تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: درخواست کمک جهت راه اندازی مودم OutDoor ZW101 ایرانسل

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض درخواست کمک جهت راه اندازی مودم OutDoor ZW101 ایرانسل

با سلام خدمت دوستان گرامی
    بزرگواران من یک مودم فضای باز ایرانسل با مدل ZW101 تهیه کردم و قصد راه اندازیش رو دارم
    از طرف دیگه یک مودم ADSl ایسوس با مدل DSL-AC88u دارم که میخوام به عنوان اکسس پوینت ازش استفاده کنم
    مشکلی که باهاش دارم این هست که به هیچ وجه نمیتونم مودم ADSL رو کانفیگ کنم که هم بتونم از وایرلسش استفاده کنم و هم بتونم اینترنت رو از طریق پورت های LAN به سایر تجهیزات کابلی خودم برسونم

ممنون میشم اگر کسی تجربه کار با این مودم رو راه اندازیش رو داره در اختیار من قرار بده

پیشاپیش از پاسخ شما کمال تشکر را دارم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فقط کافیه که DHCP Server مودم ADSL رو خاموش کنید و به اون یک آدرس آی پی در رنج ، آدرسی که مودم ایرانسل به کلاینت هاش میده ، بدین .
    مثلا اگه مودم ایرانسل آدرس خودش 192.168.1.1 هست و به کاربرها در این رنج شبکه آی پی میده 192.168.1.0/24 ، اونوقت کافیه آدرس آی پی مودم ADSL رو مثلا 192.168.1.2 قرار بدین و با خاموش کردن DHCP Server اون ، اجازه بدین به تمامی دستگاه ها مودم ایرانسل در شبکه آی پی بده و اینجوری ارتباط کلی شبکه کابلی و هوایی محل با مودم ایرانسل برقرار خواهد شد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

فقط کافیه که DHCP Server مودم ADSL رو خاموش کنید و به اون یک آدرس آی پی در رنج ، آدرسی که مودم ایرانسل به کلاینت هاش میده ، بدین .
    مثلا اگه مودم ایرانسل آدرس خودش 192.168.1.1 هست و به کاربرها در این رنج شبکه آی پی میده 192.168.1.0/24 ، اونوقت کافیه آدرس آی پی مودم ADSL رو مثلا 192.168.1.2 قرار بدین و با خاموش کردن DHCP Server اون ، اجازه بدین به تمامی دستگاه ها مودم ایرانسل در شبکه آی پی بده و اینجوری ارتباط کلی شبکه کابلی و هوایی محل با مودم ایرانسل برقرار خواهد شد.
    بزرگوار خیلی ممنونم از راهنماییتون
    این کار رو انجام دادم اما متاسفانه توفیقی حاصل نشد
    سوالم اینه که باید کابل مودم Outdoor رو به پورت Wan بزنم یا اینکه به یکی از پورت های Lan ؟؟؟

پس اینطوری که متوجه شدم کار خاصی روی مودم ایرانسل نباید انجام بدم و تغییرات روی مودم ADSL باید انجام بشه ، درسته ؟؟
    من DHCP مودم DSL رو خاموش کردم و IP صفحه کنسول مودم رو هم به 192.168.1.11 تغییر دادم اما موفق نشدم
    Last edited by sepehr_sn; 14-10-2018 at 15:15.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بزرگوار خیلی ممنونم از راهنماییتون
    این کار رو انجام دادم اما متاسفانه توفیقی حاصل نشد
    سوالم اینه که باید کابل مودم Outdoor رو به پورت Wan بزنم یا اینکه به یکی از پورت های Lan ؟؟؟

پس اینطوری که متوجه شدم کار خاصی روی مودم ایرانسل نباید انجام بدم و تغییرات روی مودم ADSL باید انجام بشه ، درسته ؟؟
    من DHCP مودم DSL رو خاموش کردم و IP صفحه کنسول مودم رو هم به 192.168.1.11 تغییر دادم اما موفق نشدم
    اگه رنج کار هر دو مودم به هم یکی باشه و همینطور که گفتم آدرس دهی توسط مودم ایرانسل انجام بشه باید به پورت Lan وصل شه .
    در غیر این صورت باید مودم ADSL یک رنج متفاوت داشته باشه و DHCP Server اون هم روشن باشه تا بشه کابلی که از خارج اومده رو به پورت WAN متصل نمود.

بعد از تغییراتی که دادین باید مودم DSL از طریق مودم ایرانسل اینترنت دار بشه و نمام پورت های لن و شبکه هوایی دیگه مودم DSL نیز دارای ایترنت خواهند بود
    الان مشکل شما چیه ، منظورتون از اینکه موفق نشدین چی هست ، یعنی مودم DSL پورت های LAN اش اینترنت داره اما هردستگاهی بطور هوایی به DSL وصل میشه ، اینترنت نداره ؟
    یا وضعیت به شکل دیگه ای قرار داره ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •