تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: دریافت ولتاژ 9 و 12 ولت از پاور بانک

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام.
    پس با کامپیوتر شارژکردن گوشی اشکال بوجود میاره.

حالا یک شارژر برق دارم که مال دوربین سامسونگ است ومثل شارژر اصلی هم پورت یو اس بی داره ولی بجای 5 ولت که ولتاژ شارژر اصلیش بود این ولتاژش 4.4 ولت است. با این هم اشکالی پیش میاد شارژ کنم؟ تا فرصت کنم برم شارژر اصلیش را پیدا کنم؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام.
    پس با کامپیوتر شارژکردن گوشی اشکال بوجود میاره.

حالا یک شارژر برق دارم که مال دوربین سامسونگ است ومثل شارژر اصلی هم پورت یو اس بی داره ولی بجای 5 ولت که ولتاژ شارژر اصلیش بود این ولتاژش 4.4 ولت است. با این هم اشکالی پیش میاد شارژ کنم؟ تا فرصت کنم برم شارژر اصلیش را پیدا کنم؟
    اینکه از کامپیوتر بدتر شد، ولتاژ پایینتر از 5 ولت به گوشی ندید اگه مجبورید از همون کامپیوتر استفاده کنید.
    شارژر پیشنهادی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اینکه از کامپیوتر بدتر شد، ولتاژ پایینتر از 5 ولت به گوشی ندید اگه مجبورید از همون کامپیوتر استفاده کنید.
    شارژر پیشنهادی
    رفتم یک شارژر خریدم .البته آن مدلی که شما پیشنهاد دادی پیدا نکردم ولی فروشنده گفت که خودش مدنهاست از این شارژر استفاده میکنه و مشکلی نداره البته مدلهای ارزانتر هم بودند.این مدل ولتاژ 5 میده با آمپر2.4 و دو خروجی USB داره یکی برای اپل و یکی برای اندروید. ولی تا اینجا که فرقی با شارژکردن با کامپیوتر حس نمیشه.یعنی زمان شارژش به همان اندازه ی کامپیوتر است یعنی حدود 2.5 ساعت . و از نظرگرم کردن باتری در زمان شارژ هم تغییری حس نمیشه.

5. این کاربر از Sara Kia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ببخشید برعکسش چی؟ یعنی مثلا گوشی یک شارژرش یک آمپری هست رو بخوایم با این پاوربانک هایی که تو بازار هست و اکثرا 2.2 آمپر یا 2.5 آمپر و یا حتی بالاتر خروجی داره رو بخوایم شارژ کنیم باتری خراب میشه؟
    و این تکنولوژی iSmart یا iq یا هر چی دیگه که سازندگان پاور بانک ادعا میکنن که خروجی پاور بانک به صورت هوشمندانه! با مقداری که گوشی میخواد مچ میشه و به گوشی آسیب نمیزنه درست هست؟ اصلا این تکنولوژی چطوری تشخیص میده که مثلا این گوشی با شارژر 1 آمپری شارژ میشه و گوشی دیگه 2 آمپر؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ببخشید برعکسش چی؟ یعنی مثلا گوشی یک شارژرش یک آمپری هست رو بخوایم با این پاوربانک هایی که تو بازار هست و اکثرا 2.2 آمپر یا 2.5 آمپر و یا حتی بالاتر خروجی داره رو بخوایم شارژ کنیم باتری خراب میشه؟
    و این تکنولوژی iSmart یا iq یا هر چی دیگه که سازندگان پاور بانک ادعا میکنن که خروجی پاور بانک به صورت هوشمندانه! با مقداری که گوشی میخواد مچ میشه و به گوشی آسیب نمیزنه درست هست؟ اصلا این تکنولوژی چطوری تشخیص میده که مثلا این گوشی با شارژر 1 آمپری شارژ میشه و گوشی دیگه 2 آمپر؟

شارژ گوشی قدیمی با شارژر و یا پاوربانک قوی و آمپربالا هیچ مشکلی بوجود نمیاره.
    یک منبع انرژی هرچقدر توان آمپر بالا داشته باشه، یعنی اگه بجای دو آمپر صد آمپر هم که باشه، باز تا زمانی که این جریان ازش درخواست نشه و از منبع کشیده نشه، اون رو ارائه نمیده، بنابراین وقتی یک شارژر و یا پاوربانک با توان خروجی سه آمپر دارید، یک گوشی یک آمپری ، یک آمپر در زمان شارژ ازش جریان میکشه و یک گوشی سه آمپری، سه آمپر.

مشکل فقط زمانی پیش میاد که شما میخواهید گوشی سه آمپری رو با شارژر یک آمپری شارژ کنید، یعنی وقتی منبع تغذیه شما کمتر از توان مورد نیاز آمپر میتونه تولید کنه .
    در گوشی ها زمان شارژ به شدت بالا میره و داغ شدن باتری باعث آسیب به اون میشه و در سایر لوازم الکتریکی ممکنه اصلا شروع به کار نکنه و یا آسیب های جدی ببینن و بسوزن.
    پس هر زمان خواستین منبع تغذیه خریداری کنید، بدونید که منبع تغذیه با آمپر بیشتر در هر صورتی بهتره و برای وسایل ضعیفتر هیچگونه مشکلی بوجود نمیاره اما عکسش میتونه خیلی خطرناک باشه و مشکلات جدی ایجاد کنه.

تکنولوژی IQ شرکت انکر را من تست کردم، روی شارژر های دیواری و شارژر فندکی ماشین، عملکردش برای من حیرت آور و غیر قابل باور بود.
    شارژر فندکی با آمپر بالا (3 آمپر 5 ولت + 2 آمپر 9 ولت + 1.5 آمپر 12 ولت) دارای تکنولوژی کویک شارژ 3 یک پنجم سرعت درگاه تکنولوژی IQ رو در این شارژر ها داشت، چهار مدل گوشی مختلف از برند های متفاوت رو تست کردم و در همگی سرعت شارژ IQ خیلی خوب بود.
    مخصوصا برای سفر و زمان هایی که خیلی سریع نیاز به شارژ شدن گوشی در حال خاموش شدن دارید، پیشنهاد میکنم حتما یکی از این شارژهای فندکی داخل ماشین با یک کابل خوب شارژ داشته باشید. قابل قیاس با هیچ کدوم از شارژر های فندکی دیگه که تا به حال دیدم نیست.
    با شارژر فندکی معمولی و خوب دو مدل مختلف کویک شارژ 3 امتحان کردم، گوشی خاموش شده و صفر درصد رو بیشتر از سه ساعت طول میدن که به هشتاد درصد برسونن! اما درگاه IQ این کار رو فقط توی بیست دقیقه انجام میده.
    دوستانی که میخواهند مقایسه کنند مدل A2224 را بهشون پیشنهاد میکنم که همزمان دو تکنولوژی را با هم دیگه داره، سرعت درگاه IQ بشدت بیشتر از درگاه کویک شارژ این شارژر فندکی هست.

در شارژر های دیواری نیز این برند واقعا عالی هست، گوشی هواوی من شارژر فوق العاده ای داره و تکنولوژی فست شارژ داره، بطوری که شارژر و کابل اورجینال داخل گوشی فقط در عرض هفت دقیقه مقدار شارژ را از 12 درصد به چهل درصد میرسونه، اما شارژر تک پورت دیواری انکر با تکنولوژی IQ به اضافه کابل بسیار با کیفیت از همین برند این کار را در عرض چهار دقیقه انجام میده.

تکنولوژی iSmart رو تست نکردم و نظری در موردش ندارم.
    Last edited by shaahani; 11-09-2019 at 20:20.

8. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

شارژ گوشی قدیمی با شارژر و یا پاوربانک قوی و آمپربالا هیچ مشکلی بوجود نمیاره.
    یک منبع انرژی هرچقدر توان آمپر بالا داشته باشه، یعنی اگه بجای دو آمپر صد آمپر هم که باشه، باز تا زمانی که این جریان ازش درخواست نشه و از منبع کشیده نشه، اون رو ارائه نمیده، بنابراین وقتی یک شارژر و یا پاوربانک با توان خروجی سه آمپر دارید، یک گوشی یک آمپری ، یک آمپر در زمان شارژ ازش جریان میکشه و یک گوشی سه آمپری، سه آمپر.

مشکل فقط زمانی پیش میاد که شما میخواهید گوشی سه آمپری رو با شارژر یک آمپری شارژ کنید، یعنی وقتی منبع تغذیه شما کمتر از توان مورد نیاز آمپر میتونه تولید کنه .
    در گوشی ها زمان شارژ به شدت بالا میره و داغ شدن باتری باعث آسیب به اون میشه و در سایر لوازم الکتریکی ممکنه اصلا شروع به کار نکنه و یا آسیب های جدی ببینن و بسوزن.
    پس هر زمان خواستین منبع تغذیه خریداری کنید، بدونید که منبع تغذیه با آمپر بیشتر در هر صورتی بهتره و برای وسایل ضعیفتر هیچگونه مشکلی بوجود نمیاره اما عکسش میتونه خیلی خطرناک باشه و مشکلات جدی ایجاد کنه.

تکنولوژی IQ شرکت انکر را من تست کردم، روی شارژر های دیواری و شارژر فندکی ماشین، عملکردش برای من حیرت آور و غیر قابل باور بود.
    شارژر فندکی با آمپر بالا (3 آمپر 5 ولت + 2 آمپر 9 ولت + 1.5 آمپر 12 ولت) دارای تکنولوژی کویک شارژ 3 یک پنجم سرعت درگاه تکنولوژی IQ رو در این شارژر ها داشت، چهار مدل گوشی مختلف از برند های متفاوت رو تست کردم و در همگی سرعت شارژ IQ خیلی خوب بود.
    مخصوصا برای سفر و زمان هایی که خیلی سریع نیاز به شارژ شدن گوشی در حال خاموش شدن دارید، پیشنهاد میکنم حتما یکی از این شارژهای فندکی داخل ماشین با یک کابل خوب شارژ داشته باشید. قابل قیاس با هیچ کدوم از شارژر های فندکی دیگه که تا به حال دیدم نیست.
    با شارژر فندکی معمولی و خوب دو مدل مختلف کویک شارژ 3 امتحان کردم، گوشی خاموش شده و صفر درصد رو بیشتر از سه ساعت طول میدن که به هشتاد درصد برسونن! اما درگاه IQ این کار رو فقط توی بیست دقیقه انجام میده.
    دوستانی که میخواهند مقایسه کنند مدل A2224 را بهشون پیشنهاد میکنم که همزمان دو تکنولوژی را با هم دیگه داره، سرعت درگاه IQ بشدت بیشتر از درگاه کویک شارژ این شارژر فندکی هست.

در شارژر های دیواری نیز این برند واقعا عالی هست، گوشی هواوی من شارژر فوق العاده ای داره و تکنولوژی فست شارژ داره، بطوری که شارژر و کابل اورجینال داخل گوشی فقط در عرض هفت دقیقه مقدار شارژ را از 12 درصد به چهل درصد میرسونه، اما شارژر تک پورت دیواری انکر با تکنولوژی IQ به اضافه کابل بسیار با کیفیت از همین برند این کار را در عرض چهار دقیقه انجام میده.

تکنولوژی iSmart رو تست نکردم و نظری در موردش ندارم.

ممنون بابت توضیحاتتون. ولی من باز با اون قسمتی که پررنگ کردم مشکل دارم. اگه مصرف کننده یک آمپری از منبع ( پاوربانک بیشتر از 1 آمپر) درخواست بیشتر از یک آمپر نده ، پس چرا زودتر از زمانی که با شارزر فابریک یک آمپری شارژ میکنیم شارژ میشه؟ یعنی مثال بارزش گوشیهای آیفون رو وقتی با شارژر آیپد شارژ میکنیم خیلی زودتر شارز میشن.
    البته این رو هم گفته باشم که من از برق و اینا اصلا سر در نمیارم ولی میتونه دلیلش این باشه که مثلا شارژر آیفون 5ولت با خروجی 1 آمپر هست ولی شارژر آیپد 12 ولت با خروجی 2.1 آمپر هست. در صورتی که اون پاور بانک های انکر و ... همشون 5ولت هستند ولی میتونن آمپر 1 و یا 2 و ... بدن . ربطی داره اصلا این؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

احتمال اینکه کیفیت کابل شارژ متفاوت باشه هست؛ درضمن تا دقیقا مقدار آمپر عبوری اندازگیری نکنید با مولتی متر یا آمپرمتر نمیتونید بگید که کدوم چه مقدار آمپر رو دارن ارائه میدن و اصلا مشخص نیست مقدار درخواستی آمپر گوشی شما چه مقدار هست و ممکنه بیشتر از یک آمپر باشه
    برای ولتاژ بالاتر هم اگه گوشی شما ولتاژ بالاتر رو پشتیبانی نکنه، اون رو از شارژر درخواست نمیکنه، چون اگه گوشی مقدار ولتاژ بالاتر از مقدار پشتیبانی شده خودش دریافت کنه، همون اول بلافاصله میسوزه و دیگه منتظر شما نمیشه که به این فکر کنید که شارژر قوی تر ممکنه آسیب زننده باشه.
    همونطور که نوشته های ابتدایی این تاپیک رو خوندین؛ من توضیح دادم که شارژر ها با ولتاژ بالاتر به صورتی طراحی شدن که گوشی برای دریافت ولتاژ بالاتر باید به شارژر درخواست بفرسته و در غیر این صورت همیشه ولتاژ پایین و حداقلی دریافت خواهد کرد.
    اما بله اگه گوشی ولتاژ بالاتر را پشتیبانی کنه و شارژر شما توان ارائه ولتاژ بالاتر رو داشته باشه؛ قطعا زمان شارژ با ولتاژ بالاتر کوتاه تر خواهد بود و این به عمر باطری شما نیز کمک خواهد کرد.

اما اگر یک سیم شارژ را قربانی تست و آزمایش خود کنید، به همراه یک مولتی متر، میتوانید عملکرد انواع شارژر را به همراه این دو ، مانند تصویر پایین بصورت دقیق مشاهده نمایید :

با چنین آزمایشی شما میتوانید علت تفاوت بین شارژر ها و اتفاقی که در زمان شارژ برای گوشی شما می افتد را متوجه شوید، اما هیچ شکی نداشته باشید که شارژر قوی تر برای گوشی مناسب تر است.

11. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

امروز یک مقدار وقت اضافه پیدا کردم، یک کلید و ترمینال رو روی یک تخته چسباندم تا بتونم ازش برای اندازگیری واقعی و لحظه ای شارژ و عملکرد شارژر ها از اون استفاده کنم.

یک یو اس بی نری و مادگی به همراه یک کلید کاردستی و دوتا ترمینال ساده رو روی یک تکه تخته چسباندم :

تا دقیقا مثل تصویر پست قبل، در زمانی که کلید اون در حالت وصل هست، بتونم ولتاژ عبوری دقیق را که به گوشی میرسه اندازه گیری کنم :

همینطور با قطع کلید و عبور دادن اجباری جریان الکتریسیته از داخل مولتی متر، شدت جریان و آمپر عبوری که به گوشی میرسه رو باهاش در هر لحظه بررسی کنم :

بعد از ساختن این قطعه چند آزمایش انجام دادم با تبلت لنو و شارژر مشکی اورجینالش (البته تصویر از اندازه گیری های شارژر مشکی که فست شارژ نبود نذاشتم چون لزومی نداشت)

ولتاژ شارژ تبلت لنو با استفاده از هر دو شارژر 5 ولت بود:

اما در اندازه گیری شدت جریان، شارژر مشکی ساده و اصلی خود تبلت تنها 450 میلی آمپر شارژ انجام میداد، درحالی که مشاهده میکنید در تصویر پایین و با استفاده از شارژر فست شارژ قوی تر، مقدار جریان بیشتری برای شارژ به گوشی ارائه شده و گوشی نیز آن را دریافت میکند، در نتیجه در این حالت شارژ سریعتر انجام شده و با وجود اینکه از شارژر غیراصلی تبلت در حال استفاده هستم، اما این تبلت به خوبی میتونه مقدار بیشتری جریان دریافت کرده و سریعتر شارژ شود :

سپس نوبت به تست گوشی هواوی رسید.
    ولتاژ شارژ با استفاده از شارژر مشکی رنگ، غیرفست شارژ بطور همیشگی 5 ولت بود، اما همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید در زمان استفاده از شارژر فست شارژ اورجینال گوشی هواوی (شارژر سفید) ولتاژ 9 ولت شده است. (البته ابتدا ولتاژ 5 ولت دریافت میکند و بعد از مدتی جریان درخواستی را به 9 ولت تغییر میدهد)

همینطور شدت جریانی که گوشی دریافت میکند، بشدت متغییر است، البته از شارژر مشکی حداکثر شش دهم آمپر دریافت میکند،
    اما در دو تصویر پایین مشاهده میکنید که در شرایط مختلف با ولتاژ نه ولت، شدت جریان بین نیم آمپر تا یک آمپر جهت شارژ از شارژر درخواست و دریافت میکند.

13. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

تشکر بابت آزمایشات و توضیحات. پس اینطور که من فهمیدم به طور خلاصه آمپر خروجی پاور اگه بیشتر باشه ، هیچ مشکلی برای باتری پیش نمیاد ولی برعکسش اگه آمپر کمتر باشه ، مشکل برای باتری پیش میاد. یعنی این تکنولوژی IQ بیشتر به درد مورد دوم میخوره دیگه؟
    شارژرهای شیاومی چطورن راستی؟ اونا یک گزینه دارن برای شارژ دستگاه های با آمپر پایینتر مثل هدست .

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله همینطوره
    موضوع شارژ گوشی، مقداری با اصول اولیه الکترونیک متفاوت هست .
    در اصول اولیه و بنیادین فیزیک و الکترونیک، قطعه مصرف کننده، مقدار مورد نیاز خود را از منبع نیرو، مکش میکند، یعنی هرچقدر هم که منبع نیرو پرقدرت باشد باز تنها به میزان مصرف قطعه انرژی منتقل می شود.

اما در شارژ گوشی مسئله دارای حساسیت بالاتری می شود.
    یعنی بخاطر ظرفیت بالای باتری های موبایل، گوشی شما میتونه مقدار زیادی انرژی رو دریافت کنه، در حدی که به خودش آسیب بزنه
    برای حل این مشکل، فرایند شارژ در گوشی ها، هوشمند شده و گوشی به شارژر جریان مناسب و ایمن برای شارژ را اعلام میکند
    حالا اگر شارژر آن را به درستی تشخیص ندهد، ممکن است بر اساس مکش نیرو، مقدار بالاتری انرژی به گوشی وارد نماید، یا اینکه شارژر به دلیل عدم برقراری ارتباط هوشمند، حداقل جریان ممکن را به گوشی منتقل نماید.
    در هر دو صورت، مخصوصا در زمان استفاده از شارژر های یدکی، که به همراه پک گوشی نبوده و جداگانه خریداری شده است، عیور جریان بالاتر، یا عبور جریان بیش از حد پایین به گوشی و باتری شما صدمه وارد کند.
    جریان بالاتر از حد، ممکن است باعث خرابی های خاص شود، جریان کمتر از حد با طولانی شدن زمان شارژ و مخصوصا داغ شدن باطری عمر آن را کوتاه کرده و آنرا از بین میبرد.

تکنولوژی هایی مثل IQ از انتخاب مناسب جریان، اطمینان حاصل میکنند، مخصوصا اینکه در کنار آن (محافظ ولتاژ و جریان) تکنولوژی های دیگه ای نیز مثل محافظت از بالارفتن دما استفاده شده که باعث محافظت از دستگاه شما در هنگام شارژ میشه.
    همینطور تشخیص مقدار مقاومت کابل شارژ کمک میکنه که سرعت شارژ به صورت ایمن افزایش پیدا کند و در حدود حداکثر سرعت امن قرار گیرد.
    توضیح شرکت انکر در این مورد :

در گوشی های هوشمند فست شارژ، گوشی به شارژر خود میگوید که توانایی دریافت ولتاژ بالاتر برای شارژ را دارد، ولتاژ بالاتر باعث می شود، زمان شارژ کوتاه تر شده و علاوه بر صرفه جویی در وقت مصرف کننده، عمر باتری طولانی تر شود و با سرعت کمتری کیفیت خود را از دست بدهد.

16. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •