تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: دریافت ولتاژ 9 و 12 ولت از پاور بانک

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض دریافت ولتاژ 9 و 12 ولت از پاور بانک

بنده یه پاور بانک دارم که از کوییک چارج ۲و ۳ پشتیبانی میکنه.ولی من مخیوام ازش به عنوان یه منبع 9 یا 12 ولت هم استفاه کنم چجوری میشه کاری کرد که باهاش مثلا یه لامپ 12 ولت روشن کرد؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بنده یه پاور بانک دارم که از کوییک چارج ۲و ۳ پشتیبانی میکنه.ولی من مخیوام ازش به عنوان یه منبع 9 یا 12 ولت هم استفاه کنم چجوری میشه کاری کرد که باهاش مثلا یه لامپ 12 ولت روشن کرد؟
    کابل USB دارای چهار سیم هست ، شما میتونید یک کابل را بریده و سیم های آن را آزاد کنید .
    سیم رنگ قرمز دارای جریان مستقیم و مثبت است و سیم رنگ مشکی دارای بار منفی .
    دو سیم دیگر برای تبادل دیتا استفاده می شود.

شما میتوانید مقدار ولتاژ تولید شده را با اتصال یک ولت متر و یا مولتی متر به سیم های مثبت و منفی و یا اتصال آن به کانکتور USB متوجه شوید.

پایه های پورت یو اس بی استاندارد A به این صورت است که دو پایه وسط (پایه های 2 و 3)برای انتقال دیتا و پایه های کناری (پایه های 1 و 4) برای انتقال برق می باشد

مطابق تصاویر پایین ، به همین شیوه من ولتاژ خروجی این پورت را در یک لپتاب Dell و همینطور فست شارژر گوشی هواوی اندازه گرفتم :

بنابراین اطلاعات شما میتوانید یک کابل USB را بریده و از سیم های آن برای اندازه گیری ولتاژ به وسیله مولتی متر و همینطور روشن کردن یک لامپ یا LED 5 ولتی استفاده نماید.

مقدار جریان عبوری و آمپر مصرفی را نیز میتوانید با یک آمپرمتر و یا یک مولتی متر اندازه بگیرید ، منتها این بار باید هر دو سیم اندازه گیری آمپر بر روی خط مثبت قرار گیرند تا مقدار جریان عبوری از این سیم را به شما نمایش دهد.

همچنین شما میتوانید با استفاده از گجت هایی مانند این ، ولتاژ و آمپر عبوری از یک پورت USB را بطور دائم مشاهده نمایید :

Last edited by shaahani; 29-10-2018 at 12:03.

3. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

بابت پست ممنون.
    ولی من منظورم اینه که پاور بانک من فقط و فقط زمانی ولتاژ 9 یا 12 ولت میده که دستگاه مقابل پروتوکل quick charge بهش بده طبیعیه که فقط بعضی گوشی ها و تبلت ها همچین ویژگی دارند.ولی من میخوام باهاش مثلا یه لامپ 12 ولت روشن کنم بدون پروتوکل.
    رفتم تو نت تحقیق کردم یه سری ماژول ها هست این دو پروتوکل رو به پاور بانک میده ولی متاسفانه تو ایران ندیدم.رفتم یه مبدل خریدم ببینم چجور جواب میده.چون خود پاور بانک هم از مبدل استفاده میکنه داخش خودش.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بابت پست ممنون.
    ولی من منظورم اینه که پاور بانک من فقط و فقط زمانی ولتاژ 9 یا 12 ولت میده که دستگاه مقابل پروتوکل quick charge بهش بده طبیعیه که فقط بعضی گوشی ها و تبلت ها همچین ویژگی دارند.ولی من میخوام باهاش مثلا یه لامپ 12 ولت روشن کنم بدون پروتوکل.
    رفتم تو نت تحقیق کردم یه سری ماژول ها هست این دو پروتوکل رو به پاور بانک میده ولی متاسفانه تو ایران ندیدم.رفتم یه مبدل خریدم ببینم چجور جواب میده.چون خود پاور بانک هم از مبدل استفاده میکنه داخش خودش.
    ببینید شارژر های فست شارژ باید اطمینان پیدا کنند که دستگاه متصل ، توانایی دریافت ولتاژ بیشتر رو دارد ، در غیر اینصورت اعمال ولتاژ بالاتر باعث سوختن دستگاه خواهد شد.
    بنابراین دستگاه هوشمند با استفاده از دو سیم دیگر دیتا ، مقدار ولتاژ خروجی شارژر یا پاوربانک را کنترل میکنند.
    اگر سیگنال کنترلی از سمت دستگاه هوشمند به شارژر مخابره نشه ، ولتاژ شارژر 5 ولت خواهد بود .

برای کنترل و تغییر ولتاژ ، دستگاه هوشمند مقادیر ولتاژ زیر را به سیم های دیتا وارد میکند ، تا خروجی و ولتاژ شارژر را کنترل نماید .

بنابراین اگر ولتاژ بالاتری میخواهید باید شارژر را کنترل نمایید.
    میتوانید مقداری اطلاعات در مورد این فرایند از این لینک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بدست آورید.

7. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

مطلب جالبی بود . نحوه کار پروتوکل رو فهمیدم که چجور کار میکنه.
    یعنی من برای دو ولتاژ 12 و 9 ولت باید دو مدار جدا طراحی کنم که به ۲ سیم دیتا ولتاژ های گفته شده رو برسونه تا مطابق نیازم 12 یا 9 ولت خروجی بگیرم.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله ، شما میتونید یک برد بطور دستی بخواین براتون بسازن که مثلا با یک کلید سلکتوری که روی اون هست ولتاژ فست شارژر را تغییر دهد به ولتاژ های مورد نیاز شما .
    البته شما گفتید نمونه های آماده و ساخته شده خارجی آن را پیدا کرده اید .

برای اطلاع من و دوستان ممنون میشم که معرفی بفرمایید .

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

شما کافیه تو نت سرچ کنی quick charge module .نمونش این:

11. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آیا شارز کردن گوشی از راه USB کامپیوتر ایرادی بوجود میاره؟
    چون مدتیست شارژرم سوخته و دارم با کامپیوتر گوشیم را شارژ میکنم.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

آیا شارز کردن گوشی از راه USB کامپیوتر ایرادی بوجود میاره؟
    چون مدتیست شارژرم سوخته و دارم با کامپیوتر گوشیم را شارژ میکنم.
    بله ایراد داره، مخصوصا شارژ گوشی با USB تلویزیون، گیرنده دیجیتال، ماهواره و غیره ممکنه باعث سوخت درگاه های یو اس بی این دستگاه ها بشه و برای شارژ باکامپیوتر که شما انجام میدید، باطری گوشی شما آسیب میبینه، بخاطر آمپر پایین برق USB کامپیوتر مدت زمان شارژ بسیار زیاد شده و به این موضوع باعث داغ شدن باتری و خراب شدن گوشی شما میشه.

15. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •