سلام. من طی دو سه روز تونستم گوشی ای که کاملا شکسته بود و تاچش کار نمی کرد و صفحه اش سیاه بود رو در کامپیوتر نمایش بدم و بتونم باهاش کار کنم.

نکته مهم : برای اینکه تصاویر و فایل های موبایل شکسته تون رو انتقال بدید به کامپیوتر نیاز به این راهنما ندارید و کارتون خیلی ساده خواهد بود.

چگونه صفحه موبایل را در لپتاپ نمایش دهیم (تاچ خراب و با صفحه سیاه)
گام اول : نصب کردن adb : ابتدا android studio را نصب کنید. سپس آن را نصب کنید. البته جایگزین های کم حجم تر برای آن وجود دارد اما این راحت ترین راه است. مثلا برای جایگزین کم حجم تر می توانید به این آدرس رجوع کنید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گام دوم : اضافه کردن
adb به PATH : سپس باید adb را به PATH سیستم تان اضافه کنیم. در سرچ ویندوز تایپ کنید advanced system setting و سپس داخل آن بروید. سپس در برگه advanced روی environmental variables کلیک کنید. در پایین پنجره جدید در بخش system variables متغیر path را پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید. سپس New را بزنید و پوشه platform tools سیستمتان را پیدا کنید. اصولا آدرس پوشه C:\Users\Heaven\AppData\Local\Android\sdk\platform-tools است که به جای Heaven نام کامپیوتر(یوزر) را بنویسید. در صورتی که این گام را متوجه نشدید به این آدرس مراجعه کنید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای تست کردن اینکه نصب شده یا خیر می توانید به cmd مراجعه کنید و تایپ کنید adb . اگه ارور مبنی بر اینکه این دستور را نمی شناسیم نیامد یعنی اکی هست. توجه کنید ممکن هست در بسیاری موارد از فرمان های زیر استفاده کنید
adb kill-server
adb start-server
گام سوم : یادگرفتن قرار دادن تلفن در حالت recovery ابتدا گوشی را خاموش کنید. یکی از ساده ترین راه در آوردن و گذاشتن باتری است. سپس (حداقل در سامسونگ اینطور کار کرد) همزمان سه دکمه power+Home+Down Volume Key رو فشار بدید. اینکه چقدر باید فشار بدید در طول زمان دستتون میاد. در آخر هم Up Volume Key رو فشار بدید. اینطور وارد Recovery Mode شده اید. سوال: چگونه بفهمم وارد Recovery Mode شده ام در حالی که هیچی نمی بینیم. دو راه هست : الف) اینکه دیگه کامپیوترتون دستگاهتون رو به عنوان یو اس بی نمیشناسه و نمی تونین از طریق کلیک ساده به موبایلتون از کامپیوتر دسترسی داشته باشین. این نشون میده سیستمتون در اون حالته. ب) راه دوم در واقع گام چهارمه. اگه تونستین گام چهارم رو تا آخر برین یعنی سیستمتون در حالت Recovery Mode هست. پ) اینکه adb devices رو می زنید یا چیزهای مشابه دستگاهتون رو می شناسه با نام Recover. . توجه کنید ممکن هست در بسیاری موارد از فرمان های زیر استفاده کنید
adb kill-server
adb start-server
سوال : چگونه از Recovery Mode خارج بشم؟ راه ساده : وقتی در نرم افزار dr.fone که در گام بعدی توضیح داده می شه هستید و تا گام آخر رفتید کافیه از نرم افزار خارج بشید.
گام چهارم : بازیابی کانتکت ها ، اس ام اس ها و غیره. ( Galaxy ) بهترین نرم افزاری که پیدا کردم dr.fone هست. لازم نیست کرک شده اش رو بگیرید هر چند اگه بگیرید راحت ترید. ولی میتونین از سایتش دانلود کنین و trial استفاده کنید. وقتی نرم افزار رو نصب کردین ابتدا روی Data extraction(Damaged Device) کلیک کنید. سپس انتخاب کنید چه چیزهایی رو لازم دارین. من فقط کانتکت ها رو استفاده کردم چون زمان کمتری می گرفت و احتیاجی نداشتم. بعد روی Black/Broken Screen کلیک کنید. در گام بعدی موبایلتان باید روی Recovery Mode قرار گرفته باشه. اگر این جا ها نشد احتمالا مجبورید موبایل رو خاموش روشن کنید یا کابل رو قطع وصل کنید یا باتری موبایل رو در بیارید بگذارید تا بالاخره بتونید کارتون رو پیش ببرید. اگه همه چیز خوب پیش رفت برای ریکاور کردن باید پول بدید ولی لازم نیست. برای کانتک ها کافیه تک تک رو ببینید و شماره تلفن رو یادداشت کنید.
گام پنجم : فعال کردن usb debugging در تنظیمات از اینجا به بعد یکی از بهترین توضیحات مربوط به این لینکه ( جواب سوم): [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که من مقدار زیادی از اون استفاده می کنم. موبایل رو درحالت Recovery Mode قرار بدید. اگر از گام چهارم برای فهمیدن استفاده می کنید از برنامه بیرون نیایید. همان طور که گفتیم توجه کنید ممکن هست در بسیاری موارد از فرمان های زیر استفاده کنید
adb kill-server
adb start-server
ابتدا cmd را باز کنید و این رو تایپ کنید تا مطئن بشید وصل بشه : adb devices سپس این ها رو تایپ کنید: adb shell mount /system
abd shell

echo "persist.service.adb.enable=1" >> default.prop
echo "persist.service.debuggable=1" >> default.prop
echo "persist.sys.usb.config=mtp,adb" >> default.prop
echo "persist.service.adb.enable=1" >> /system/build.prop
echo "persist.service.debuggable=1" >> /system/build.prop
echo "persist.sys.usb.config=mtp,adb" >> /system/build.prop
usb debugging باید فعال شده باشه. هر جا هم که گیر کردید exit را تایپ کنید و از اول انجام دهید. چتور متوجه بشم که usb debugging فعال شده ؟ دستگاه رو در وضعیت راه اول) در آندروید استادیو اسم device نمایش داده می شه راه دوم) در نرم افزار Vysor که خیلی کم حجم تره باید device تون نمایش داده بشه احتمالا راه های خیلی زیادتری وجود دارن.
گام ششم : حذف پیغام اجازه برای
usb debugging این گام در واقع ادامه گام بعدی است. اگر گام قبلی را قبلا انجام داده اید مجبورید ابتدا کارهای زیر را انجام دهید: وارد Recovery Mode شوید. سپس دستور زیر را در cmd تایپ کنید: adb shell mount /system و سپس دستورهای زیر را تایپ کنید:
adb root
cd android
adb push adbkey.pub /data/misc/adb/adb_keys

گام هفتم : نمایش صفحه موبایل در لپتاپ
این گام ساده هست. ابتدا موبایل را در حالت عادی عادی قرار دهید. نرم افزارهای زیادی هست. نرم افزاری که برای من کار کرد نامش Wondershare MirrorGo هست. البته فقط حدود ده دقیقه وقت دارید کارهایتان را با آن انجام دهید. هم چنین نرم افزار Vysor در این زمینه هم خیلی معروف هست اما برای من error می داد. می توانید نرم افزارهای دیگه رو هم با سرچ پیدا کنید. با اینکار می تونین مثلا اگر نیاز به کد تلگرام یا هر کار دیگه ای دارین به موبایلتون دسترسی داشته باشین.