تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: دو ویندوز ۷ روی لب تاپ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض دو ویندوز ۷ روی لب تاپ

سلام
    ۱- روی مینی لب تاپ ده اینچ ایسوز میکشه دو تا ویندوز۷ ریخت؟
    ۲- یه جا خواندم که نمیدونم درسته یا نه که در لب تاپیه ویندوز اصلی میشه و یه ویندوز دیگه برای بالا امدن از ان ویندوز اصلی کمک میگیره با این توضیح دو ویندوزی که من نصب میکنم که دوتاش مثل هم و ۷ هست یا شاید یکی ویندوز۷ و دیگری۸ باشه کدامش ویندوز اصلیه؟
    ۳- چون میخوام کاملا مجزا باشه من نمیخام حتی اپدیتهای ویندوز ها هم برا دیگری قابل استفاده باشه چه برسد به نرم افزارهایی که میخوام جدا باشند . راهی که بنظرم رسید نصب دو ویندوز و قفل کردن درایوهاب هر کدوم در دیگری هست. ایا خوبه یا راه دیگه ای هم هست؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

سلام. یک سیستم هست که من میخواهم دو استفاده مجزا ازش بشه و هیچگونه ارتباط و اثری بر هم نزارند. یک استفاده ام با اینترنت و در نتیجه اپدیت هاست و استفاده دیگم بدون اینترنت و با چند نرم افزار و بصورت محدود و بسته است. تنها فکری که به ذهنم رسید اینکه دو ویندوز نصب کنم و ویندوزی که روی درایو سی هست رو مخصوص همان استفاده محدود و بدون اینترنت بگذارم. نمیخام هیچ اثر و ارتباطی با هم داشته باشند
    ۱- ایا این راه موثریه یا باز با هم در ارتباطن مثلا اگر برنامه یا فایل یا حتی اپدیتی روی ویندوز دوم که درایو دی هست انجام بشه ایا ویندوز اول که درایو سی هست از ان میتونه استفاده کنه و روش اثر میزاره؟ خصوصا که ممکنه بطور خودکار بعضی چیزها می رن روی درایو سی نصب یا ذخیره میشند با اینکه ویندوز روی درایو دی باسه
    ۲- شنیدم که ویندوز اصلی روی درایو سی هست و ویندوز دوم روی درایو دیگه و برای بالا امدنش از ویندوز اصلی درایو سی استفاده میکنه اما امروز شنیدم که همان ویندوز دوم با اینکه درایو دی هست موقع بالا امدن باز روی درایو سی ظاهرا اورده میشه و بالا می اد. اینها مهم نیست حتی اگر ویندوزدوم از ویندوز اصلی درایو سی استفاده کنه ولی برای من مهمه که برعکسش انجام نگیره یعنی ویندوز درایو سی ریخته شده بنا به هردلیلی با کمک ویندوزی که تو درایو دی هست بیاد بالا. ایا این طور امکان دارد و این مطاللب نسبت به استفاده سیستن عامل هااصلا درست هست؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شما اگه چندتا ویندوز میخواید که بطور کامل ایزوله و از هم جدا باشند ، باید همزمان چندتا درایو C داشته باشید .
    یعنی اینکه ابتدا یک درایو C ایجاد کنید و اون رو پرایمری کنید ، بعد مخفی کنید و یک درایو C دیگه ایجاد کنید.
    به این صورت هرزمان هرکدام از درایو ها Active Primary باشه ویندوز اون عمل خواهد کرد و درایو دیگر مخفی خواهد ماند .
    به اینصورت دوتا ویندوز کاملا مجزا میتونید نصب کنید ، داشته باشید و ازشون بکاپ تهیه کنید.
    نرم افزار هاییی مثل Boot Magic یا بوت کامندر و امثال این رو میتونید روی یکی از ویندوز ها نصب کنید تا زمان لود شدن کامپیوتر حق انتخاب به شما بده که کدومیکی از ویندوز ها رو لود کنید.

کار ساده ای نیستش ، میتونید روی اینترنت در موردش تحقیق کنید .
    وقتی بطور معمولی یک ویندوز روی درایو C نصب میکنید و ویندوز دیگر رو از داخل ویندوز اولی در درایو D نصب میکنید ، این دو ویندوز بطور ذاتی بهم دیگه پیوند خواهند خورد و اگه اولی پاک بشه دومی هم غیر قابل استفاده میشه .
    تازه اگه ویروسی چیزی فعال بشه ، هر دوتا ویندوز همزمان آلوده خواهند شد چون فایل های هر دو ویندوز ؛ در ویندوز فعال قابل مشاهده و استفاده هستند.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

الان دو تا ۷ هست که من نمیدونم چطوری برام نصب کردند که ایا معمولی نصب کردند یا خیر. فقط میدونم موقع بالا امدن دوتا ویندوز نشان میده که من اولی که سی هست رو انتخاب میکنم. با این احتساب اگه الان میشه چند درایو سی رو روش اجرا کرد انجامش بدم. ایا الان میشه؟
    ۲- دو ویندوزی که تو سی و دی هست اگه بهم پیوند خورده باشند برای من مهم نیست ویندوز درایو دی از ویندوز درایو سی استفاده کند بلکه مهم برام اینه ویندوز سی از دی هیچ اثری نگیرد یعنی مثلا تو بوت شدن از فایلهای ویندوز دی کمک نگیره و ویندوز دی چون به اینترنت وصله و خودش و نرم افزارهاش اپدیت میشه . ویندوز سی از اپدیتهای ویندوز دی استفاده نکند. ایا اینطوره؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

به سادگی نیست ، اول با یک برنامه یا از دیسک منجمنت ویندوز بررسی کنید ببینید چندتا درایو C درست شده براتون یا فقط یکی دارید .
    بعد برای اینکار مراحل زیر نیاز به انجام شدن هست :
    1.پارتیشن بندی مجدد و ایجاد دو درایو پرایمری C - حذف تمام و کمال و کلیه اطلاعات دیسک (اگه اطلاعات مهمی دارید قبل از این مرحله نیاز به کپی برداری دارید)
    2.فرمت کردن تمامی درایو ها ، فعال کردن یک درایو C و مخفی شدن دیگری .
    3.نصب یک ویندوز یا هر سیستم عاملی بر روی آن.
    4.فعال کردن درایو دیگر C (که با اینکار درایو C که قبلا روی اون سیستم عامل نصب کردید مخفی خواهد شد و مجدد دستگاه بدون سیستم عامل میشود)
    5.نصب ویندوز با سیستم عامل دیگر بر روی درایو C دوم و آماده به کار کردن آن.
    6.نصب یک برنامه بوت لودر مثل پارتیشن مجیک تا در زمان روشن شدن کامپیوتر بتوانید هر کدام از ویندوز ها را انتخاب کنید (در این حالت فعال کردن هرکدام از درایوهای C به وسیله این برنامه انجام خواهد گرفت)
    7.جهت اطمینان از هر دو سیستم عامل و پارتیش آن بطور کامل پشتیبان تهیه کنید که در صورت نیاز به نصب مجدد در طول چند دقیقه سیستم عامل و درایورها روی پارتیش مورد نظرتون بارگذاری بشه .

توجه کنید شما میتونید بیشتر از دو درایو را نیز به این حالت در بیاورید.
    هرکدام از این مراحل نیاز به تخصص و اطلاعات خاص خودش داره ، بنابراین قبل از انجام هر کدام از مراحل را به دقت یادبگیرید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •