تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: اتصال مخرب به تلویزیون سامسونگ

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض اتصال مخرب به تلویزیون سامسونگ

سلام دوستان خسته نباشید یه سوال داشتم

امروز تلویزیون سامسونگ رو وصل کرده بودم به مودم با wifi، متوجه شدم یکی مدام با گوشی موبایل سامسونگ مدل J3 2016 درخواست میزنه به تلویزیون برای اتصال هدفون گوشی ! خیلی تعجب کردم که چطور این کارو کرده چون باید حتما داخل یه شبکه باشه تا بتونه به تلویزیون متصل بشه

مودم امنیتش خوبه مک ادرس تلویزیون و موبایلمو بهش دادم ، ssid مخفیه ، سیستمم اسکن کردم ، مشکلی نداشت ولی هنوز نمیدونم چطور طرف درخواست ارسال میکرد روی تلویزیون تا وصل بشه بهش ، فقط موقع اتصال به تلویزیون یه چیز پی ان وصل کرده بودم سیسکو anyconnect رو سیستم که اونم از یه شرکت معتبر خریدم

به نظرتون چطور این کارو کرده ؟ کسی میدونه ؟

مودم هک شده ؟ یا سیستم یا مثلا تلویزیون ، یا شاید وقتی سیسکو رو وصل کرده بودم یه نفر دیگه ام رو همون سرور بوده و نرم افزار به عنوان یک شبکه داخلی شناخته و اسم تلویزیون رو اورده تو نرم افزار smart viwer موبایلش ؟

راستی مودمم بررسی کردم از بخش DHCP Table ظاهرا کسی متصل نشده بود بهش ، حالا نمیدونم جایی لاگ داره برای نمایش اتصال های قبل یا نه
    Last edited by saeid1346; 04-11-2018 at 16:27.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

وای فای تلویزیون میتونه به عنوان یک سرویس دهنده (مثل مودم) برای اتصال دستگاه های مختلف مثل هدفون عمل کنه .
    اون شخص احتمالا متوجه نشده که داره به شبکه هوایی تلویزیون شما اتک میده ، چون تلویزیون ها معمولا WPS روشن دارن برای اتصال آسان .
    من حدس می زنم ؛ احتمالا همسایه های شما به تصور اینکه شبکه هوایی تلویزیون شما ، یک مودم اینترنت است ، سعی کرده اند با استفاده از نقص WPS رمز شبکه هوایی شما را بدست آورند و از آن استفاده کنند .
    البته جای نگرانی نیست این عملیات با شکست مواجه می شود و موفقیتی در آن بدست نمی آید.
    درصورتی که میتوانید بخش مربوط به WPS تلویزیون خود را غیرفعال کنید ، این کار را انجام دهید.

3. 6 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض

خواستم بگم که به بهترین شکل ممکن جناب shaahani توضیح دادن

5. 2 کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

وای فای تلویزیون میتونه به عنوان یک سرویس دهنده (مثل مودم) برای اتصال دستگاه های مختلف مثل هدفون عمل کنه .
    اون شخص احتمالا متوجه نشده که داره به شبکه هوایی تلویزیون شما اتک میده ، چون تلویزیون ها معمولا WPS روشن دارن برای اتصال آسان .
    من حدس می زنم ؛ احتمالا همسایه های شما به تصور اینکه شبکه هوایی تلویزیون شما ، یک مودم اینترنت است ، سعی کرده اند با استفاده از نقص WPS رمز شبکه هوایی شما را بدست آورند و از آن استفاده کنند .
    البته جای نگرانی نیست این عملیات با شکست مواجه می شود و موفقیتی در آن بدست نمی آید.
    درصورتی که میتوانید بخش مربوط به WPS تلویزیون خود را غیرفعال کنید ، این کار را انجام دهید.
    سلام مجدد

تشکر قربان بابت توضیحاتتون

بله همین رو میخواستم بپرسم که ممکنه وای فای تلویزیونم مثل مودم عمل کنه یا نه

و یک سوال دیگه داشتم ، پس چرا درخواستش به اسم یک گوشی میومد ؟ و تلویزیون مدل سامسونگ KU7970 هستش سیستم عامل محدودی داره من چیزی به نام WPS هیچ وقت ندیدم برای غیرفعال سازیش

و مورد دیگه ، از کجا مطمئن بشم مودم هک نشده ؟ یا سیستمم ؟

و سوال اخرم به نظرتون ممکنه وقتی من فیلترشگن سیسکو any connect روشن گذاشتم ، یکی دیگه ام رو گوشیش این نرم افزار با همین سرور اشتراکی که من داشتم رو روشن گذاشته و از نرم افزار smart viwer خواسته متصل بشه به تلویزیون ؟

اخه داخل خود تلویزیون قسمت اتصالات در توضیح اتصالش نوشته بود نرم افزار smart viwer

و یا اصلا امکانش هست از طرف همین سرور سیسکو که متصل بودم نفوذی صورت گرفته ؟

باسپاس

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

ربطی به مودم
    گوشی های سامسونگ قسمتی دارن برای میرور کردن تصویر گوشی روی تلویزیون به اسم اسمارت ویو
    وقتی از روی گوشی اون رو فعال می‌کنه تمام تلویزیون های سامسونگ اطراف رو میاره حالا اون بنده خدا احتمالا اشتباه گرفت با تلویزیون خودش یا داره بازی می‌کنه با اون کلید و روی تلویزیون شما درخواست میده برای اتصال و اون پیغام میاد
    اگر تأیید کنین تصویر گوشی ایشون میاد روی تلویزیون شما

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by [emoji851]

8. 4 کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ربطی به مودم
    گوشی های سامسونگ قسمتی دارن برای میرور کردن تصویر گوشی روی تلویزیون به اسم اسمارت ویو
    وقتی از روی گوشی اون رو فعال می‌کنه تمام تلویزیون های سامسونگ اطراف رو میاره حالا اون بنده خدا احتمالا اشتباه گرفت با تلویزیون خودش یا داره بازی می‌کنه با اون کلید و روی تلویزیون شما درخواست میده برای اتصال و اون پیغام میاد
    اگر تأیید کنین تصویر گوشی ایشون میاد روی تلویزیون شما

تشکر بابت پاسخ

بله قربان اینو میدونم اخه مشکل اینه ظاهرا همین درخواستم بخواد بزنه باید داخل شبکه من باشه تا بتونه درخواست بفرسته سمت تلویزیون یعنی به wifi من وصل باشه و ... ولی ظاهرا کسی متصل نشده ، تنظیمات امنیت مودمم حد مطلوبی داشته

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

تشکر بابت پاسخ

بله قربان اینو میدونم اخه مشکل اینه ظاهرا همین درخواستم بخواد بزنه باید داخل شبکه من باشه تا بتونه درخواست بفرسته سمت تلویزیون یعنی به wifi من وصل باشه و ... ولی ظاهرا کسی متصل نشده ، تنظیمات امنیت مودمم حد مطلوبی داشته
    نه نیاز نیست
    بصورت مستقیم بدون مودم انجام میشه

11. این کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

نه نیاز نیست
    بصورت مستقیم بدون مودم انجام میشه

سلام

آیا از طریق بلوتوث هم امکان دیدن هدست تلویزیون هست؟؟آخه انگار چندبار از طریق بلوتوث، هدست تلویزیون همسایه رو هم دیدم

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام

آیا از طریق بلوتوث هم امکان دیدن هدست تلویزیون هست؟؟آخه انگار چندبار از طریق بلوتوث، هدست تلویزیون همسایه رو هم دیدم
    بلوتوث که ندیدم من
    ولی همین گوشی رو پیغام هدفون میده اکثرا

14. این کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

وقتی log مربوط به DHCP رو در مودم نگاه کردین و مشخص شده که مودم به هیچ دستگاه ناشناخته ای آدرس ip نداده ، مشخصه که شخصی از خارج وارد شبکه شما نشده.
    بعضی از مودم ها log مربوط به دستگاه های متصل یا دستگاه های هوایی متصل رو دارن ، یا اینکه نشون میدن در حال حاضر چه دستگاه های هوایی متصل هستند ، از این قسمت نیز میتونید چک کنید که دستگاهی با مک آدرس ناشناخته به مودم شما متصل نباشه .

اما به هرحال همانطور که دوستان گفتن ، چون تلویزیون علاوه بر شبکه وای فای ، انوع مختلف اتصالات رو برای کاربری های مختلف ارائه میده ، هرشخصی به راحتی میتونه درخواست اتصال بده و شما اون رو مشاهده میکنید ، بنابراین مسئله خطرناک امنیتی اینجا مطرح نیست.

===
    شما وقتی نرم افزار سیسکو انی کانکت رو روی گوشی خودتون روشن میکنید ، اتصال شما با سرور پرو کسی برقرار میشه و این سرور اطلاعات درخواستی شما رو برای شما میفرسته .
    شخص دیگه ای که این برنامه رو روی گوشی اجرا میکنه ؛ اون هم مثل شما فقط به سرور اینترنتی دسترسی خواهد داشت و نه دیگر کاربران استفاده کننده از این برنامه .

حتی در بدبینانه ترین حالت ممکن نیز که اون سروری که ازش خدمات دریافت میکنید به وسیله این برنامه ، به جای اینکه یک سرور واقعی سرویس دهنده باشه ، یک سرور دروغین در دست یک هکر برای سرقت اطلاعات شما باشه .
    باز هم با استفاده از این برنامه فقط به دیتا های شما که به سمت اینترنت میره ، دسترسی خواهد داشت و به این راحتی ها دسترسی به شبکه داخلی شما و مثلا تلویزیون شما پیدا نمیکنه که بخواد دوربین روی تلویزیون رو روشن کنه و یا اینکه میکروفن های اون رو بکار بندازه و صدای منزل شما رو گوش کنه .

به هرحال اگه تلویزیون شما از مدل هایی هست که روی اون دوربین داره ، بهتره یک چسب سیاه روی دوربین اون بچسبونید که در نقطه آخر اگر هکری به تلویزیون شما دسترسی پیدا کرد ، موفق به مشاهده شما نشه .
    Last edited by shaahani; 05-11-2018 at 10:01.

16. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •