رسیدن به نتیجه کردین، کارتون قابل ستایشه. اما من برای اینکه وقتتون بیهوده تلف نشه میخوام راهنماییتون کنم. خیلی از افرادی که تو شرکت های برق هستن از این موضوع اطلاعات دقیق ندارن و فقط باعث گمراهی شما میشن واسه همین شاید نتونسته باشن درست موضوع رو براتون تشریح کنن !

کلاً بعضی از مدل های کنتور دیجیتال داخل ایران و نه همه مدل ها جریان نول رو هم میسنجن، این به صورت یک امتیاز فنی برای کنتور حساب میشه !
    ولی این به این معنی نیست که شما دو برابر پول میدین ! بلکه این کنتور ها در حقیقت جریان هر دو تا سیم ( فاز و نول ) رو میسنجن، با هم مقایسه میکنن و در صورت برابر بودن یکی رو در کارکرد حساب میکنن !!!
    این یک راهکار و استاندارد "جهانی" هست و نه فقط مختص به ایران. از این موضوع برای پیشگیری از سوء استفاده و مثلاً اتصال کوتاه کردن فاز از پشت کنتور و ... استفاده میشه !!!
    اگه هم دو تا جریان برابر نباشن و یکی بیشتر باشه ( این مورد در حالت عادی اتفاق نمیفته ) کنتور اونی رو که بیشتره معیار محاسبه قرار میدن ضمن اینکه پیغام خطا و تقلب رو هم داخل خودش ذخیره میکنه !

حالا این حالت کی اتفاق میفته ؟!

1- وقتی شما اصطلاحاً از پشت کنتوری استفاده کرده باشین ! یعنی مثلا مسیر فاز رو اتصال کوتاه کرده باشین که این در حقیقت میشه همون برق دزدی یا تقلب ( که البته شما این کار رو نکردین ).

2 - اشتباه در سیم کشی !!!!!
    بله ! اشتباه در سیم کشی باعث این مشکل میشه، این یعنی سیم کشی برق منزل شما اصولی انجام نشده ! به این صورت که به جای اینکه شما نول مصرف کننده های متصل به یه کنتور رو از طریق همون کنتور برگردونین، به صورت مشترک با کنتور دیگه استفاده کردین.
    این باعث میشه به طور مثال، شما از فاز کنتور1 10 آمپر مصرف میکنید که این میزان باید از نول همون کنتور هم بگذره و از کنتور2 هم 5 آمپر مصرف میکنید که جریان برگشت (یا بخشی از اون) به دلیل اتصال نول مشترک، از نول کنتور شماره 1 هم میگذره !
    یعنی در کنتور1 شما از فاز 10 آمپر میکشین، ولی نولش داره 15 آمپر نشون میده ! این باعث میشه کنتور1 ضمن ثبت تقلب، جریان 15 رو برای شما حساب کنه، ضمن اینکه کنتور 2 هم که از فازش دارین 5 آمپر میکشین، اون هم براتون 5 آمپر رو حساب میکنه.
    یعنی در حقیقت این 5 آمپره داره دو بار حساب میشه !!!

طبق اصول سیم کشی، نباید نول رو در سیم کشی مشترک گرفت، بلکه باید از همون مسیری که فاز اومده نول رو هم برگردوند ...

این مثالی که زدم شما در مجموع دارین 15 آمپر میکشین، ولی برای شما مصرف 20 آمپر ثبت میشه.

امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح بدم. در صورت نیاز بفرمایید تا با رسم شکل بهتر توضیح بدم براتون.

12. 4 کاربر از hm_fa_da بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دروود
    اگر زحمت بکشید و با رسم شکل توضیح دهید که عالی میشه ممنون میشیم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

دروود
    اگر زحمت بکشید و با رسم شکل توضیح دهید که عالی میشه ممنون میشیم
    تصویر زیر حالت درست سیم کشی هست که کنتور 1 مصرف 10 آمپر و کنتور 2 مصرف 5 آمپر رو ثبت میکنه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مصرف واقعی مجموع 15 آمپر - مصرف محاسبه شده کنتور ها 15 آمپر.

تصویر زیر هم حالت اشتباه سیم کشی :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مصرف واقعی مجموع 15 آمپر - مصرف محاسبه شده کنتور ها 20 آمپر.
    البته توی تصویر دوم من کلاً نول مصرف کننده 5 آمپری رو به کنتور یک وصل کردم، اگه این سیم همزمان به نول برگشتی کنتور 2 هم وصل بشه، جریان تقسیم میشه، در هر حال به ازای جریان اضافه ای که از سیم نول کنتور 1 میگذره، پول اضافه تر محاسبه میشه !

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •