تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 35 از 35

نام تاپيک: به طلسم اعتقاد داری ؟

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

امروز اتفاقی این تاپیکو دیدم و برام جالب بود. بنطر من این کیهان و جهان تماما جادو و مجازیه و بر روی هیچ مطلق استوار شده.
    معمولا درصد کمی از ادمای اطرافمون از قوانین کوانتوم خبر دارن و اینکه چقدر عجیبه این قوانین و هیچجوره با عقل حال حاضر انسان جور در نمیاد. سوالم از دوستانی هست که همه چیز رو با عقل و منطقه ناچیز انسان میسنجن و خارج از این عقل و منطق چیزیو قبول نمیکنن, چطور و با چه منطقی یک ذره در اینطرف کیهان بدون هیچ واسطه ایی بر روی ذره ایی در انطرف کیهان تاثیر مستقیم و آنی میزاره؟ با چه منطقی مشاهده نور باعث میشه حالتش از موج به ذره یا برعکس تغییر کنه؟ چطور یک جسم خیلی سنگین میتونه در فضا و زمان انحنا ایجاد کنه؟ ماده تاریک که بیشترین بخش کیهانو تشکیل داده ولی هیچ نشانه ی مشخصی از خودش نداره دقیقا تفاوتش با جادو چیه؟ تبلیغات و اخبار تلوزیونی که انسانو ناخوداگاه به هدفی که دارن سوق میده آیا جادو نیست؟ و .... چیزهایی که با عقل و منطق ما قابل درک نیستن در حالی ک کاملا اثبات شده و علمی هستن و با یک جستجوی کوچیک میتونید خودتون متوجه بشید. وقتی بنیاد این کیهان روی چنین ذراته عجیبی استوار شده پس همه چیز (از جمله جادو) ممکنه اما مطمعنن یک قوانین و شرایطی براش تعریف باید شده باشه.
    ----ویرایش----
    اگه طلسم و جادو حقیقتا وجود داشت الان دعانویس ها ثروتمند ترین و قدرتمندترین موجودات کره زمین بودن.
    خیلی از ثروتمندان حال حاضر از بزرگترین جادوگران هستن. جادوی تبلیغات و شستشوی ذهن مردم خیلی قوی هست و تا الان خیلیا باهاش ثروتمند شدن.
    Last edited by god of war 2; 04-02-2019 at 21:39.

2. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

طلسم طلسم طلسم کلمه ای که بیشتر مواقع به گوشمون میخوره یا جایی میخونیمش:
    بزاریم تکلیفمونو با این کلمه و طرز کارش و کلا همه چیزایی که بهش مربوطه روشن کنیم: ما تو دنیایی زندگی میکنیم که الگوریتمش بر پایه منطق ساخته شده یعنی دو دوتا چهارتا یعنی فکر و علم
    و اما طلسم : اونطوری که تو کتابهای طلسم میخونیم میگه چند دسته داره مثل سیمیا و ریمیا و .... این حرفا که هرکدومش یه کاری میکنه مثلا یه طلسم میتونه یه مردو عقیم کنه اونم از طریق دفن کردن یه فلز توی یه جایی خب به نظرتون اون فلز اخه چه ربطی به اون مرد داره؟ این مسعله یه چیز تخیلیه یعنی طرف نشسته گفته چیکار کنم مردم فریب بخورن یا با دین خیلی غرق بشن و کلا یه ایدولوژی خاص که مردم مشغولش بشن و بگن مخترع این علم خیلی کارش درسته و چیزایی که اگه یکم بهش فکر کنیم متوجهش میشیم ولی من یه پرانتز باز میکنم که مسعله میتونه نسبیتی باشه که اگه تا اخر بخونین متوجه حرفام میشین... والا من نمیخوام زیاد نظریه پردازی کنم اما از بچگی یه جورایی غرق این چیزا شده بودم و کتاباشونو هم داشتم یعنی از پدربزرگم که خودش عاشق این طلسم و جادو بوده راستش من هرکاری کردم و از هرروشی استفاده کردم آخر نتونستم یه نشونه از این کارا و دستورالعمل هاش ببینم با اینکه طبق دستوراتش پیش میرفتم مثل ساعاتش و این چیزاش یعنی روش اجرای طلسم و دفینه او این چیزا اما خب دریافتم که طلسم و جادو این چیزا کارساز نیست و یه چیز تخیلیه اما راجب اجنه اما یکم که گذشت من از طلسم فاصله گرفتم و رفتم تو نخ جن که یه روز تو خونمون یه جن دیدم که تا 90 درصد مطمعنم خیال نبوده و بهم لبخند زد چون دربارشون زیاد حرف میزدم و کلا تو نخشون بودم و بعدش کلا فکر کردن به این موجودات از سرم پرید چون مثلا تو مدرسه میرفتم همش میگفتم من عاشق این موجوداتم و دوسشون دارم اما موضوع دیدنشونو نمیخوام با جبهه گیری بیان کنم ولی امکان هم داره که دیدن اون موجود توهم باشه چون علم میگه اگه روی چیزی زیادی کلیک کنی ممکنه توهمشو بزنی باز بزارید یه داستان دیگه تو همین مورد تعریف کنم : یهروز از خواب باند شدم دیدم که بابام سرکاره یعنی خونه نبود و مامانم هم تو حیاطه و داداشمم پیششه من عاشق تخت دونفره بودم و رفتم تو تخت بابام خوابیدم که بعد از دو دقیقه یه ظربه خفیف به پشتم خورد که خیلی عجیب بود الانم ساعت 5:11 صبحه که دارم مینویسم قشنگ داره تو فکرم مرور میشه و تو اتاقمم تنهام اما باید اینو تعریف کنم تا نتیجه گیریمونو بکنیم دوروبرمو دیدم کسی تو اتاق نبود و مطمعنم که ظربه مال یه چیز دیگه بوده چون طدای خیلی بدی هم داد.
    من زیاد حرف زدم میخوام نتیجمو بگیرمو یه نخ سیگار بکشم در کل من طبق تجاربم میگم: ممکنه این طلسمس که راجبش میشنویم 99 درصد تخیلی باشه و یه چیز الکی باشه اما احتما دومم اینه که ممکنه این طلسم درست باشه اما اون کتابایی که در اخیار ماست تغییر داده باشه یعنی دستکاریش کرده باشن تا برای ما کارنکنه با تعاریف من هرکسی میتونه یه تصمیمی راجب حرفام بگیره واسه همین میگم نسبیتیه یعنی ممکنه هم درست باشه و تغییرش داده باشن و هم ممکنه کلا یه چیز چرت باشه
    و اما جن که ربطی هم به تایپیک نداره اما یه جورایی بعضی با این مطلب مرتبط میدوننش : من بشخصه تجربه بدی ازش داشتم و احتما بالا میدم که واقعی باشن یعنی 99 درصد اما شاید علم واسش جوابی داشته باشه مثلا ممکنه از لحاظ ساختاری یه نوع ماده سیال یا هرچیز بیرنگی که بتونه روی ماده تاثیر بزاره باشن و....
    ممنونم که خوندید سوالی داشتید جواب میدم

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

دوست من منطقت قابل ستایشه و نزدیک بود اشکمو دربیاره .
    تو این زمونه مشکلات مهمتری مثل درآوردن خرج زندگی و سروکله زدن با تاثیرات چند صد میلیون نفر توی زندگی شخصی باعث میشه 80 درصد مغزمون به صورت ناخودآگاه اشغال بشه به امرارمعاش و 20 درصد برای استراتژی چینی لذت بردن از زندگی بمونه با این وجود نمیشه این مباحثو که نیاز به تفکرات عمیق داره رو توی الویت قرار داد و در نهایت ادم مجبور میشه توی تایپیک ها دنبال جوابش بگرده به نظر من بجای فکر کردن به این چیزا بهتره بیاییم درمورد موفقیت و راه های پیشرفت تو تایپیک سوال مطرح کنیم تا به جواب های خوبی برسیم تا بتونیم مشکلات اقتصادی رو برطرف کنیم و در نهایت مغزمونو و ناخودآگاهمونو از این دغدغه ها خالی کنیم و بعد بتونیم راجب این مساعل فکر کنیم.
    الان دنیا جوری شده که عدالتی نمیشه ببینیم و یه سری دارن به بهترین شرایط میرسن و یک سری هم دارن روز به روز بیشتر اذیت ضرر میکنن خب همین باعث میشه رو بیارن به خرافاتی که ساخته شده به دست همیناییه که بهترین شرایطو دارن چرا: چون وقتی فکر یا CPU یا همون مغز آزاد باشه انسان به عمیق ترین شکل میتونه فکرشو به کار ببنده و طرق نظریه کنه حالا دوستان ما بجای نشستن و دنبال راه های اقتصادی گشتن و ؛آزاد کردن مغز از دغدغه بدتر دارن خودشونو تو دغدغه غرق میکنن.
    نمیدونم ارتباط حرفامو متوجه شدین یا نه اما کلا میگم یه سری هستن که دغدغه ندارن و دوست هم دارن تو همین حالت بمونن واسه همین میان تعصب و تفکرات و خرافات رو میسازن و نشرش میدن تا افراد دغدغه مند بیشتر تو منجلاب گیر بیوفتن و نتونن به اونا برسن و این موضوع از اول دنیا ادامه داشته و این تازه به دوران رسیده ها هم دارن از اجدادشون پیروی میکنن و روز به روز ادامش میدن...... نمیخوام زیاد حرف بزنم چون دردسر میشه

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

من باور دارم انرژی های ناشناخته زیادی وجود داره با گذر زمان میشه قضاوت کرد اگر میخواید اطلاعات بیشتر جمع اوری کنید فلسفه علم و ماورا رو بخونید

عجب....
    ببین حمید جان من تا دلت بخواد یه زمانی تو ماورا غرق بودم یعنی توی اصولش و کلا میخواستم برم توش بهتره پیام هامو توی تایپیک شفایافتن بخونی تا به کل متوجهش بشی اما دیدم هیچ و پوچه چون یه چیزی و جود داره به نام تخیل همینه که ادم فکر میکنه همچین چیزایی و جود داره بهتره مردمو سوق بدی به علم و تاریخ همین دوتا از بهترینان

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

ادمها برای فرار از واقعیت و به جای تلاش و توکل بر خدا وند همیشه دنبال راه در رو و راه میان بر هستند.
    کلاً ببینید کدام ادمها بیشتر دنبال چرندیات علوم غریبه هستند.
    تنبل ترین ادمها. ادمهای شکست خورده.
    طلسم و علو غریبه از ریشه دروغه.

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •