تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: فریز شدن و هنگ کردن لپ تاپ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2018

پيش فرض فریز شدن و هنگ کردن لپ تاپ

سلام دوستان عزیز
    من یه لپتاپ لنوو z510 دارم با کانفیگ زیر
    i7
    6 gig rm
    256 ssd
    2 gig vga
    و ویندوز 10 اروجینال
    هارد ssd نو هست مدل evo 860 ولی خود لپتاپ رو سال 92 93 خریدم
    از امروز تا لپتاپ روشن می کنم حداکثر بعد 20 ثانیه کاملا هنگ می کنه و فریز میشه دیگه هیچ کاری نمی کنه و عموما سمت راست کیبرود قسمت سی پی یو داغ هست بعضی اوقات هم تو صفحه ورود به ویندوز کلا هنگ می کنه و فریز می شه
    اول فک کردم مشکل گرافیکه بار اول گرافیک اینتل رو پاک کردم و دیسیبل کردم بازم درست نشد و بعدش گرافیک جیفرس رو پاک کردم و دیسیبل کردم بازم درست نشد با یه نرم افزار تست کردم دما دوتا گرافیک عادی بود ، اینتل حدود 45 50 و جیفورس هم چون تو مدار نبود حدود صفر ولی سی پیو بعضی اوقات بالا می رفت دماش تا حدود 90
    لپتاپ رو باز کردم سیلیکن سی پیو و گرافیک رو عوض کردم ولی سیلیکنه یه کم مونده بود خلاصه بازم درست نشد سمت راست سی پی یو یه چیپست هست خیلی خیلی داغ می کنه ، کسی می دونه چیه ؟
    و خود سی پی یو هم زیاد داغ می کنه
    بعدش ویندوز عوض کردم بازم همون شروع نصب ویندوز هنگ می کنه و کاملا فریز می شه
    در مجموع اگه فن خراب باشه یا سیلیکن ، مگه نباید به خاطر داغ کردن سی پی یو لپتاپ شات دون کنه اتوماتیک ؟
    و در آخر به نظرتون مشکل از چیه؟ کسی چنین تجربه ایی داشته ؟
    با سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    من یه لپتاپ لنوو z510 دارم با کانفیگ زیر
    i7
    6 gig rm
    256 ssd
    2 gig vga
    و ویندوز 10 اروجینال
    هارد ssd نو هست مدل evo 860 ولی خود لپتاپ رو سال 92 93 خریدم
    از امروز تا لپتاپ روشن می کنم حداکثر بعد 20 ثانیه کاملا هنگ می کنه و فریز میشه دیگه هیچ کاری نمی کنه و عموما سمت راست کیبرود قسمت سی پی یو داغ هست بعضی اوقات هم تو صفحه ورود به ویندوز کلا هنگ می کنه و فریز می شه
    اول فک کردم مشکل گرافیکه بار اول گرافیک اینتل رو پاک کردم و دیسیبل کردم بازم درست نشد و بعدش گرافیک جیفرس رو پاک کردم و دیسیبل کردم بازم درست نشد با یه نرم افزار تست کردم دما دوتا گرافیک عادی بود ، اینتل حدود 45 50 و جیفورس هم چون تو مدار نبود حدود صفر ولی سی پیو بعضی اوقات بالا می رفت دماش تا حدود 90
    لپتاپ رو باز کردم سیلیکن سی پیو و گرافیک رو عوض کردم ولی سیلیکنه یه کم مونده بود خلاصه بازم درست نشد سمت راست سی پی یو یه چیپست هست خیلی خیلی داغ می کنه ، کسی می دونه چیه ؟
    و خود سی پی یو هم زیاد داغ می کنه
    بعدش ویندوز عوض کردم بازم همون شروع نصب ویندوز هنگ می کنه و کاملا فریز می شه
    در مجموع اگه فن خراب باشه یا سیلیکن ، مگه نباید به خاطر داغ کردن سی پی یو لپتاپ شات دون کنه اتوماتیک ؟
    و در آخر به نظرتون مشکل از چیه؟ کسی چنین تجربه ایی داشته ؟
    با سپاس
    مشکل میتونه از رم هم باشه
    با نرم افزار تست رم تستش کنین
    البته من بیشتر روی هارد مشکوکم،دلیل نمیشه چون هارد نسبتا نو و مدل خوبی هس مشکل نداشته باشه
    اون رو هم با نرم افزارهای مخصوص تست ssd تست کنین
    ضمنا یه مورد تجربه مشابه شما هم داشتم ک مشکل از بایوس بود و با آپدیت بایوس حل شد
    البته دقیق تر بگم توسط نمایندگی بایوس دوباره فلش شد فکرکنم...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2018

پيش فرض

مشکل میتونه از رم هم باشه
    با نرم افزار تست رم تستش کنین
    البته من بیشتر روی هارد مشکوکم،دلیل نمیشه چون هارد نسبتا نو و مدل خوبی هس مشکل نداشته باشه
    اون رو هم با نرم افزارهای مخصوص تست ssd تست کنین
    ضمنا یه مورد تجربه مشابه شما هم داشتم ک مشکل از بایوس بود و با آپدیت بایوس حل شد
    البته دقیق تر بگم توسط نمایندگی بایوس دوباره فلش شد فکرکنم...
    ممنون دوست عزیز
    با چه نرم افزاری رم رو تست کنم ؟
    مشکل هارد نیست چون هارد رو عوض کردم یه هارد دیگه گذاشتم ولی بازم همون جوره و همون اول نصب ویندوز هنگ می کنه و فریز می شه
    چیپ ست سمت راست سی پی یو که فن روش نیست و خیلی خیلی داغ می کنه نمی دونید چیه ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون دوست عزیز
    با چه نرم افزاری رم رو تست کنم ؟
    مشکل هارد نیست چون هارد رو عوض کردم یه هارد دیگه گذاشتم ولی بازم همون جوره و همون اول نصب ویندوز هنگ می کنه و فریز می شه
    چیپ ست سمت راست سی پی یو که فن روش نیست و خیلی خیلی داغ می کنه نمی دونید چیه ؟
    نرم افزار تست رم MemTest86
    پس مشکل از هارد نیس
    نه نمیدونم اون چیپ سمت راست سی پی یو چیه والا...از کسی ک تعمیرکار حرفه ای هس باید بپرسین...
    یه چیزیم یادم اومد یه لپتاپی بود 5010 dell ک موقع بالا اومدن گیر داشت و فریز میشد بعد 2.3 بار خاموش روشن کردن بالا میومد...تعمیرکار اتصال dvd رایتر رو قطع کرد و مشکل کاملا حل شد!!! یه تست کنین...
    راستی بدون باتری و با باتری هم تست کنین چون یادمه لپتاپ سونی پسرخالم با باتری 5 دقیقه طول میکشد بیاد بالا(حتی وقتی برقم همزمان وصل بود) ولی وقتی باتری رو در میاورد 30 ثانیه ای بالا میومد!
    هرچیزی ب ذهنم رسید رو گفتم دیگه عقلم ب جایی نمیرسه!

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دمای Cpu رو میتونید از داخل تنظیمات مادربود (Del زدن زمان روشن شدن) چک کنید.

مشکل شما سخت افزاری هست ، از مشکلات ساده تر مثل دمای سی پی یو ، کارت گرافیک و یا رم و هارد دیسک گرفته تا مشکلات اساسی تر مثل خرابی مادربورد ممکنه علت اتفاق دستگاه شما باشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2018

پيش فرض

نرم افزار تست رم MemTest86
    پس مشکل از هارد نیس
    نه نمیدونم اون چیپ سمت راست سی پی یو چیه والا...از کسی ک تعمیرکار حرفه ای هس باید بپرسین...
    یه چیزیم یادم اومد یه لپتاپی بود 5010 dell ک موقع بالا اومدن گیر داشت و فریز میشد بعد 2.3 بار خاموش روشن کردن بالا میومد...تعمیرکار اتصال dvd رایتر رو قطع کرد و مشکل کاملا حل شد!!! یه تست کنین...
    راستی بدون باتری و با باتری هم تست کنین چون یادمه لپتاپ سونی پسرخالم با باتری 5 دقیقه طول میکشد بیاد بالا(حتی وقتی برقم همزمان وصل بود) ولی وقتی باتری رو در میاورد 30 ثانیه ای بالا میومد!
    هرچیزی ب ذهنم رسید رو گفتم دیگه عقلم ب جایی نمیرسه!
    دمای Cpu رو میتونید از داخل تنظیمات مادربود (Del زدن زمان روشن شدن) چک کنید.

مشکل شما سخت افزاری هست ، از مشکلات ساده تر مثل دمای سی پی یو ، کارت گرافیک و یا رم و هارد دیسک گرفته تا مشکلات اساسی تر مثل خرابی مادربورد ممکنه علت اتفاق دستگاه شما باشه
    بدون باطری و با باطری و بدون رایتر و با رایتر هم تست کردم بازم همون جوره
    یه چیزیم که الان فهمیدم اینه که تو بایوس هم حدود 2 3 دقیقه که باشی هنگ می کنه و فریز میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •