تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: سرعت پایین هارد WD My paaport ultra 2TB

پروفشنال afceaglee2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض سرعت پایین هارد WD My paaport ultra 2TB

درود
    یه هاردی رو برام آوردن .. ظاهرا ضربه فیزیکی نخورده ولی دقیقا از اتفاقی که براش افتاده خبر ندارم
    وقتی اول زدم به سیستم صدای شناختنش اومد چراغش هم روشن شد و چشمک میزد و آیکون تو مای کامپیوتر هم اومد ولی حجمی چیزی ازش نداشت یکی دو بار در آوردم و دوباره زدم ولی فایده نداشت گذاشتم همونجوری موند رفتم شام خوردم اومدم دیدم ایکونش نشون داده میشه (500 گیگ از 2 ترا پره) خواستم فایلا رو کپی کنم که دیدم سرعت خیلی پایینه متوسط 700-800 کیلو بایت و همیشه در حال نوسان بعضی وقتا هم صفر میشد ولی دوباره ادامه میداد .. خواستم چک دیسک کنم اول با easuse بعد با چک دیسک خود ویندوز ... این دو تا قاطی شدن و چون سرعتش پایین بود گفتم درش بیارم از اول چک دیسک کنم
    بعد اینکه در اوردم آیکونش رو میاورد ولی حجم و اینا رو نمیشناخت ..disk managment هم هنگ میکرد(در حال سرچ بود)
    در یک حرکت غیر مسئولانه به سرم زد فریم ورش رو آپدیت کنم از سایت خود WD آپدیتر رو دانلود کردم و زدم آپدیت بشه .. خودش دانلود کرد و فریم ور آپدیت شد و هیچ مشکلی نداشت (دقیقا همونطوری که گفته بود عمل کردم)
    الان ویندوز بالا اومد و وصل کردم به usb هارد رو شناخت و کمی طول کشید(کمتر از دو دیقه) تا حجمش رو تو مای کامپیوتر نشون بده .. دیگه از usb درنیاوردم
    بعد از اینکه ویندوز کامل شناخت disk management هم راحت مشخصاتشو میاره
    نرمافزار HD Tune هم بعد از شناختنش کمی دیر ولی برگه health رو میاره
    اینم چنتا عکس از بیمار

بعد از وصل کردن و ویندوز در حال شناسایی

بعد از شناختن کامل توسط ویندوز

یه تست سرعت گرفتم جالبه که اکثرا 2000 یا 3000 میلی ثانیه بود(کمتر هم داشت) و همونطور که تو عکس هم دیده میشه حتی یکی هم 35000 میلی ثانیه س و اخرش هم ارور داد

info

اینم برگه health ... ردیف زرد و آبی چه معنی میدن ؟

صدای غیر معمول شنیده میشه ازش .. مثلا یبار داشتم حجم کلی یه پوشه رو میگرفتم و چون سرعت پایینه خیلی طول کشید (حجم کلی 280 گیگ) وسط این کار یه صدای تق اومد ولی بعدا به کارش ادامه داد .. این صدای تق هر ده دیقه یبار (حدودا گفتم) میاد ... فاصله زمانیش زیاد مشخص نیست بعضا بعد از دو دیقه میاد بعضا یبشتر از ده دیقه صدا نمیاد .. این صدای تق شبیه صدای حرکت هد DVD-Rom ه البته یه صدای تکی تق میده، پشت سر هم نیست .. مقدار صداش هم نه معمولیه .. نه شدیده نه خفیف
    بعضی وقتا حجم پوشه رو کم نشون میده (شاید بخواطر سرعت پایینشه و داره ادامه میده ولی من قطعش میکنم)

الان دارم به اولویت داده هایی که احتمال میدم مهمتر باشن رو کپی میکنم ولی سرعت خیلی خیلی پایینه

بنظرتون چیکار کنم ؟؟
    Last edited by afceaglee2013; 12-11-2018 at 03:07.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بعضی وقت ها مشکل از درگاه USB هست ، ارتباط و شناسایی درست انجام نمیشه
    ممکنه دستگاه شما کمی قدیمی باشه و USB2 و USB3 به خوبی روی ویندوز شناحته نشده و کار نکنند و علت سرعت پایین این باشه .

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

بعضی وقت ها مشکل از درگاه USB هست ، ارتباط و شناسایی درست انجام نمیشه
    ممکنه دستگاه شما کمی قدیمی باشه و USB2 و USB3 به خوبی روی ویندوز شناحته نشده و کار نکنند و علت سرعت پایین این باشه .
    پورت usb 3 ندارم و هارد رو به پورت جلویی وصل کردم که سالمن ظاهرا همین چند ساعت پیش hiren PE رو ریختم روی فلش سرعتش قابل قبول بود
    الان در حال انتقال اطلاعاته نمیتونم زیرشو نگاه کنم ولی فک کنم نوشته بود با usb2 هم سازگاره

داره خودمونی میشه arminba's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    هتل ترانسیلوانیا

پيش فرض

تنظیمات Defragment رو انجام دادین؟

6. این کاربر از arminba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hellbrain666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تـهـــران

پيش فرض

من هم یک هارد مای پسپورت 2 ترا دارم که روی سیستم قدیمی تر که فقط پورت usb 2 داره سرعت انتقال زیر یک مگابایته و به سختی شناسایی و کار میکنه ولی روی سیستم های usb 3 سرعت بین 50 تا 70 مگابایته
    احتمال میدم از قدیمی بودن درگاه باشه

8. این کاربر از hellbrain666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

تنظیمات Defragment رو انجام دادین؟
    منظورتون همون دفراگ کردنه نه دفراگ نکردم ...

من هم یک هارد مای پسپورت 2 ترا دارم که روی سیستم قدیمی تر که فقط پورت usb 2 داره سرعت انتقال زیر یک مگابایته و به سختی شناسایی و کار میکنه ولی روی سیستم های usb 3 سرعت بین 50 تا 70 مگابایته
    احتمال میدم از قدیمی بودن درگاه باشه
    تو سبستم قدیمیتون اول ک وصل میکنین ب پورت usb 2 چند دیقه ای طول میکشه شناختنش؟
    Last edited by afceaglee2013; 12-11-2018 at 17:50.

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

دوست گرامی تصاویر نشان دهنده بدسکتور هستش باید با ریجیناتور شروع به تعمیر کنید احتمال 60حل ب‌شه نرم افزار رو کرک کنید بوت دیسک بگیر شروع به اسکن در حالت بوت کن ایکون ریپیر یا همون تعمیر

11. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله ، من اطلاعات هارد دیسک یکی از دوستان رو روی WD my passport یک ترا خودم قبلا بک آپ گیری کرده بودم ، وقتی سیستمش رو درست کردم و اومدم اطلاعات رو برگردونم .
    به قدری دیر شناسایی کرد ، که ابتدا تصور کردم اصلا ، ویندوز شناسایی انجام نداده ، بعد از اون فرایند بازگرداندن اطلاعات بشدت کند انجام شد.

برای اینکه مطمئن بشید که my passport شما ایراد داره یا نه ، بهتره با یک کامپیوتر کاملا جدید که پورت های USB کاملی از جمله 3 و 3.1 داره تست رو اجام بدین .
    البته اگه کامپیوتری پورت USB2 رو هم بطور خیلی عالی و خوب پشتیبانی کنه و خیلی قدیمی نباشه هم سرعت ارتباط خوبی میگره .

اگه با کامپیوتر های جدید نیز همچنان مشکل my passport شما باقی بود ، اون وقت میتونید به خراب بودنش شک کنید .

13. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hellbrain666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تـهـــران

پيش فرض

بله با کمی تاخیر میشناسه و سرعت انتقال خیلی پایینی داره در حال که روی سیستم های نسخه 3 سرعت عالیه

15. این کاربر از hellbrain666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

خب دو تا لپتاپ گیر اوردم یکی ویندوز ۷ داشت بدون usb 3
    اونیکی ویندوز ۱۰ با پورت USB3 .. با یه هارد دیگه تست کردم و سرعت USB3 بالاتر از ۱۰۰ مگابایت در ثانیه بود (فایل ۸۰۰ مگی رو فرصت نداد سرعت کپیشو نگا کنم) به نظر میاد پورتUSB3 ویندوز ۱۰ سالم بود

و اما هارد
    تو لپتاپ ویندوز ۷ و usb2 شناختنش همون مدلی بود و سرعت کپی هم زیر ۱ مگ
    لپتاپ ویندوز ۱۰ و پورت USB3 سرعت کپی زیر یک مگ بود و سرعت شناختن کمی کمتر از قبلی

با این حساب میشه گفت هارد مشکل داره دیگه ...!؟

دوست عزیز
    hamid3369
    گفتید با نرمافزار regenerator هازد رو تست کنم
    من تجربه خیلی کمی درمورد بدسکتور دارم برام سواله که داشتن بد سکتور در قسمتی از هارد چطور ممکنه روی سرعت بقیه قسمت ها هم تاثیر بذاره .. بدسکتور جایی مثل بوت سکتوره یا چی ... اینو کلی پرسیدم نه فقط در مورد این هارد
    Regenerator رو ایشالا دانلود میکنم و هارد رو میذارم تست کنه
    چه تستای دیگه ای بنظرتون میرسه ک باید انجام بشه؟
    checkDisk خود ویندوز رو هم انجام دادم اخر سر یه پیامی داد ک قادر نیستم مشکلش رو حل کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •