تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: رانندگی با کدوم راحت تر ولذتبخش تره؟

راي دهنده
12. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • دنده ای

2 16.67%
  • اتوماتیک

10 83.33%
نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: رانندگی با گیربکس دستی (دنده ای) را ترجیح میدهید یا گیربکس اتوماتیک؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

1 رانندگی با گیربکس دستی (دنده ای) را ترجیح میدهید یا گیربکس اتوماتیک؟

سلام چندتا سوال

کلا چی شد که خودروسازها رفتند سمت گیربکس اتوماتیک؟
    آیا به جز رانندگی آسانتر (که البته جای بحث داره واقعا آسونتره؟) مزیت دیگه ای داشت؟

آیا ماشینهایی که در کشورهای پیشرفته ملت ها سوار میشن همه اتوماتیک شده و دیگه خودرو صفر دنده ای نمی زنند کمپانی های بزرگ خودروسازی؟

و سوال آخر سوال کاملا شخصی شما با کدوم راحت ترید؟

من یکی که راستش اصلا اتوماتیک برام سخته یکبار امتحانش کردم اما واقعا مشکل داشتم... تو سرعت کم کردن ها و ترمز گرفتن ها و بالابردن سرعت... اگر تجربه ای دارید که کمکم کنه و بهتر بتونم با ماشین اتوماتیک رانندگی کنم هم ممنون میشم در اختیارم قرار بدین؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

من وقتی می بینم یکی دستی رو به اتوماتیک ترجیح میده، سرمو می کوبم تو دیوار ... واقعاً یعنی چی که اتوماتیک سخت تره؟

فقط همین مزیتش که نیاز به نیم کلاچ نیست، کافیه ... بقیه مزایا بماند.

ضمناً به کرّات دیده میشه بعضی راننده های «خود حرفه ای پندار» میگن با دستی میشه معکوس داد ... اتومات اگه ماشین درست و حسابی باشه، بسته به این که چه قدر یهو پدال گاز رو فشار بدی، ۱ تا حتّی ۴ دنده معکوس میده.

پی نوشت: الآن تقریباً همه ی ماشین ها گیربکس شیفت ترونیک دارن ... اگه کسی با اتوماتیک مشکل داشت، می تونه دستی عوض کنه عشق کنه (بدون نیاز به کلاچ)
    Last edited by آرین 0098; 22-11-2018 at 05:06.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

سلام چندتا سوال

کلا چی شد که خودروسازها رفتند سمت گیربکس اتوماتیک؟
    آیا به جز رانندگی آسانتر (که البته جای بحث داره واقعا آسونتره؟) مزیت دیگه ای داشت؟

آیا ماشینهایی که در کشورهای پیشرفته ملت ها سوار میشن همه اتوماتیک شده و دیگه خودرو صفر دنده ای نمی زنند کمپانی های بزرگ خودروسازی؟

و سوال آخر سوال کاملا شخصی شما با کدوم راحت ترید؟

من یکی که راستش اصلا اتوماتیک برام سخته یکبار امتحانش کردم اما واقعا مشکل داشتم... تو سرعت کم کردن ها و ترمز گرفتن ها و بالابردن سرعت... اگر تجربه ای دارید که کمکم کنه و بهتر بتونم با ماشین اتوماتیک رانندگی کنم هم ممنون میشم در اختیارم قرار بدین؟
    ماشین اتوماتیک میشه در حال رانندگی پشت فرمون چلوکباب خورد تو ترافیک خیلی راحته مخصوصا اگه سربالایی باشه نیاز نیست هی مشغول کلاچ گرفتن باشی.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سالم موندن بیشتر گیربکس و صفحه کلاچ نیز و بطور کلی عمر بیشتر سیستم محرکه خودرو نیز یکی دیگه از علت های اون هست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

سالم موندن بیشتر گیربکس و صفحه کلاچ نیز و بطور کلی عمر بیشتر سیستم محرکه خودرو نیز یکی دیگه از علت های اون هست.
    گیربکس های دنده ای عمر بهتری دارند و در صورت خرابی با هزینه کمتری تعمیر می شوند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

واقعاً یعنی چی که اتوماتیک سخت تره؟
    دلیلش اینه که طرف با گیربکس دنده ای رانندگی رو یاد گرفته و سالها با همون رانندگی کرده

در صورتیکه ماشین اتومات بخره شاید نظرش عوض بشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

دلیلش اینه که طرف با گیربکس دنده ای رانندگی رو یاد گرفته و سالها با همون رانندگی کرده

در صورتیکه ماشین اتومات بخره شاید نظرش عوض بشه
    شاید اصلی ترین دلیل همین باشه ... مثلاً من خودم به جز آموزش و امتحان، همیشه با اتومات روندم و به همین دلیل یه جورایی حتّی دستی بلد نیستم!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

شاید اصلی ترین دلیل همین باشه ... مثلاً من خودم به جز آموزش و امتحان، همیشه با اتومات روندم و به همین دلیل یه جورایی حتّی دستی بلد نیستم!
    دلیل دیگری هم داره. اونم اینه که روی دنده دستی راننده کنترل بیشتری روی ماشین داره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •