تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: تجربه تلخ از صرافی‌های ارزهای رمزپایه ایرانی - کلاهبرداری پی98

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض تجربه تلخ از صرافی‌های ارزهای رمزپایه ایرانی - کلاهبرداری پی98

عدم قانونی بودن مبادلات ارز‌های رمزپایه در ایران، وجود مشکلات بسیار و پی‌گیری بسیار سخت و همچنین نوسانات بالای قیمت ارز‌ها در داخل کشور باعث شده تا توسط برخی افراد کلاهبرداری‌هایی در این زمینه انجام بگیرم.

متاسفانه بنده هم قربانی یکی از این کلاهبرداری‌ها شدم.
    دریافت بی دلیل برخی مدارک حساس مانند دستخط و امضا، تصویر کامل عابربانک (به همراه CVV2 در صورتیکه نباید اطلاعات حساسی مانند رمز CVV2 و تاریخ انقضا در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد )،‌ آدرس تلفن منزل و سایر مدارک شناسایی، در کنار مسدود بودن دسترسی به این سایت ها از طریق ایران و عدم وجود نماد اعتماد الکترونیکی، باعث شده بود که بنده سعی کنم تا حد ممکن از صرافی‌های ایرانی مبادلات ارز رمزپایه دور بمونم و صرفا فقط جهت برخی مبادلات بسیار کم (در حد 40 هزار تومان) به صورت ماهیانه از یکی از این صرافی‌ها استفاده کنم.
    خوب بنده به این سایت اعتماد نداشتم و همونطور که گفتم با احتیاط و با مبالغ بسیار کم در حد 40 هزار تومان فقط مبادلات رو انجام میدادم و این مبلغ هم برای خرید سرویس‌های داخلی مورد نیاز خودم (میزبانی وب) به صورت ماهیانه به صورت ارز رمزپایه‌ی اتر به حساب پی ۹۸ انتقال میدادم و از اونجا به حساب ریالی شخصی خودم جهت تهیه‌ی موارد مورد نیازم انتقال میدادم. با نوسانات بالای قیمت ارز در داخل، قیمت برخی سرویس‌های مورد نیاز بنده نیز افزایش یافت و برای بنده به صرفه نبود که سرویس‌های خودم رو به صورت ماهیانه خریداری کنم و تصمیم گرفتم سرویس میزبانی وب خودم رو به صورت سالیانه خریداریی کنم تا نوسانات قیمت ارزها برای بنده مشکلی ایجاد نکنه.
    لذا روز سه شنبه 17 مهرماه بنده جهت تهیه‌ی برخی موارد مورد نیازم در مجموع مقدار 0.2 اتر به ۲ آدرس مختلف منتقل کردم.
    0.05 اتر به صورت تراکنش داخلی به آدرس اترئوم زیر (آدرس خودم هستش):
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آدرس تراکنش:
    و 0.15 اتر به صورت تراکنش داخلی به آدرس اترئوم زیر ( آدرس عمومی پی 98):
    آدرس تراکنش:
    آدرس بلاک محتوی تراکنش دوم (با بیش از ۳۳ هزار بار تایید تا الان):

همونطور که میبینید قرارداد هوشمند در هر دو تا تراکنش به صورت موفقیت آمیز اجرا شده، و همچنین انتقال ارزش اتر به هر دو آدرس انجام شده که قابل پیگیری هستند. اما بنده بعد از گذشت بیش از ۵ روز معادل ریالی مبلغ منتقل شده به حساب پی ۹۸ رو دریافت نکردم!!! با پشتیبانی که تماس گرفتم میگن کارشناس گفته هنوز انتقال مبلغ انجام نشده!!! واقعا برای بنده جای سوال داره چطور کارشناس محترمشون مدعی هستند که مبلغ مورد نظر پرداخت نشده در حالیکه خودشون این مبلغ رو برداشت کردند! با پشتیبانی تماس تلفنی گرفتم گفتند که کارشناس اینجور میگه گفتم آیا ممکن هستش که با کارشناستون خودم صحبت کنم برای بنده توضیح بدن که کاملا طفره رفتند و گفتند که نمیشه و آدرس تلگرام نداره و این داستانها...

دو راه برای اثبات اینکه مبلغ منتقل شده وجود داره.
    اول اینکه از طریق لینکی که دادم وضعیت رسید تراکنش اترئوم رو بررسی کنید (که زده successful)
    راه دوم بررسی میزان ورودی و خروجی انتقال مقادیر اتر از حساب پی۹۸ هستش. اگر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید، متوجه میشید که پی 98 در تاریخهای مشخصی حساب اتر خودشون رو (تقریبا) صفر میکنند. بین دو تراکنش خروجی حساب پی 98 مجموعا ۱۰ تراکنش خارجی و ۱ تراکنش داخلی (که تنها تراکنش داخلی پی۹۸ مربوط به انتقال وجه بنده بوده) انجام شده ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

میزان مجموع ورودی تراکنش‌های خارجی به حساب پی ۹۸ در بازه‌ی زمانی مربوطه: 3.007069538527285 اتر (میتونید خودتون جمع بزنید)
    میزان مجموع خروجی تراکنش‌های خارجی از حساب پی۹۸ در بازه‌ی زمانی مربوطه (میزان اتر + هزینه‌ی تراکنش): 3.15658654 + 0.000483 برابر با 3.15706954
    که اگر میزان in و out مجموع رو از هم کم کنید میشه 0.150000001472715 که مشخص میشه پی98 حدود 0.15 اتر ورودی از طریق تراکنش داخلی رو دریافت و به همراه سایر تراکنش‌ها خارجشون کرده.

اما چرا پشتیبانی مدعی هستش که پی 98 مبلغ رو دریافت نکرده در حالیکه 33 هزار تاییده‌ی بلاک و مجموع ریزتراکنش ها کاملا اثبات میکنه که دروغ میگن؟
    اگر اخبار کانالشون رو دنبال کرده باشید چند وقت پیش هم این سایت به دلیل" اشتباه کارشناسشون در بروزرسانی قیمت دلار" یک حباب 7 هزار تومانی رو بین قیمت خرید و فروش دلار ایجاد کردن تا مثلا ضرر و زیان ایجاد شده توسط اون اصطلاحا کارشناس رو جبران کنند!!! اگر این شاهکار کارشناسانشون و همچنین مشکلی که برای بنده پیش اومده رو در نظر بگیرید این سوال پیش میاد که آیا واقعا این اصطلاحا کارشناسان واقعا سواد خوندن یا نوشتن رو دارند یا تفاوتی با این دلالهای دلار به دست سر خیابونها ندارن؟

میزان 0.15 اتر یا همون ۳۰ دلار آنچنان برای بنده ارزش نداره که بخوام این همه بحث و درگیری راه بندازم، اما میزان ارزش ریالی این مبلغ در کشور ما قابل توجه هستش (430 هزاز تومان در هنگام ثبت سفارش)
    متاسفانه تصور این گونه افراد کلاهبردار اینه که خودشون علم مطلق هستند و ایرادی داخلشون نیست و تمامی ایرادات از سمت مشتری بیسواد هستش. توصیه ای که به سایر کاربران دارم اینه که تا حد امکان از این سایتهای کلاهبردار دوری کنند و تا حد امکان از صرافی‌های غیرمجاز داخلی ارزهای رمزپایه دوری کنند و سرمایه ی خودشون رو مثل بنده به خطر نندازند.

2. 5 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •