تبلیغات :
پیشبینی فوتبال
لیست قیمت تبلت
دستگاه جوجه کشی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
[ سفارش آگهی متنی ]

+ جواب دادن به اين بحث
نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: طرح شکایت از مخابرات ایران

داره خودمونی میشه farid_givehchin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض طرح شکایت از مخابرات ایران

با سلام خدمت دوستان
    از عزیزان خواهش میشه تاپیک مطالعه کنند و اگر توانایی دارند کمک و راهنمایی بفرمایند مخصوصا در خصوص طرح شکایت مورد 2 در دیوان عدالت اداری

سعی میکنم خودمونی بنویسم
    طرح شکایت در 2 مورد متفاوت خواهد بود ولی من اول چیزی که جدی تر هست بیان میکنم

مورد 1
    بنده هفته اخیر از مخابرات تهران سرویس ADSL کمپین غزال گرفتم (4مگابیت-تحویلی 16 مگابیت) اولین نکته در خصوص همین سرعت هست که در برشور های تبلیغاتی سرویس با نام 4مگابیت مشخص شده ولی سرعت تحویلی به مشتری 16 مگابیت ذکر شده ولی در قرار داد فقط به سرویس 4مگابیت اشاره شده
    مشکل اصلی در قرار داد هاشون این بود که نوشته بودن بعد از اتمام حجم سرویس اینترنت بین الملل قطع خواهد شد و سرویس داخلی با سرعت 128 ادامه خواهد یافت در صورتی که در متن مصوبه 266 قسمت ب بند 5 نوشته شده :
    "-پس از عبور از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، دارنده پروانه می تواند نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه اقدام کند ونسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت Kbps 128 اقدام نماید و یا آنکه براساس اطلاعرسانیهاي قبلی انجامشده به کاربر و اخذ تاییدیه هاي مربوطه از وي، نسبت به فروش حجم اضافه ترافیک بین الملل و داخلی اقدام کند"
    یعنی به اپراتور فقط اجازه کاهش سرعت داده شده و اسمی از داخلی و خارجی برده نشده
    شاید این یه مشکل کوچیک باشه ولی همون سرعت 128 هم برای کارهای خیلی کوچیک میتونه حیاتی باشه
    دوستانی که تمایل دارند اعلام کنند که با همدیگه روی 195 ثبت شکایت کنیم

بنده طی تماس تلفنی با سازمان تنظیم جویای نظرشون شدم و اعلام کردن که مخابرات حق همچین کاری نداره و گفتند ثبت شکایت کنید

مورد 2
    این مورد در خصوص تلفن ثابت هست و توضیحش یک مقداری طولانی هست

فرض کنید شما یک خط تلفن ثابت از قدیم داشتید که در هنگام ثبت نام به صورت شانسی خط شما رند شده و همونطور که میدونید قدیم تفاوتی در تعرفه خطوط رند و عادی وجود نداشت و تلفن ها همگی یک ودیعه ثابت حدود 100 هزار تومن داشتند بعد از خصوصی سازی مخابرات و در سال های اخیر سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات(رگولاتوری) اومد در مصوبه 198 به مخابرات و اپراتور های دیگه اجازه داد که خطوط تلفن رند و مرتب با تعرفه ای بالاتر از تعرفه های عادی واگذار کنه
    حالا شما فرض کنید خط تلفن ثابتی که قبلا خریدید به علت عدم پرداخت 2 دوره آبونمان و گذشت فرصت 1 ساله سلب امتیاز شده و اصلا ودیعه شما برای حفظ خط هیچ کمکی نمیکنه و مخابرات برای واگذاری مجدد خط بسته به رند بودن خط مبلغی در حدود 2 میلیون تومان از شما میخواهد
    در متن 198 بیان شده که با خطوط تلفن بدهکار صرفا بر اساس مقرارت موجود از جمله مصوبه 166 (که الان به 207 جلسه 3 تغییر پیدا کرده) بدون تبعیض برخورد بشه
    در مصوبه 207 هم بیان شده
    "در صورت جمعآوري و تخليه خط تلفن، مشترك موظف به ارائه درخواست جديد و پرداخت هزينه اتصال بر اساس تعرفههايمص وب كميسيون بوده و دارنده پروانه با رعايت شرايط مندرج در تبصره هاي ذيل بند 3-3 ، تعهدي براي حفظ شماره تلفنتخليه شده ندارد."
    یعنی در عین حالی که مخابرات میتونه اون خط تا زمانی که مالک مراجعه نکرده بفروشه ولی هر زمان مالک مراجعه کرد باید خط بهش مجدد با تعرفه 200 هزار تومن واگذار کنه

و مشکل اینجا شروع میشه که مخابرات و سازمان تنظیم میگن خط سلب امتیاز شده و دیگه شما هیچ مالکیتی ندارید و میشه اون خط مثل یک خط کارنکرده رند به شما فروخت و من میگم خطی که قبلا به عنوان خط معمولی به من واگذار شده همچنان برای من خط معمولی حساب میشه
    البته داخل مصوبه 198 مواردی که میذارم آورده شده

دارنده پروانه موظف است در زمان واگذاري شماره به صورت رند(مرتب) و يا مناسب، در خصوص تغييرات شمارهها كهممكن است در آينده بنابر ضرورتهاي مقرراتي و يا فني اتفاق بيافتد، مشترك را مطلع كند و در صورتي كه بعد ازواگذاري، بنا بر ضرورتهاي مقرراتي و يا فني شماره وي تغيير كند، حتيالمقدور شماره اي متناسب به وي واگذار كند.
    تبصره: در صورتي كه بدليل تغييرات فني يا مقرراتي، شمارههاي معمولي واگذار شده به مشتركي به شماره رند(مرتب) و يامناسب تبديل شود، شماره مذكور مشمول اين مصوبه نبوده و دارنده پروانه حق ندارد بر اساس اين مقررات از مشتركدرخواست مبالغ اضافي كند.

موارد دیگه هم هست....من رو سامانه 195 شکایت کردم که بخش حقوقی شرکت مخابرات زیر بار نرفت...ارجاع شد سازمان تنظیم بازم اونا قبول نکردن
    در نهایت به صورت حضوری معاون وزیر دیدم که ایشون قول مساعدت دادن و به صورت شفاهی حق به من دادند ولی بازم به نتیجه نرسید و سازمان تنظیم زیر بار نرفت
    در آخرین حرکت به وزیر نامه دادم و مستندات براشون فرستادم ایشون هم دستور دادن که پیگیری بشه و نتیجه به من گزارش بشه ولی الان بعد 2 ماه پرونده همچنان در بخش حقوقی سازمان تنظیم مونده و مخابرات به استعلام سازمان تنظیم جوابی نمیده که من گفتم شاید اونا نخوان جواب بدن گفتن نهایت ما باید به شما یه جوابی بدیم و پیگیر هستیم و نظر من این هست که متوجه شدن مصوبه مشکل داره ولی خب سیاست سازمان این هست که مصوبه تغییر پیدا نکنه و اصلاحش نمیکنن حتی متوجه که شدن من میخوام تو دیوان شکایت مطرح کنم گفتند یک بار مصوبه 207 تو دیوان ازش شکایت شده و به نتیجه نرسیده گفتم در چه موردی شکایت شده که جوابی ندادند

البته مشکل خط من حل شد ولی اینکارشون برام قابل قبول نیست و پیگیر هستم
    اگر کسی مشکل اینچنینی داره خواهش میکنم اینجا بگه و راهنمایی دوستان هم میتونه در خصوص شکایت در دیوان راهگشا باشه

قبلا هم چندین مورد داشتیم که با هماهنگی و اطلاع رسانی دوستان و اتحاد تونستیم حق خودمون بگیریم
    Last edited by farid_givehchin; 04-12-2018 at 18:24.

2. این کاربر از farid_givehchin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه masood.ashoori789's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

درود ، هیچ کدوم نتیجه نمیده چون شما قانون رو تفسیر میکنید ولی متن قانون کاملا صریح مطرح شده .
    ارائه سرعت بالاتر اشکالی داره ؟ تا جایی که خط میکشه به شما پهنا باند داده میشه ، چون ترافیک محدود دارید ، این روال همه شرکت هاست ، اما اگر زیر ۴ مگ اومد شما میتونید پیگیری کنید ، چون اعلام شده ۴ مگ

در جمله بعد نوشتید ، بعد از اتمام حجم .
    قانون آوردید پس از عبور از آستانه استفاده منصفانه ماهانه . این دو چه ربطی به هم داره؟

عدم پرداخت و گذشت یکسال ، ودیعه نسبت به مبلغ بدهی و ارزش خط پاسخگو نیست و خط سلب شده . به کلمه سلب دقت کنید ، شما یک مشترک جدید محسوب خواهید شد . در قانون کپی کردید آمده که : موظف به ارائه درخواست جدید . یعنی شما برتری نسبت به شخص دیگه ندارید. آمده بر اساس تعرفه مصوب کمسیون ، اون قدیم شما خریدید ۱۰۰ تومان ، چون اون موقع تعرفه این بوده ، الان هست ۲ میلیون ، چون الان تعرفه این هست . آخرش اومده دارنده پروانه تعهدی برای حفظ شماره تخلیه شده ( یعنی حفظ خط شما برای شما ) نداره.

پیگیری های معاون و وزیر و اینها ، به دلیل اینکه در جریان متن قانون نیستند ، قول مساعدت میدن، نه قول انجام خواسته شما ، ارجاع میدن واحد مربوطه که باز به دلیل قانونی نبودن درخواست رد میشه ، دیوان هم برید همینه . شما متن قانون رو به نفع خودتون تفسیر میکنید

4. این کاربر از masood.ashoori789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

والا تو تاپیک مخابرات همه راضیند. من نارضایتی ندیدم. خودم امدم گفتم ADSL مرده و ولش کنید گفتند نه راضی هستیم و ارزونه و فرق و سرعتی با بقیه مدلها نداره
    Last edited by italodance; 04-12-2018 at 12:41.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

درود ، هیچ کدوم نتیجه نمیده چون شما قانون رو تفسیر میکنید ولی متن قانون کاملا صریح مطرح شده .
    ارائه سرعت بالاتر اشکالی داره ؟ تا جایی که خط میکشه به شما پهنا باند داده میشه ، چون ترافیک محدود دارید ، این روال همه شرکت هاست ، اما اگر زیر ۴ مگ اومد شما میتونید پیگیری کنید ، چون اعلام شده ۴ مگ

در جمله بعد نوشتید ، بعد از اتمام حجم .
    قانون آوردید پس از عبور از آستانه استفاده منصفانه ماهانه . این دو چه ربطی به هم داره؟

عدم پرداخت و گذشت یکسال ، ودیعه نسبت به مبلغ بدهی و ارزش خط پاسخگو نیست و خط سلب شده . به کلمه سلب دقت کنید ، شما یک مشترک جدید محسوب خواهید شد . در قانون کپی کردید آمده که : موظف به ارائه درخواست جدید . یعنی شما برتری نسبت به شخص دیگه ندارید. آمده بر اساس تعرفه مصوب کمسیون ، اون قدیم شما خریدید ۱۰۰ تومان ، چون اون موقع تعرفه این بوده ، الان هست ۲ میلیون ، چون الان تعرفه این هست . آخرش اومده دارنده پروانه تعهدی برای حفظ شماره تخلیه شده ( یعنی حفظ خط شما برای شما ) نداره.

پیگیری های معاون و وزیر و اینها ، به دلیل اینکه در جریان متن قانون نیستند ، قول مساعدت میدن، نه قول انجام خواسته شما ، ارجاع میدن واحد مربوطه که باز به دلیل قانونی نبودن درخواست رد میشه ، دیوان هم برید همینه . شما متن قانون رو به نفع خودتون تفسیر میکنید
    در مورد 1 من خیلی روی اون 16 مگ و 4 مگ مشکلی ندارم چون ظاهرا خودشون 16 مگ ست میکنن ولی در مورد اینکه بعد اینکه حجم تموم میشه سرویس بین الملل قطع میکنن زنگ زدم سازمان تنظیم و پرسیدم گفتن حق ندارن همچین کاری انجام بدن و شما درست میگید روی 195 ثبت شکایت کنید
    البته در مورد 16 مگ هم سوال کردن که روی چند بستن...من گفتم نمیدونم ولی ظاهرا 16 میبندن

در مورد مشکل 2 هم اینکه مبلغ بدهی نزدیک 10 هزار تومن باشه هم خط شمارو سلب امتیاز میکنند و این در حالی هست که شما 100 هزار تومن ودیعه دارید و اونا فقط بعد از کسر مبلغ بدهی باقی مانده ودیعه رو بهتون برمیگردونن ولی یه خط 3 میلیونی از شما گرفتن ،در مصوبه 207 هنوز مارو مشترک میدونندو نگفته متقاضی یا هر چیزی و بر همون اساس من میگم نباید همچین رفتاری بکنن
    ""در صورت جمعآوري و تخليه خط تلفن، مشترك موظف به ارائه درخواست جديد و پرداخت هزينه اتصال بر اساس تعرفههايمص وب كميسيون بوده و دارنده پروانه با رعايت شرايط مندرج در تبصره هاي ذيل بند 3-3 ، تعهدي براي حفظ شماره تلفنتخليه شده ندارد.""
    در مورد قسمت آخر هم که فرمودین تعدی برای حفظ شماره ندارند من میگم و خودشونم میگن اگر شماره واگذار شده باشه دیگه کاری نمیشه کرد و این قسمت هم دقیقا این اجازه رو میده که خط به کس دیگه بفروشن ولی اگر خط هنوز فروخته نشده بود و شما رفتید درخواست کردید باید خط به شما واگذار بشه
    اینکه ما قبول کنیم هر جور دوست دارن باهامون برخورد کنند و هر جور میخوان حقمون بخورن و هیچ کاری نکنیم جالب نیست اونا اجازه ندارن هر کاری میخوان بکنند
    اتفاقا باهاشون صحبتم که میکنم میگم شما دارید به نفع خودتون صحبت میکنید و اونجا مارو مشترک حساب کرده
    تو مصوبه 198 گفته که بدون تبعیض صرفا بر اساس مقررات موجود از جمله مصوبه 166 که الان شده 207
    در عین جال گفته شده بخاطر تغییر قانون و مباحث فنی حق گرفتن مبلغ اضافه از مشترک ندارند
    دوباره زیرش گفته شده که این مصوبه شامل شماره هایی که قبلا واگذار شده نمیشه و حق ندارن پول اضافی بگیرن
    و در 207 گفته شده " پرداخت هزينه اتصال بر اساس تعرفههايمصوب كميسيون بوده " نگفته مثلا خطوط رند با تعرفه کارشناسی واگذار بشه یا هر چیزی چون بالاترش جایی که لازم بوده اومده برای خطوط رند یه تبصره اضافه کرده و جداشون کرده

جدیدا که ظاهرا مخابرات مخصوصا در مورد خطوط رند اصلا توجهی به فرصت یک ساله مشترک نمیکنه و بعد از 2 دوره خط سلب امتیاز میکنه که اگه این درست باشه بازم غیر قانونی هست و دیگه من از خودم چیزی تفسیر نکردم

در کل به من خیلی گفتند که نمیتونی و نمیشه و بیخیالشو...ولی رفتم خط پس گرفتم بهشون گفتم دیدین خط پس گرفتم
    یادمه روزای اول حتی قبول نمیکردن که اگر خط عادی باشه و سلب امتیاز شده باشه به شرط اینکه خط موجود باشه و مشترک درخواست بده باید همون خط با تعرفه 200 تومنی واگذار کنن
    قدیم تر هم اینجا یادمه میخواستن اینترنت نامحدود گرون کنن بچه ها یک دست شدن و شکایت کردیم و نتیجه گرفتیم
    گفتم که خودم احساسم اینه بخش حقوقی سازمان هم متوجه شده که یکمی مصوبه مشکل داره و در این مورد مسکوته ولی خب جسارت تغییرشو ندارن

کسی تجربه ای در دیوان داشته؟؟؟
    پیگیری این مساله برای من دیگه منفعت شخصی نداره ولی نمتیونم بیخیالش بشم
    Last edited by farid_givehchin; 04-12-2018 at 13:10.

7. این کاربر از farid_givehchin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa_gm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

والا تو تاپیک مخابرات همه راضیند. من نارضایتی ندیدم. خودم امدم گفتم ADSL مرده و ولش کنید گفتند نه راضی هستیم و ارزونه و فرق و سرعتی با بقیه مدلها نداره
    من الان چند ساله به دلیل فیبر بودن خطم از مخابرات اینترنت دارم و شخصا بدی از سرویس مخابرات ندیدم که ناراضی باشم. بدیش فقط همین انحصاری بودنش در بعضی مناطقه.
    یه طرح داره به نام غزال که شما با پرداخت یک مبلغی برای سرعت مثلا 4 مگ سرعت 16 مگ دریافت می کنید و یا اینکه میتونید به جای سه ماه، چهار ماه از سرویس استفاده کنید، یعنی یک ماه رایگان.
    تا چند وقت پیش هم که سیستمشون مشکل داشت و سرویس یک ماهه می گرفتید تا چند ماه قطع نمیشد. من خودم دو بار سرویس یک ماهه گرفتم و هر دو بار به جای یک ماه بیشتر از سه ماه اینترنتم وصل بود و استفاده می کردم. مبلغی هم روی قبض نیومد چون پیش پرداخت بود.
    الان هم که حجمش رو به اسم بین الملل میفروشه ولی کلا همه رو داخلی حساب می کنه. یعنی سرویس با ترافیک ماهیانه 60 گیگ اگر بگیرید بهتون 240 گیگ در ماه حجم میده.
    سرعتش هم معمولا روی چیزی که میگه فیکس هست و نوسان کم داره.
    انصافا خدماتش در حال حاضر اونقدرها هم بد نیست و شاید حتی بهتر از بعضی شرکت های دیگه باشه.
    حالا بحث اینترنت 4G و 4.5G یا TD-LTE یه چیز دیگه است. مثلا من که تو خونه مون معمولا ایرانسل پوشش درست و حسابی نداره و همراه اول و رایتل هم سرعتشون مدام نوسان داره نمی تونم خیلی روشون حساب کنم ولی ADSL همیشه هست.
    بهرحال کاربرد افراد فرق داره، بعضی ها دنبال دانلود زیاد و با سرعت بالا هستند و بعضی ها هم وبگردی و کارهای روزمره دارن و سرعت 8 و 16 براشون جواب میده.
    Last edited by mostafa_gm; 05-12-2018 at 13:38.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

من الان چند ساله به دلیل فیبر بودن خطم از مخابرات اینترنت دارم و شخصا بدی از سرویس مخابرات ندیدم که ناراضی باشم. بدیش فقط همین انحصاری بودنش در بعضی مناطقه.
    یه طرح داره به نام غزال که شما با پرداخت یک مبلغی برای سرعت مثلا 4 مگ سرعت 16 مگ دریافت می کنید و یا اینکه میتونید به جای سه ماه، چهار ماه از سرویس استفاده کنید، یعنی یک ماه رایگان.
    تا چند وقت پیش هم که سیستمشون مشکل داشت و سرویس یک ماهه می گرفتید تا چند ماه قطع نمیشد. من خودم دو بار سرویس یک ماهه گرفتم و هر دو بار به جای یک ماه بیشتر از سه ماه اینترنتم وصل بود و استفاده می کردم. مبلغی هم روی قبض نیومد چون پیش پرداخت بود.
    الان هم که حجمش رو به اسم بین الملل میفروشه ولی کلا همه رو داخلی حساب می کنه. یعنی سرویس با ترافیک ماهیانه 60 گیگ اگر بگیرید بهتون 240 گیگ در ماه حجم میده.
    سرعتش هم معمولا روی چیزی که میگه فیکس هست و نوسان کم داره.
    انصافا خدماتش در حال حاضر اونقدرها هم بد نیست و شاید حتی بهتر از بعضی شرکت های دیگه باشه.
    حالا بحث اینترنت 4G و 4.5G یا TD-LTE یه چیز دیگه است. مثلا من که تو خونه مون معمولا ایرانسل پوشش درست و حسابی نداره و همراه اول و رایتل هم سرعتشون مدام نوسان داره نمی تونم خیلی روشون حساب کنم ولی ADSL همیشه هست.
    بهرحال کاربرد افراد فرق داره، بعضی ها دنبال دانلود زیاد و با سرعت بالا هستند و بعضی ها هم وبگردی و کارهای روزمره دارن و سرعت 8 و 16 براشون جواب میده.

سلام دوست عزیز
    بنده دیروز سرویسم وصل شد.سرویس طرح غزال 4 مگابیت با سرعت چهار برابر ولی سرعت آپلودم روی یک مگابیت هست
    بر اساس مصوبه 266 باید حداقل سرعت آپلود یک هشتم سرعت دانلود باشه

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع

* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )
همچنین با داشتن اکانت گوگل ( جی میل ) میتوانید از لینک بالای سایت استفاده کنید و سریعا در سایت وارد شوید

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •