تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: دمای 65 درجه ssd با پورت M.2

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض دمای 65 درجه ssd با پورت M.2

سلام

2 روز قبل یکی از اقوام یه لپ تاپ ایسوس گرفت و چون نیاز به سرعت بالا برای کار گرافیکی داشت تصمیم گرفت یه ssd به جای hdd نصب کنه
    ولی زمان تعویض فروشنده گفت hdd به سختی نصب شده و نمیشه در آورد و به جاش یه ssd با پورت M.2 نصب کرد ( قبل باز کردن نمیدونست پورت M.2 داره )
    مدلشم سن دیسک با ظرفیت 240 گیگ هست

بعد اینکه لپ تاپ رو آوردیم خونه فردای همون روز برای نصب انواع نرم افزار گرافیکی مثل فتوشاپ و 3D max و ..... لپ تاپ حدود 6 ساعت روشن بود و داشت دانلود و یا نصب نرم افزار انجام میداد
    البته اینو اضافه کنم که دانلود رو تنظیم کردن تو hdd بره و تو Ssd فقط و فقط نرم افزار نصب کردم ( هیچ چیزی بحز نصب نرم افزار تو ssd قرار نیست ریخته بشه )
    اما بعد از ظهر به طور تصادفی تصمیم گرفتم نرم افزار hd tune رو نصب کنم
    بعدش دیدم دمای ssd رو 60 درجه هست !! و بعد چند دقیقه به 65 درجه رسید ( دمای کل قطعات هم عادی بود مثلا hdd روی 35 بود و ..... )

آیا این دما زیاد نیست ؟؟ مشکلی واسه ssd ایجاد نمیکنه ؟؟؟ (( با توجه به اینکه فقط ویندوز و نرم افزار داخلش هست ))
    و نرم افزار گرافیکی هم استفاده نکرده بودم تا اون لحظه و فقط داشتم نرم افزار نصب میکردم تو اون 6 ساعت

متاسفانه هرچقدر تو نت گشتم چیز خاصی پیدا نکردم که مشکل جدی هست یا نه

نظرتون چیه ؟ آیا مشکلی وجود داره ؟

2 تا تست هست
    یکی واسه زمان روشن شدن سیستم که همون اول کار دما روی 54 هست

دومی هم زمانی که دما روی 60 هست که البته بعد 6 ساعت کار فکر کنم اینقدر نوسان داره

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با تشکر
    Last edited by albertxx; 05-12-2018 at 19:05.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

مگه مدل لپتاپ چیه تعویض Hdd که خیلی راحته
    بعضی m2 ء nvme ssd مشکل دمای بالا دارن و با بعضی مادربوردها سازگار نیستند و به مرور مشکل پیدا میکنند و سیستم بازی در میاره اگه خیلی داغ میکنه و روی read , write و کارایی تاثیر میذاره تعویضش کنید از برند سامسونگ بگیرید هم سرعتش بیشتره هم دوامش
    همچنین از ssd هم میتونید به جای HDD استفاده کنید دمای خاصی هم نداره ولی سرعت read , write ش از m2 ءnvme ssd کمتره قیمتش هم پایینتره
    Last edited by MXRX; 05-12-2018 at 17:44.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

کلا برای اینکه ssd خوب کار باید دمای اون بالاتر باشه ، سخت افزارکار های حرفه ای این رو میدونن ، 65درجه نرماله
    الان یوتیوبر ها رو ببینید که کامپیوتر اسمبل میکنن ، با اینکه سیستم خنک کننده پرقدرتی دارند SSD رو بهش متصل نمیکنن تا گرم تر بمونه و اگه سرد کار کنه عمرش کم میشه

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

مگه مدل لپتاپ چیه تعویض Hdd که خیلی راحته
    بعضی m2 ء nvme ssd مشکل دمای بالا دارن و با بعضی مادربوردها سازگار نیستند و به مرور مشکل پیدا میکنند و سیستم بازی در میاره اگه خیلی داغ میکنه و روی read , write و کارایی تاثیر میذاره تعویضش کنید از برند سامسونگ بگیرید هم سرعتش بیشتره هم دوامش
    همچنین از ssd هم میتونید به جای HDD استفاده کنید دمای خاصی هم نداره ولی سرعت read , write ش از m2 ءnvme ssd کمتره قیمتش هم پایینتره
    راستش همینکه کنار hdd نصب کرد راحت شدم چون جفتش رو دارم ( البته وقتی پورت m2 روی مادربورد هست دیگه کار رو راحت میکنه و میشه جفت درایوها رو نگه داشت )

بعد روشن کردن دما روی 54 بود که واسم جای سواله !!

2 تا تست پست اول گذاشتم !

کلا برای اینکه ssd خوب کار باید دمای اون بالاتر باشه ، سخت افزارکار های حرفه ای این رو میدونن ، 65درجه نرماله
    الان یوتیوبر ها رو ببینید که کامپیوتر اسمبل میکنن ، با اینکه سیستم خنک کننده پرقدرتی دارند SSD رو بهش متصل نمیکنن تا گرم تر بمونه و اگه سرد کار کنه عمرش کم میشه
    اینو مطمعا هستید ؟

چون من تاحالا نشنیدم !

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

کسی نبود جوابی بده ؟؟
    مشکلی نداره این دما ؟؟

امروز واسه دومین بار در هفته گذشته هنگ کرد لپ تاپ !!
    میتونه از دما باشه ؟

تو سایت سازنده هم دمای کاری رو 0 تا 70 درجه دونستن
    بعد تا 65 و 68 میره مشکلی نیست ؟؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ممکنه علت هنگ کردن لپتاپ مسائل زیاد دیگه ای باشه ، همین SSD ممکنه با بایوس همخانی کامل نداشته باشه و نیاز به آپگرید داشته باشید
    همینطور صدها مسئله دیگه که هر کدام به تنهایی برای هنگ کردن یک دستگاه کافیه .
    حرارت نیز فقط میتونه یکی از علت ها باشه ، چون لپتاپ ها معمولا فقط یک فن برای خنک کردن دارند که چیپ گرافیکی و پردازنده و غیره را خنک میکنه ، درصورت درست کارنکردنش دمای تمام قطعات بالا میره و نه تنها یک قطعه و بالا رفتن دمای پردازنده میتونه عامل هنگ کردن یا خاموش شدن دستگاه باشه

7. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

ممکنه علت هنگ کردن لپتاپ مسائل زیاد دیگه ای باشه ، همین SSD ممکنه با بایوس همخانی کامل نداشته باشه و نیاز به آپگرید داشته باشید
    همینطور صدها مسئله دیگه که هر کدام به تنهایی برای هنگ کردن یک دستگاه کافیه .
    حرارت نیز فقط میتونه یکی از علت ها باشه ، چون لپتاپ ها معمولا فقط یک فن برای خنک کردن دارند که چیپ گرافیکی و پردازنده و غیره را خنک میکنه ، درصورت درست کارنکردنش دمای تمام قطعات بالا میره و نه تنها یک قطعه و بالا رفتن دمای پردازنده میتونه عامل هنگ کردن یا خاموش شدن دستگاه باشه
    firmware خود Ssd اگه آپدیت داشته باشه و آپدیت کنم مشکل حل میشه ؟
    یا آپدیت گزینه های دیگه مد نظرتون هست؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فریمور و بایوس لپتاپ

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •